http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

به مناسبت دهه ولایت جمعی از دانش آموزان مدارس ابتدایی با حجت الاسلام زاهدی پور ، امام جمعه شهرستان ماه نشان دیدار کردند. در این دیدار حجت الاسلام زاهدی پور ضمن خوش آمدگویی به دانش آموزان ابتدا هفته ولایت را تبریک گفت ، و در ادامه در مورد واقعه غدیر و لزوم پیروی از ولایت فقیه با دانش آموزان صحبت کرد.
ایشان ولایت فقیه را مهمترین عامل در دین اسلام بیان فرمود.
[ یکشنبه 92/7/28 ] [ 11:14 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

همایش زنده باد زندگی زنده باد کودکی همزمان با روز جهانی کودک با حضور  حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا زاهدی پور امام جمعه شهرستان و سایر مسئولین شهرستان و اولیا کودکان در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد. در این همایش  حاج آقا زاهدی پور به تبیین مسائل خانواده در رابطه با کودک پرداخته و نقش خانواده ها در مورد کودکان اشاره نمودند و همچنین گروه سرود و نمایش به اجرای نمایش پرداختند در پایان از کودکان هنرمند این شهرستان توسط فرماندار محترم شهرستان تجلیل بعمل آمد.
[ یکشنبه 92/7/28 ] [ 9:49 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزارشد.


[ یکشنبه 92/7/28 ] [ 9:39 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه بنیاد غدیر شهرستان ماهنشان به ریاست حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد.


[ یکشنبه 92/7/28 ] [ 9:37 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.

 خطبه اول/

 خودم و شماخواهران و برادران بزرگوار را به تقوای الهی دعوت می­کنم، زندگیمان با نور تقوا نورانیت پیدا کند و همیشه در راه حق با استقامت و ثباط قدم حرکت کنیم.

امیرمؤمنان(ع) در خطبه متقین درباره اوصاف متقین می فرماید: یکی دیگر از ویژگی های انسانهای با تقوا این است (صبروایام بصیره وتقبة) انسانهای با تقوا یک مدت که همان عبارت است از دو روز دنیا صبروتحمل می­کنند تا راحتی و آسایش ابدی را خداوند متعال برایشان فراهم کند.

 اولین قصیره که فرمود: آن وسیله زماندار است اما دومین قصیره زماندار نیست چون انسان خارج از زمان نمی­تواند زندگی کند( هم فیها خالدون) پس معادله ای بسیارآسان، صبری کوتاه راحتی و آسایش بسیار طولانی ( تجارتون مرعه یسترها ربهم ) تجارتی پر سود که خداوند برای آنها فراهم کرده است.

در روایتی است که یکسری ها به دنبال آسایش دنیا هستند در حالی که در دنیا آسایش نیست نه ثروتمند در دنیا آسایش دارد و نه فقیر، اگرهم آسایش است در انسان فقیر است، انسان فقیر یا انسان غنی اگر دارای تقوا باشند در دنیا هم شایدکمی آسایش داشته باشد آن هم آسایش فکری نه آن آسایش که به دنبال آن هستیم.

لذا دنیا را صبر داشته باشیم و آسایش آخرت را داشته باشیم، صبرچیست؟ مرحوم نراقی می فرماید:( الصبرو ثوابون انفس) صبرآن است که انسان آرام و قرار درونی داشته باشد، انسان صابر این است در حالی انسان غیر صابر با کوچک ترین شداند و سختی و مشکلات آسایش و آرامشش را به هم می­زند، انسانی که صابر شد می­شود مانند امام راحل که آن زمان که شبانه آمدند و ایشان را بردند می­فرماید: من آن شب نترسیدم؛ انسان اگرخدا را دید هم در زندگی فردی و اجتماعی موفق می شود.

