http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین الله وردی امام جمعه موقت شهرستان اقامه شد.

 


[ شنبه 92/6/30 ] [ 2:4 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت‌الاسلام زاهدی‌پور معتقد است، آهنگ‌های پیشواز موبایل طبقات اجتماعی و هویتی در جامعه به وجود می‌آورد که با طبقات اجتماعی ایران و هویت ملی و مذهبی ما ناسازگار است.
حجت‌الاسلام حسین علی زاهدی‌پور، جامعه‌شناس در مورد استفاده از موسیقی پاپ در آهنگ های پیشواز موبایل به خبرنگار شبستان گفت: چند نگاه به موسیقی پاپ وجود دارد، عده‌ای موسیقی پاپ را هنر می‌دانند و عده‌ای معتقدند موسیقی پاپ قبل از اینکه هنر باشد، صنعت است و برخی ضمن صنعتی‌بودن، هنر بودن این نوع موسیقی را نیز می‌پذیرند.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور با بیان اینکه خیلی‌ها موسیقی پاپ را هنر نمی‌دانند، بیان کرد: این عده‌ معتقدند موسیقی پاپ یک نوع تجارت است و می‌گویند موسیقی پاپ موسیقی‌ای است که به شکل تجاری و با هدف سود اقتصادی تهیه می‌شود و لذا چون هنر نیست، هیچ‌ قالب هنری هم ندارد.
خوانندگان پاپ هنرنمایی صوتی ندارند
وی ادامه داد: خوانندگان موسیقی پاپ به لحاظ صدا برخلاف موسیقی کلاسیک ،پرده صوتی ندارند یعنی صدای خوانندگان پاپ خاص نیست و این افراد هنرنمایی صوتی ندارند. کسانی که موسیقی پاپ می‌خوانند از ظرفیت و استعداد صدایی بالایی برخوردار نیستند.
 موسیقی پاپ کودک‌محور است نه متفکرپرور
این جامعه‌شناس با اشاره به تفاوت موسیقی پاپ و کلاسیک تصریح کرد: پاپ برخلاف کلاسیک خیلی حالت تفکری ندارد اما موسیقی کلاسیک دارای بافت است و هر نت آن معنایی را القا می‌کند. آدرنو، جامعه‌شناس معتقد است موسیقی پاپ کودک‌محور است نه متفکرپرور.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور با اشاره به جایگاه موسیقی پاپ در غرب عنوان کرد: وقتی غرب خود را با رنسانس، مدرنیته و پست‌مدرنیته از معنویت جدا کرد، دچار یک‌سری مشکلات روان‌شناختی شد و برای پرکردن این خلأ معنوی یک نوع موسیقی به نام پاپ به وجود آمد.
 موسیقی پاپ هویت ساز است
وی با بیان اینکه موسیقی پاپ هویت‌ساز است، اظهار داشت: این هویت‌ساز بودن برای جامعه اسلامی ما مشکل‌ساز است. پاپ یک نوع هویت می‌سازد چون جنبه انتقادی دارد. زمینه و جایگاه پاپ در غرب است و وقتی فرهنگی وارد جامعه‌ای می‌شود، ویژگی‌های معنوی نیز از طریق آن فرهنگ به جامعه تزریق می‌شود.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه موسیقی پاپ مشکل هویت را حل نمی‌کند، گفت: وقتی خوانندگان از موسیقی پاپ استفاده می کنند، شعر فارسی در بستر غربی حرکت می‌کند و این بستر شعر را به حاشیه می‌برد و بستر رو می‌آید و هویتی که ایجاد می‌شود متناسب با غرب است.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور خاطرنشان کرد: وقتی مخاطب موسیقی پاپ گوش می‌دهد، هویت غربی پیدا می‌کند و از هویت ایرانی خود دور می‌شود و دفاع از هویت ملی و دینی رنگ می بازد و حتی دفاع از خاک وطن ارزش تلقی نمی شود.
وی یکی از راهکارهای غرب برای جهانی‌سازی دهکده جهانی را موسیقی پاپ دانست و افزود: غرب دهکده جهانی را تعریف کرد و این دهکده هویت غربی پیدا کرده است. 

 

 

