http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026


??امام جمعه شهرستان ماهنشان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به روز جمعه 8 تیرمصادف با 15 شوال روز مبارزه با سلاح‏های شیمیایی و میکروبی گفت: ایران اسلامی مظلومانه در معرض حملات شیمیایی و میکروبی بوده و این روز ضمن آن که یادآور مظلومیت‌های مردم ایران است، در عین حال هر سال فرصتی است مغتنم برای نشان دادن چهره زشت و وحشی کشورهای غربی، به ویژه آمریکا که با داشتن سابقه دیرینه جنایت در همه عرصه‌ها، با ریاکاری و فریبکاری تمام، عَلَم حقوق بشر را هم به دوش گرفته اند. چنانکه دوازدهم تیرماه سالروز حمله وحشیانه ناوگان جنگی آمریکای جنایتکار به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران، صفحه نکبت‌بار دیگری از صفحات سیاه و آلوده چهره حقیقی آمریکاست.
??وی افزود: حضرت عبد العظیم حسنی، از سرمایه‌های فرهنگی کشور است به ویژه اگر سبک زندگی خود را متناسب با این سرمایه‌ بزرگ تنظیم کنیم.مرقد مطهر ایشان در شهر ری، نماد فرهنگ دینی، نشاط و شادابی حقیقی و مظهر عشق و علاقه مردم به اهل بیت عصمت و طهارت است.
??حجت الاسلام زاهدی پور با بزرگداشت 11 تیر سالروز شهادت آیت الله صدوقی امام جمعه فقید یزد و چهارمین شهید محراب، و علامه امینی مؤلف کتاب گرانسنگ الغدیر تأکید کرد: دشمنان داخلی و خارجی این مملکت حتی دشمنان اقتصادی ِمردم تلاش دارند برای رسیدن به مردم با استفاده از حربه‌هایی مانند بدنام کردن روحانیت و ائمه جمعه، مردم را از این سنگرهای بزرگ الهی دور کنند. فلذا مردم مواظب باشند که از روحانیت و سنگر مساجد و نمازهای جمعه و جماعات دور و جدا نشوند.
??وی با اشاره به مسائل روز کشور افزود: ایران بعد از انقلاب، اوج شکوفایی کشور ما بود، اما برخی حربه‌های خارجی و سوء مدیریت‌های داخلی در عرصه اقتصاد عرصه را بر مردم تنگ می‌کند.
??خطیب جمعه ماهنشان مجدد تأکید کرد: مردم انتظار دارند وضعیت اقتصادی نابسامان به صورت جدی ساماندهی شود. به ویژه بخشی از نابسامانی‌ها که مربوط به ضعف‌های داخلی است.در ارتباط با حربه خارجی به ویژه تحریم راهکار اساسی این است که هم مردم و هم به ویژه مسئولان باور کنند که اگر مدیریت تولید، توزیع و مصرف مبتنی فرهنگ دینی داشته و در هر سه عرصه مذکور مدیریت مبتنی بر عدالت داشته باشیم، تحریم‌ها تقریباً بی‌اثر خواهد بود. همچنانکه در برهه‌ای از زمان به ویژه در زمان جنگ تحمیلی عیناً تجربه شد.
??حجت الاسلام زاهدی پور در ارتباط با اقدامات داخلی به مواردی اشاره کرد و اظهار داشت : اولاً نامه 187 نفر از نمایندگان به رییس جمهور درباره ترمیم تیم اقتصادی کابینه یک اقدام رو به جلو هست، به شرط اینکه مجلس پیگیری‌های لازم را انجام دهد، و دولت هم به نظر مشورتی نمایندگان توجه کند. واقعاً برخی مسئولان اقتصادی، دغدغه کافی برای تغییر و تحول مثبت در وضع معیشت و زندگی مردم را ندارند.
??وی افزود: تا وقتی که تیم اقتصادی توانمند، دغدغه‌مند، با روحیه بسیجی و با تقوا، عهده‌دار امور اقتصادی کشور نشود، تغییرات مثبت قطعاً اتفاق نخواهد افتاد. اصولاً باید قبول کنیم که برای برخی مسئولان اقتصادی که درد محرومیت و فقر را نچشیده‌اند، درک درد محرومان محال است، و برای چنین مسئولان خدمتگزاری برای مردم هم محال خواهد بود.
??امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: البته مردم هم بی‌تقصیر نیستند، مردم باید نسبت به مرفهین بی‌درد، بی‌اعتنا باشند، گفتگوی زیبای حضرت امیر با خضر نبی، مطرح شد، که خضر نبی فرمود: ما احسن تواضع الاغنیا للفقراء و امیر تقوا و بیان فرمود و احسن منه تیه الفقراء للاغنیا، (بی‌اعتنایی به مرفهین بی‌درد)
ثانیاً، از طرفی مردم باید فرهنگ دینی را در اقتصاد روز مره خود به کار ببرند. اسراف از سوی مصرف کننده، گرانفروشی و سوء استفاده از سوی تولید کننده و فروشنده با متناسب با خواست خداوند نیست. همچنانکه عدم تأدیه حقوق مالی متناسب با شرع مقدس، متناسب با فرهنگ دینی و مسلمانی نیست.