 پیامبر(ص) از جبرئل پرسید:(کما تفسیر الصبر قال تصبرو به ضراع کما تصبرو فی ضراء) آرامش و صبر داشته باشی آن گونه ای که درآسایش صبر داری در مشکلات هم آن گونه باشد تفسیرصبر این است (ولا یشکل حالة ان القلب به صبر و ذیب من البلاء) هیچ موقع در اثر بی قراری در بلایا شکایت نکند ( راحتا قلیل ) آرامش طولانی (ولنجزین الذین صبروا به احسن بما کانو یعملون) ما به صابرین بهترین پاداش و ثواب را عنایت می­کنیم (والذین الصبر و لقاء ربهم واقاموا الصلاة) آن کسانی که برای خداوند صبر کردند و نماز را اقامه کردند ( وانفقو من­ما رزقناهم سرا به حلالیه) و از اموالشان با سخاوت انفاق کنند، پیامبر(ص) می­فرماید: سخاوت نزدیکی به خدا و مردم می­شود به صورت نهان و آشکار انفاق کنیم ( ویضرون بل حسنتة والسیه) با حسنات گناهانشا ن را ازخودشان دور کنند ( اولئک الهم عاقبت) عاقبت بخیری برای آنهاست .
خطبه دوم

امام هادی (ع) می­فرماید: هرکس ازخداوند ترسید و دیگرانی که مؤمن نیستند از آن می­ترسند. امام خمینی (ره) مجسمه تقواست، در شبکه های اجتماعی که الظاهر منتسبین به امام این چنین مسائل که از شأن امام به دور است را انتشار و جسارت می­کنند به ساحت عظیم امام، این حرکت را محکوم می­کنیم امامی که کوچکترین لطیفه یا جوکی که ازآن بوی سبکی بیاید انجام نمی­دادند ، شوخی های زننده از ساحت امام به دوراست ،منتها انسانهای کوچک به اندازه خودشان با امام برخورد می­کنند .

امام هادی (ع) می­فرماید: کسی که تقوا داشته باشد دیگران با او با تقوا برخورد می­کنند و کسی که از خداوند اطاعت کند دیگران هم از او اطاعت می­کنند.

انقلاب ایران و نظام اسلامی با چهار چوبهای سیاسی غربی و حتی بعضی هایی که دوستدار انقلاب هستند می­خواهند با نظریه های سیاسی غربی انقلاب اسلامی را تفسیرکنند محال ممکن است امکان پذیر نیست (من اطاعا الله یطاع) کسی که از خداوند اطاعت کند دیگران از او اطاعت می­کنند این را کدام نظریه غربی می تواند تفسیر کند نظریه غربی که کاملا دور از دین و دور کننده جامعه و نظریه های سیاسی از دین است منطق الحاد و توحید را نمی­تواند تفسیر کند ظلمت نمی تواند نور را تفسیر کند.

 کل عالم شب و روز تحلیل کننده اخبار ایران هستند یعنی ما شلوغ هستیم نه! بسیجیان و انقلابی­های ما آزار دهنده دشمن می توانند باشند ولی همه اینها می تواند باشد و در این معیار و مبنا وجود دارد آن هم عبارت از تقوا و خدا ترسی است ، ایرانی که غرب و شرق اسیراست.

در خطبه­های عید قربان در مورد مذاکرات هسته ای عرض کردم، ما خوش بین هستیم نه از آن جهت که به غرب و 1+5 ما به اینها بدبین هستیم. رهبرمعظم انقلاب، حتی آن کسی که با تاریخ هم آشنا نباشد فقط بدانند از مرداد سال 1300به بعدآمریکا چه بلایای بر سرما آورده است هیچ موقع به آمریکا خوش بین نمی شوند، آمریکایی که یک زمان به ظاهر با ما دوست بود و شاهی که نوکرآمریکا بود وقتی که منافع کوچک آمریکا، چند گروگان و اما چون وضعیت گروگانها در موردلانه جاسوسی اتفاق افتاد، شاه بیمارستان پیدا نمی­کرد و در آنجا خود را درمان کند اگر تقوا باشد انسان به خداوند تکیه می­کند.