موسیقی پاپ تغییردهنده هویت فرهنگی
این استاد دانشگاه با بیان اینکه در موسیقی کلاسیک توهین به مقدسات را نمی‌بینیم، تصریح کرد: در موسیقی پاپ توهین به مقدسات و ائمه اطهار را شاهد بودیم و یکی دو سال پیش از طریق این موسیقی به امام هادی (ع) توهین شد. البته این روند طبیعی است زیرا این نوع موسیقی هویت فرهنگی را عوض می‌کند.
 موسیقی پاپ عامه پرور است نه نخبه پرور
این جامعه‌شناس با اشاره به پیامد علمی موسیقی پاپ اظهار داشت: موسیقی پاپ با نخبه‌گرایی تضاد دارد، پاپ به معنای پاپیولار یعنی عمومی و مردمی است. در حقیقت این نوع موسیقی عامه‌پروری می‌کند نه نخبه‌پروری، مخاطب این موسیقی عامه‌پسند است در صورتی که موسیقی کلاسیک مخاطب را وادار به تفکر می‌کند. بر این اساس موسیقی پاپ نمی‌تواند نخبه‌پرور باشد.
به گفته حجت‌الاسلام زاهدی‌پور، بیشتر مخاطبان موسیقی پاپ جوانان هستند زیرا موسیقی پاپ بر پایه احساس است و جوانان نیز سرشار از احساس هستند.
آهنگ‌های پیشواز متناسب با چهارچوب دینی نیست
وی در مورد آهنگ‌های پیشواز موبایل‌ها اظهار داشت: این آهنگ‌ها گزینشی است و در آن پاپ موسیقی و مذهبی وجود دارد چون این آهنگ‌ها در چهارچوب واحد قرار نگرفته است نمی‌تواند نیاز فرهنگی جامعه را تأمین کند و پیام فرهنگی و تأثیرات فرهنگی به جا بگذارد.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه آهنگ‌های پیشواز موبایل‌ها متناسب با چهارچوب دینی نیست، گفت: درهم‌آمیختگی آهنگ‌های پیشواز باعث شده این آهنگ‌ها در یک چهارچوب فرهنگی قرار نگیرند. درست است در بین آنها آهنگ مذهبی هم وجود دارد اما همان آهنگ‌های پاپ از اثرگذاری آهنگ‌های مذهبی می‌کاهند.
آهنگهای مذهبی پیشواز موبایل‌ها خنثی کننده آهنگهای پاپ نیست
وی با بیان اینکه آهنگ‌های پاپ در پیشواز موبایل‌ها باعث ایجاد تضاد فرهنگی می‌شود، اظهار داشت: این تضادها می‌تواند طبقات اجتماعی متفاوتی ایجاد کند که با طبقات اجتماعی کنونی جامعه ایران سازگاری ندارد. علاوه بر این، این آهنگ‌ها هویت‌سازی می‌کند که این هویت با هویت ملی و دینی ما سازگار نیست.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور با تأکید بر لزوم در نظر گرفتن چهارچوب فرهنگی برای جامعه گفت: همه این چهارچوب باید رعایت شود، همان‌طور که نمی‌توان گفت من همه نماز را به جا می‌آورم اما فقط رکوع را انجام نمی‌دهم؛ مثال دیگر این است که نمی‌توان گفت من پول از راه دزدی را انفاق می کنم، بر این اساس نمی‌توانیم توجیه کنیم که برای آهنگ‌های پیشواز در کنار موسیقی پاپ، آهنگ‌های مذهبی نیز استفاده کنیم.

 

پایان پیام/http://www.shabestan.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=0&Id=284307&Mode
 

 


[ دوشنبه 92/6/25 ] [ 2:1 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

مراسمی به مناسبت میلاد امام رضا(ع) در دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان برگزار شد. که در این مراسم به نام های رضا و معصومه هدایای اهدا گردید./.


[ دوشنبه 92/6/25 ] [ 1:40 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین ملکی امام جمعه موقت شهرستان اقامه شد.


[ دوشنبه 92/6/25 ] [ 12:49 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
خطیب نماز جمعه ماهنشان :امام رضا (ع)وخواهر بزگوارش دونعمت بزرگی درایران اسلامی
امام جمعه شهرستان ماهنشان در نماز جمعه مورخ 92/6/15با اشاره بمناسبت های هفته آتی گفت : سالروز ولادت حضرت معصومه (س) آغاز دهه ی کرامت است و امام رضا (ع)وخواهر بزگوارش دونعمت بزرگی درایران اسلامی ومایه مباهات برای ما می باشند .
خطیب نماز جمعه ماهنشان :امام رضا (ع)وخواهر بزگوارش دونعمت بزرگی درایران اسلامی
حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان افزودند: 26 شهریور ماه برنامه ی شهرستانی بمناسبت دهه ی کرامت و تولد ثامن الحجج علی بن موسی رضا علیهم  السلام در عظمت وشأن آن امام رئوف برگزار کنید .حجت السلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان  اظهار کرد: مناسبت بعدی قیام 17 شهریور که رژیم منقوص پهلوی ساواک ملعون هم تلاش خود را کرد ومقدم رئیس ساواک اعلام می کند با این برنامه ها وحکومت نظامی کلاانقلاب در نطفه خفه شده است ولی فرمایش امام (ره)در 17شهریور نشان داد قیامی که بخاطر خدا باشد از بین نمی رود لذاانقلاب پیروز شد پس بنابراین ایران اسلامی مظهر عظمت اسلام است 17 شهریو رروزجهانی مبارزه با بی سوادی است .وی ادامه داد: آن اندازه که اسلام به علم دعوت کرده هیچ مذهب ودینی بجز اسلام دعوت نکرده است امام جمعه ماهنشان تأکید کرد: تلاش کنیم ریشه کنی بی سوادی اتفاق بیافتد حجت السلام زاهدی پور ضمن دعوت به تقوا ی الهی بیان داشت: در خطبه همام در اوصاف متقین آمده است نشانه انسان های پرهیز کار این است که خداوند در محضرشان در چشم هایشان بزرگ جلوه مکی کند ودر قبهایشان بزرگ شمرده می شود امیر مومنان فرمودند:هرکس خداوند را بزرگ بشمارد گناه نمی کند هیچ وقت در محضر خداوند واجبات را ترک نمی کند .خطیب نماز جمعه ماهنشان با اشاره به روایت امام صادق (ع)گفت: کسی که گناه می کند خداوند را کوچک می شمارد ازخداوند بترسید مانند اینکه اورا می بینی ودر مقابل دیدگانت است .وی عنوان کرد: خداوند مظهر قدرت است ومخلوقاتی که می بینیم همه نشانه قدرت وعظمت خداوند است البته خداوند با چشم دیده نمی شود هیچ چشمی خداوند را نمی بیند با ابزار ایمان وچشم دل می توان خداوند را درک کرد.زاهدی پور با توجه به فرمایشات امیرالمومنین : وقتی قلب پاک باشد ایمان بدست می آید قلب بدون نماز ،روزه ،امربه معروف ونهی از منکر پاک نمی شود ودر نماز، مومن عروج پیدا می کند وبه محضر خداوند می رود وفردی که گناهکار است قطعا قلب اش آلوده است.


