http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین کریمی امام جمعه موقت شهرستان برگزار شد.
مشروح خطبه :
حجت الاسلام و المسلمین کریمی ولادت حضرت زهرا(س) روز زن، روز مادر و تولد حضرت امام خمینی(ره) را تبریک گفتند و بیان کردند که به خاطر نقش زن در جامعه و شرافت مقام مادر،روز تولد حضرت فاطمه(س) به نام  روز زن و مادر نامگذاری شده است.  خانه داری و بچه داری مسئولیت بزرگی است که بانوان ایرانی بر عهده دارند.
دوم اردیبهشت ماه، سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی میباشد برجسته ترین شاخص سپاه ولایت پذیری و ولایت مداری است. سپاه مولود انقلاب است . سپاه در عرصه های گوناگون با تدبیر مقام معظم رهبری نقش فعال و موثری در کشور داشته است.
حجت الاسلام کریمی همچنین افزودند: مسئولین و سازمان های مربوطه بر قیمت ها نظارت داشته باشند زیرا با جو روانی که با توجه به در پیش بودن اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها برخی ها در جامعه انداخته اند  باعث شده برخی وسایل ها و اقلام را گران بفروشند. 


[ شنبه 93/1/30 ] [ 7:51 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

ساعت 3:00عصر روز شنبه 23/1/93جلسه ای با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان، فرماندار شهرستان و برخی از مسئولین در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید در این جلسه پیرامون محل دفن شهدای گمنام در شهر ماهنشان  بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید گزینه اول  در محل مصلای ماهنشان گزینه دوم در گلزار شهدا و گزینه سوم در کوه مجاور شهر باشد.


[ دوشنبه 93/1/25 ] [ 6:53 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان درنمازجمعه افزود: جامعه را با تقوای الهی زیبا وبا نشاط کنید وبا اعمال نیک خود خداراشکر کنید ...
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: جامعه آباد درصورتی که مردم ومسئولین باراهی که مقام معظم رهبری نشان داده پیش روندبه دست می آید.حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان درنمازجمعه افزود: جامعه را با تقوای الهی زیبا وبا نشاط کنید وبا اعمال نیک خود خداراشکر کنید که در جامعه علوی وفاطمی وبارهبری فرزانه وآگاه زندگی می کنید .
وی بیان کرد: مردم ومسئولین شعار امسال را فقط شعار لحاظ نکنند بلکه شعارامسال را عملیاتی کنند وتابلو زندگی شعار سال باشد وفرهنگ را زیربنا واقتصاد را برای تأمین عدالت اجرایی کنید.
خطیب نمازجمعه ماهنشان با اشاره به فرمایشات حضرت امام خامنه ای مدظله العالی درروز فناوری هسته ای بیان کرد: هیچ وقت فعالیت های هسته ای متوقف نمی شود واین نعمت الهی است که خداوند اجازه نداده چند ملت کثیف صاحب اختیار شوند.
وی با اشاره به جنایتها وترورهای آمریکا خاطرنشان کرد: آمریکا مثل یک درنده بوده وبه کسی هم خدمت نکرده پس بیگانه به حساب می آید.
وی درادامه با توجه به ابلاغ سیاستهای بهداشت ودرمان اظهارکرد: مردم از حق سلامت خود باید آگاه باشندوتأمین بهداشت به عهده حکومت است وآگاه سازی دوجانبه دربعضی از بیمارستانهاباید صورت گیرد ولی ازجمله بروشور ها وتابلوهای نصب شده بیشتر به نفع پرسنل می باشد .
امام جمعه ماهنشان با اشاره به کوتاهی های که درامر سلامت شده افزود: غرب برنظام پزشکی تأثیرگذاشته واستعماری است .
وی مطرح کرد: چرا نظام پزشکی نمی گذارد پزشک زیاد شود وبا توجه به حقوق ومزایای بالادلیل نبود پزشک درمناطق محروم مخصوصا ماهنشان چیست ؟
وی تأکید کرد: باید درجامعه خصوصا جامعه پزشکی اخلاق الهی داشت ورقابت ایجاد کردودرهررشته ای که بیکار نباشد رکود وقابل استعماراستورقابت وجود ندارد.
وی باتوجه به مشکلات وفرهنگ سازی وتحقق شعار سال اذعان داشت: فرهنگ کارباید اصلاح شود تنبلی رابایدکنارگذاشت وعامل عقب افتادگی هم تنبلی است واین امر باعث می شود لقمه حرام وارد منزلشودوبا خورد لقمه حرام به زن وفرزندمشکلات درزندگی وجامعه بیشتر شده ودعا مستجاب نمی گردد.

