http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

 نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
امام جمعه ماهنشان درخطبه های نمازجمعه گفت: ارتش وسپاه با پشتیبانی از ولایت فقیه، دوبال قدرتمندنظامی ایران اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان، حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان در مسجد ولیعصراظهارکرد: 29فروردین روزشنبه، روز ارتش ونیروی زمینی است که وزن مهم واقتدارکشورمان باوجود نیروهای مسلح است که قدرت بزرگ جهان دربرابرش کرنش می کنند.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به دوم اردیبهشت روز تأسیس سپاه پاسداران افزود: تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامى در دوم اردیبهشت، هر سال یادآور تدبیر حکیمانه امام خمینى(ره) است که جایگاه مهمی درجامعه جهت پشتیبانی از ولایت ومرزها دارد.
وی اضافه کرد: کارنامه سپاه پاسداران درمتن جنگ وولایتپذیری آن وهمچنین دردوران سازندگی، مسائل فرهنگی، ابتکارات آن درتولیدسلاحهای نظامی درخشان است.
خطیب نمازجمعه ماهنشان بااشاره به فرارسیدن ماه رجب این ماره رابه تمامی مسلمانان جهان به ویژه ایران اسلامی تبریک گفت و اظهار کرد: ماه رجب از جمله ماه‌های با فضیلت بوده و با توجه به اینکه نخستین شب جمعه این ماه لیلة‌الرغائب نامیده‌ شده بهترین شب جهت برآورده شدن حوائج وآرزوها بوده، ضروری است مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان از معنویات این ماه عزیز نهایت بهره را ببرند.
زاهدی پور با اشاره به فرمان رئیس جمهور روسیه مبنی بر لغو ممنوعیت فروش سامانه موشکی «اس 300» به ایران گفت: این حرکت «شکست عملی تحریم» را به دنیا ثابت کرد.
وی درادامه با محکوم کردن تعرض دومأمورعربستانی به دونوجوان ایرانی افزود: تصمیم تعلیق سفر حج عمره از سوی مسئولین، بهترین تصمیم و نیاز فوری برای کشور بود .
امام جمعه ماهنشان اضافه کرد: توهین به اعراب وزبان عرب دوراز شأن وفرهنگ ایرانی است چراکه زبان عرب، زبان قرآن وپیامبران وائمه معصومین هست ودرمورد اعتراض ومحکوم کردن عملکرد مأمورین عربستانی نژادپرستانه برخوردنشود.
زاهدی پورامام جمعه ماهنشان درادامه اظهارکرد: اخیراحضور زنان درباشگاه ورزشی مردان مجاز اعلام شده که این مغایرت با فرهنگ ایران اسلامی است،بادرایت وتیزبینی با این مسائل برخوردشود،ما مسائل مهمترازاینها را درجامعه داریم؛ گیریم که مشکلات وتحریم ها وبی حجابی ها درجامعه حل شد!آیا باحضور زنان درباشگاه ورزشی ونگاه به مردان نیمه عریان مشکلات برطرف خواهدشد!؟ لطفا با آگاهی ودرخط رهبری گام برداریدمسائل مهم روزجامعه با سخنان وبیانات رهبری روشن می شود اجازه ندهید ماهواره وفرهنگ غربی درشما نفوذکند.
امام جمعه ماهنشان از حضور واقدامات معاونت اداره آب وفاضلاب استان زنجان ونیروی انتظامی ماهنشان جهت کشف وضبظ کالای قاچاق تشکرکرد.


[ شنبه 94/1/29 ] [ 8:42 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان ماهنشان با حضور  امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان و اعضای ستاد برگزار شد.