[ یکشنبه 92/6/17 ] [ 8:58 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان  و جمعی از مسئولین شهرستان ماهنشان از مرحله اجرایی طرح هجرت 3 بسیج سازندگی سپاه ناحیه ماهنشان بازدید به عمل آوردند. مسئولین با حضور در مدارسی که طرح هجرت 3 در آنها در حال اجرا می باشد ضمن گفتگو با دانش اموزان از نزدیک روند اجرایی این طرح را مورد بررسی قرار دادند.شایان ذکر است :دراین بازدید برزگر مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ماهنشان وحیدری فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید خرازی به ارائه گزارش پرداختند.گفتنی است :زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان دراین بازدیدبامربیان ودانش آموزان در مورد نحوه کار به تبادل نظر واطلاعات پرداختند.[ یکشنبه 92/6/17 ] [ 8:41 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
تشکیل جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ماهنشان در دفتر امام جمعه شهرستان
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ماهنشان با محوریت برنامه های دهه کرامت در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.
تشکیل  جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ماهنشان در دفتر امام جمعه شهرستان
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به ارزش ها و هنجار های جامعه گفت: ارزش ها و هنجار های جامعه جزء فرهنگ حساب می شود و به لحاظ اعتقادی ایران اسلامی و جامعه ایران اسلامی نسبت به اهل بیت و فرهنگ الگوی خاصی دارد و نسبت به تکریم و احترام اهل بیت علیهم السلام فرهنگ و هنجار های دارد ولی بحث اینجاست که ما ذخیره دانشی مشترک نداریم یعنی هنوز در دانشگاههای ما  به صورت علمی مورد استفاده قرارنگرفته است.وی درادامه بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب ما به لحاظ علمی ،دین وفرهنگ دینی را ترویج ندادیم وی با توجه به تحلیل درست از علم گفت: ما تحلیل در ست حسابی از علم وفرهنگ دینی نداریم علمی که از اهل بیت جداباشد این علم ،علم نیست این مقام مسئول در ادامه اضافه کرد: باید دانش عمومی وفرهنگ دینی را عمومی کنیم اگر این چنین باشد نیازی به منع کردن خیلی چیز ها نیست وباید فرزندانمان را به روش فرهنگ دینی تربیت کنیم تا با یک سری از مشکلات امروز که ناشی از بی آگاهی فرهنگ دینی وعمومی خود وتربیت صحیح است برخوردار نباشیم .حجت الاسلام زاهدی پور افزود: ما باید این را درک کنیم که علم در پرتو ولایت  است واین فرصت خوبی است که در دهه کرامت به معنای واقعی برسیم که هیچ علمی غیر از ولایت نیست وبیشتر افرا د اگر از ولایت تبعیت نمی کنند نمی دانند که ولایت چیست ؟واین ایام بهترین فرصت هابرای تبیین فرهنگ دینی وولایی است .وی در پایان : یاد آورشد : جامعه یک چیز دیری خواهد بود اگر فرزندان را باولایت آشنا کنیم وکسی که ولایت ندارد بوی از تقوا نبرده واثری از او نیست وفرهنگی که مد نظر اهل بیت است در دهه ی کرامت فرصت مناسبی است که پیاده کنیم .در آخر هریک اعضا به برنامه های اجرایی دردهه ی کرامت پیشنهادو درمورد اجرایی کردن برنامه ها به نحو شایسته به تبادل نظر پرداختند

http://www.ojebidari.ir/allmorelink.php? more= 1753


[ یکشنبه 92/6/17 ] [ 8:33 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.

 
خطبه اول8/6/92
بنده خودم و شما خواهران و برادران بزرگوار را به تقوای الهی که بهترین روزی و سرمایه برای انسان مؤمن و حقیقی است دعوت می­کنم.
 پیامبر اکرم محمد مصطفی(ص) فرمودند: بهترین روزی بلکه منشا بسیاری از روزی­های دنیا عبارت است از تقوا، منتها چهار چوب فهم و چهار چوب تحلیل­های فردی، اجتماعی و سیاسی متفاوت است. براساس چهارچوب منتقی که پیامبر ارائه می­ فرماید: کسی که خداوند با آن تقوا را روزی کرد خیر دنیا و آخرت را آن روزی عنایت کرده است .امیر مؤمنان(ع) فرمودند: اگر زمین وآسمان خشک شود اما خداوند متعال نمی گذارد جامعه ای که با تقواست از یک حدی اضافه با سختی مواجه شوند انها نیازمند نمی شوند با قحدی مواجه نمی­شوند انسان مؤمن به بلا دچار می­شود با بلا مواجه می­شود بلا انسان را به توبه نزدیک می­کند.
در روایتهای گذشته عرض کردم بلا انسان را خازع می­کند به انسان مومن سو می دهد که مواجه و ابتلا به بلا نشانه بی ایمانی نیست و این طور نیست که انسان با ایمان به بلا دچار نشود حکم هم صادر نکنیم که بعضی موقع هر کس با هر مشکلی برخورد می­کند ما حکم بی ایمانی، بی دینی یا لامذهبی صادر می­کنیم البته بعضی انسانها روشن هستند که بلاهایشان ،بلای تنبیه است (اِنّ البلاءَ لِظالم اَدبٌ،)
بلا برای ظالم ادب است(وبل مؤمن وامتحان) و برای مؤمن امتحان است و بلا موجب می­شود انسانها یا رومی رومی شوند و یا زنگی زنگی (قطعا من قطع) کسی که قطع کرده، قطع کند و هر کس هم با خداوند متعال است با او باشد نازل شدن بلا دلیل و حکمت دارد و فلسفه دارد منتها به صورت کلی خداوند متعال انسانهای با تقوا را تا یک حدی با بلایا مواجه می­کند اما انسانهای با تقوا را با بلا نابود نمی­کند.

