http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

نماز جمعه این هفته  ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان اقامه شد.
حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان ضمن توصیه نماز گزاران به رعایت تقوای الهی، افزودند تلاش کنیم تا با تقوای الهی به جامعه مان نورانیت ببخشیم یکی از عواملی که انسان را در مسیر تقوای الهی  توفیق می دهد و توفیقات انسان و موفقیت شان را روز افزون می کند عبارت است از اینکه انسان از عقل کامل و عقل الهی بهرمند باشد انسانی که بدون تقوا و عقل الهی زندگی کند در حقیقت  نمی تواند در راه خداوند حرکت کند چون عقل است راهنمای حرکت در مسیر خداوند تبارک وتعالی. آن انسانی که در تاریکی شب حرکت می کند نیازبه روشنایی دارد و چراغ راه لازم است آن هم عبارت است از عقل سالم ، ایمان سالم. در حقیقت پشتوانه عقل سالم و ایمان سالم، عمل صالح است .
رسول اکرم (ص) فرمود: بهترین نعمت خداوند متعال به انسان عنایت می کند عقل است و در روایتی دیگر  امیرالمومنین (ع) می فرماید: بهترین مخلوق خداوند پیامبراند و از میان بهترین مخلوق و پیامبران وجود نازنین ختمی مرتبت حضرت محمد مصطفی (ص) است. پس باید خداوند بهترین نعمت اش را به پیامبر بدهد و درعین حال می بینیم که از لحاظ اموال چیزی ندارد اموال بدون شرایط دیگر نمی تواند بالاترین نعمت باشد اگر اموال خدیجه ارزش دارد جان ومال خدیجه فدای رسول الله وفدای راه حسین و فدای راه اسلام بود .پس بهترین نعمت عقل است خواب انسان عاقل بهتر است از بیداری انسان جاهل است اما اگر مقایسه کنیم انسان عاقل در خواب هم بیدار است ولی انسان جاهل در بیداری هم در خواب است چون از نور الهی بهرمند نیست.حجت الاسلام والمسلمین زاهدی پور افزودند:  اولین چیزی که خداوند خلق کرد عقل بود بالاترین عقل، عقل خدا و رسول الله است چرا که پیامبران خلق شدند تا عقل ما را تکمیل کنند در روایت است اگر می خواهی عقل تان تقویت شود کارهایی عقلانی کنید.

خطبه دوم

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان ضمن توصیه نماز گزاران به رعایت تقوای الهی به مناسبتهای هفته اشاره کرده وافزودند 25 شهریور 17 شوال روز نبرد امیرالمومنین علی (ع) با عمرو بن عبدود در جنگ است در آن روز حضرت علی (ع) دل پیامبر وخداوند و مومنین را شاد کرد آن روز که رسول الله حیدر کرار را فرستاد تا با عمرو بن عبدود نبرد کند . اما امیر المومنین علی (ع) مردانه جنگید و وقتی خواهر عبدود آمد جناز برادرش دید که انگشتر برادرش در دست اش است فهمید که یک جوانمرد او را کشته است. که به همین مناسبت این روز را روز پهلوانى می نامند وپهلوان کسی است در مقابل شیطان پهلوان باشد. امام جمعه ماهنشان همچنین 26 شهریور ماه به کشتار فلسطینیان به دستور شاه حسین در اردن و  کشتار فلسطینیان در اردوگاه‏هاى صبرا و شتیلا توسط صهیونیست‏ها اشاره کره و جنایتهای آنان را محکوم کردند. ایشان در ادامه 27 شهریور ماه 19شوال روز شعر و ادب فارسی که روز دربزرگداشت استاد مرحوم سید محمد حسین شهریار است  اشاره کرده و افزودند: این شاعر شعرهای مذهبی و حماسی در ارتباط با امیر المومنین علی (ع) دارد که مورد تایید حضرت آیت ا... العظمی مرعشی قرار گرفت.و همینطور اشعاری زیبا در مورد سید الشهداء دارد. این شاعر افتخار مملکتمان مخصوصاً ترک زبانها است رهبر معظم انقلاب می فرمایند: شاهکار شعر شهریار در اشعار ترکی است امام جمعه ماهنشان افزودند چه بهتر بود امروزرا هم روز شعر فارسی می نامیدند و هم شعر ترکی .در این صورت هویت ایرانی بهتر معنادار می بود. خطیب نماز جمعه همچنین 31 شهریورماه به آغاز جنگ تحمیلى با تهاجم نظامى رژیم بعث عراق به جمهورى اسلامى ایران و  آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرده وافزودند احیاگر هویت دینی ایران اسلامی دفاع مقدس است و مدافعان راه حق مصداق آیه شریفه اِنَّ الذَّینَ قَالُوا رَبُنَّا اللّه ثُمَّ اسْتَقامُوا  هستند که در معامله با خداوند رضای او را به قیمت جانشان خریداری کردند و امروز خانواده شهداء به فرموده رهبر انقلاب چشم وچراغ مردم کشورمان هستند.