حجت الاسلام زاهدی پور اطهارداشت: ثالثاً، مهمترین راهکار بعدی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی، تعیین اولویت‌ها متناسب با آرمان‌های نظام و مردم است. در حالی که اولویت نظام، ارتقای فرهنگ دینی
و تأمین مایحتاج مردم است، دغدغه برخی‌ها آوردن زنان به ورزشگاه‌های مردان و ترویج فساد جنسی است. و نام این حرکت را هم دفاع از حقوق زنان معرفی می‌کنند. این‌ها می‌خواهند با فریبکاری‌ و سیاسی‌کاری، مطالبات اصلی مردم به فراموشی سپرده شود.
وی افزود: انصافاً چنین افراد یا جریان‌هایی باید به شدت احساس شرم و روسیاهی کنند که در این وانفسای اقتصادی چنین حرف‌های بی‌ارزشی را بر زبان جاری می‌سازند. بله اگر این افراد بی‌خاصیت هم اگر درد دین،نان شبد، بی‌پولی را داشتند و اگر می‌دانستند که مریض باشی و پول نداشته باشی، بروی دکتر یعنی چه، چنین اراجیف و سخنان سخیف و بی‌ارزش را کنار می‌نهادند. واقعاً چنین افرادی از انسانیت به دور هستند. درد این انسان‌نماهای زالو صفت، پرخوری است.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: باید توجه داشت اگر چه فعالیت‌های دشمن تأثیرات منفی فراوان در اقتصاد کشورمان دارد، اما متوجه ساختن‌ همه مسئولیت‌ها به دشمن و عدم برنامه‌ریزی و اقدام به هیچ وجه مورد تأیید نیست. به ویژه که برخی مشکلات اقتصادی صرفاً به دلیل وجود رانتخواری از سویی و ضعف دستگاه‌های نظارتی از سوی دیگر است. اینکه یک نفر 38000 سکه بهار آزادی خرید و احتکار کند، چه ربطی به دشمنان خارجی دارد؟!
??حجت الاسلام زاهدی مور اظهارداشت: رابعاً هماهنگی بین مردم و به ویژه مسئولان که رهبر معظم انقلاب هم اخیراً تأکید بیشتری داشتند، از راهکارهای مهم دیگر برای برون رفت از مشکلات اقتصادی است.
??وی افزود:جلسه اخیر سران قوا در صورت ادامه و عملیاتی شدن، می‌تواند بسیار مهم باشد. همچنانکه سخنان رئیس قوه قضاییه را در همایش سراسری قضات به فال نیک می گیریم که ضمن هشدار به اخلالگران اقتصادی، آنها را مفسد فی الارض نامید و گفت: «خوب گوش کنید، پنبه ها را از گوش خود بیرون بیاورید. اخلال در نظام اقتصادی کشور، مجازات اعدام دارد. ما در اجرای این قانون تردیدی نداریم»
انتظار داریم که به این قانون با جدیت تمام و بدون اغماض عمل شود.
خامساً، کناره‌گیری‌ دولت از تولید و خصوصی سازی حقیقی تولید و اقتصاد و حمایت از تولید داخلی راهکار اساسی برای عدم وابستگی است. اما باید توجه داشت که رانتخواری و بلکه خوانخواری آن چنانکه برخی واحدهای تولیدی مانند ایران خودرو انجام دادند، به هیچ وجه مصداق حمایت از کالای ایرانی نیست. چنین اقداماتی همسویی با دشمنان خارجی ارزیابی می‌شود. اینکه بسیاری از قطعات را در داخل و به ریال تولید کنیم، به کارگرمان دویست الی سیصد دلار حقوق بدهند اما قیمت گذاری مبتنی بر ارز خارجی باشد، این حمایت از تولید کننده و مصرف کننده داخلی نیست، این شکستن کمر تولید و مصرف است.
??امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: ترمیم تیم اقتصادی مبتنی بر آرمان‌های انقلاب ، امام و رهبری و خواست مردم ، توجه به اولویت‌ها، هماهنگی بین مردم و مسئولان، خصوصی سازی حقیقی و کناره‌گیری واقعی دولت از تولید و بازار، حمایت از تولید و کالای ایرانی، نظارت‌های مستمر و بدون اغماض، مبارزه با رانتخواری از پیش شرط‌های اساسی نجات اقتصاد کشور است.


[ شنبه 97/4/9 ] [ 8:4 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 32
بازدید دیروز: 64
کل بازدیدها: 572793