پس به مذاکرات هسته ای خوشبین هستیم آز آن جهت که به خداوند خوشبین هستیم و به مرحمت لطف خداوند امیدوار هستیم، اما بدبین هستیم چون به آمریکا، فرانسه، چین، انگلیس، روسیه بدبین هستیم، همان روسیه و چینی که با ما ارتباط دارند و در قطع نامه شورای امنیت در سال های گذشت که علیه ایران صادر می­شود اینان حاضرنشدند ازحق و تو خود استفاده کنند با وجود اینکه معاملات تجاری کلانی با کشور ما دارند لذا تا ما دین داریم به آنها خوشبین نیستیم حتی اگر ارتباط داشته باشیم.

 مسئله­ای بعدی به مذاکره کنندگان و دولت محترم است، سفارشی که مردم ایران اسلامی و بسیجیان عزیز دارند عزتمندانه حضور پیداکنند اخیراً پیشنهاد پذیرش پروتکل دیگر الحاقی، ما ام پی تی را قبول کردیم چه اندازه بر ما فشار آوردند و مشکلاتی برای ما ایجاد کردند فقط به خاطر پذیرش ام پی تی یکی از پروتکل الحاقی در زمان اصلاحات، یک قدم برداشتیم با ذلت و ذلت های بعدی می­خواست شروع شود که رهبرمعظم انقلاب جلوی آن را گرفتند و این مشکلاتی که به وجود آمد در حقیقت از اینجا نشئت گرفته بود حالا پروتکل دیگری را پیشنهاد می کنند.

توصیه ی که ملت بسیجی و ولایت مدار در دهه ولایت دارند این است اگر این پروتکل ها دوباره پذیرش شوند مایه ذلت است و اگر بخواهیم یک قدم عقب نشینی کنیم آنها سوء استفاده می­کنند فکر نکنیم اگر یک قدم تسلیم دشمن شویم مقدمه برای تسلیم های بعدی خواهد شد آمریکا که برای بعضی انسانهای ساده لوح آرمان است که در ملت ایران انگشت شمار هستند آمریکایی که دولتش 16 روز نیمه تعطیل بود و اگر در دقیقه نود بودجه آمریکا به مبنی بر افزایش سقف بدهی­های آمریکا بود تصویب نمی­شود دولت آمریکا اعلام ورشکستگی می­کرد آیا این است آرمان شهر؟یکی از بدهکارترین دولت های دنیاست، منتها با سیاستهای استعماری خودش را رهبرجهان معرفی می کند.

لذا مسئولان، مذاکره کنند گان، دولت مردان، در ارتباط با مذاکرات هسته ای مواظب باشند و با زیرکی تمام، با سیاستهای رهبری که اعلام می شود با چهارچوبهای ولایی که ملت ایران عزیزاست و از این به بعد هم عزیزتر خواهد شد.

مسئولان اطلاع رسانی کنند درحدی که امکان دارد اما اگر قرار است بعضی مسائل ها از رسانه های بیگانه افشا شود وی کسری گمانه زنیها را ایجاد کند بهتراست خودمان اعلام کنیم اگر چنین نیست تکذیبیه ای صادر کنیم تا ملت ایران با آسایش وب دون نگرانی این مذاکرات را پیگیری کنند.

پیام رهبری به حج، اتحاد مهم است و دعوت به اتحاد یکی ازمفاهیم و ساخته های مهم است که رهبرمعظم انقلاب تاکید کردند و بیداری جهان اسلام در دشمن شناسی، مسئولان بیدار باشند. بعضی کشور های عربی مسلمان و غیر عربی مسلمان از جمله درآمریکا، نکند مسئولان یک حرفهایی بزنند که با آبروی ایران اسلامی بازی شود در تحلیلهایشان و رصد هایشان با بیداری رصد کنند و این نهضت بیداری اسلامی نیاز به رهبردارد؛ کسی و ملتی جز ایران اسلامی یارای این رهبری وجود ندارد و شأن مسئولان کشورایران باید دراین حد باشد.

تاکید مراجع عظام برحضور وهابیت، در نقاط مختلف ایران هزینه می کنند، تبلیغات محکوم انجام می دهند وسعی می ­نند اهل سنت را  تبدیل به فرقه وهابیت کنند مردم بیدارباشند و جوانان مطالعات دینیشان را افزایش دهند، علما فعالتر باشند، مسئولین فرهنگی یک مقدار بیدارتر و با دغدغه ولایت ،حق ولایت را اداکنیم.