[ دوشنبه 93/1/25 ] [ 6:38 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

مراسم سوگواری وحرکت دسته عزاداری بمناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) درشهرستان ماهنشان برگزارشد.


[ سه شنبه 93/1/19 ] [ 10:53 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
مشروح خطبه:
حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان در خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، دعوت به تقوا و توجه به پیامدهای آن اشاره کردند.
در خطبه دوم ضمن دعوت به تقوا الهی، حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان از مردم، مسئولان و صدا وسیما به علت حضور و انعکاس برنامه های مربوط به ایام فاطمیه (س) تشکرکردند.
ایشان  همچنین به سال اقتصاد و فرهنگ،با عزم ملی و مدیریت جهادی اشاره کردند و افزودند: فرهنگ ما و مبانی آن اسلامی است و لذا از مسئولان فرهنگی به ویژه رسانه­ها انتظار میرود در ارتباط با فرهنگ دقت کنند. باید توجه داشت که فرهنگ دینی مقاومت­های را خواهد دید که باید صبور بود تا منویات رهبر معظم انقلاب تحقق عینی پیدا کند.
شهید آوینی مظهر فرهنگ و هنر دینی است معرفی هنرمندان این چنین میتواند از بخش­های مهمی از شعار سال باشد. این در حالی است که رسانه ها باید دقت کنند که به معرفی و بزرگداشت عنرمندان و هنر پیشگان متمایل به فحشا نپردازند.
قطع ارتباط ایران و آمریکا با اعلام آمریکا و به صورت یکطرفه صورت گرفته و خود آمریکا باید با جبران حق گذشته ملت ایران زمینه ارتباط مجدد را فراهم سازد.
و در پایان ایشان به بزرگداشت شهید صدر و خواهرش بنت الهدی اشاره کردند.

 


[ یکشنبه 93/1/17 ] [ 10:46 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

همایش دیدار با خانواده شهدا با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پورامام جمعه شهرستان ، نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از خانواده های شهدا در سالن شهید آوینی شهر ماهنشان برگزار شد.


[ دوشنبه 93/1/11 ] [ 11:2 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

 اولین جلسه شورای اداری شهرستان ماهنشان در سال93 با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان، نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان ادارات در دفتر امام جمعه شهرستان برگزارشد.