 مگر انسانی که ظاهرا با تقواست اما در برابر انسانهایی بی تقوا نشانی از برخورد ندارد در روایتی آمده است: امر به معروف ونهی از منکر بهترین و بالاترین واجبات است که فراموش شده است خداوند متعال فرشتگانی را نازل کرد و فرمود بروید برآن شهر بلا نازل کنید مشاهده کردند یک مرد عاشقانه وعارفانه نماز می­خواند و یکی از فرشته ها گفت من به خاطر این فرد بر این شهر بلا نازل نمی­کنم، فرشته دیگر گفت فرمان خداوند است و باید بلا نازل شود از محضر خداوند سؤال کردند وکسب تکلیف کردند و خداوند فرمود: بلا را نازل کنید آن مرد امر به معروف و نهی از منکر نمی­کندکسی که نماز می­خواند اما امر به معروف نمی­کند و کسی که روزه می­گیرد اما نهی از منکر نمی­کند نماز آن کم ارزش است به خاطر این که اگر برای آن نماز ارزش قائل بود یعنی دین به اندازه مال دنیا هم ارزش ندارد که نهی از منکر شود نگذاریم جامعه آلوده شود نگذاریم ویروس گناه، فحشا، بی حجابی جامعه راآلوده کندکه تقوا بهترین روزی است (من رزقه تو غم فقط رزق خیر الدنیا و الا آخره).
در ادامه خطبه همام عرض کردم( ولول العجلول الذی کتب الله علیهم لم تتغره ارواحهم فی اجسادهم) از نشانه های انسانهای با تقوا این است که آنقدرعاشق خداوند هستند که اگر آن اجلی که خداوند برای آنها تعیین کرده است و اگر آن اجل نبود روح از بدن انسانهای با تقوا بیرون می­رفت این قدر عاشق خداوند هستند خداوند می­فرماید: (لنو انزلنا هذا القرآن الارعیتهو خاشعا متوضعا خشیت الله) اگر قرآن و کتاب الهی بر سنگ و کوه نازل می­شود می­دید که آن کوه خاشع می­شود در برابر خداوند فروتنی نشان می­دهد مگر انسان از سنگ و کوه کمتر است احساس انسانی و بنده بودن برای خداوند متعال بسیار بالاست.

 اما آن کسی که درک کند انسانهای متقی و با تقوا از عشق الهی روح در بدنشان مستقر نمی­شود و اگر اجل نبود زود از دنیا می­رفتند اما ماه ها در حال فرار از مرگ هستیم چون می­دانیم پرونده هایمان مناسب و سفید نیست پرونده­ای است که ما را در محضر خداوند شرمگین می­کند در این روز جمعه توبه کنیم و خداوند مهربان و(توابا رحیم) است توبه را قبول می­کند (شوقا الثواب)به دنبال ثواب الهی هستند خوف وخشیت الهی هستند واز عذاب الهی خوفناک هستند با شعر زندگی نمی کنند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب بدون حکمت خداوند مگر ترسناک است مگر ما از امیر مؤمنان بیشتر می­دانیم و بیشتر از ایشان خداوند را می­شناسیم.
در روایت دیگری می­فرماید: از خداوند باید بترسیم چون خداوند عدالت دارد حکمت ترس از خداوند که البته خشیت تفاوت دارد عبارت است از اینکه خداوند عادل است و چون عادل است باید انسان خوف داشته باشد و در محضر خداوند گناه نکند امام حسین فرمود: (
ان تص تقم فی محمد الا به لا شیوخ فرعی)انسانهای با تقواآخرتشان را آباد کرده­اند لذا در عشق و شوق خداوندی هستند و عاشق خداوند باشیم وشوق خداوند در ما باشد و جامعه در این مسیر هدایت شود در جامعه انحرافات کم می­شود و در جامعه زندگی شیرین می­شود و انسان به طرف مقابل اعتماد پیدا می­کند و اعتماد متقابل در جامعه به وجود می­آید و بد بینی در جامعه نمی­شود همه آنها در گرو رعایت تقواست.
خطبه دوم 8/6/92
بنده خودم و  شما مؤمنین و  مؤمنات را به تقوا الهی دعوت می­کنم امیرمؤمنان(ع) می­فرمایند:(ان تقوا منتها الاالله) نهایت درجه تقوا رضایت در گروه خداوند است بالاترین درخواست خداوند از خلق خود این است که تقوا را رعایت کند (وتقوالله) از خداوند بترسید وتقوا پیشه کنید( ان اسررتم علمهووان اعلتم کتبهو)اگر تقوا را آشکار و پنهان کنیم خداوند علم دارد.
در این هفته سالروز ربوده شدن امام موسی صدر است در سخنرانی گفته است روز جمع هروز عهد مجدد مسلمانان عالم به صورت جمعی است و این را در نماز جمعه در لبنان بیان کرد لذا در این روز هم یاد و نام آن بزرگوار را گرامی بداریم و واقعیت آنگونه است آشکار شود و سرنوشت ایشان مشخص شود که رهبر شیعیان لبنان و ایرانی اصل است .
سالروزقرارداد ننگین بین ایران و روسیه و انگلیس:قرارداد ترکمنچای که در1828منعقد شد دندان طمع وچشم طمع استعماررا تیز کرد طمعشان نسبت به ایران بیشتر شد با پا در میانی فرانسه که منافع خودش را می برد ایران ، انگلیس و روسیه قراردادی منعقد کردند که حتی محمد علی شاه از آن خبر نداشت که اینها در حال بستند قرداد هستند حکومت بعد از منعقد شدن قرار داد خبر داد شد که در ایران چنین قرار دادی منعقد شده است که البته امضای آخر آن در سن پتر زبوک بود ولی توافقات اولیه آن در ایران اتفاق افتاد که برنامه این قرارداد این بود که جنوب ایران تحت نفوذ انگلستان باشد و منطقه شمال ایران تحت نفوذ روسیه و منطقه مرزی بی طرف باشد و حکومت ایران کاملا بی اثر، سالروزشهادت سید علی دلواری که حامی ایران و اسلام بود.
اما عزیزان به این توجه داشته باشیم که سالهای بسیار امپراطوری به نام ایران تجزیه شده است ودر هر جنگ قسمتی از ایران تقدیم شده است به دشمنان ایران نا برابرانه ترین جنگ که بین ایران وعراق بود و40کشور غربی و عربی از آن حمایت می­کرد و ایران اسلامی حتی یک وجب از خاک خود را به دشمن تحویل نداد و این نشان می­دهد مردم همان مردم بودند و این آرمانها با جانفشانی شهدا تحقق پیدا کرد در پرتو ولایت و رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری تحقق پیدا کرد و به این ایران میتوان افتخارکرداگر ما بعضی موقع بعضی ملی گرایی ها را سرزنش می­کنیم پادشاهان گذشته2500سال  ساسه شاهنشاهی دلیلش این است که همه آنها با ظلم مانوس بودن و اگر هم بنایی مانده است برای خودشان بود و مردم ایران بی بهره بودن ملت ایران نوکر ارباب نامشروع بودن که در برابر دشمن سرخم می کردند و این قرار داد که قرار داد ننگینی است الحمدالله امروزه در پرتو ولایت دیگرچنین قراردادهایی نیست و مردم و حکومت ایران در پرتو ولایت بیدار است بعضی­ها به بهانه های مختلف چه آگاه چه ناآگاه چه داخلی و چه خارجی در ایران اسلامی خدمات انقلاب را زیر سؤال می برند پیشرفت فرایند است و ایران باید پیشرفت می­کرد چه انقلاب می­شود و چه انقلاب نمی شود اما سؤال این است درست است که ایران باید پیشرفت می­ کرد اما این فرایند روزبه افول بود چه پهلوی چه قاجار در همه اینها یا اخلاق رو به افول بود یا وطن اما امروز این پیشرفت را این انقلاب ایجاد کرده است واگر قدر آن را ندانیم خدایی ناکرده از دستمان می رود .

