http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: فرهنگ ایران اسلامی مبتنی برفرهنگ شهادت است.حجت السلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان درگفتگو با خبرنگاراوج بیدار ی افزود: تفاوت اساسی که درفرهنگ ولایی وفرهنگ اهل بیت با دیگر فرهنگ دارد ،فرهنگ ایران اسلام مبتنی برفرهنگ شهادت است واهل بیت وائمه اطهارعلیهم السلام همه به مرگ شهادت از دنیا رفتن بجز امام زمان (عج)که آنهم به مرگ شهادت از دنیا خواهد رفت.

وی اظهارداشت: توفیقی دراین شهرستان نصیب مردم آن شدکه میزبان شهدای گمنام باشند وپیشنهادی به مرکز حفظ آثار وارزش های شهدا شدکه شهید گمنامی دراین شهرستان دفن شود وبا پیگیری های این افتخار نصیب ماشد که روز پنج شنبه 30مردادماه میزبان 2تن از شهدا باشیم .

وی اضافه کرد: مراسم استقبال از شهدای گمنام مورخ 30مرداد درورودی شهر میدان امام خمینی (ره) رأس ساعت 19 و برنامه تشییع و تدفین پیکر مطهر شهدا از مقابل مسجد ولیعصر(عج) تا پارک ملت ماهنشان که برنامه تشییع راس ساعت 11 روز 31 مرداد ماه جاری برگزار میِ‌شود.

امام جمعه اذعان داشت : مراسم وداع با شهدا درمسجد ولیعصر(عج) وبا مرثیه ونماز جماعت برگزارمی شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مراسم شام غریبان راس ساعت 20:30 روز جمعه 31 مرداد ماه جاری در مسجد جامع ماهنشان برگزار می‌شود.


[ پنج شنبه 93/5/30 ] [ 12:13 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: کرامت فرهنگ ایران اسلامی شهادت است .حجت السلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان درجلسه هماهنگی تشییع دوشهید گمنام اظهارکرد: حدود دوسال است که درخواستی نسبت به دفن شهید گمنام درمصلی شهرستان راداشتیم  که به لحاظ درخواست زیاد ،4ماه پیش از مرکز حفظ آثارونشرارزشهای دفاع مقدس کشورواستان زنجان برای بررسی به ماهنشان آمدندوسه محل ،تپه دربافت قدیم ومصلی وپارک ملت را مورد بررسی قراردادند که درنهایت پارک ملت موردتأیید دفن شهدای گمنام قرارگرفت.
وی بااشاره به روایات وفرمایشات اهل بیت علیهم السلام درمورد مقام شهادت افزود: دوازده امام باشهادت از دنیا رفتن وخداوند بهترین هدیه رابه بهترین مخلوقاتش می دهد وهمچنین بهترین مرگ ها عبارت است از شهادت که این مقام وجایگاه شهدا وشهادت رامی رساند که آنقدربالاست که شهدا می خواهند دوباره زنده شده ودراه خدا واسلام دوباره به شهادت برسند.
زاهدی پور عنوان کرد: شهادت از مجرای ولایت به دست ما رسیده است ،اگر بخواهیم جامعه آبادشود به جز شهادت مسیردیگری نیست که انتخاب کنید.
امام جمعه ماهنشان خاطرنشان کرد: استقلال مملکت ،آبادانی وعزت مملکت ایرانی درگروه شهادت است وآرامش وامنیت درپرتوشهادت درایران اسلامی بوجود امده است .
وی به فرمایشات رهبری درخصوص شهدا اشاره کردوگفت: اگر شهادت فرهنگ ناب است وفرهنگ آرمانی محسوب می شود راه شهدا را احیا کردن وزنده نگه داشتن یادوخاطره شهدا کمتر از شهادت نیست .
حجت السلام زاهدی پور اذعان داشت: شهدای گمنام امانت ،میزبان ومهمان درشهرستان هستندوباید از جایگاه آنان خوب محافظت شود.ی اضافه کرد: مراسم استقبال از شهدای گمنام مورخ 30مرداد درورودی شهر میدان امام خمینی (ره) رأس ساعت 18/30 و برنامه تشییع و تدفین پیکر مطهر شهدا از مقابل مسجد ولیعصر(عج) تا پارک ملت ماهنشان که برنامه تشییع راس ساعت 11 روز 31 مرداد ماه جاری برگزار میِ‌شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین مراسم شام غریبان راس ساعت 20:30 روز جمعه 31 مرداد ماه جاری در مسجد جامع ماهنشان برگزار می‌شود.


