http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور  در خطبه‌های نماز جمعه ماهنشان اظهار داشت: توهین به پیامبر آن هم در ایام تولد آن بزرگوار نشان می‌دهد که مدرنیته و تمدن غربی قادر به نجات انسان از گرداب جهالت، فساد و تباهی نیست.
وی با بیان اینکه خداوند پیامبران را برای تعلیم و تزکیه فرستاد، عنوان کرد: توهین به پیامبر در اروپا نشان از این است که سردامداران این قاره هنوز از قرون وسطی فاصله نگرفته‌اند.
امام جمعه ماهنشان با تاکید بر اینکه این گونه برخوردها جاهلیت قبل از اسلام را روسفید می‌کند، افزود: اسلام و پیامبر اسلام دین رحمت، مهربانی و برادری بوده و هیچگونه همسویی و همخوانی با تروریسم نداشته و ندارد.
وی گفت: اتفاقات اخیر فرانسه و توهین به پیامبر  گرامی اسلام، این ایده را تقویت می‌کند که غرب دوباره به سناریوی سوخته برج‌های دوقلو روی آورده و در صدد احیای اسلام ستیزی است.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور با بیان اینکه آمریکا و غرب تولید کننده تروریسم در مسیر اسلام ستیزی بوده و مبارزه با آن نیز تیغه دوم اسلام ستیزی آن‌هاست، ابراز کرد: آمریکا و سران غرب مادران و پدران تروریسم و گروه‌هایی مانند داعش و منافقین و به ویژه غده سرطانی رژیم اشغالگر قدس است.
وی خاطرنشان کرد: شرکت نخست وزیر خون‌آشام و جنایتکار این رژیم اشغالگر در راهپیمایی علیه تروریسم، تلخ‌ترین و دردناکترین لطیفه امسال است.
خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با سران برخی کشورهای 1+5 به لحاظ دیپلماتیک مورد تأیید بوده و اما مسئولان باید بدانند که هر گونه کوتاهی در برابر غرب و فاصله گرفتن از آرمان‌ها مورد تأیید مردم نیست.
وی بیان کرد: کوتاهی از آرمان‌ها گناهی است نابخشودنی که ما را در برابر شهدا شرمنده می‌کند و اگر مسئولان فرهنگ دینی و فرهنگ مقاومت و اقتصاد مقاومتی را ترویج و تعمیق بخشند این نظام به مشکل حادی برنمی‌خورد و روحیه کار باید بسیجی وار باشد.
امام جمعه ماهنشان اظهار داشت: بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب همه مسئولان کشور باید وحدت ملی را یک اصل و اساس دانسته و از حاشیه‌‏سازی و انجام اقدامات و یا گفتن مطالبی که سبب دودستگی و چنددستگی می‏‌شود خودداری کنند.
وی با اشاره به 26 دی روز فرار شاه گفت: در زبونی شاه همین بس که در ارتباط با کودتای 28 مرداد، طرح فرار شاه نبود که به اصرار شاه گنجانده شد، این شاه بدبخت دو بار از کشور خود فرار می‌کند در دوران سه ساله اختلاف با مصدق سلاح کمری زیر بالش می‌گذارد و به اذعان ثریا اسفندیاری همسرش، برای خوردن غذا دلهره داشت.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور افزود: به نوشته مطبوعات آمریکایی همین شاه زبون 35 میلیارد دلار دارایی شخصی دارد و این غیر از چیزی است که بستگاه و اطرافیان دارند.
وی به شهادت حجت ‏الاسلام‌ نواب صفوی، طهماسبی، واحدی و ذوالقدر از فدائیان اسلام اشاره و عنوان کرد: این جوانان انقلابی و اعدام انقلابی حسنعلی منصور نمونه و الگویی برای فرهنگ مقاومت در برابر دشمنان دین است.


