http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهارکرد: برخی محافل فرهنگی برای بزرگداشت روز جهانی زن که از سوی سازمان‌های بین المللی آمریکای جنایتکار اعلام شده، سنگ تمام گذاشتند، اما در روز تولد حضرت زهرا علیهاسلام، کوچکترین برنامه فرهنگی نداشتند.
وی افزود: برخی‌ها هم که بودجه‌های فرهنگی در فسادهایی مانند اردوهای مختلط هزینه می‌کنند که به تعبیر حضرت آقا، کشاندن جوانان به سوی دوزخ است و از غلط ترین کارها است.
خطیب نمازجمعه ماهنشان با اشاره به زیربنایی بودن فرهنگ، گفت: هم چنانکه در مصاحبه با بعضی سایت ها عرض کردم، حتی شعار سال هم فرهنگی است، حضرت آقا صریحا اعلام کرده‌اند و درست هم همین است ، بر خلاف تصور برخی سطحی نگران که فرهنگ زیربناست،فذا تأکید بنده این است که مواظب باشیم، تولد حضرت علی (ع) کمی فعال‌تر باشیم به ویژه نهادهای مردمی مانند هیئات مذهبی.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: علیرغم برخی اخبار غیر صحیح در ارتباط با اعتبار مصلا، اعتباری که امسال به مصلا داده شده، 30 میلیون تومان است که هنوز پرداخت نشده است.
وی با بیان اینکه عدم اعتماد به آمریکا و دشمن، افزود: ‌ هم چنانکه حضرت آقا در دیدار با نخست وزیر ایتالیا تأکید فرمودند، بخشی از مشکلات ما با جهان در معطوف به عهد شکنی آمریکا و ایادی اوست، من نمی دانم کسانی که در دانشگاه‌ها سخنرانی می‌کردند و بر طبل دوستی با آمریکا می‌کوبیدند، کجا هستند و در کدام سوراخ خفته اند.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به سفر رئیس جمهور به ترکیه، گفت: با تسلیح و تقویت تروریست‌ها، وحدت در جهان اسلام تحقق پیدا نخواهد کرد، هم چنانکه با عیاشی سردمداران آل سعود، اسلام ناب محمدی (ص) محقق نمی‌شود.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: مسئولان در زمان‌ وقت اداری، سرکار خود حضور داشته باشند و اگر کسی هم در مرخصی، مأموریت یا جلسه هست، جانشین داشته باشد تا زمان حضور مردم از روستاهای دوردست برای کارهای اداری در مذیقه و مشکل نباشند.
وی با توصیه به مردم و مسئولان افزود: همه چنانکه رهبر معظم انقلاب فرمودند، حفظ وحدت بالاترین اولویت است، برخی ها مواظب باشند با برجسته کردن جناح ها، گروه‌ها و افراد مطرود به ویژه فتنه گران تفرقه آفرینی نکنند، این وحدت با خون دل به دست آمده است.


[ شنبه 95/1/28 ] [ 10:45 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

اولین جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان دراین جلسه ضمن تبریک حلول ماه رجب و اشاره به بعضی از اعمال این ماه بر حضور پرنگ مردم در نماز جمعه تأکید کرد.
وی با
اشاره به اهمیت و جایگاه مشورت در دین اسلام به خصلتهای یک مشاور خوب از نگاه دین اشاره کرد و افزود :بدون شک نتیجه مشاوره گرفتن و همفکری اتخاذ بهترین تصمیم و در نهایت رشد و تعالی بیش از پیش کارهای محوله خواهد شد و اعضای ستاد نماز جمعه باید در برگزاری مراسمات و نمازجمعه با همفکری و همکاری تلاش و همکاری داشته باشند.
امام جمعه شهر ماهنشان گفت: نمازجمعه مبلمان یک شهر است بنابراین نسبت به نظافت محل برگزاری نمازجمعه، رسیدگی به امورات و … همکاری کنید.
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به جایگاه نمازجمعه اظهارکرد: اقامه نمازجمعه نه تنها از بعد معنوی بلکه به لحاظ اجتماعی و سیاسی حائز اهمیت است بنابراین شهروندان باید به اقامه آن  و حضور پررنگ در مصلی نماز جمعه ارزش و وقت بگذارند.
در ادامه هریک از اعضای ستاد نمازجمعه به ارائه پیشنهادات و راهکارپرداختند.