[ سه شنبه 94/1/25 ] [ 11:17 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه شهرستان ماهنشان درجمع بانوان بسیجی با اشاره به افتخار ایرانی بودن بعد از اسلام ، گفت: شرافت ایران از اسلام وولایت پذیری آن است.
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان، جمعی از بانوان بسیجی حوزه مقاومت بسیج عصمت سپاه ناحیه ماهنشان به همراه نماینده ولی فقیه درسپاه این ناحیه به مناسبت گرامیداشت هفته زن با امام جمعه ماهنشان دیدار کردند.
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و هفته زن با اشاره به جایگاه وشأن ومنزلت حضرت فاطمه زهرا(س) وبسیج اظهارکرد: دررابطه با جایگاه بسیج امام خمینی (ره) می فرمایند: من خود نیز بسیجی هستم که با این بحث مقدمه ای باشد برای اینکه امام (ره) نایب امام زمان (عج) والگوی امام راحل، امام است، که باتوجه به روایات، امام زمان (عج) می فرمایند: الگوی من مادرم (با حفظ جایگاه پیامبر(ص) وزیرسوال نبردن جایگاه دیگر امامان (ع)) فاطمه زهرا(س) است .
وی افزود: بسیج یعنی متحدکردن عموم جامعه برای دفاع از کیان اسلام وولایت که دراین رابطه خانم فاطمه الزهرا(س) یک بسیجی تمام عیاربودچراکه باجانفشانی از پیامبر (ص)وامیرالمومنین (ع) ازاسلام و ولایت دفاع کرد.
زاهدی پور با اشاره به ریشه واساس ام ابیهابودن فاطمه الزهرا(س) گفت:یکی از القاب حضرت زهرا علیهاالسلام ام‏ ابیهاست که پیامبر اکرم صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله او را به این نام می‏خواند ام‏ ابیها یعنی مادرِ پدر. که بعضی گفته‏اند: پیامبراز شدت علاقه به حضرت زهرا (س) بوده است، در واقع حضرت می‏خواست بفرماید که دخترم را به اندازه مادرم دوست دارم وبعضی گفته‏اند: «اُمّ» یعنی ریشه و اصل، و هر چیزی که اساس و مقصود باشد، امّ نامیده می‏شود؛ مثل اُمّ القُری یعنی مکه و اُمّ‏الکتاب یعنی قرآن، با این توضیح، معنای ام ابیها این است که فاطمه (س) ، ریشه و اصل رسالت و نبوت است و ولایت، ثمره آن وجود نازنین است چراکه فاطمه (س) مادر ولایت و یازده امام است.
امام جمعه ماهنشان اضافه کرد: بسیجی باید یک گام از مردم عادی جلوترباشد ودرایت وبصیرت خودرا درهرزمینه خصوصامسائل سیاسی وروز جامعه بالاببرد ونسبت به مسائل مهم واکنش نشان دهد.
وی با اشاره به در رأس نخبگان بودن بسیجیان اظهارکرد: تبیین سخنان رهبری خصوصا درمورد مذاکرات هسته ای جهت روشن شدن بعضی از مسائل مبهم برای مردم، وظیفه بسیج وحلقات صالحین است که مقام معظم رهبری به این گروه نظرمثب دارند.
زاهدی پور با اشاره به حمایت از مظلومین وشیعیان یمن ودیگر کشورهاگفت: دفاع وحمایت مردم ایران از مظلومین وشیعیان جهان را نمایش قدرت ایران اسلامی و وظیفه هرمسلمان دانست وحمله وحشیانه و مداخله جویانه ایادی استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل به کشور یمن که مصداق بارز نقض آشکار قوانین بین المللی است را قاطعانه محکوم کرد.
وی در ادامه از بانوان بسیجی خواست به لحاظ اخلاق اجتماعی وفردی افتخار آفرین ودایه دار ولایت باشند.


[ دوشنبه 94/1/24 ] [ 8:42 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام‌جمعه ماهنشان گفت: در مورد حل مشکلات یمن نیازمند دیپلماسی قوی هستیم که مذاکرات هسته‌ای در روزهای اخیر این موضوع را تحت‌الشعاع قرار داده است.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور امام‌جمعه شهرستان ماهنشان در گفتگو با خبرنگاراوج بیداری  با اشاره به حمله عربستان به یمن، اظهار کرد: حکومت یمن در گذشته در سال 2007 نشان داد که عقاید وهابیت و وحشی‌گری دارد و با توجه به این‌که مرکز ثقل وهابیت در عربستان است کناره‌گیری حکومت یمن منافع عربستان در این کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
وی ادامه داد: بی‌تردید اشاعه وهابیت در منطقه، امپراتوری مجازی برای عربستان به شمار می‌رود و هر عاملی که ترویج وهابیت در منطقه را محدود کند خطر بزرگی برای این کشور محسوب می‌شود.
امام‌جمعه ماهنشان تصریح کرد: یمن نقطه سوق‌الجیشی برای شبه جزیره عربستان دارد و پایگاه سیاسی و نظامی این کشور است که با تحولات اخیر در یمن بخشی از منافع این کشور تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
زاهدی‌پور بیان کرد: عربستان با حمله به یمن در صدد محدود کردن قدرت ایران در منطقه است که باید مسئولان امر نسبت به این واکنش نشان دهند.
وی در پایان عنوان کرد: در‌ مورد حل مشکلات یمن نیازمند دیپلماسی قوی هستیم که مذاکرات هسته‌ای در روزهای اخیر این موضوع را تحت‌الشعاع قرار داده است.