شورای اداری 93

سالی که ما در پیش رو داریم سال 1393است رهبر معظم انقلاب وفرمایشاتشان همیشه، اگردرطول این چند سالی که هم درخدمت امام (ره) بودیم وهم خدمت مقام معظم انقلاب هستیم هر جا که پیروی از اوامروفرمایشات آنها بوده یا مشکل نداشتیم یا مشکلات قابل حل داشتیم واین نعمتی است بسیار بزرگ که ما دستمان داریم  .و ایام فاطمیه هم بر همین اساس است که بسیار بزرگ وبزرگداشت آن واجب الهی است به خاطر اینکه براساس اهمیت ولایت وخود حضرت زهرا(س) خانم فاطمه زهرا(س) در چنین ایامی به خاطر دفاع از ولایت در معرض خطر قرار می گیرندوحاضر می شوند با همه مشکلات دست به گریبان شوند تا اینکه این اسلام به دست ما برسد ما مدیون حضرت زهرا هستیم چون اسلام را داریم. مطمئناً اگر آن قضایایی که درمورد حضرت زهرا(س) اتفاق افتاد، اتفاق نمی افتاد دفاعی که خانم از ولایت ،دین و ولی خود انجام داد، انجام نمی داد معلوم نبود که این اسلام به دست برسد؟ لذا من ازهمین جا گریزی می زنم به فرمایشات رهبر معظم انقلاب از آنجایی که نام امسال را اقتصاد وفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی نامیدند.
عزیزان من فکر می کنم در مورد فرهنگ اگر یکسری مشکلات ما حل شود درمورد اقتصاد هم حل خواهد شدشاید جناب آقای مهندس درجلسه شورای اداری قبلی گفتند که میانگین ساعت کاری مفید ما درطول سال 800ساعت است یعنی فکر می کنم روزانه حدودبیش از 2ساعت ، اگر همین 2ساعت تبدیل شود به آن 8ساعتی که حداقل وظیفه ما است اگر خودمان را کارمند بدانیم اگرمدیر بدانیم که 8ساعت نیست 24ساعت است ولی اگر خودمان را درحد یک کارمند عادی میدانیم اگر چه ما نمی گوییم کارمندی بد است ولی مدیرمسئولیتش بالاتر است اگر مدیر هستیم 8ساعت 24ساعته هستیم که الحمدالله ما مدیران زیادی در این عرصه داریم.
من فکر می کنم اگر همین مشکل حل شود بسیاری از مشکلات می تواند حل شود یعنی ما حدوداً نزدیک به یک چهارم وظیفه خودمان را انجام می دهیم حالا همین را ضرب در چهار بکنیم یعنی آن چیزهای که به دست می آوریم ضرب در چهاربکنیم در این 2ساعت ما چه قدر استعداد داریم که در این 2ساعت چه کار ها می کنیم، میگن ایرانی ها دقیقه نودی اند یعنی یک دقیقه ای، در این یک دقیقه ها چه کار ها می کنیم واگر این نود دقیقه هارا بازی می کردیم چه کارها می کردیم!ما به فکر این باشیم که نود دقیقه بازی کنیم، نود دقیقه را کار کنیم وزحمت بکشیم تا آن اقتصادی که مد نظر رهبر معظم انقلاب است با توفیقاتی که است ما بهترین که اخیراً هم رهبری تاکید کردند ما داشته های فراوان داریم منابع انسانی، مالی، معادن اما به لحاظ کاری کم داریم ما در تنبلی جزء رتبه های اول هستیم هرچه قدر ما انرژی داریم به همان اندازه هم تنبلی داریم که باید این تنبلی را کنار بگذاریم این اقتصاد ما است والبته چیزهای دیگر هم است.
اقتصاد مقاومتی که می گوییم یعنی همه چیز باید تغییر بکند رنسانس آمد فرهنگ اقتصاد را تغییر داد به خاطر اینکه تولید انبوه بود چون تولید انبوه بود نیروی کار فراوان لازم بود نیروی کار هم گران بود چه کار کردیم زنها را هم دخیل در تولید کردیم بعضی ها فکر می کنند این به خاطر جامعه است نه، به خاطر اینکه تولید انبوه باشد وتولید انبوه هم نیاز به نیازمصرف را هم زیاد می کند وازآن فرهنگ هم تولید انبوهش را به ما ندادند اما این مصرف انبوه را به ما داند قشنگ بلدیم چه جوری مصرف انبوه داشته باشیم واسراف بکنیم وخیلی وقتها بالاتر ازاسراف تبذیر هم بکنیم اینها فرهنگی است که به مادادند.