مناسبتها:

15 ذی الحجه میلاد امامعلی النقی (ع) را تبریک عرض می­کنم که مردم عزیز در دهه ولایت از این بیشتر در این مناسبتها حضور داشته باشند.

17 ذی الحجه شهادت حاج آقا مصطفی خمینی: چهره علمی و سیاسی، بیدار و با کیاست و فراست سیاسی که یاد و نام این عزیز را گرامی می­داریم تمام شهدا مخصوصاً شهدای علما که( مدادوالعلما افضل من دماع الشهداء) این عزیز هم عالم مجتهد و شهید با فضیلت، راه فضیلت است.

18 ذی الحجه مصادف است با روزعید غدیر خم و روز عید ولایت، دهه ولایت را تبریک عرض می­کنم، دهه ولایت شعارشیعیان، اعلام تشیع و پرچم اسلام است، یعنی اگر ما در راه امیرمؤمنان(ع) و شیعه امیرمؤمنان هستیم این شعار باید گفته شود و شعار هم در جمع گفته شود تاثیرش بیشتر است و هر چه داریم عزت دنیا و آخرات از ولایت است، ولایت چیزی نیست که آن را مخفی کنیم همچنان که پیامبر(ص) در منطقه غدیرآشکارا در حضور 11000 نفر ولایت امیرمؤمنان(ع) را اعلام کرد ما هم باید در جمع وآشکارا اعلام کنیم. ولایت پرچم و از شعائر الهی است و باید آشکارا و با شور و هیجان در برابر دوستان باعث امیدواری آنها و در برابر دشمنان مایه یأس و نا امیدی، مخصوصاً وهابیت اگر این چنین فعالیت می­کنند ما شیعیان باید فعالتر باشیم.

مصلاهای جمهوری اسلامی یکی از مشکلات جامعه اسلامی شده است به دلیل کم بود اعتبارات و این درشأن جمهوری اسلامی نیست، ولی وهابیت در روستاها مسجد احداث می­کند ولی ما نمی توانیم مساجد حق را آباد کنیم.

مسئله طرح پارکبان در شهرهای بزرگ وجود دارد و کار غیر قانونی که صورت می­گیرد و ناراضایتی­های فراوان، قانون طرح پارکبان نیم ساعت رایگان است، این در مجلس تصویب شده و باید اجرا شود.

وظیفه آتشنشان حفظ جان مردم در حوادث است چرا نباید در شهرستان یک نیروی آموزش دیده داشته باشیم و این مایه تأسف برای شهرستان و مسئولین است، جان یک انسان مساوی با جان کل مردم کره زمین است باید نیروی امدادی آموزش دیده در شهرستان باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 


[ یکشنبه 92/7/28 ] [ 9:34 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز عید قربان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان  اقامه شد.

 


