http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: مسئله عاشورا وریشه آن در مظلومیت غدیر است.
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان علی امیری  : حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان در مراسم طشت گذاری با اشاره به مظلومیت اهل بیت عصمت وطهارت گفت: مقدمه محرم وعاشورا عبارت است از عید غدیر خم ، همین اینکه غروب غدیر به پایان رسید ظلم ها علیه خاندان عصمت وطهارت علیهم السلام آغاز شد.
وی تصریح کرد: مسئله عاشورا وریشه آن در مظلومیت غدیر است.
امام جمعه ماهنشان بر شناخت و یافتن راه حقیقت امام معصوم تأکید کرد وگفت: برهمه واجب ولازم است که امام معصوم خود را بشناسد ودر یافتن حقیقت تلاش کند.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: هدف از آفرینش ، بندگی خداوندمتعال واساس وپایه این بندگی شناختن پروردگاراست وبهترین وعالی ترین تبلور این شناخت ، شناخت پیامبر (ص) واوصیای آن حضرت می باشد ، چرا که بدون شناخت آنها انسان نمی تواند آموزه های دینی را فرابگیرد و در نهایت دانش و آگاهی لازم رابرای شناخت ومعرفت خداوند را نمی تواندبه دست آورد.
وی به مسئله امامت اشاره کردو اذعان  داشت : هویت هرانسانی عبارت است از امام وامام شناسی او ، هرکسی که از دنیا برود وامام خود را نشناسد جاهل از دنیا رفته است .
زاهدی پور خاطرنشان کرد: بنیان دین با امامت وپیروی از آن مستحکم می شود ووقتی بنیان دین مستحکم نباشد اطاعت وعبادتی نمی ماند.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به نهضت حسینی وتأسی امام خمینی (ره) از حماسه حسینی گفت: امام راحل با تأسی از نهضت عاشورای حسینی انقلاب اسلامی را برپاکردو دست اجانب واستکبار جهانی را از مملکت ما قطع کرد وپیروزی انقلاب اسلامی آثار الگوگیری از نهضت امام حسین (ع) است .
وی با اشاره به انقلاب های کشور های دیگر خاطرنشان کرد: انقلاب هایی که در جهان رخ داده به علت اینکه اولا رهبر وولایت اسلامی نداشتند ماندگار وپایدار نبودند.


[ سه شنبه 93/7/29 ] [ 10:19 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

در آستانه آغاز ماه محرم ، و عزاداری سرور وسالار شهیدان کربلا مراسم طشت گذاری با حضور امام جمعه شهرستان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت درمسجد امام رضا (ع) ماهنشان برگزارشد.به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه ماهنشان : آیین طشت‌ گذاری در استانهای آذری زبان، از ریشه ‌دارترین آیینهای ماه محرم است که در روزهای پایان ماه ذی‌ الحجه برگزار می ‌شود و در حقیقت، برگزاری این آیین، آماده شدن حسینیان برای برگزاری مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان را نوید می ‌دهد.
این سنت، با الهام از اقدام سالار شهیدان و یادآور رفتار جوانمردانه امام حسین(ع) است؛ بر اساس روایتها عزاداران در روز 27ذیحجه آب مشکها را در طشتها ریخته و لشکر حر و اسبان سپاه او را سیراب می‌ کنند.
[ سه شنبه 93/7/29 ] [ 10:17 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه ماهنشان در آستانه سفر ریاست جمهوری به استان زنجان با اشاره به نیمه فعال بودن شهرک صنعتی ماهنشان گفت: فعال‌سازی شهرک صنعتی ماهنشان در دستور کار دولت قرار گیرد.حجت‌الاسلام حسینعلی زاهدی‌پورامام جمعه ماهنشان با بیان مشکلات اشتغال مردم ماهنشان اظهار کرد: با فعال‌سازی شهرک صنعتی مشکلات اشتغال شهرستان ماهنشان تا حدودی کاهش می‌یابد.
وی با بیان اینکه در سفر ریاست جمهوری به استان زنجان باید مشکل آب شرب روستاها توجه ویژه انجام شود، افزود: روستاهای ماهنشان با مشکل جدی آب شرب مواجه‌اند و باید توجه جدی به این موضوع انجام شود.
امام جمعه ماهنشان به مشکل جاده‌های شهرستان ماهنشان اشاره کرد و گفت: جاده‌های شهرستان ماهنشان باید ساماندهی شود.
وی با بیان اینکه نیازهای فرهنگی‌ شهرستان ماهنشان با تاسیس حوزه علمیه زینب کبری و باقرالعلوم باید توجه ویژه شود، تصریح کرد: افتتاح فاز اول مصلی این شهرستان نیز باید در سفر ریاست جمهوری با در اولویت مسئولان استان باشد.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور با اشاره به اینکه افتتاح مصلی شهرستان ماهنشان نیازمند 300 تا 400 میلیون تومان اعتبار است، خاطر نشان کرد: اگر این اعتبار در سفر ریاست جمهوری به مصلی اختصاص داده شود فاز نخست آن تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی به حمایت از سرمایه‌گذاران اشاره کرد و گفت: با ارائه تسهیلات و حمایت‌های تشویقی باید سرمایه‌گذاران را جذب منطقه کرد تا از مشکلات اشتغال کاسته شود.
امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه باید ورزش همگانی توسعه یابد، تصریح کرد: ورزش تضمین کننده بخش مهم سلامت جامعه است و باید توسعه یابد.
وی به کوهنوردی 18 مهر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: رهبری با این اقدام بر اهمیت ورزش همگانی تاکید کردند و مایه خرسندی است که سلامتی خود را بدست آوردند.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران ابراز کرد: اگر این مذاکرات همراه با عزت و حکمت و منزلت باشد نتایج هسته‌ای خود به خود موفقیت آمیز برای ملت ایران می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: تاریخ و سخنان امام راحل و رهبر معظم انقلاب نشان داده است که هر جا عقب‌نشینی و ضعف نشان دادیم نتیجه عکس در پی دارد.
امام جمعه ماهنشان تصریح کرد: اگر با قدرت در مذاکرات پیش برویم نتیجه مذاکرات به نفع ایران می‌شود.