مناسبتهای هفته:

11شهریور سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت عرض میکنم اهالی ماهنشان متدینین در این مناسبتها برکت زندگی دنیوی و مادی در این عزیزان است در مراسم شهادت ایشان حضور عاشقانه داشته باشید اینها مدال افتخار هستند بعضی موقع انسان در دنیا به بعضی رفاها دست پیدا کرد آنها را از یاد می بردآن نعمتها که زمینه و ریشه آنها ولایت است از یاد نبریم و هر چه عزت داریم از ولایت است و تمام مشکلاتمان به خاطر عدم پیروی از این عزیزان است این محافل واین مجالس باید تقویت شود تشیع ما در پرتووگرو امام صاق (ع) است دانشگاه و حوزهای که امام صادق(ع) با 4000هزار شاگرد تاسیس کرد حافظ مذهب و اسلام ناب بود که خداوند عنایت کرد و برما وظیفه است با حضورمان شعائر الهی را زنده نگه داریم .

افتتاح سامانه دیجیتال ماهنشان که حدودا 0درصد ماهنشان در شعاع نفوذ این سامانه دیجیتال است تشکر می کنیم حدودا 2میلیارد و500میلیون تومان هزینه شده است واین یکی از خدمتها در پرتو این نظام است هم از صدا وسیما وهم ازدولت واز سایر کسانی که تلاش کردند این سامانه افتتاح شد وبه زودی به خاطر اینکه شره ماهواره کم شود در بعضی جاها بهانه استفاده از ماهواره عدم نفوذ شبکه های ایران اسلامی است وان شاالله شاهد باشیم منویات این نظام توسط رسانه های ایرانی تزرویج پیدا کند اگر رسانهمناسب نباشد رسانه مسموم مانند ماهواره قطعا جایگزین می شود.

مسائل خارجی: در مورد سوریه: عزیزان حتما رصد می کنید جنگ آمریکا با سوریه بهانه ای بیش نیست وقتی که آمریکا تجربه نشان داده است در طول این چند سال ایران اسلامی نتوانست سازش کند جنگ تحمیلی 8ساله را تحمیل کرد وباز هم نتوانست با تحریم نتوانست با انواع اقسام برنامه های منزوی سازی نتوانست به ایران نفوذ کند جوانان این مملکت ایران اسلامیایستادگی کردند وعزتشان را اثبات کردند.

 حالا شروع کرده است به حمله به افغانستان وعراق ،بحرین ومخصوصا در این روز حمله به سوریه ، سلاح شیمیایی بهانه ای بیش نیست سلاح شیمیایی توسط دولت استفاده نشده است بلکه توسط تروریسمها استفاده شده است چند روز قبل خبر نگاروعکاس آمریکایی در ویتنام کودکان عقب مانده ذهنی که در اثر حملات شیمایی آمریکا به ویتنام هنوز هم کودکان عقب ماندهذهنی متولد می شوند عکس آنها را منتشر کرد ودر زیر آن نوشت آمریکا خود جنایتکار شیمیایی است ویتنام یادگار جنایتها ودرد منشیهای آمریکاست هیروشمایی که هنوزآثار استفاده ازسلاحهای کشتار جمعی سلاح هسته ای هنوز مانده است در یکروز 150هزار نفر ژاپنی را کشتند آیاچنین کشور بی آبرومی تواند سربلند کند وبگویداز مردم ، مردم وارداتی اگر در سوریه حمله شیمیایی شده است توسط شورشی های وارداتی است می پرسیم آمریکا درآنجا چه کار می کردند متجاوز مانده در کنار وکسی که مورد تجاوز قرار گرفته است می خواهید تنبیه کنید.