[ یکشنبه 92/7/28 ] [ 9:33 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
خطبه (اول)
بنده خودم و  شما مؤمنین و مؤمنات، خواهران و برادران بزرگوار را به تقوای الهی دعوت می­کنم.
اخیراً جلسه ای باحضور معتمدان شهرستان در دفترامام جمعه در رابطه با تأسیس حوزه علمیه خواهران برگزار شد بدلیل ضرورت بحث جهت آشنایی مردم مطالبی عرض می­کنم.
زمان رسول الله در یکی از جنگ­ها، جهاد و اعلام جنگ شد وقتی اعلام جنگ شد همه حرکت کردند برای حضور در جبهه­های جنگ با دشمن اسلام به گونه­ای که در شهرکسی نماند، آیه نازل شد و پیامبر آن را خواند(وماکان مؤمنون الینفرو کافتاً) ای پیامبرهمه مؤمنان نباید به جنگ بروند یک تعداد در پشت جبهه بمانند، مهمترین شأن نزولی که مفسرین اسلام گفته اند: (فلولا نصرامن کل فرقتا منهم طائفا)به خاطر اینکه یک گروهی بمانند ودستورات دین رایاد بگیرند و مجتهد، متخصص، کارشناس حقیقی دین شوند و به مردم دین رایاد دهند و مردم را از عذاب الهی بترسانند می­فرماید:(ولینزروقومهوم اذارجعو) ترسناندن که به اصطلاح قرآنی انزار است وزن انزار از بشارت بالاتر است، بر خلاف بعضی عزیزان یا غیرعزیزان، عزیزان جاهل یا غیرعزیزان احیاناً عالم، که می­گویند تشویق یا بشارت باید در اولویت قرار بگیرد در مورد کودک سه چهار ساله امکان دارد اما در مورد انسانهای مکلف ترسناندن در اولویت است .
به پیامبر این آیه نازل شد (انور عشیره کل اقربین) ای پیامبرخویشاوندان نزدیک خود ر بترسان، نگفت اول آنها را بشارت بهشت بده فرمود :خویشاوندان خود را بترسان منتها به دلیل اینکه ما با قرآن مانوس نیستیم یا احیاناً بعضی موقع نظریه هایمان از قرآن بالاتر است، نظریه های مبتنی بر جهالت از سوی کارشناس نمایان عالم، وقتی که آیه­ی عذاب خوانده شود بخاطر اینکه مخاطب گناهکار است و حتی گوینده نیز گهناهکاراست وقتی که صحبت از بهشت می­شود اگر به انسان ندهند هم لذت دارد اما اگر آیه­ی جهنم خوانده شود هم حقیقت دارد و هم داده می­شود لذا باعث ناراحتی انسان می شود پس می­گوید نخوان؛
آیت الله میرزا جواد آقای تبریزی می­فرماید:بعضی جاهل های که می­گویند مردم را نترسانید آنها در اشتباه هستند اگر مردم بترسند ناامید می­شوند، نوعاً مردم جاهلانه خیلی امیدوار هستند، وزن امیدشان از وزن ترس شان بیشتر است و یکی از نشانهای ضعف ایمان این است که امیدش ازترسش نسبت به جهنم و عذاب الهی بیشتر باشد.
امام صادق(ع) می فرماید: مؤمن کسی است که اگر امید و ترسش رادر ترازویی قرار دهند حتی یک گرم با هم تفاوتی نمی­کند، اما ماها دست خالی امیداوار هستیم، خدا کریم است نشانه بی ایمانی است و نوعاً آنهایی زیاد خداوند کریم است می­گویند که ایمانشان ناقص است، افراد بی ایمان و گناهکار کلمه خداکریم است را زیاد استفاده می­کنند چون خودش را می­شناسد و به خاطراینکه زبانی است و از عذاب درون و از فکر عذاب جهنم هم خلاص شود این کلمه را فراوان به کار می برد آن کسی که روزه می گیرد هم می­گوید خداکریم و آن کسی هم که روزه نمی گیرد می گوید خدا کریم است ولی به خاطر نورا نیت قلب می­گوید و دومی بدلیل نبود ایمان و تاریکی قلب است.
قرآن می­فرماید:علمایی پرورش پیداکنند و این علماء دین را یاد بگیرند و مردم را بترسانند در این آیه حتی یک کلمه هم  نمی­گوید به مردم بشارت بدهد.
جایگاه فقها(الفقهاواومناعول الرسول)کسانی که فقیه می­شوند، اینان امین و امانتدار پیامبر هستند. امام صادق (ع) فرموده اند:( الکمال و کل کمال اتهب هو فی الدین) بالاترین کمال در عالم هستی عبارت است از کمال فقات،کامل ترین انسان کسی است که فقیه ترین انسان باشد و مردم را از جهالت نجات دهد، امام فرمودند: کسی که دستورات دینش را یاد نگیرد، فقیه نباشد و یا از فقها احکام را یاد نگیرد خداوند در قیامت به صورتش نگاه نمی کند و هر کس خداوند به آن نگاه نکند، یعنی از نگاه رحمت خداوندی به دور است و این انسان با چه شقاوت و روسیاهی مواجه خواهد شد.