[ یکشنبه 94/1/23 ] [ 7:55 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
امام جمعه  ماهنشان با بیان اینکه در بحث مذاکرات هسته‌ای در تبیین‌های سیاسی خود نباید عجله کنیم، اظهار داشت: طبق فرموده رهبری هیچ توافقنامه‌ای بسته نشده و فقط در حد تفاهم بوده و ضمانت اجرایی نیز ندارد بنابر‌این نه باید جشن بگیریم و نه عزاداری کنیم فقط باید در حال حاضر سکوت را پیشه کنیم.
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه ماهنشان امروز درخطبه های نمازجمعه با اشاره به اینکه طبق فرموده رهبری دشمن را باید بشناسیم چرا که اعتماد‌ناپذیر است، تصریح کرد: دیپلمات‌های هسته‌ای نیز در این امر نباید عجله کنند.
امام جمعه ماهنشان با تاکید بر اینکه در مورد دشمن نباید بزرگ‌سازی انجام شود، ابراز کرد: دشمن را نباید جامعه بین‌اللملی بیان کنیم چرا که جامعه بین‌اللملی با ما مخالف نبوده و تنها مخالفان ما آمریکا و سه کشور اروپایی هستند.
*ساخت سد مشمپا برای شهرستان ماهنشان مشکلاتی ایجاد می‌کند
وی با اشاره به ساخت سد مشمپا در محدوده این شهرستان، بیان کرد: احداث این سد سبب زیر آب رفتن چندین هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی می‌شود.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور به پایین آوردن تاج این سد اشاره و ابراز کرد: با پایین آوردن تاج این سد تا حد زیادی از مشکلات ایجادی برای شهرستان ماهنشان می‌کاهد.
وی به دیگر معایب احداث این سد برای این شهرستان اشاره و عنوان کرد: با ایجاد این سد جاده ینگیجه زیر آب رفته و به لحاظ ارتباطی با مشکل مواجه می‌شویم.
امام جمعه ماهنشان توجه دادن مردم به الگو قرار دادن حضرت فاطمه زهرا از بعد سیاسی، اجتماعی تربیت فرزند، همسرداری و غیره اشاره و تصریح کرد: این الگو زمانی در بین مردم مورد پذیرش قرار می‌گیرد که شناخت کامل از سیره و روش زندگی ایشان داشته و به لحاظ فرهنگی رفتارهای این بانوی فرزانه را مورد مطالعه قرار دهیم.
وی با اشاره به شعار سال و اتحاد و همدلی دولت و ملت ابراز کرد: امیدواریم این همدلی در بین مسئولان و مردم شهرستان ماهنشان به منظور افزایش خدمت‌رسانی به مردم ایجاد شود.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور با اظهار گلایه از برخی مسئولان شهرستان ماهنشان بیان کرد: خطاب به برخی از مسئولان شهرستان باید گفت که تلف کردن وقت مردم و عدم پاسخگویی شفاف به آنان در سال همدلی و همزبانی امر پسندیدهای نبوده و با حضور جدی خود در سال جدید خدمت رسانی به شهروندان را در اولویت قرار دهند.
خطیب نمازجمعه ماهنشان درادامه اضافه کرد: مسئولین ادرات ونهادهای شهرستان ماهنشان با حضور درنمازجمعه عبادی وسیاسی ارتباط مستقیم با مردم ودرصددآشنا شدن حل مشکلات آنان برآیند.
وی با انتقاد از شیوه عملکرد شهرداری و شورای این شهر تاکید کرد: شورا و شهرداری در حفظ ظاهر شهری کم کاری کرده و باید در زمینه آبادانی این شهر اقدامات موثری برداشته شود همدلی و هم زبانی شورا و شهرداری با یکدیگر افزایش یابد.
زاهدی پور درادامه با اشاره به انقلاب یمن تجاوز آل سعودبه کشور یمن را محکوم کرد.