اما فرهنگ بسیار مهم تر ازاقتصاد است اگر مارکس گفت که اقتصاد زیر بناء است این را نمی پذیریم اگر چه نوعی رابطه دیالکتیک بین اقتصاد وفرهنگ را می پذیریم اما این رابطه دوسویه لازمش این نیست که حتماً اقتصاد را پایه برای فرهنگ بدانیم اگرچه سرمایه داری غربی به رغم ماکس نیامد بگوید اقتصاد زیر بناست اما عملاً این کار را انجام دادند رنسانس آمد صنعت واقتصاد را زیر بناء قرار داد ومهم تر از همه چیز، حالاکه این عملیات و این واقع اتفاق افتاده است اگر اقتصاد سازنده فرهنگ بود امروز باید فرهنگ غربی بالاترین و والاترین فرهنگ به حساب می آمدکه این هم درحقیقت باطل وچیزی جزء رشد حیوانیت وبعد حیوانی این فرهنگ ماچیزی ندیدیم .
در جنگ جهانی اول ودوم چیزی که درغرب اتفاق افتاد روی جنایتکاران قرون وسطا را روسفید کرده است، جنایتهای که درویتنام اتفاق افتادروی جتایتکاران قرون وسطا را هم روسفیدترکرده است وهمین طور اگر بیاییم جلوترآن چیزهای که در هیروشیما وناکازاکی اتفاق افتاد وبازهم رو سفید کن برای غربی ها بود وچیزهای که درعراق وایران در جنگ تحمیلی وانقلاب ایران وافغانستان وسوریه اتفاق می افتاد ونسل کشی که در میانمار اتفاق افتاد ونسل کشی که دربوسنی وهرزه گویین اتفاق افتاد چیزی که در مصر، عربستان ویمن اتفاق می افتد. 66%  روزنتمه میدل لیست آنلاین می نویسد، مردم عربستان زیرخط فقر زندگی می کنند اما حتی من وشمایی مسئول هم وقتی به آنجا میرویم آن را نمی بینیم چون دقت نداریم وفقط مکه ومدینه را می بینیم.
اگراقتصاد زیر بناء باید همه چیز درغرب، هنرهمین بودشما نقاشی هایی که ازمریم مقدس می بینیم قبل ازرنسانس و انقلاب صنعتی مریم مقدس قبل ازانقلاب مقدس ترنه کامل، بالاخره قبل از مسیحیت تحریک شده اما انقلاب صنعتی ورنسانس مریم مقدسش دیگر،  غرب دیگر مریم را مریم مقدس نمی دانند اسمش است ولی با عکس های نسبتاً بازتروبی حجاب، اما امروز نقاشی های غربی رسماً مریم را مانند زنهای که در خیابانها می بینیم نقاشی می کشند پس اقتصاد نمی تواند زیر بناء وسازنده باشد.ودر متون دینی است (کاد ان یکونو الفکر دیناً) واین درست است.
 اما جالب است شما قرآن وروایات ومتون دینی وتاریخ صدر اسلام را ببینید فاجعه ای وناله ای که قرآن از دست مطرفین(پول داران بی مسئولیت وبی دغدغه ای)  به سر می دهد بسیار بالاتر از چیزی ای است که در مورد فقر می دهداگر فقر اقتصادی (کاد الفقر شاید ان یکون کفرا) مطرفیت حتماً کفاراً، معاندان و هارون ها پیامبر مطرفین بودند نه معمولاً پابرهنه ها ، پا برهنه ها دیندار بودند.
بایدفرهنگ را اصلاح بکنیم واز طرفی بسیاری از فقرها رو پیغمبر افتخار خودش می داند در حدیث معراج می فرماید ( یا احمد محبتی محبت الفقراء) خداوند می خواهد از این طریق فقررا ریشه کن کند محبت من خدا محبت فقراست، پیامبر با فقراء بر زمین می نشست این جوری می خواست فقر را ریشه کن کندنمی شود در آرمیچر نشست وفقر را فهمید.
فرهنگ کار را داشته باشیم ما فرهنگ کار را نداریم اخیراً شهیدی بود شهید امر به معروف ونهی ازمنکرهمینگوشه ای ازمشکلات فرهنگی است ناتوی فرهنگی، شبیه خون فرهنگی، تهاجم فرهنگی که البته من ردیفش را از بالاتر شروع کردم وبالاتر از آن خون دلی است که رهبری خورد  وفرمود که نفهمیدن که من چه گفتم، گفتم تهاجم نفهمیدن، گفتم شبیه خون نفهمیدند گفتم ناتو نفهمیدند، رسانه ای که باید فرهنگ ولایی را ترویج بکند می بینیم که چیزی که رهبر معظم انقلاب فرموده است را زیر سؤال می برد به نام کارشناسی.
درمورد اهمیت امر به معروف آن فاجعه است که ما چندین شهید امر به معروف ونهی از منکر داریم آن هم در نظام جمهوری اسلامی، 17شهیدامر به معروف دردوران اصلاحات  17هشید در عرض هشت سال، لذا چرا اینگونه است ؟ وچرا توجیح می کنیم؟ می گوییم یک نفر مُرد، به این آسانی بود.هاشم هاجری به دین توهین کرد اما این قدر ریختن خون مهم است که آقا که هاشم هاجری ررا تایید نمی کرد در همدان که حرفهای زشت او را، منتها ایشان به دلیل آن دینی که دارد نمی خواهد خونی ریخته شود وگفتند که دقت بکنید مسئله دم بسیار مهم است و ما دربرابر یک جوان مؤمنی که می خواهد دین زنده بماند احساس مسئولیت نمی کنیم به این دقت داشته باشیم.