امام صادق(ع)فرمودند:(لودتوان اصحابی قربت روسهم فهمبحتی یتفقهو) دوست دارم با شلاق به سراصحابم بزنند اما آنها دین را یاد بگیرند درکل متون دینی،روایات وقرآن این تعبیر را نمی توانید ببینید، هیچ تعبیری در مورد علوم دیگر نیست که  بگوید من دوست دارم اصحابم را با شلاق بزنند اما احکام دین را یاد بگیرند.
 احکام دین، کارشناسی دین، متخصص دین فقط در حوزه های علمیه قابل پرورش است؛ لیسانس معارف می­تواند اطلاعات دینی را کسب کند اما کارشناس دین نمی تواند باشد،  فوق لیسانس معارف می­تواند مطلع دین باشد، اطلاعات فراوان دینی کسب کند اما فقیه، متخصص وکارشناس دین نمی تواند باشد کارشناس دین، فقیه دین و متخصص دین فقط در حوزه های علمیه می توانند پرورش یابد.
آبادانی شهرها و مذهبی ترین شهر ایران قم است در حالی که حرم امام در مشهد مقدس است و ناشی ازبرکت حضور علماء و فقهاست، در روایت است قم آشیانه اهل بیت است، یک دلیل آن بخاطر حضورعلماء، فقها و مراجع عظام است. نطفه انقلاب، ریشه انقلاب، رهبری انقلاب در قم اتفاق افتاده است به خاطر حضور علماء، حمایت هایی که ائمه اطهار(ع) بیشترین حمایتی که در زمان خودشان به علماء می­کردند حتی حمایت مادی، به خاطراینکه حفظ دین و اسلام در گرو حفظ علماست. لذا ما تصمیم گرفتیم حوزه علمیه خواهران، حوزه علمیه برادران هم است به خاطر اینکه حوزه علمیه خواهران کم هزینه است.
هدایت جامعه در گرو حوزه علمیه است کسی که باعث هدایت یک نفر شود آن یک نفر، یک نفر دیگر را هدایت کند تا وقتی که آثار آن هدایت وجود دارد از آن ثواب بهرمند خواهد شد. وجود نازنین رسول الله به مسجدی رسیدند و دیدند یک گروهی عبادت می­کنند و یک گروهی نشسته اند در مورد تعلیم و تربیت مسائل دینی صحبت می­کنند به طرف آن گروهی که مورد تعلیم و تربیت دینی حرف می زدند رفت و در کنار آنها نشست و فرمود: من برای تعلیم و تربیت مبعوث شده ام .
اهمیت حوزه های علمیه هم اهمیت مادی و معنوی نوعاً شهرستانهایی که آباد می­شوند حوزه های علمیه نقش بسیار تاثیر گذار دارند اصلاً قابل مقایسه نیست با گروهای دیگر، حضور حوزه های علمیه، که البته حوزه های علمیه برادران به مراتب مهم تر و با اهمیت است. لذ بالغ بر200میلیون لازم است تا آنها شروع کنند و اگر از شهرستان این کمک هم شود حوزه های علمیه برادران هم شروع می شود و منشأ خیرات و براکات ، مخصوصاً در این شهرستان که تعداد علماء قابل مقایسه با شهرها دیگر استان نیست تقریباً صفر است. سه چهار نفر علما وجود دارد که آنها هم نمی توانند به لحاظ علمی شهرستان را تامین کنند. درصد علمای ماهنشان حتی یک درصد استان زنجان هم نیست و این جای تأسف است و این چه حمکتی دارد، دلیل آن عدم حمایت و عدم تشویق است.
 آیت الله  بهجت به طلبه ها می فرماید: خودتان هم زاهد هستید باشید، نان خالی می­خورید، بخورید اما حق ندارید خانوادتان را زاهدانه بگردانید، نان خشک بخورانید، من می­گویم چون شیطان بر جیب من حاکم است؛ پس خانواده این عالم بایداز گرسنگی از بین بروند بگزار بروند و از خودمان هم در این مورد فتوا صادر می­کنیم؛ برای دین ارزش قائل شوید و به دین بهاء دهید سیره رسول الله، ائمه اطهار(ع)، اصحاب رسول الله این نبود.
تقوا بدون دین،فقها، روحانیت و علمای دین امکان پذیر نیست و از محلات است که امام فرمود: اسلام منهای روحانیت اسلام آمریکایی است، نمازگزاری است که ضد روحانیت است و جهنم ابدی جای آن است (افقهاءامنا الرسول).
خطبه(دوم)
خودم و شما خواهران و برادران بزرگوار را به تقوای الهی که حل مشکلات، راه نجات، راه سعادت در تقواست و قطعاً بی تقوایی یعنی شقاوت، دعوت می­کنم.
مناسبتها:
تشکر از فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ماهنشان و مجموعه نیروی انتظامی در نماز جمعه معمولاً حضور فعال دارند و تحت فرماندهی فرمانده کل قوا حضرت امام خامنه ای موفق هستند و با تمام نیروهای مسلح، سپاه، ارتش، بسیج و همه آنها را موفق گرداند و موفقیتهای چشمگیر با کمترین امکانات و محدودیتهای زیاد خداوند متعال به همه آنها کمک کند، هفته ناجا را به خدمتشان تبریک عرض می کنم.