[ یکشنبه 94/1/23 ] [ 7:47 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

 جلسه همکاری های حوزه و آموزش و پرورش با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان و جمعی از مدیران و مربیان پرورشی مدارس دخترانه و مدیر و معاون حوزه علمیه خواهران شهرستان ماه نشان با هدف توجیه و آگاه سازی دانش آموزان جهت ثبت نام در حوزه علمیه برگزار گردید.
در این جلسه امام جمعه ماه نشان ضمن تقدیر از تلاشها و همکاری های آموزش و پرورش به نقش حوزه در آگاه سازی و ضرورت وجود آن در شهرستان اشاره نمود و گفت:وجود حوزه در شهرستان در توسعه فرهنگ دینی، اسلامی و رشد فرهنگ اجتماعی شهروندان موثر می باشد. ایشان به شرایط عمومی و اختصاصی جذب در حوزه های علمیه اشاره کرد اظهار داشت شما مدیران و مربیان مدارس نقش بسیار برجسته و موثری در بحث توجیه و آگاه سازی اولیاء و متقاضیان ثبت نام دارید.
در ادامه حاضرین به بیان نظرات و دیدگاه های خود جهت توسعه تقویت حوزه علمیه پرداختند


[ چهارشنبه 94/1/19 ] [ 2:4 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: برای رسیدن به توافقنامه نهایی بهتر رعایت ترسیم خط قرمز های مقام معظم رهبری با تیزبینی تمام الزامی است.

 

«حجت الاسلام  زاهدی پور» امام جمعه شهرستان ماهنشان امروز درگفتگو با خبرنگاراوج بیداری با بیان اینکه زحمات تیم مذاکره کننده قابل تقدیراست افزود:به رسمیت شناختن قدرت و حق هسته ای ایران توسط غرب از نقاط مثبت عملکرد  تیم مذاکره کننده  است و ایران توانست به طرف مقابل بفهماند که داشتن انرژی  هسته ای حق مسلم ملت ایران است ودیگر دشمن  نمی تواند قدرت هسته ای کشور را کتمان کند،بنابراین بازتاب سیاسی آن هم این است که مانوربین المللی وخاورمیانه ای و وضع سیاسی ایران ارتقا می یابد.
وی با اشاره به دستاوردهای بیانیه لوزان اظهارکرد: دستاوردهای بیانیه لوزان ثمره خون شهدا، وجودنعمت ولایت فقیه وانقلاب اسلامی است که نباید نام تاریخ سازان به جای تاریخ سازان اصلی گنجانده شود.
امام جمعه شهرستان ماهنشان با توجه به نامگذاری امسال تصریح کرد: چارچوب کلی بیانیه لوزان می بایست براساس نامگذاری سال 94 که همدلی وهمزبانی، دولت وملت است می شدوتحلیل های که صورت می گیرد نباید دارای نوعی تنش وتشتت باشد،همچنین واقعیت ها دراین مذاکره روشن نبوده ونباید کتمان شود که این هم ممکن است به دلیل نهایی نشدن بعضی از مسائل وشیطنت های دشمن باشد.
زاهدی پوربا اشاره به مذاکره نهای در تیرماه اضافه کرد:  تیم مذاکره کننده  باید در ادامه با هوشیاری وچشم های بازادامه مذاکرات را پیگیری کندچراکه دشمن اهل نیرنگ وقابل اعتمادنبوده و در این خصوص دغدغه های رهبری را جدی گرفته تا به نتیجه مطلوب دست یابد، تا نه تنها نسل فعلی بلکه نسل های بعدی هم بهره مندشوند.
وی با اشاره به ابهامات بیانیه لوزان گفت: مکانیزم عملکرد در ارتباط با توافقنامه ومدت زمان برداشتن تحریم ها باید کلی شده ودرمتن نهایی ابهامات برطرف وکلیه تحریم ها لغوشود.


[ چهارشنبه 94/1/19 ] [ 7:58 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.