 


[ پنج شنبه 95/1/26 ] [ 11:26 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اظهار کردند:  در نگاه اسلام و شخص مقام معظم رهبری اقتصاد زیربنای جامعه نیست، برخلاف چیزی که بعضی ها احساس کرده اند که ایشان اقتصاد را زیر بنا می دانند، در صورتی که حضرت آقا در یکی از دیدار های خود با اعضای شورای انقلاب تصریح کردند که ما هنوز فرهنگ را زیر بنای جامعه می دانیم نه اقتصاد را .
وی با بیان اینکه اگر چه رهبر انقلاب چندین سال است شعارهای اقتصادی ارائه می دهند، افزود: ایشان با فکر و ایده شون می خواهند ما به لحاظ فرهنگی به جایی برسیم که اقتصاد را متحول کنیم، فرهنگ کار، پاک دستی، وجدان کاری، انضباط اجتماعی که همه اینها برخواسته از اسلام است رعایت شود.
امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه رهبر انقلاب با نگاه فرهنگی شعار سال ها را اقتصادی بیان می کنند، گفت: اقتصاد مقاومتی معقوله فرهنگی است که تعریف های خاصی دارد، نوع و روش تولید، مصرف و محتوای تولید را باید تغییر داد.
حجت الاسلام زاهدی پور با یک سوال ادامه داد: آیا می ارزد که چند برابر هزینه ی لوازم آرایشی، لوکس، تزیینی و تعویض هرساله فرش و مبلمان منزل و اداره کرد؟ یا باید این هزینه های بیخود و بیهوده را در جاهای دیگر برای رشد و آبادانی و رفع بیکاری جامعه صرف کرد، البته اینها فقط برای مردم نیست بلکه دستگاههای دولتی هم باید توجه داشته باشند تا هزینه های جاری را در جای بیهوده صرف نکنند.
وی با بیان اینکه تولید، اقتصاد نیست بلکه فرهنگ اقتصادی است، افزود: یک بخشی از تولیدات ما که پایین است به دلیل پایین بودن فرهنگ کار در جامعه است نه کارخانه، مردم و کارگر  در جامعه ما چه اندازه وجدان کاری دارند؟ چرا باید ساعت کار مفید فقط 1/30 باشد .
امام جمعه ماهنشان با اشاره به اینکه باید فرهنگ سخن گفتن و شعار دادن را اصلاح و جای آن را به اقدام و عمل ببریم، گفت: جوانان در محضر امام رضا (ع) و مقام معظم رهبری وقتی بلند می شوند و شعار می دهند که آماده ایم آماده، رهبر انقلاب می فرمایند این اعلام آمادگی باید به عمل تبدیل شود بنابراین شعارهای سال نه فقط اقتصادی است بلکه اقتصاد فرهنگی با زیر بنای فرهنگی است.
حجت الاسلام زاهدی پور با تذکر به مسئولین اظهار کرد: روش بودجه نویسی ما با اقتصاد مقاومتی نمی سازد، هرساله شاهد افزایش بودجه جاری سال هستیم این یعنی اگر کار هم نکنی حقوق ها داده می شود، این موضوع باید در مجلس اصلاح شود، بنابراین اینجاست که برون سپاری کار دو تا مزیت دارد، یک- اینکه نیاز به بودجه جاری مفت نداریم، دو- هزینه های بیهوده عمرانی و کاری که در دولت است از بین نمی رود، تعویق های پروژه ها و تأخیر ها هم کم می شود، چرا که بخش خصوص می خواهد کار کند زود پولش را  بگیرد.
وی تأکید کرد: در بودجه ها کارهای زیربنایی و اقتصادی را اولویت بدهند و نیز باید به فرهنگ دینی هم بها داده شود،چرا که تا به فرهنگ دینی ارزش داده نشود خیلی از مشکلات حل نخواهد شد بنابراین به بودجه های زیربنایی، مساجد و برنامه های که در راستای حوزه های دین است توجه شود.

4133654

[ سه شنبه 95/1/24 ] [ 11:36 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

مراسم تودیع و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد.
در این مراسم از خدمات حجت الاسلام کریمی مسئول قبلی تقدیر و تشکر به عمل آمده و حجت الاسلام گلشنی به عنوان مسئول جدید معرفی شد. در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان به بیان ویژگی های ماه رجب پرداخته و ضمن تشکر از خدمات حجت الاسلام کریمی، به حجت الاسلام گلشنی تبریک گفت.