عزیزان قدر امنیت را بدانیم، خداوند متعال می فرماید:(الذین آمنو ولم یلبسوالا ایمانا به ظلمان اولائک لهم الحق)آنهایی که ایمان آوردندایمانشان را به ظلم وگناه آلوده نکردند به خودشان، خانواده،همسایگان، ظلم نکردند ومشرک نشدند ،خداوند به آنها امنیت می دهد و این امنیت در پرتو نظام اسلامی است.
اطلاع داریم آگاهانه، عاشقانه، عارفانه اگر با ایمان حرف بزنیم،­که چنین است آنهای که بزرگوارهستند دیده اند و شنیده ایم جنایتهایی که نیروهای به نام امنیت در سطح کشور قبل از انقلاب انجام می­دادند. کلیت نیروهای انتظامی بعد ازانقلاب روبه جلو، با معنویت و تخصص است. البته یک سری مشکلات و نقایصی وجود دارد، اما یک توصیه برادرانه به کلیت نیروهای انتظامی، بعضی نیروهای انتظامی برای حفظ موقعیت خود و حفظ مقام سعی می­کنند سیاستهای مبتنی بر هوای نفس، شهوت رانی، مانند زیر سؤال بردن حضور نیروی انتظامی در کنترل عفاف و حجاب تعیین کنند، برادران نیروی انتظامی و تامین کننده امنیت مواظب باشید نیروهای اجرای به جزء رهبرگرانقدر وفرماندهی معظم کل قواسیاسهای نیروی انتظامی را تعیین نکند واگر روزی این باشد آسیب جدی برای نظام وکشور است. بعضی موقع قصورهایی شده است مگر می شود رهبرانقلاب به حفظ حجاب وعفاف تاکید کند و ما بگوییم که حضور نیروی انتظامی کار فرهنگی نیست، هر کاری که برای حفظ فرهنگ انجام می شود فرهنگی است. حتی اگر خدای ناکرده یک نفر را سنگسار هم بکنیم به دلیل یکسری جرایم اخلاق آن هم کار فرهنگی است، فرهنگ ما و کار فرهنگی مارا علوم انسانی غرب تائید نکند و سیاست امنیت را نیروی اجرای که بعضی ها به دنبال حفظ مقام وموقعیت هستند و به آنهایی که مدیون هستند سعی می­کنند حق باطلشان آنها را حفظ کنند خدشه می­زنند .
سالروز جمعه خونین در سالروز شهادت حجاج ایرانی در سال 66 باز هم تاکید می­کنیم دشمنی با آمریکا دشمنی با استکبار سرلوحه امور است تا زمانی که آمریکا عذر خواهی بکند. همچنان که رهبرمعظم انقلاب فرمودند: ما هنوز به آمریکا بد بین هستیم ، همچنان که امام فرمود: رابطه با آمریکا رابطه گرگ و میش است و این رابطه عوض نشده است؛
بعد ازهمین مذاکرات اوباما اعلام کرد: گزینه نظامی روی میز است یعنی تبحش مدرن آمریکایی خودش را نشان داد.ساده نباشیم، همچنان که رهبر فرمودند: ساده لوحانه است که اگر فکر کنیم آمریکا با ما سرآشتی دارد آن کشورهایی که ذلیلانه با آمریکا رابطه دارند چقدرمعتذب شدند، کدام کشور است که عزیز است والان آمریکا ارتباط دارد، نیست.
روزملی کاهش اثرات بلایای طبیعی : البته بلایای طبیعی نیست اگر بلایی است بلای الهی است گناهان را کم کنیم وقتی که به خانهایمان ماهواره آوردیم احساس می­کنیم خداوند با رحمت به مانگاه نمی ­ند به رحمت عامه نگاه می کند اما رحمت خاص ، رحمان و رحیم با چشم رحمیت به ما نگاه کند. رحمانیت برای همه جانداران است اما رحمیت برای مؤمنان و انسانهاست اگر ماهواره به خانه بیاید رحمت می­رود؛ در روایات بیشترین دلیل بلایا گناهان است مخصوصاً گناهان اخلاقی، آق والدین شدن، وجود فحشا در جامعه، و جاهلانی که کنترل عفاف وحجاب را کار غیر فرهنگی می دانند البته جاهلان درس خوانده.
شهادت امام باقر(ع) عزیزان از روحانیت دعوت کنید و در خانهایتان مراسم روضه بگزارید که باعث برکت می­شود، چرا روضه های خانگی را ترک کردیم، حتماً روضه های خانگی را برپا دارید از وجود علماء استفاده کنید.
روزعرفه در مراسمات حضور داشته باشید و دعا ارزش دارد حضورپیدا کنید قرآن می فرماید: (قل یا حق هم ربکم لولاک تعالو) اگر در محضر خداوند دعا و نیاش نداشته با شید خداوند برای شما ارزش قائل نمی­شود، عید قربان است قربانی کردن عزیزترین شی برای دین ، عید قربان یعنی این، قربانی هایی که می­کنید اگر بیش از یک سوم آن را نگهدارید آن قربانی محسوب نمی شود؛ نذر کرده ای قربانی کنی حداقل باید دو سومش را بدهی به محرومین، البته شیطان در کمین است مواظب باشید قربانی های که می­کنیدآنهایی که نذر نیست حداقل نصفش را به کسان دیگر دهید اما نذری ها حتماً باید دو سومش باید پخش شود.
هفته بهداشت روان را تبریک عرض می­کنم ان شاالله در پرتو متون وتعالیم دینی بهترین توشه برای آخرت و بهداشت روان در پرتو بی گناهی در جامعه عنایت شود.