[ یکشنبه 93/7/27 ] [ 10:13 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان: جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ماهنشان در معیت ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی ماهنشان به مناسبت دهه ولایت و آغاز بازگشایی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی با امام جمعه محترم  شهرستان ماهنشان دیدار نمودند. در این دیدار ابتدا ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ماهنشان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام یافته  در این دانشگاه از حمایتها ی مسئولین شهرستان علی الخصوص امام جمعه محترم تقدیر نمودند. سپس در ادامه امام جمعه شهرستان طی سخنانی با  تبریک دهه ولایت و عید غدیر به حضور اساتید و دانشجویان از عملکرد ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ماهنشان به جهت  راه اندازی و توسعه کمی و کیفی رشته های جدید کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی ماهنشان قدر دانی نمودند. سپس ایشان به جایگاه ولایت در جامعه اسلامی اشاره نموده و بر نقش محوری ولایت در ایجاد وحدت و همدلی در بین آحاد مختلف مردم تاکید کردند.و امنیت و آرامش موجود در جامعه را مدیون وجود مقام عظمای ولایت  در جامعه اسلامی عنوان نمودند.

 

 


[ یکشنبه 93/7/27 ] [ 8:28 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین ملکی امام جمعه موقت شهرستان اقامه شد.
حجت الاسلام ملکی ضمن دعوت نماز گزاران به تقوای الهی،به مناسبت های هفته اشاره کردند  شنبه 26 مهر 23 ذیحجه روز تربیت بدنی، ورزش مایه سلامتی و لذا لازم است به ورزش همگانی اهمیت داده شود. هفته گذشته حضرت آقا امام خامنه ای به کوهنوردی رفتند که اولاً اهمیت به ورزش است و از طرفی نشان از سلامتی ایشان است که از این بابت خداوند را شاکریم .
روز یکشنبه 27 مهر ماه 24 ذیحجه روز مباهله رسول اکرم (ص) با بسیجیان نجران و اشاره به عظمت حضرت امیرو اهل بیت (ع) است.
دوشنبه 28 مهذ ماه 25 ذیحجه  نزول سوره اهل اتی در شأن خانواده علوی و فاطمی (س) است. چنین خانواده ای است که نجات بخش است. دشمن نیز درصد ضربهزدن به چنین خانواده ای است. مواظب باشیم جوانان مان به بهانه فقر تأخیر در ازدواج نداشته باشند.
تشکر از مردم و مسئولان به خاطر برگزاری در جشن ولایت امیر المومنان حضرت علی (ع) و روز غدیر تشکر از سردار صالحی فرمانده انتظامی استان زنجان به خاطر حضور در شهرستان ماهنشان و تشکر از خدمات نیرویانتظامی شهرستان و تشکر از خشداری و هیاذان چند روستا و دادن نان رایگان به مردم  


[ شنبه 93/7/26 ] [ 8:25 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین کریمی امام جمعه موقت شهرستان اقامه شد.