[ دوشنبه 93/5/27 ] [ 9:47 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

 سومین جلسه شورای آموزش و پرورش ماه نشان در سال جاری با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان و  اعضا روز دوشنبه مورخ 20/5/93 در سالن کنفرانس اداره آموزش وپرورش تشکیل شد.


[ پنج شنبه 93/5/23 ] [ 8:47 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

سومین جلسه شورای اداری با حضور امام جمعه شهرستان،فرماندار و مسئولین ادارات در محل فرمانداری تشکیل شد. حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پورامام جمعه شهرستان ماهنشان در این جلسه بااشاره به اهمیت نماز جمعه اظهارکرد: حضوردرنماز جمعه بجز بعدمعنوی  باعث افزایش آگاهی درزمینه سیاسی ،اجتماعی ،فرهنگی ،وبحث روز جامعه می شود .
وی افزود: حضورمردم درنمازجمعه شهرستان نسبت به سالهای گذشته بیشترشده ودرادامه از حضورمردم ماهنشان درعرصه های سیاسی واجتماعی وفرهنگی قدردانی کرد.


[ پنج شنبه 93/5/23 ] [ 8:44 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
خطبه اول:خودم و شما نمازگزاران خواهران و برادران را به تقوای الهی دعوت می­کنم هم در کنارآرامش مادی، آرامش معنوی هم خواهد داشت بسیاری از مشکلات اجتماعی که مربوط به بشر الهی و غیر الهی است به بی تقوایی بر می­گردد یکی از مطالبی که عرض کردم در ارتباط با معراج است ابزار و وسیله ای که پیامبر(ص) با آن به معراج رفتند عبارت است از براق مادی نیست نورانی است اما تمثیل مادی دارد پاهایش شبیه شتر است به صورت انسان، یالی دارد به یال اسبان زیبا براق به شکل تمثل بوده در ایات و روایات متمسل داریم فرشته یا روحی که به محضر حضرت مریم (ع) آمد روح الهی بصورت انسان یا بشر زیبا روحی بدون عیب و ایراد. متمسل شد به مریم، مریم او را شناخت پناه می برم به خدا از من دور شو حیایی که مریم داشت.
فرض کنید شهرداری تهران میخواهد اتاق زن و مرد را جدا کند تا بعضی فساد ایجاد نشود انحرافات جنسی دور شود یک نفر پیدا می شود داد بیداد توهین به انسان است مخصوصاً توهین به خانم ها است بعداً معمولاً شیطان حق و باطل را قاطی میکند تا انشان را گول بزند اگر فقط حق باشد انسان فریب نمی خورد آقا ها و خانم ها تقوا داشته باشند خود را حفظ کنند به این توجه نمی کنند خداوند فرموده عفت را رعایت کنید همان خداوند فرموده خانم و آقا حق خلوت ندارند مال دنیا منحرف کنند است تقوا را رعایت کنید  در رابط با محرم و نامحرم فقط تقواست که انسان را نگه دارد ودوری زن و مرد است تا به زنا کشیده نشود خلوت زن و مرد حرام است حتی اگر نماز بخوانند حرام است تقوا عامل نجات است.