پیامبر اکرم می فرماید: ( وتعمرن بلمعروف وتعمرون انل المنکر اولیسه لیستن الله علیکم شرارتاً ویدعو ولا یستجابو لهم) امربه معروف ونهی ازمنکر بکنید چون اگر این کار را نکنید اشرار برشما مسلط می شوند خوبان شما دعا می کنند ودعایشان مستجاب نمی شود جوابش را از شهید مطهری بیان می کنم چون دعا باید زمینه برای استجابت داشته باشد وقتی که اشرار حاکم شدند،حالا حاکم رسمی نه حتماً، اخیراً در تهران یک زن بی حیا سعی داشت بدون دلیل ، حجاب یک زن با حجاب را از روی سراو برداردواین فاجعه است نکند آندلس و اسپانیایی امروزی برای ما هم اتفاق بیفتد.
وقتی که ما درمورد پول حرف می زنیم همه باید تلاش بکنیم ولی وقتی که در مورد فرهنگ حرف می زنیم می گوییم خداوند مهربان است ودین خودش را حفظ می کند واین وعده اصلاً وجود ندارد بلکه وعیدوجود دارد، می گوید اگر قدر این نعمت را ندانید دین را از شما می گیریم خدا قسم نخورده است دینش را دراینجا حفظ بکند وفقط خدا قرار است دینش را حفظ بکند کجا معلوم نیست اگر لیاقت داشتیم در بینماواگر لیاقت نداشتیم در بین کسای دیگرولی خداوند کسانی را خواهد داشت که دغدغه ودرد دین داشته باشند پس اینکه ما بگوییم امر به معروف ونهی از منکر نکنیم یک موقعه ای هم بود آقا تند روی می کنندبه آیت الله مصباح یزدی می گوییند فکر نمی کنید شما تند می روید وایشان می گوییند فکر نمی کنید شما کند حرکت می کنید ما کند می رویم، تند روی یعنی حفظ دین اخیراً مادر شهیدی به محضری رهبری مشرف می شوند می گویند شما گفتید مرگ بر آمریکا تند روی است  می گوییندیعنی چی؟اگر حفظ دین تند روی شما خیلی محکم تر بگویید مرگ بر آمریکا، شهید مطهری می گویداشرار که مسلط شدند دعابکنید مستجاب نمی شود خدا باید زمینه ببیند دعا را مستجاب کند زمینه ای نیست چون اشرار نمی گذارند دعای کسی مستجاب شود، استجابت دعا زمینی است خدا عنایت میکند ولی استجایت آن در روی زمین است.
 اگر حفظ دین به این آسانی بود که خانم زهرا پشت در نمی مانند حفظ دین یعنی این یعنی اگر لازم شد بچه هایت را هم باید بدهی خودت هو بمیری هر چند 18ساله باشی، اگر عمر به معروف ونهی از منکر نشد دین عمومیت ندارد متاسفانه اواخر طاغوت در برابر امام باستان گرایی را آورد ترویج داد امروزه خوبهای ما هم سعی می کنند این را ترویج دهند خوبهای ما از روی جهالت ونادانی وبد های ما از روی علمی که علم نیست، باستان گرایی یعنی چی؟یعنی ایران خوب است نه جالب است آ نهایی که گفتند چون ایران نباشد تن من مباد زودتر از همه موقع جنگ در لوس آنجلس بودندشعرش را می گویند یعنی ما رفتیم شما بمانیدیعنی اشهد ان لا الا الله الالباستان باستانگرایی یعنی این، ریشه اش این است فقط خدا آن هم خدای باستان، همان چیزی که بازرگان وقتی که خودش را معرفی می کند می گوید فرق من با امام این است که امام اسلام را برای ایران می خواهد ومن ایران را برای اسلام می خواهم  امام فرمود آن مرد مُسلم نبود.
لذا اولاً تلاش کنیم دراین سال نو1- بالای سرمان برای ارباب رجوع وکارمندانی که به ما مراجعه می کنند روبروی خودمان برای خودمان بنویسیم سال اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی، واین را داشته باشیم .
فقط ما امروز به لحاظ هویت وخود بیگانگی دینیو فرهنگی جوانان ما نشانی از خود بیگانگی فرهنگی است، جوانان ما وقتی که از ما وشما مخصوصاً از روحانیون از دین سؤال می کنند درموردگویا یک چیز باستانی صحبت می کنندکه خیلی چیز عجیب وغریب است واین نشان می دهد که ما نتوانسته ایم فرهنگ آرمانیمان را به فرهنگ واقعی تبدیل کنیم.تلاش کنیم چون ما ایرانی مسلمان هستیم وهمه چیز ما فدای اسلام است وان شالله ایام فاطمیه را خوب وبه تعبیر رهبر معظم انقلاب عاشورایی بگیریم وشرمنده حضرت زهرا(س) نباشیم.           