[ دوشنبه 95/1/23 ] [ 10:42 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به 20 فروردین 29 جمادی‏الثانی سالروز قطع رابطه سیاسی ایران و آمریکا (1359 ه‍ . ش)، اولا این رابطه از سوی آمریکا قطع شده و از طرفی چیزی نیست که بخواهیم به خاطر آن ذلت نشان دهیم، اگر در طول سالیان گذشته همه سیاستمداران هم پای ولی امر مسلمین و مردم ولایی، عزت، حکمت و مصلحت را رعایت می‌کردند، امروز وضعی به مراتب بهتر داشتیم.
وی با اشاره به روز ملی فناوری هسته‏ای‏،افزود:  همچنانکه رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند: فناوری هسته‏ای؛ دلیلی بر توان ما در پیشرفت اقتصادی با اتکای به داخل است، ما با اعتماد به آمریکا به اینجا نرسیده ایم، تا با اعتماد به آمریکا چنین بمانیم همچنانکه عدم اعتماد به آمریکا ما را عقب نخواهد نشاند.
وی اضافه کرد: همچنانکه حضرت امام و رهبر معظم انقلاب بارها تأکید کرده اند، ‌آمریکا قابل اعتماد نیست، خواص نیز باید به این باور برسند.
خطیب نماز جمعه ماهنشان گفت: مواضع اخیر آمریکا در عدم رفع تحریم، از این موارد است، به اضافه بهانه‌هایی که باز به تعبیر حضرت آقا هر روز خواهند تراشید.
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به گفته های اوباما اینکه روح برجام تغییر رفتار ایران است!، اظهارکرد: «باراک اوباما»، رئیس‏جمهور آمریکا بامداد شنبه در یک کنفرانس خبرى در حاشیه نشست امنیت هسته‏اى‏ واشنگتن در واکنش به گزارش‏هاى پیشین مبنى بر احتمال اعطاى دسترسى محدود به ایران براى استفاده از دلار در مبادلات خارجى، ایران را به استفاده از سایر ارزها به‏جاى دلار دعوت کرد و من همیشه گفته‏ام که نمى‏توانم قول بدهم که ایران از فرصت فراهم‏شده در این رهگذر براى ورود مجدد به جامعه بین‏الملل استفاده کند.
وی افزود: از سوى دیگر تحریم‏هاى جدیدى که روز پنج‏شنبه 5 فروردین به بهانه های موشکی، توسط دفتر کنترل دارایى‏هاى خارجى وزارت خزانه‏دارى آمریکا علیه ایران وضع شد، نشان دهنده این است که دشمن به دنبال این است که با تضعیف ایران اسلامی، انقلاب را از درون بی محتوا کند.
امام جمعه ماهنشان گفت: موضع گیری مقتدرانه فرمانده سپاه در این زمینه قابل تقدیر بوده و البته قطعا نتایج مثبت خواهد داشت، در همین جا داخل پرانتز باید درخواستی کنم و آن اینکه بسیج در ارتباط با مسائل فرهنگی با راهنمایی روحانیت حاضر در بدنه آن، فعالیت بیشتری کنند.
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به شهادت متفکر بسیجی، شهید سیدمرتضی آوینی (1372ه.ش)، اظهارکرد: سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی روز هنر انقلاب اسلامی است و ‏ شهید آوینی چنان جایگاهی دارد که سید شهیدان اهل قلم می شود.
وی افزود: هنرمندانی مانند شهید آوینی و سلحشور، باید به عنوان الگوی هنرمندان باشد. این در حالی است که بعضی‌ها جفا می‌کنند، توقع انقلاب از هنر؛ نمایاندن زیبایی فداکاریهای 8سال دفاع مقدس‏ تکلیفی بالاتر از این نیست.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به 21 فروردین 1 رجب، گفت: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است، پس در این ماه بسیار طلب آمرزش کنید که خدا آمرزنده و مهربان است، ماه رجب آغازی نو برای خودسازی و اخلاق است.
حجت الاسلام زاهدی پور با شاره به سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح حساب شماره 100 به فرمان حضرت امام خمینی قدس‏سره (1358 ه.ش) اظهارکرد: سعی کنیم به فکر محرومان باشیم و از طرفی با قوانین دست و پا گیر هزینه‌های احداث مسکن را بالا نبریم، برخی مجامع یا سازمان‌ها به بهانه بالا بردن کیفیت و …. تلاش جهت خارج کردن ساخت مسکن از دست مالکان، در صددند. هزینه ساخت مسکن را به شدت بالا برند. چنانکه این رویه تا حد زیادی حاکم بر ساخت و ساز است.
وی افزود: دخالت واسط‌های فنی غیر لازم و نفوذ آن‌ها در تصویب قوانین و تدوین آئین‌نامه‌ها، فقط تأمین کننده منافع برخی مجامع صنفی است و متأسفانه هر روز دست و پاگیرتر می‌شود. شاید بتوان گفت که این هم بخشی از نفوذ است.


[ دوشنبه 95/1/23 ] [ 8:36 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

دکتر خاتمی نماینده مردم شهرستانهای ماهنشان و ایجرود با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان با مردم این شهرستان دیدار کردند

 


[ چهارشنبه 95/1/18 ] [ 1:50 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

دکتر خاتمی نماینده مردم شهرستانهای ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان دیدار کردند.


[ چهارشنبه 95/1/18 ] [ 1:46 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

شهردار و کارکنان شهرداری شهرستان ماهنشان با حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان دیدار کردند.


[ سه شنبه 95/1/17 ] [ 1:24 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

رئیس و کارکنان دانشگاه پیام نور شهرستان ماهنشان با حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان دیدار کردند.


[ سه شنبه 95/1/17 ] [ 12:59 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

رئیس و کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ماهنشان با حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان دیدار کردند.


[ سه شنبه 95/1/17 ] [ 12:57 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 108
بازدید دیروز: 196
کل بازدیدها: 562121