خانم و آقا خلوت نداشته باشند شوخی هایی که  متاسفانه در فیلم های سینمایی ترویج کننده بی حجابی است بهانه ای که در فیلم زن و شوهر هستند اشکال شرعی دارند حضرت یوسف بزگوار می فرماید زلیخا تصمیم گرفت و هم یوسف اگر قرآن الهی را نمیدیدند. یوسف در خطر بود پس محرم و نامحرم خلوت کنند .
آقا تقوای الهی را رعایت کن خانم تقوا را رعایت کنند و مواظب باشند با نرمش حرف نزنند بیماری در قلب عده ای هست . روح الهی بصورت بشر به مریم نازل شد. لذا براق ملک و فرشته است بصورت مرکب می آید براق را نگه داشتند پیامبر (ص) سوار شدند. تا در زمین و آسمانها آیات الهی را نشان دهند در رابطه با معراج پیامبر (ص) شیعه و سنی روایت هایی نقل کرده اند. معراج برای کسی اتفاق نخواهد افتاد فقط برای پیامبر (ص) اتفاق افتاده است.
خطبه ی دوم:خودم و شما نمازگزاران خواهران و برادران را به تقوای الهی دعوت می کنم
مناسبت ها :بیانات مقام معظم رهبری که اخیرا بیان کردند که سفیران و نمایندگان ایران اسلامی خارج از کشور در رابطه با دیپلماسی نکاتی فرمودند دیپلماسی ایران اسلامی دفاع از مظلوم است سیاست ما سیاست رسول ا... است سیاست ما سیاست علی (ع) قرآنی است عبارت از دفاع از مظلوم دیپلماسی ما این است که از مظلوم دفاع کنیم امیرمومنان به فرزند انش فرمود در برابر ظالم خصم باشید به مظلوم کمک کنید ما شعیه امیرالمومنان هستیم مخالف جدی با نظام سلطه که بسیاری از کشور ما را که در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی به عنوان نوچه هستند غیر از این کشورهای اروپایی به آن معنا استقلال ندارند توجه کنیم.
خداوند متعال اجازه نداده است در برابر ظلم مقابله نکنی فرهنگ شده است در ایران اسلامی که در برابر ظلم مقابله کنی، ایران اسلامی با سابقه درخشان بعد از ورود اسلام به ایران اسلامی این روز می­آید برای کشوری تازه به دوران رسیده نوچه باشد این شأن ملت ایران اسلامی و بسیجی و مقتدرایران اسلامی نیست مسئله دیپلماسی باید سلبی و ایجابی باشد و آنهایی که علیه ماهستند دور کند و آنهایی که با ما هستند نزدیک شوند این دیپلماسی موفق است.