          


[ دوشنبه 93/1/11 ] [ 10:59 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

 فرارسیدن فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)  بر عموم شیعیان تسلیت  باد


[ سه شنبه 93/1/5 ] [ 10:34 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امسال را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری می کنیم/ تلاش مشترک و مجاهدانه مردم و مسئولان لازمه تحقق شعار سال (1392/12/29 - 20:27)

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال 1393 هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به همه ی هم میهنان و ایرانیان عزیز در سراسر جهان بخصوص خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مجاهدان راه اسلام و ایران، سال جدید را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تقارن سال جدید با ایام شهادت بانوی بزرگ جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از خداوند متعال مسالت کردند: این تقارن، امکان بهره گیری مضاعف از انوار هدایت الهی و برکات فاطمی را برای ملت ایران فراهم سازد.
ایشان در ترسیم افق سال نو، دو مسئله ی اقتصاد و فرهنگ را مهم تر از مسائل دیگر بر شمردند و تاکید کردند: برای تحقق شعار سال 93 یعنی «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» تلاش مشترک مسئولان  و آحاد مردم ضروری است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نقش اساسی و برجسته ی مشارکت و حضور مردم در «زندگی و سازندگی کشور» خاطرنشان کردند: هم در اقتصاد و هم در فرهنگ، کار بدون حضور مردم پیش نخواهد رفت و گروههای گوناگون مردمی باید با اراده و عزم راسخ ملّی در این عرصه ها نقش آفرینی کنند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: مسئولان هم موظفند با توکل به خداوند و با تکیه ی بر مردم، در هر دو عرصه ی اقتصاد و فرهنگ، مجاهدانه وارد میدان عمل شوند.
ایشان تاکید کردند: آنچه در سال جدید پیش رو داریم، عبارت است از اقتصادى که به کمک مسئولان و مردم شکوفایى پیدا کند، و فرهنگى که با همت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوى حرکت بزرگ کشور و ملت ما را معین کند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر ضرورت استفاده از تجربه ها و عبرتهای گذشته در تصمیم گیری های آینده، به ارزیابی کیفیت تحقق شعار «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» پرداختند و گفتند: در سال 92، حماسه سیاسی با حضور مردم و تلاش مسئولان در عرصه های مختلف نظیر انتخابات، راهپیمایی های بزرگ و عرصه های دیگر به بهترین شکل تحقق پیدا کرد و با دست بدست شدن قدرت اجرایی در کمال امنیت و آرامش، حلقه ی جدیدی از سلسله ی طولانی مدیریت کشور شکل گرفت.
رهبر انقلاب مسئله اقتصاد را برای مردم و کشور مسئله ای مهم خواندند و با اشاره به برخی تلاشهای قابل تقدیر در زمینه ی حماسه ی اقتصادی افزودند: البته در سال گذشته حماسه اقتصادی به شکل مورد انتظار محقق نشد که لازم است این حماسه در سال جدید به وجود آید.
ایشان «سیاستهای اقتصاد مقاومتی» را زیر ساخت فکری و نظری تحقق حماسه اقتصادی خواندند و تأکید کردند: در پرتو این سیاستها اکنون زمینه ی لازم برای تلاش مضاعف فراهم است.
حضرت آیت الله خامنه ای در پیام نوروزی همچنین از خداوند متعال برای همه ی ایرانیان عزیز، جوانان، خانواده ها، کودکان و مردان و زنان این سرزمین پر افتخار، در سال جدید تنِ سالم، شادابی، آرامش روحی، محبت، پیشرفت و تعالی و سعادت آرزو کردند.