 مگر در عراق درحلبچه در یک روز 4000هزار نفر را قربانی سلاحهای شیمیایی ساخته شده آمریکا به دست صدام قتل عام نشدند وسلاحهایی شیمیایی که درجنگ ایران وعراق استفاده شد ودر این روزها که شهدای شیمیایی به شهادت می رشند اینان سند جنایت وبی آبرویی وروسیاهی آمریکا هستند آیا آمریکا باز می تواند سربلند کند وبگوید که من سوریه را تنبیه می کنم اولین کشوری که باید تنبیه شود خود آمریکا وکشورهای غربی وکشورهای که داری کلاهک هسته ای هستند کمترین ان اسرائیل جنایتکار دارای 400کلاهک است همان آمریکایی که در عوض یک مسلمان مرتد می شود دادگاه با آن مقابله میکند وآنهادرآمریکا در سازمان ملل آمریکایی دادگاه حقوق بشرعلیه ایران تشکیل می دهند لذا خواستمان این است  این حکومتهای جنایتکار بیدار شوند کمال شرمندگی عقب نشینی کنند واین جنایتها مرتکب نشوند واگر وهابی ها در سوریه مسلمان سوریه ای را کشتند اما هیچ آمریکایی آن را محکوم نکرد حتی یک نفر به صورت رسمی از سران آمریکا محکوم نکرد.

 


[ شنبه 92/6/9 ] [ 8:26 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.

 خطبه اول1/6/92

بنده خودم و شما خواهران و برادران گرامی و بزرگوار را به تقوای الهی که راه خداست و ترس ازعذاب الهی ورغبت به سوی پاداش خداوند متعَال دعوت می­نمایم.

همان طوری که خداوند متعَال در قرآن فرموده است: بهترین زاد و توشه عبارت است از تقوا (وتزودوان خیر الذاد اتقوا) این مسیر، مسیری پنجاه ساله و شصت ساله و... است و ما در این راه قرار گرفته­ایم و با این معبر حرکت می­کنیم.

 این مسیر و این راه را دائمی ندانیم، هیچ انسانی وقتی که به مسافرت می­رود انتظار ندارد که همیشه در راه باشد بلکه درست آن است که در جایی اطراق کرده و به منزل نهایی و سر منزل نهایی برسد لذا انسانی که به مسافرت می­رود توشه­ای برای راه خود بر می­دارد و لوازمی را که مورد نیاز است آنها را بر می­دارد تا در مسیر و بین مسیر از آنها استفاده کند لذا باید در این مسیر باید توجهات کافی راداشته باشیم که هم برای دنیا و آخرت نیز مسیرمهمی است انشالله در این مسیر و در این راه بهترین توشه راکه همان توشه تقواست برداریم تا در روز قیامت دستمان خالی نباشد.

 در خطبه­همام در فرازی از آن امیر مؤمنان علی(ع) درنهج لبلاغه می­فرمایند: (نزلت انفسهم منهم من با کلی فی وهاب) ازویژگیهای انسانهای با تقوا این است که آنطوری که درآسایش حرکت می­کنند همان عکس العمل را در بلاها و مصیبتها نیز دارند، امام علی (ع) می­فرمایند: برای من تفاوتی نمی­کند که من به طرف مرگ بروم یا مرگ به طرف من بیاید و این نشانه ایمان وتقوای حقیقی انسان مؤمن است، انسان مؤمن در برابر بلایا تا حدَ امکان بی تابی شدید نمی­کند البَته ناراحتی در بعضی بلایا طبیعی است اما انسان باید آنقدر ناراحت نشود که خدشه­ای به ایمانش وارد شود.

 عزیزان بعضی مواقع این که ما احساس می­کنیم انسان مؤمن همیشه در آسایش و رفاه باشد لذا وقتی هم کسی دچار مشکل می­شود حکم و فتوا می­دهیم که چه کار اشتباهی و چه گناهی بزرگی انجام داده است که دچار چنین مشکلی شده است یک دلیل بلایا وسختیها این است که انسان دچارخطا شود و خداوند گناهان کوچک مؤمنان را با بلاهای دنیوی از بین می­برد تا در قیامت پاک حاضر شوند (البلاء فی المؤمن و امتحان ) خداوند متعال میفرماید  :   (ولونکم فی شی من الغیبه والجوم من  نفسن من الااموال وثمرات ) حتماً شما را امتحان و به بلا گرفتار خواهیم کرد با گرسنگی، از دست دادن اموال، در وجود خود و فامیل­ها بلایا وارد کردن و با این­ها شما را امتحان خواهیم کرد اما (و بشر الصابرین)و بشارت می­دهیم به صابرین وکسانی که در برابر بلایا صبر پیشه می­کنند.

 جامعه مؤمنین جامعه ای بدون بلا نیستند(هر که در این بزم مقربتر است جام بلا بیشترش می دهند )اما آن بلاهایی که ما تحمل می­کنیم نصف بلاهایی نمی­شود که ائمه اطهارتحمل می­کردند چون ایمانشان قوی بود پس سختیهای آنها نیز بیشتر بود.

 و بعضی مواقع حرفهای جاهلانه نشان ازکمبود ایمان است امیر مؤمنان به محمد حنفیه فرمودند: حرف زدنت اگر نقره است و سکوت کردنت طلا است پس سکوت را برخود ترجیح بده، بعضی مواقع اموال همسایه را دزد می­برد مردم بیان می­دارند که حتماَ مال کسی را دزدیده بوده است واین نشان از نبود ایمان و جهالت است و وجود انسان را به تباهی می­کشاند،که در مورد دیگران بهتان و تهمت می­زنند و ما چه می­دانیم خداوند متعَال برای چه منظور فلان انسان را به بلا مبتلا کرده است و اگر هم گناه کار باشد ما نمی­توانیم بدانیم مگر آن که مستندات واضح باشد پس نباید به این حرفها که جامعه مومنین دچار بلا نمی­شود باور داشته باشیم.