 

 


[ شنبه 90/6/26 ] [ 8:21 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

ما باید انتظار فرج حضرت غائب ـ عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف ـ را داشته باشیم، و فرجش را فرج عموم بدانیم، و در هر وقت و هر حال باید منتظر باشیم، ولى آیا مى شود انتظار فرج آن حضرت را داشته باشیم، بدون مقدمات و تحمّل ابتلائاتى که براى اهل ایمان پیش مى آید؟!
با این حال، چه اشکالى دارد که تعجیل فرج آن حضرت را با عافیت بخواهیم، یعنى این که بخواهیم بیش از این بلاها که تا به حال بر سر مؤمنین آمده، بلاى دیگرى نبینند؟!
زیرا در روایت آمده است:

وقتى سفیانى خروج مى کند، هر کس نام على، فاطمه، حسن و یا حسین را دارد مى کشد.
پس از این که عدّه اى کشته مى شوند، بقیّه مى گویند:
پدران و مادران ما گناه کرده اند و این اسم ها را بر ما گذاشته اند، ما چه تقصیر داریم.
 در این جا سفیانى تفضّل مى کند! و به افراد خود دستور مى دهد از کشتن صاحب بعضى از نام ها خوددارى کنند، ولى صاحب بعضى از نام ها را بکشند! چنان که زمانى یهودى ها اگر مى دیدند صاحب شناسنامه، شیعى است، فورا او را مى کشتند!
 الآن هم منتظر دستورند!
در هر حال، باید منتظر فرج باشیم ولى با مقدمات آن؛ ولى مى دانیم که ضعیفیم و طاقت ابتلائات سخت را نداریم، لذا از خدا بخواهیم که شیعه بعد از این دیگر به ابتلائات بیشتر، مبتلا نشود. و اهمّ مقدّمات انتظار فرج را که توبه و طهارت از گناهان است، تحصیل کنیم.


[ دوشنبه 90/6/21 ] [ 9:36 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حضرت علامه حسن زاده آملی:
مرحوم علامه طباطبایی قدس سره می فرمودند:
بزرگترین ریاضت دینداری است. لذا کاری که مرتاضان هندی انجام می دهند و بعضی قوایشان را نابود می کنند، این هنر نیست!!
هنر آن است که شهوت و غضب و سایر قوا باشند اما تحت کنترل دستورات دین وعقل قرار گیرند.


[ دوشنبه 90/6/21 ] [ 9:26 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
اومد پیشم حالش خیلی عجیب بود فهمیدم با بقیه فرق میکنه
گفت: حاج آقا یه سوال دارم که خیلی جوابش برام مهمه
گفتم: چشم اگه جوابشو بدونم خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم
گفت: من رفتنی ام!