 


[ سه شنبه 93/1/5 ] [ 9:53 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه ماهنشان با اشاره به اینکه برای رسیدن به یک اقتصاد کارآمد ظرفیت‌های داخلی باید مورد توجه باشند، گفت: مردم برای تحقق شعار سال به مسئولان کمک کنند. 

«حجت‌الاسلام حسین علی زاهدی‌پور » امام جمعه شهرستان ماهنشان افزود: در طول چند سال اخیر به دلیل انجام اصلاحات فرهنگی، مورد هجمه قرار گرفته بودیم که شعارهای سال نیز بر همین اساس انتخاب شد.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی است و دشمنان نیز در صدد ضربه به فرهنگ ایران و جایگزین کردن فرهنگ غرب هستند، تصریح کرد: سال‌های 78، 79 و 85 به نام‌های امام خمینی(ره)، امام علی(ع) و پیامبر اعظم(ص) نامگذاره شده بود که دلیلی جز قوی کردن فرهنگ کشور نداشت.
امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه چند سال اخیر با شعار‌های اقتصادی نامگذاری شده است، افزود: اگر بخواهیم در جایگاه جهانی جای خود را تثبیت کنیم نباید در حوزه اقتصادی ضعیف باشیم.
وی عنوان کرد: رهبر انقلاب تلاش کردند با ارائه یک الگوی ماندگار نقشه‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران را که عبارت از زیر فشار گذاشتن اقتصاد ایران با تحریم‌ها بود بی اثر کنند.
وی ابراز کرد: طبق سند چشم انداز 20 ساله ایران در سال 1404 به لحاظ اقتصادی در همه بخش‌ها باید به خود کفایی رسیده و در خاورمیانه پیشگام باشد.
وی با اشاره به  نقش مردم و مسئولان در تحقق شعار سال خاطر نشان کرد: مردم می‌توانند بر اساس فرهنگ بومی و استفاده از تولیدات داخلی مسئولان را در تحقق این شعارها یاری کنند.
امام جمعه ماهنشان تصریح کرد: مسئولان نیز می‌توانند با آموزش‌های لازم و حمایت از تولید کننده‌های داخلی و فراهم کردن زمینه‌ها و ابزارهای تولید مناسب و به روز، وظیفه خود را در قبال مردم و شعار سال انجام دهند.
وی افزود: مسئولان باید از هزینه‌های بی مورد در ادارات همانند تعویض‌ خودروهای ادارات با خودروهای گران قیمت و به روز کردن فضای ادارات پرهیز کنند.


[ سه شنبه 93/1/5 ] [ 9:24 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 2
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555554