[ شنبه 93/10/27 ] [ 9:48 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ماهنشان در سال جاری  با حضور اعضاء در محل سالن کنفرانس اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد. حجت الاسلام و المسلیمن زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان مراسم هفته وحدت افزود: اهمیت علم و دانش همین بس که خداوند خود را علیم و عالم معرفی می کند و آموزه های قرآن و احادیث پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) همگی نشان از اهمیت علم و دانش و سوادآموزی در دین مبین اسلام حکایت دارد.


[ پنج شنبه 93/10/25 ] [ 11:1 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.

نماز جمعه                                                                                      

خطبه اول:خودم و شما نماز گزاران برادران و خواهران را به تقوای الهی دعوت می کنم با تقوا خودتان را پیدا می کنید شیرینی تقوا را در قلبتان ایجاد کنید با رعایت تقوا گناهانتان را ببخشایید .برای مرگ تقوا را رعایت کنید .هفته های گذشته قول دادیم 3جلسه در مورد امامت حرف بزنیم .نماز جمعه امروز از رادیو پخش خواهد شد . هفته گذشته به ضرورت امامت اشاره شد . به سر انجام رساننده رسالت انبیاء الهی عبارت است از امامت .نوع امامتی که رسول ا... وامامان داشتند اشاره شد .الان اشاره کوتاه به ولادت امام زمان (عج) می کنم. حکیمه خاتون عمه امام حسن عسگری نقل می کند :خانه مان نشسته بودم که امام حسن عسگری مرا خواستند من محضر ایشان رسیدم ،عمه جان امروز نیمه شعبان است و قرار است مژده ای از طرف خداوند عنایت شود برای افطار خانه ما باش .آن روز حکیمه خاتون و امام حسن عسگری روزه بودند حکیمه خاتون گفتند من آثاری از آمدن فرزند نمی بینم .امام حسن عسگری فرمودند کمی بعد از غذا خوابیدم نیمه شب بلند شدم نماز شب خواندم بعد بیرون رفتم صبح فجر هنوز نرسیده بود فجر صادق شد خانم نرجس خاتون بیدار شدند علامتی بود امام حسن عسگری به حکیمه خاتون فرمودند هنوز فرصت هست وعده الهی حتمی است بعد از مدتی امام مهدی(عج)به دنیا آمدند امام مهدی را در آغوش گرفتم هیچ آثار آلودگی در ایشان نبود وجود شریف متولد شد . در آغوش گرفتم پاک و پاکیزه .ما فکر نکنیم امام معصوم آدم خوبی است با ما قابل مقایسه است .ولادت پیامبر (ص)و امام صادق (ع)است تمثیل علامه طباطبایی را می گویم سرمشق استاد خود را نگاه می کردم میر عماد استاد من بودند به خط ایشان نگاه می کردم می دیدم او از من بالا تر است من هر چه قدر تلاش می کردم به میر عماد نمی رسیدم بلا تشیبه ما همینطور هستیم جایگاه تکوینی و تشریحی امام فوق العاده است . وجود امام با دیگران قابل مقایسه نیست جانشین پیامبر (ص)که امامت کند باید همسنگ پیامبر باشد حکیمه خاتون می گوید امام حسن عسگری فرمودند موجود تازه را بیاور امام مهدی (عج)فرمودند:اشهد ان... هنوز چند ساعت نشده بود که به دنیا آمده بودند .این مولود مقدس است حکیمه خاتون فردا آمدند دیدند امام مهدی(عج) نیستند .یک هفته بعد رفتم ،امام حسن عسگری فرمودند به امام مهدی (عج)حرف بزن شروع به شهادت کردند.              
خطبه دوم:خودم وشما نماز گزاران خواهران و برادران را به تقوای اهی دعوت می کنم از زندگی انسان های بی تقوا عبرت بگیریدو تقوا را رعایت کنید خود را با تقوا حفظ کنید .  