گفتم: یعنی چی؟
گفت: دارم میمیرم
گفتم: دکتر دیگه ای، خارج از کشور؟
گفت: نه همه اتفاق نظر دارن، گفتن خارج هم کاری نمیشه کرد.
گفتم: خدا کریمه، انشاله که بهت سلامتی میده
با تعجب نگاه کرد و گفت: اگه من بمیرم خدا کریم نیست؟
فهمیدم آدم فهمیده ایه و نمیشه گول مالید سرش
گفتم: راست میگی، حالا سوالت چیه؟
گفت: من از وقتی فهمیدم دارم میمیرم خیلی ناراحت شدم از خونه بیرون نمیومدم
کارم شده بود تو اتاق موندن و غصه خوردن
تا اینکه یه روز به خودم گفتم تا کی منتظر مرگ باشم
خلاصه یه روز صبح از خونه زدم بیرون مثل همه شروع به کار کردم
اما با مردم فرق داشتم، چون من قرار بود برم و انگار این حال منو کسی نداشت
خیلی مهربون شدم، دیگه رفتارای غلط مردم خیلی اذیتم نمیکرد
با خودم میگفتم بذار دلشون خوش باشه که سر من کلاه گذاشتن
آخه من رفتنی ام و اونا انگار نه
سرتونو درد نیارم من کار میکردم اما حرص نداشتم
بین مردم بودم اما بهشون ظلم نمیکردم و دوستشون داشتم
ماشین عروس که میدیم از ته دل شاد میشدم و دعا میکردم
گدا که میدیدم از ته دل غصه میخوردم و بدون اینکه حساب کتاب کنم کمک میکردم
مثل پیر مردا برا همه جوونا آرزوی خوشبختی میکردم
الغرض اینکه این ماجرا منو آدم خوبی کرد
حالا سوالم اینه که من به خاطر مرگ خوب شدم و آیا خدا این خوب شدن و قبول میکنه؟
گفتم: بله، اونجور که یاد گرفتم و به نظرم میرسه آدما تا دم رفتن خوب شدنشون واسه خدا عزیزه
آرام آرام آرام خدا حافظی کرد و تشکر، داشت میرفت
 گفتم: راستی نگفتی چقدر وقت داری؟
گفت: معلوم نیست بین یک روز تا چند هزار روز!!!ا
یه چرتکه انداختم دیدم منم تقریبا همین قدرا وقت دارم.
 با تعجب گفتم: مگه بیماریت چیه؟
گفت: بیمار نیستم!ا
هم کفرم داشت در میومد و هم از تعجب داشتم شاخ دار میشدم
گفتم: پس چی؟
گفت: فهمیدم مردنیم، رفتم دکتر گفتم: میتونید کاری کنید که نمیرم
گفتن: نه گفتم: خارج چی؟ و باز گفتند : نه!
خلاصه حاجی ما رفتنی هستیم کی اش فرقی داره مگه؟
باز خندید و رفت و دل منو با خودش برد... 

[ یکشنبه 90/6/20 ] [ 9:51 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین ملکی امام جمعه موقت شهرستان ماهنشان اقامه شد.
خطبه اول

حجت الاسلام و المسلمین شیخ یداله ملکی امام جمعه موقت شهرستان ماهنشان ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، تقوا را بهترین لباسها دانستند. ایشان در ادامه افزودند: خداوند انسان متقی را دوست دارد و کسی که خداوند او را دوست بدارد اندوهی نخواهد داشت. لباس تقوا بر تمامی لباسها مقدم بوده و حیا و حجاب بدون آن معنا نخواهد داشت. حتی برای صحبت کردن، نگاه و سکوت و... تقوا لازم است. انسان با تقوا نزد خداوند امتیاز خاصی داشته و در جرگه متقین خواهد بود. در تمام مراحل زندگی اعم از سیاسی و اجتماعی تقوا لازم بوده و مایه جلوگیری از لغزشها و روح عبادتست.
در باطن اختیار پلکها، لبها و گوشها در اختیار تقواست. با تقوا می­توان رضایت پروردگار را جلب کرد. اما به بهانه تقوا نباید حلال خداوند را بر خود حرام و اسباب زحمت خود و دیگران را پدید آوریم. چنانچه در صدر اسلام برخی به این بهانه از عطر زدن خودداری و از همسران خود دوری می­کردند که با مخالفت شدید پیامبر اکرم(ص) مواجه شدند. برخی از ما راه تقوا را گم کرده و معنای حقیقی ان را متوجه نشده­ایم.
امام علی(ع) فرمودند: هیچ عمل اندک و کوچک را که همراه با تقوا انجام شود را کوچک مشمارید.

خطبه دوم
حجت الاسلام و المسلمین ملکی ضمن توصیه به تقوای الهی سالروز وفات آیت اله طالقانی اولین امام جمعه تهران را گرامی داشته و افزودند: این بزرگوار همچون جد عظیم الشأن خود حضرت امام موسی کاظم(ع) با تحمل زندانها و شکنجه­ها خدمات بسیار ارزنده­ای به اسلام و قرآن و انقلاب ارائه نمودند. او همان کسی بود که در قائله کردستان با روشنگریهای خود بینی منافقین را به خاک مالید و ضربه مهلکی را بر پیکر آنان وارد کرد.
ایشان ضمن گرامیداشت شهادت آیت اله مدنی نماینده حضرت امام(ره) در آذربایجان شرقی و دومین شهید محراب، آن شهید والا مقام را اسوه مجاهدت و اخلاص خواندند.
حجت الاسلام و المسلمین ملکی با اشاره به روز سینما گفتند. سینما و رسانه­ها باید در جهت خدمت به اسلام گام بردارند و هویت فیلمسازان و تولید کنندگان برنامه­های صدا و سیما باید محرز و آشکار باشد.
حضرت امام (ره) فرمودند: ما با سینما مخالف نیستیم ما با فحشا مخالفیم. ما با چیزی که عقیده جوانان و حیا و عفت آنان را به مخاطره اندازد مخالفیم.