[ شنبه 93/7/19 ] [ 10:6 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جشن عاطفه ها که همان جشن مهرورزی و جشن عدالت است در شهرستان ماهنشان برگزارشد.به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان : امروز طراوت ، میهمان دل های کسانی است که با بارش عطوفت از آسمان ونثار میوه های ایثار از درختان عاطفه ها وبا شکفته شدن گل های معنویت ، سرسبزی وشادی را برکویر نیاز های هم وطنان خود پاشیدند.
امروز دانش آموزان شهرستان ماهنشان همزمان با سراسر کشور به «حی علی خیر العمل » شتافتند ودر کار خیر نیکو کاری ، خشت برخشت بهشت خودرا استوار کردند.
شایان ذکر است :جشن عاطفه ها در تمامی مدارس شهر ماه نشان برگزار شد که به همین منظور مراسم نمادین جشن عاطفه ها در مدرسه علامه امینی شهرستان با حضور امام جمعه،فرماندار،مدیر آموزش و پرورش و رؤسای ادارات شهرستان ماه نشان با همکاری کمیته امداد امام (ره) برگزار شد.

4133579

4133580

4133582


[ پنج شنبه 93/7/17 ] [ 10:13 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

یادواره چهلم شهدای گمنام روز پنج شنبه در مزار مطهر شهدای گمنام وروز جمعه در مسجد ولیعصر (عج) شهرستان ماهنشان با قرائت قرآن و مداحی برگزاشد.

 


[ سه شنبه 93/7/15 ] [ 1:48 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ماهنشان گفت: هفته ناجا فرصتی برای افزایش تعمیق وتعامل مابین مردم وپلیس است.به گزارش اوج بیداری : صبحگاه مشترک نیروی های انتظامی ونیروی مقاومت بسیج سپاه به مناسبت هفته ناجا در محوطه نیروی انتظامی شهرستان ماهنشان برگزارشد.
قدیمی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ماهنشان دراین مراسم هفته ناجا را فرصتی برای افزایش تعمیق وتعامل مابین مردم وپلیس وادارات شهرستان ماهنشان دانست.
وی همچنین مردم را به عنوان سرمایه های ملی واجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قلمداد کرد.
این مسئول اعلام کرد: با همکاری مردم ولایتمدارو نیروی انتظامی شهرستان توانستندموضوع های مختلف جرایم را پیگیری وبا موفقیت به سرانجام برسانند.
قدیمی عنوان کرد: 41درصد سرقت درماهنشان کشف و21درصدوقوع سرقت درشهرستان کاهش یافته است.
درادامه حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان با تبریک هفته ناجا گفت: امنیت هدیه الهی برای انسانهای مومن است وکسانی که دراین عرصه فعالیت دارند درصدد تحقق این امر الهی هستند.
وی همچنین از نیروهای انتظامی خواست با پیروی از ولایت فقیه وبا پشتیبانی از محرومان امنیت وآسایش را برقرارکنند .
سعید صفری فرماندار شهرستان ماهنشان درادامه ی مراسم صبحگاه مشترک اظهارکرد: پلیس علی رغم ایجاد امنیت وثبات درجامعه 120خدمات نیز به مردم ارائه می کند .
وی با گرامیداشت و پاسداشت از دلاوری‌ها و جا نفشانی‌های غیورمردان نیروی انتظامی اذعان داشت: امروزه اگر ما درآسایش وآرامش هستیم مدیون خون شهدا وشهدای نیروی انتظامی می باشیم که در راه برقراری و حفظ نظم و امنیت و دفاع ازمزرهای ایران اسلامی جان را در طبق اخلاص نهاده اند.
صفری به بارزترین وجوه بالندگی جامعه اشاره کردوگفت: یکی از مهمترین نعمت های الهی و  از بارزترین وجوه بالندگی یک جامعه و زمینه ساز رشد ،توسعه و ثبات ، برقراری واحساس امنیت می باشد.
درپایان این مراسم از فعالان عرصه نیروی انتظامی وبرقراری امنیت تجلیل به عمل آمد.


[ سه شنبه 93/7/15 ] [ 9:49 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه شهر ماهنشان گفت: روز عرفه روز خواستن و سوال از خداوند است که در این روز گناهان مورد عفو قرار گرفته و دعا در حق مومنان و دیگر بندگان بزودی مستجاب می شود.
حجت الاسلام حسین علی زاهدی پور امام جمعه شهر ماهنشان افزود: گناهان در محضر خداوند باریتعالی در شب های قدر و یا در روز عرفه پاک و زدوده می شود.
وی یادآورشد: در این روز بزرگ و گرانقدر نیکوکاران و مومنان بخشیده شده و بدکاران نیز به دعای نیکوکاران بخشیده می شوند.
امام جمعه شهر ماهنشان گفت: زیارت سیدالشهدا در روز عرفه برابر با هزار حج ثواب دارد و هر بنده ای که در این روز، چنین عملی را به جای آورد، ثواب هزار حج مقبول و هزار حج عمره برایش نوشته می شود.
حجت لاسلام زاهدی پور اضافه کرد: با توجه به اینکه خداوند به زوار امام حسین(ع) نظر خاصی دارد، به بندگانش می فرماید: شما را آمرزیدم، زندگی خود را از نو شروع کنید.


[ سه شنبه 93/7/15 ] [ 9:42 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 18
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555570