[ چهارشنبه 94/1/19 ] [ 7:54 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

همایش دیدار با خانواده های معظم شهدا امروز درمحل سالن اجتماعات شهید آوینی با حضور نماینده مردم شهرستان های ایجرودوماهنشان درمجلس شورای اسلامی، امام جمعه ماهنشان، معاون بنیادشهید وامورایثارگران استان زنجان،خانواده های شهدا،ایثارگران،جانبازان وجمعی از مسئولین ادارات برگزارشد.
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان نیزدراین مراسم با اشاره به احادیث وروایات اظهارکرد: محبوبترین وگوهرترین چیزها درمحضر خداوندباری تعالی عبارت است از خون شهیدی که درراه خدا وبرای رضایت خدا ریخته می شود.
وی ادامه داد: اگر امروز در برخی کشورها شاهد بیداری اسلامی هستیم، این محصول فکری انقلاب اسلامی ایران و ثمره خون شهدا و ایثارگران است وهمچنین ثمره خون شهدای انقلاب اسلامی نه تنها در ایران موجب کوتاهی دست استکبار شده است بلکه در کشورهایی همانند لبنان، سوریه و عراق مصر ویمن نیز موجب سربلندی اسلام و مسلمانان آن کشورها شده است.عبداللهی نماینده مردم ماهنشان وایجرود درمجلس درادامه این برنامه ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا دیدار با خانواده های معظم شهدا وایثارگران را وظیفه همه مسئولین عنوان کردوگفت: ارزشی که شهدا دربرابر پیشگاه خداونددارندرا به هیچ وجه ما نمی توانیم بیان کنیموی دل جویی از خانواده های شهدا وجانبازان را وظیفه همه دانست وافزود: همه ما مدیون خون پاک شهداهستیم  وعلاوه براعلام بیان باید درعمل اثبات کرد که خط سرخ شهدا را ادامه می دهیم واین راه را تازمان ظهور امام زمان (عج) ادامه خواهدداشت.
وی افزود: ایران اسلامی به برکت خون شهدا با افتخاردر منطقه بحران زده خاورمیانه ایستادگی کرده است، درزمان شاه تماس تلفنی از کشورهای بزرگ را یک افتخارمی دانستنداما امروزه به برکت رشادت ها وجانفشانی های رزمندگان اسلام، تمام قدرتهای جهان برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران به این کشور آمدندواین اقتداروعزت به وسیله شهدا وجانبازان ورزمندگانی که از ایران اسلامی دفاع کردند به دست آمده وهمه ای این شجاعت ها دنیارا تحت تأثیرقرارداده است.
نماینده مردم ماهنشان درمجلس با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری اظهارکرد: مقام معظم رهبری با هوشمندی امسال را دولت وملت،همدلی وهمزبانی نامگذاری کردندوهدف از این نامگذاری خنثی کردن اهداف دشمن که با ایجادتحریم ووبد دل کردن مردم نسبت به دولت می خواهد مردم رادربرابر دولت قراردهد وکل دستاوردهای انقلاب را خود غصب کند.
وی ادامه داد: دشمن با افزایش قیمت ها وکاهش کالاها می خواهد مردم را عصبانی کرده ورودرروی دولت قراردهد که اگر این آگاهی وبصیرت را مردم نداشته باشند وخام حربه های دشمن شوند همگی مدیون خون شهدامی شویم .
عبداللهی افزود:  بحث های هسته ای دشمن بهانه است،آنها می خواهند اسلام حقیقی نباشداما تازمانی که اتحاد و وحدت وهمدلی وهمزبانی درجامعه حاکم باشددشمن هیج غلطی نمی تواندبکند.
وی بااشاره به توفیقات وموفقیت های وحدت ویکپارچگی گفت: باید با خدمتگذاری به مردم تحریم ها ومشکلات داخلی را برطرف کرد ه واز تولیدگران وسرمایه گذاری های حلال پشتیبانی وحمایت کرد.
نماینده مردم ماهنشان درمجلس از مسئولین خواست: با تغییر کاربری وسرمایه گذاری وبرطرف کردن مشکلات، عکس نقشه های دشمنان عمل کنند .


[ یکشنبه 94/1/16 ] [ 10:12 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان ، حجت‌الاسلام زاهدی پور امام جمعه ماهنشان در این مراسم به سبک زندگی فاطمی (س) در تربیت فرزندان اشاره کرد.وی در ادامه به این نکته اشاره کرد وافزود: از وظایف والدین، دقت در سلامت جسم فرزندان است و حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام به‌عنوان الگو و مادر نمونه، با حساسیت بالایی این مسئله را پی گیری می کرد و چنان چه فرزندانش بیمار می شدند، با توکل به خدا و دعا به درگاه او برای آنها طلب سلامتی می کرد.
دسته عزاداری با مداحی ومرثیه سرایی از مسجدامام رضا (ع) تا مسجد ولیعصر (عج) حرکت کرد.


[ یکشنبه 94/1/16 ] [ 9:54 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 197
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555749