فرض کنید با آمریکا رابطه داشته باشیم به چه قیمتی، شهادت استقلال، عزت همه را کنار بگذاریم چرا برای رابط با آمریکا. عرض کرده ایم بارها که فرمایش حضرت آقا همین است ما با آمریکا قطع رابطه نکردیم آنها خودشان قهر کرده و رفته اند التماس هم نمی کنیم مسئله بعدی اگر هم رابطه برقرار شود مبتنی بر حفظ عزت ، استقلال، فرهنگ شهادت، حکمت و مصلحت است اگر اینها تامین نشود محال است هویت ما هم مشخص است منافع ما هم براین اساس است هویت ملی ما اسلامی است در عین حال تاریخ ما هم شکوفا است ملت ایران انقلابی است رهبر ایران و امام راحل انقلابی است سال 91 یا 92 حضرت آقا فرمودند من انقلابی هستم که بهترین جمله از سوی کاربران انتخاب شد هویت اسلامی خود را حفظ کنیم هویت انقلابی اسلامی ما زیر سوال رفت افتخار نیست موفقعیت ما شعب ابی طالب نیست نه محاصره ای که ما الان داریم شعب ابی طالب 3 سال در محاصره بودند حتی یک خرما را بین دو نفر تقسیم کرده خوردند اینطور تحمل کردند تا اسلام بماند و گرنه اینطور نمی خواستیم انقلاب نمی کردیم لانه جاسوسی تسخیر نمی کردیم انقلاب کردیم حضرت آقا در اربطه با تعامل فرمودند ما تعامل داریم اما اینطور نیست که با همه باشد نه آنها دشمن قسم خورده هستند آمریکا و اسرائیل ثابت کرداند قابل اعتماد نیستند.
مسله اسرائیل هم منتفی است رژیم اشغالگر قدس است ملت ایران کشور ایران اسلامی از اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت.
موارد متعدد خیانت را مشاهده کردیم که امریکا انجام داده همین یک سال تجربه ارزنده است یک سری مذاکره انجام شد آیا آمریکا آدم نیست نه جلی ترشد تحریم ها بیشتر شد آن مسائلی که در یک سال در رابطه با مذاکرات هسته ای غلط هایی که انجام دادند زیاد بود در حالی که گذشته اینطور نبودند رابطه با مذاکرات هسته ای غلط هایی که انجام دادند زیاد بود در حالی که گذشته اینطور نبودند رابطه با آمریکا نفعی ندارد به تعبیر رهبری مضرات بسیاری دارد عزت مان را ارزان به دست نیاوردیم صدها هزار جانباز شهید ، آزاده که تبریک عرض میکنم سالروز باز گشت آزدادگان به ایران اسلامی را اینها رایگان نمانده اند آنجا ظلم ها را تحمل کرده اند تا انقلاب هویت خود را حفظ کند هویت اسلامی خود را به همین آسانی از دست نمی دهد از طرفی ملت های دیگر به ما حی خواهند گفت از روی ذلت برابر آمریکا بایستیم ملتهایی که ما رو الگو قرار داده بودند تزلزل می رسند آیا خود آمریکا شک نخواهد کرد البته مذاکرات ادامه دارد نه آن اند که آمریکا هر غلطی که میخواهد انجام دهد و ما بگویم مصلحت این است و بلامانع است دقت کنیم حضرت آقا هدایتگرانه مخصوصا این سخنرانی حکیمانه با مطالعه بود درخواست دارم جوانان عزیز مخصوصا بسیج اقدامات کنند اینطور فرمایشات را فرهنگ سازی کنند مسابقات برگزار شود کلیپ هایی تولید شود کارهای فرهنگی دیگر انجام شود شورای فرهنگی عمومی هم برگزار خواهد شد و پیشنهاد هم دریافت شود