لذا این تحریم هایی که ما می­بینیم نشان از این است که جامعه مؤمن است مگر تحریم درزمان رسول الله وجود نداشت وقتی بیان می­کنند مؤمن باید درآسایش باشد اگر چنین باشدکه پاداش و جزاء معنا پیدا نمی­کند(وبشر الصابرین) اما هنر این است،که انسان مؤمن در برابر بلایا صبر پیشه کند و نشانه ایمان بیشتر این است که انسان دچار گرفتاری شود البته نقطه مقابل آن نیز صادق نیست اگرکسی هم به گرفتاری دچار نشد بگوییم مؤمن نیست ما باید در مورد دیگران حکم صادرنکنیم وبه فکر خودمان باشیم وبه فکرعیب دیگران نباشیم واین برای مؤمن کار درستی نیست هرکس عیب خود را نبیند قدرت پیدا نمی کند به عیب دیگران نگاه کند و هیچ انسانی­هم نیست که گناهی نداشته باشد و امام موسی ابن جعفر (ع) فرمود : (من تکونومومنین وحتی تعدول بلا) مؤمن حساب نمی­شود مگر تابع بلا وگرفتاریها شود و از نشانه انسان مؤمن و متقَی این است که آماده بلا وگرفتاری است (  نعم و بطلا مصیبت وذالک من سوا بلا تعذب من الغفله عند الوفاء)امام موسی ابن جعفر(ع) فرموند: اگر در مصیبتها صبر داشته باشید منزلت تان از زمانی که در آسایش هستیدخیلی بیشتر است ویکی از ویژگیهای آسایش این است که انسان را غافل می­کند.

 لذا به این توجَه داشته باشیم که بعضی مواقع احساس می­کنیم که در تحلیلهای سیاسی که در بین مردم و اجتماع وجود دارد احساسمان این است که دچارهیچ مشکلی نشویم (وما کان فی البلا وصوبته)و یکی از نتیجه های بلا این است که به انسان پاداش داده می­شود و اگر انسان دچار بلایی شود و بلاهم هر چه قدر بزرگتر باشد و انسان هم در برابرآن صبر پیشه کند به همان اندازه هم انسان دارای اجر و پاداش خواهد شود ( الاتقو الله سبحان فقد الولین ملتون آدم صلوات الله علیهم هاج العالم) آیا نمی بینی که خداوند متعاَل ازحضرت آدم تا آخرین مخلوقات خود را چگونه امتحان می­کند (متزو ولا تنفع)باچه امتحان می­شوند باسنگریزه هایی که در ظاهر هیچ گونه نفع ومنفعتی ندارد و در تعبیر آن بیان کرده­اند بعضی بلاهایی که نازل می­شوند به وسیله سنگهای گرانقیمت امتحان میشوند که ببیند که انسان چگونه بیان می­کند وقتی که اموال دنیوی را دارد حقوق معنوی را چگونه اداء می کند امیر مؤمنان علی (ع) می­فرماید : بلاتسریع است .

 واین رفاه زدگی را که سعی می­کنیم ترویج دهیم مثلاً همین کنترل جمعیت یک دفعه برنامه است برای اداره کشور اما فلسفه­ای که در پشت کنترل جمعیت از زمان آغاز تا به امروز است فلسفه رفاه زدگی است کودکانی و یترینی را تحویل جامعه دادن و باید با برنامه ریزی کلان فرهنگی و اقتصادی این مسائل حل شود.

 اگرانسان مطالعه­ای در ارتباط بامسائل دینی وفرهنگی انجام دهد متوجه می­شود که اگرخدیجه کبری با اموال خود به اسلام کمک کرد زیربنایی آن، ایمان خدیجه بود افراد زیادی درکشور و حتی در این شهرستان وجود دارند که دارای اموال می باشند اما برای آخرت خود هیچ گونه­بهایی نمی­دهند و هیچ گونه توفیقی پیدا نمی­کنند و همچنین اگرشمشیر امیر مؤمنان در کنار اسلام بود در مقابل شمشیر عبدود در مقابل اسلام بود و این هم ایمان امیر مؤمنان بود که در برابر عبدود قرار گرفت و این نشان می­دهد اگر ایمان نباشد تمام­شمشیرها در برابر اسلام هستند و لذا امیر مؤمنان فرمود: اگر در این شمشیر ایمان نبود من نمی توانستم قلعه خیبر را به هم کوبیده و پهلوان عربی را به زمین بزنم (ما قوتن صدانیه به قوت نفسه به نور ولاتزیعه) آن ایمان است که به شمشیر امیرمؤمنان قدرت می­دهد تا به لشکر اسلام عزت دهد و لشکرکفر را از بین ببرد توجَه داشته باشیم که ایمان است که سر لوحه کمال جامعه است از جمله این خطبه امیرمؤمنان که باید سر لوحه زندگی عبادی سیاسی و اجتماعی خود قرار دهیم.
 

خطبه دوم1/6/ 92

بنده خودم و  شماخواهران و برادران عزیز را به تقوای الهی دعوت می­کنم خداوند می­فرماید: که ای بنی آدم برای شما لباسی آماده کردیم تا زشتیهای شما را بپوشاند و مخفی کند و این لباس، لباسی است که درون انسان را از زشتی پاک می­کند و به معنای واقعی ،خداوند می­فرماید: (لباس التقوی ذلک الخیر) به لباس تقوا ملبس شوید که امام صادق (ع)نیز چنین فرموده اند(الدین­الباس­المومنین لباس التقوا)بهترین وزیباترین لباس، خواهران وبرادران گرامی لباس تقواست و( به انفعهو)با منفع ترین آن عبارت هست از ایمان .