[ شنبه 90/6/19 ] [ 11:11 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان طی حکمی جناب حجت الاسلام و المسلمین شیخ یداله ملکی رادر تاریخ 18/6/90به امامت جمعه موقت این شهرستان منصوب کردند.


[ شنبه 90/6/19 ] [ 11:6 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

هشتم شوال سالروز تخریب حرم ائمه بقیع تسلیت باد
تا به حال نام یوم الهدم را شنیده اید ؟ یوم الهدم یعنی روز ویران کردن ...
در هشتم شوال سال 1344 هجری قمری پس از اشغال مکه ، وهابیان به سرکردگی عبدالعزیزبن سعود روی به مدینه آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر ، سرانجام آن را اشغال نموده ، مأمورین عثمانی را بیرون کردند و به تخریب قبور ائمه بقیع و دیگر قبور هم چنین قبر ابراهیم فرزند پیامبر اکرم – صلی الله علیه و آله و سلم – قبور زنان آن حضرت ، قبر ام البنین مادر حضرت اباالفضل العباس – علیه السلام – و قبر عبدالله پدر پیامبر و اسماعیل فرزند امام صادق – علیه السلام –  و بسیاری قبور دیگرپرداختند . ضریح فولادی ائمه بقیع را که در اصفهان ساخته شده بود و روی قبور حضرات معصومین امام مجتبی ، امام سجاد ، امام باقر و امام صادق – علیهم السلام – قرار داشت را از جا در آورده ، بردند . اما این اولین حمله آنان به مدینه نبود . آنان در سال 1221 هجری نیز یک بار دیگر به مدینه هجوم برده ، پس از یک سال و نیم محاصره توانسته بودند آن شهر را تصزف کنند و پس از تصرف اقدام به غارت اشیای گرانبهای حرم پیامبر – صلی الله علیه و آله و سلم – و تخریب و غارت قبرستان بقیع نمودند .