 

 

 

 

 

 

 


[ شنبه 92/7/20 ] [ 9:0 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

آیین پرشور معنوی استقبال مردم شهرستان ماهنشان از درب حرم مطهر امام جواد (علیه السلام) برگزار شد.

 [ دوشنبه 92/7/15 ] [ 12:9 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

 حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان  روز سه شنبه 13مهرماه در صبحگاه مشترک نیروی انتظامی حضور یافتند و با تبریک هفته نیروی انتظامی به مردم و پرسنل زحمت کش افزودند: امروزه امنیت از نعمتهای بزرگ الهی است که به همت نیروی امنیتی از آن برخوردار هستیم.
گفتنی است صبحگاه مشترک این شهرستان در کلانتری 11 ماهنشان با حضور کلیه پرسنل و مسئولین ادارات برگزار گردید.[ دوشنبه 92/7/15 ] [ 11:58 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

مراسم جشن عاطفه با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان و برخی از  مسئولین ادارات برگزار شد.
در این مراسم ، حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماه نشان در خصوص مواضع اخیر آمریکا و تحریم های صورت گرفته علیه ایران صحبت کردند .همچنین درباره اهمیت و ضرورت انفاق و کمک به همنوعان به ویژه کودکان محروم تاکید کردند .


[ دوشنبه 92/7/15 ] [ 11:48 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 197
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555749