به ندای خداوند لبیک بگوییم که فرمود:(یاداود من احب حبیبا سودا) آن کسی که یک­محبوبی­را دوست دارد به حرف آن گوش می­دهد به حرف خداوند عمل کنیم (و من رضی الحبیب رضا به فعلیه) هر کاری که از خداوند صادر می­شود و به رضایت خداوند راضی باشیم به او خداوند اعتماد داشته باشیم (من شاقه الا حبیب جده ) اگر مشتاق خداوند هستیم در راه ایمان تلاش کنیم (من اشاقه جاده یا داود فی الذاکرین) یا داود می­خواهی بدانی من چه کسانی را یاد می­کنم هر کسی که مرا یاد کند هرکس از من غافل شود من هم از او غافل می­شوم یاد خداوند و عشق خداوند در قلبهایمان حاکم باشد تا خداوند هم مارا یاد کند و وای به حال کسی که خداوند را از یاد ببرد .

مناسبتهای هفته:

امروز روزجمعه یکم شهریور مصادف است با شهادت حمزه سید الشهداست مقام او بسیار عظیم است البته امام حسین (ع) سید الشهداست اما عموی پیغمبر سیدالشهدای زمان خود است و امام حسین سید الشهدای همه زمانهاست مقام سید الشهدا لقبی است که پیامبرخود به حضرت حمزه دادند و مقامی بالاتر از این که فاطمه زهرا (ع) هفته ای یکبار به همراه فرزندان بر سر مزار ایشان می­رفتند و ایشان را زیارت می­کردند و همچنین مصادف می باشد با وفات یا شهادت عبد العظیم حسنی عزیزان ایشان دارای مقامی بسیار بالا هستند به گونه­ای که در شأن ایشان چنین فرموده اند هرکس قصد زیارت امام حسین(ع) را در کربلا دارد ( من الزیارت­عبدالعضیم­حسنی به­ری کمن ذال حسین­لکربلا) به زیارت عبدالعظیم برود مانند کسی است امام حسین(ع) را در کربلا زیارت می­کند شخصی خدمت امام هادی(ع) رسید و از ایشان سؤالی داشت، امام سؤال کردند ازکدام دیاری اوگفت از ری امام فرمودند: برو و سؤال خود را از عبدالعظیم حسنی جویا شواین نشان از مقام والای ایشان است.

 روز پزشک و روز بزرگداشت ابن سینا را تبریک عرض می­کنم و در عین حال تمام پزشکان البته شاید به دلیل مشغله کاری و یا به دلایل دیگر در چنین محافلی حضورکمرنگی دارند مانند ابن سینا مسائل اخلاقی را رعایت کنند و به رعایت تقوا توجه داشته باشند هزینه های درمانی بسیار بالاهستند در بیمارستانها برگزاری کلاسهای اخلاق متناسب با دین لازم است .

دوم شهریور16شوال آغاز هفته دولت را به دولت مردان تبریک عرض می­کنم و یاد شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می­دارم و این دو بزرگوارکه تشنگان خدمت بودند نه شیفتگان قدرت می­توانند الگوی مناسبی برای همه دولت مردان باشد و همچنین این روز را خدمت فرماندار محترم و تمامی مسئولین حاضرتبریک عرض می­کنم انشاالله دولت جدید هم بتواند بهترین خدمات را به مردم ارائه دهد.

 مسائل خارجی آزادی حسنی مبارک، عزیزان اتفاقاتی که جوامع دیگرمی­افتد پیگیری کنید، چقدر سعی کردند بهار اسلامی را به بهارعربی تبدیل کنند ای کاش انسانهایی عالم به جایی سران مرتجع عرب در این منطقه حاکم بودند و قدر این قدرت را می­دانستند وهمپای نظام جمهوری اسلامی حرکت می­کردند واگر چنین می­شود می­توانستند کل عالم را متحول کنند و انقلاب مصر چون از ولایت و اسلام ناب دورشود دچار چنین مشکلاتی گشت و در این روز یکی از جنایتکاران عالم و سیاستمداران ظالم را تبرئه کردند و هیچ کسی هم مقاومتی نکرد قدراین انقلاب و نظام اسلامی را بدانیم.

روز کارمند18 شهریوررا به کار مندان عزیز تبریک عرض می­کنند انشالله کار مندان عزیز بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند و نیز همچنین بهترین خدمات توسط دولت برای کارمندان ارائه شود.

رحلت حضرت آیت الله سید شهاب الدین مرعشی نجفی که ازعلمای بزگوار اسلام است و زحمات فراوانی برای اسلام کشیده اند و ایشان به خاطر این کهکتابهای گرانقدر اسلام از بین نرود لباسهای خود را می­فروخت و آن کتابها را خریداری می­نمودند و کتابخانه که در قم موجود است یکی از بهترین کتابخانه­های جهان اسلام است، قدر زحمات علماء را بدانیم.

و نکته آخر در مورد تحریم اخیری که حتی بعد از روی کار آمدن دولت جدید تصویب شد نشان می­دهد که عزیزان آمریکا، آمریکاست و دشمنی آنان دیرینه است و برای آنها فرقی نمی­کند که کدام دولت باشد احمدی نژاد یا روحانی و اینان با ملت ایرا ن و با اعتقاد مردم ایران به ولایت دشمن هستند لذا قدر انقلاب را بدارنیم و قطعاً این تحریم ها نمی­توانند مردم ایران را از خط ولایت جدا سازد و تشکر از مردم به­خاطر برگزازی نمازعید فطر در مصلای شهرستان و عزیزانی که در برپایی نمازتلاش زیادی انجام دادند.

 


 

 

 

 

 


[ شنبه 92/6/2 ] [ 9:6 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 2
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555554