[ پنج شنبه 90/6/17 ] [ 9:0 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه این شهرستان اقامه شد.
خطبه اول
حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان ضمن توصیه نماز گزاران به رعایت تقوای الهی، نماز را مظهر عبادت و تجلی بندگی خواندند. ایشان گفتند: طبق فرمایش رسول اکرم(ص) نماز ستون دین است. گذر نامه ورود به طور سینا عبادتست و بالاترین مصداق عبادت نیز نماز. قرآن می­فرماید: واستعینوا بالصبر و الصلوه. از نماز برای رسیدن به خدا و حل مشکلات مادی و معنوی یاری بطلبید. ریشه بسیاری از بیماریها، بیماری اعصاب و روان است. نسخه­های روانپزشکی و روانشناسی بیشتر بیماریهای دیگر را رقم می­زند. هورمونهای زنانه و مردانه بر اثر استفاده از داروها از نظم خود خارج می­شوند. برخی بر اثر مصرف داروهای دیگری مبتلا می­شوند. اما خداوند متعال با کمترین هزینه و زحمت این ارامش را برای ما هدیه فرموده است.کسی که خود آرام نبوده و همیشه در حالت تلاطم به سر می­برد چگونه می­تواند من و شما را ارام کند. پزشک خود نیاز به به آرامش دارد. البته به صورت مطلق ما دارو را کنار  نمی­گذاریم. در برخی موارد نیز توصیه­های روانشناسی نامشروع است.مثلاً توصیه به گوش دادن موسیقیهای حرام. نزدیکترین حالت بنده به خداونذ سجده بوده که رکوع مقدمه آنست در روایات داریم هر چه انسان به خاک نزدیکتر شود به خداوند نزدیکتر می­شود. آنچه شیطان را از بهشت راند همین سجده نکردن او بود شیطان در بهشت به دستور خداوند سجده نکرد و از بهشت رانده شد آنوقت برخی انتظار دارند بدون سجده وارد بهشت شوند. علامه امینی(ره) را دیدند که در حرم مطهر امام رضا(ع) زیاد مشغول نماز است علت را پرسیدند فرمود: نماز بهترین هدیه­ای است که می­توانم محضر حضرتش تقدیم کنم. حضرت آدم(ع) نیز با خواندن دو رکعت نماز توبه­اش پذیرفته شد.
خطبه دوم
حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان ضمن توصیه نماز گزاران به رعایت تقوای الهی به مناسبتهای هفته اشاره کرده و افزودند: رهبر معظم انقلاب در دیدارهای خود با اقشار مختلف مردم فرمایشات گهرباری را ایراد فرموده­اند لذا سعی کنید از رهنمودهای این رهبر آگاه، مدبر، اهل تهجد، حافظ قرآن و مجتهد وارسته نهایت استفاده را بکنید. خط و مشی نظام را ایشان ترسیم می­کند لذا بر مسئولین واجب است فرمایشات ایشان را سرمشق خویش قرار دهند.مسئولانی که گرداننده امور هستند نباید تعطیلی برایشان معنی داشته باشد.اینها بازوهای رهبری هستند. رهبر عزیز در مورد انتخابات فرمودند: انتخابات یک نعمت است که دشمن می­خواهد آنرا به نقمت تبدیل کرده و امنیت آنرا به مخاطره اندازد. دشمن می­خواهد نظام اسلامی را که الگوست به عبرت تبدیل کند. در بخش فرهنگی جدیت بیشتری به خرج دهید جهاد اقتصادی بدون دستمایه فرهنگی و همراهی مسئولان امکان پذیر نیست. جهاد یعنی هر لحظه در حال تلاش بودن مانند حرکت نظامی. مردم نیز باید در کنار مسئولان باشند. ایشان با اشاره به روز تعاون، به مسئولین و تعاونیها توصیه نمودند در حل مشکلات مردم تلاش بیشتری نمایند. حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله شهید قدوسی ایشان را اسوه فداکاری و ایثار خواندند.
خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به سالروز تخریب بارگاه ائمه بقیع به سال 1344 هجری قمری توسط وهابیت خبیث شیعیان و مسلمانان را به پاسداری هر چه بیشتر از حریم اهلبت و آثار اسلامی دعوت نمودند. ایشان افزودند: متوکل عباسی نیز با تخریب قبر شریف امام حسین(ع) می­خواست نور الهی را خاموش کند آما نور خدا خاموش شدنی نیست. ایشان با اشاره به قیام خونین 17 شهریور این روز را روز قیام علیه ظلم و طغیان خوانده و آنرا مایه عبرت دانستند.
حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور آب بازی اینترنتی را دور از شأن این نظام دانسته و به نیروهای امنیتی توصیه کردند این گونه موارد را پیگیری کنند. ایشان در ادامه ضمن تشکر از صدا وسیما مرکز زنجان توصیه کردند دست اندرکاران این شبکه مشکلات مردم ماهنشان را بیشترانعکاس دهند. جمعیتی فکر نکنند که این مایه عقب ماندگی این شهرستان خواهد شد. عدالت به معنای تصاوی نیست، عدالت یعنی اینکه هر چیزی را در جای خود قرار دادن و اعطای حق به صاحب حق .
امام جمعه ماهنشان از برنامه هایی که به زبان ترکی اجرا می شد نیز تشکر نموده و پیشنهاد کردند برنامه هایی که مشکلات روستائیان را مطرح میکرد دوباره احیا شده وهفتهای چند ساعت به زبان ترکی نیز آموزش داده شود تا ساختار صحیح زبان ترکی حفظ شود. نوع زبان و اقوام درکنار پیروی از ولایت یک نقطه قوت ویک نعمت بزرگ به شمار می رود سرمایه های فرهنگی را حفظ کنیم فرمایش صریح مقام معظم رهبری این که فرمود آنها که فکر می کنند زبان فارسی منشأ اتحاد است سخت در اشتباه هستند آنچه که به ما وحدت می بخشد اعتقاد به خداوند و نبوت و ولایت است عرب بر عجم و عجم بر عرب هیچ برتری ندارد برتری فقط در تقواست.ان اکرمکم عندالله اتقیکم


[ شنبه 90/6/12 ] [ 1:21 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

برخی روحانیون و مبلغین اعزامی به شهرستان ماهنشان در روز عید فطر با امام جمعه شهرستان دیدار کردند و در این دیدار صمیمی حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور  امام جمعه شهرستان ماهنشان ضمن تشکر و قدردانی از حضور روحانیون اعزامی به منطقه ماهنشان از تلاشها و زحمات شبانه روزی آنها تجلیل کردند.


[ شنبه 90/6/12 ] [ 9:43 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز عید فطر به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان اقامه شد.
[ شنبه 90/6/12 ] [ 8:29 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 172
بازدید دیروز: 211
کل بازدیدها: 562618