26مرداد ماه 20شوال بازگشت آزادگان به میهن اسلامی است

27مرداد ماه 21شوال فتح اندلس یا اسپانیای امروزی است اکثریت اسلامی نیست اندلس اختیار دست ماست حفظ دین خدا قسم خورده قطعا دین خود را حفظ کنند در هر جایی

  28مرداد کودتای آمریکایی انگلیسی وبا گرداندن شاه است متاسفانه مصدق با حمایت آیت اله کاشانی آمد صنعت نفت ملی شد ملی گرایان آمدند یک سری توهین ها کردند به علما مخصوصا ایت اله کاشانی آیت اله کاشانی که کفن پوشید مصدق به حکومت باز گشت اما قدردانی نشد مصدق ساقط شد که متاسفانه ریشه نا مشروح بود که ملی گرایی باعث شدند و حمایت مصدق از حزب توده و کمونسیم باعث شد.

30مردادماه بزرگداشت علامه مجلسی و حمله به گوهر شاد،دفاع از حجاب

 

 


[ شنبه 93/5/18 ] [ 1:15 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نخستین نشست آموزشی ودرس اخلاق برای زنان شاغل درادارات دردفتر امام جمعه شهرستان تشکیل شد.به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه : موسوی مشاور امور بانوان و خانواده شهرستان با اشاره به موضوع جلسه « نقش حجاب در تحکیم بنیان خانواده و کاهش آسیب های اجتماعی»  ، هدف از برگزاری جلسه را توانمندی بانوان شاغل در ادارات برای تعمیق فرهنگ و معارف اسلامی عنوان نمود.
حجت اسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان  بااشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی براشتغال بانوان اظهارکرد: برای اشتغال بانوان سه پیش شرط پرهیز از مرجعیت دادن به تفکرات غرب،تکیه برمتون ناب اسلامی ،پرداختن به مسائل اصلی خانواده (حفظ بنیان خانواده، تربیت فرزندان،تأثیر حجاب در تربیت فرزندان،سلامت زنان و خانواده و فرزند پروری و…)
گفتنی است دراین جلسه اعلام شد: برای دهه کرامت از فرمایشات مقام معظم رهبری که در 30 فروردین امسال سخنرانی نموده اند مسابقه ای طراحی شود و در همایش بزرگ دهه کرامت از برگزیدگان تجلیل بعمل آید.


[ شنبه 93/5/18 ] [ 1:14 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نمازعیدسعید فطر به امامت  حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان در مصلی سیدالشهدا با حضور پررنگ مردم مومن شهرستان برگزارشد.نمازعیدفطر به صورت با شکوه در مصلی تازه ساخت شهرستان ماهنشان اقامه شد.
گفتنی است : قبل ازنماز عید سعیدفطر زیارت عاشورا و مرثیه سرایی قرائت گردید.
حجت اسلام زاهدی پور درخطبه های نمازعید فطر با اشاره به خطبه های امام علی (ع) مردم را به تقوا و یادخدابودن دعوت کرد.


[ شنبه 93/5/11 ] [ 8:58 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

در حاشیه راهپیمایی روز قدس در شهرستان ماهنشان ماکت یک دیش ماهواره که منقوش به پرچم رژیم صهیونیستی بود، به آتش کشیده شد.به گزارش اوج بیداری : مردم ماهنشان ضمن محکوم کردن تجاوز رژیم صهیونستی به غزه وفلسطین درراهپیمایی روز قدس ،ماکت دیش ماهواره  که منقوش به پرچم رژیم صهیونستی وآمریکا بود به  آتش کشیده شد.
شایان ذکراست : پرچم های رژیم صهیونیستی وآمریکا درطول مسیر درزمین کشیده ودرحاشیه راهپیمایی به آتش کشیده شد.

 


[ یکشنبه 93/5/5 ] [ 12:44 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

ستاداحیای زکات دردفترامام جمعه باحضور امام جمعه وفرماندارشهرستان ماهنشان تشکیل جلسه داد.به گزارش اوج بیداری : غفاری مدیرکمیته امدادامام خمینی (ره)دراین جلسه اعلام کرد : درسال گذشته با کمک هیئت امنای مساجدواداره بهزیستی وکمیته امدادامام خمینی (ره) بیش از 300میلیون ریال زکات فطره جمع آوری شده است که مبلغ جمع آوری شده توسط این دستگاه هابه نیازمندان ،اقشارآسیب پذیرجامعه توزیع شدهاست .گفتنی است : محمدپورفرماندارماهنشان اظهارکرد: نظارت دقیق وبیشتربرای جمع آوری وتوزیع زکات فطره صورت پذیرد.
لازم به ذکراست: حجت اسلام زاهدی پور امام جمعه ماهنشان تأکید کرد: صندوق های توزیع شده با آرم شورای زکات وهماهنگی  وجمع آوری آن برعهده ی کمیته امدادامام (ره) می باشد ونیروی انتظامی شهرستان با افرادسودجوودیگر ارگانهایی که درجمع آوری زکات فطره نقش داشته باشند برخورد خواهدکرد.

 


[ یکشنبه 93/5/5 ] [ 12:40 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.


[ یکشنبه 93/5/5 ] [ 12:39 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 197
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555749