مناسبت ها:میلاد با عظمت پیامبر و امام جعفر صادق که در حقیقت مروج مکتب اسلام هستند .حتی برادران اهل سنت هم مدیون امام صادق است محمد حنفیه 2سال شاگردی امام صادق را می کنند این جایگاه پیامبر وامام صادق است روز اخلاق است پیغمبر مهربانی به فرموده خدا بهترین اخلاق برای پیامبر است روز وحدت و همبستگی است که امام راحل قرار دادند .از سخنان حاج آقا خدایی استفاده کردیم هم محتوا و زین بود. مردم ماهنشان ،خانواده شهدای وهران ،مادآباد، بهستان ،چتز،گونایحضور پیدا کردند این برنامه وحدت است فرمانده نیروی انتظامی ،علما،مداح عزیز تشکر می کنم که دعوت برنامه را قبول کردند. ستاد فرماندهی،اوقاف،هلال احمر ،هیئت امنای مسجد ،تبلیغات اسلامی تشکر می کنم از علما که حضور پیدا کردند.هفته وحدت نه فقط یادگار تدبیر امام راحل می باشد محمد از مصر به دیدار امام راحل می آمد دوبار قبل از انقلاب وبعد از انقلاب می نویسد دیدار امام خمینی رفتم یکی از صحابه خاص رسول خدا را دیدم گویی بعد از 14 سال قرن از کانال زمان گذشته است فر ماندهی می کند نویسنده اهل سنت مصری می باشد صحابه خاص رسول ا... انصافا این طور است نتانیاهو اظهار می دارد پشت تریبون ایستادم وهسته ای ایران را هشدار دادم الهن می گویم از هشدار گذشته است چرخاننده ایران اسلامی است این است معماری وبنیان گذاری امام راحل . همه ما مسلمانان نماز واحد، قبله واحد، نباید دشمن را فراموش کنیم .پادشاه عربستان در کما است در آمریکا ستاد بحران عربستان تشکیل پیدا شده است .به دامن غرب،آمریکا دست می راند نقطه مقابل وزیر اسبق خارجه آمریکا می گوید بهترین برنامه نویس دعوت کردیم رهبر ایران با یک سخنرانی کل برنامه های ما را نقش بر آب می کند این است وحدت .خداوند آنهایی که ایمان آوردند .مسلمان به همدیگر محبت دارد وحدت ایجاد شود امام خامنه ای فرمودند من در آمریکا سازمان ملل گفتم آمریکا شیطان بزرگ است در سالن یکی از روسا گفتند حرف ما هم این است اما نمی توانیم بگوییم تفرقه ایجاد نکنید .جان انسان محترم است نفس انسان شریف است .خالد یکی از مشرکان را کشت اواشهد...فرمودند او ایمان آورد خالد گفت شما ندیدید او مشرک بود .سالروز قیام خونین ودستگیری امام راحل توسط ساواک است شهدای 19دی را گرامی می داریم امام خامنه ای فرمودند :این قیام نشان می دهد همه بیدار شوید مردم،مسئولان،بیدار شوید آرمانهای ما را نگه دارید اگر یک قدم عقب نشینی کنیم با تحریم می آیند .آرمانها را تحریم می کنند    مسئولان مواظب باشند با اظهار غلط آرمانها را خراب نکنند ومردم را نا امید نکنند انرژی هسته ای آرمان ماست شهید داده است روی انرزی هسته ای معامله نمی کنیم بسیجیان اجازه نمی دهند 22دی تشکیل شورای عالی انقلاب ،کار تشکیلاتی است.24دی انتصاب امام خامنه ای به امامت جمعه تهران است بعد از رهبری به عنوان یادگار امام حکم را نگه داشتند از تدبیر امام راحل تشکیل امام جمعه است تریبون نماز جمعه بالا ترین تریبون در شهر،استان،کشور است نماز جمعه لیله القدر امت اسلامی است قدر نماز جمعه را بدانیم ماندگاری وآبادانی نماز جمعه است وآبادانی در جامعه است.
جمعه ساعت 11به مناسبت هفته وحدت وولایت امام صادق در مسجد ولی عصر قبل از نماز جمعه برگزار گردید مهمان استانی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان حاج آقا خدایی حضور داشتند.
اهم سخنان حاج آقا خسروی :قرآن کریم می فرماید:همدیگر را به صبر دعوت کنید وتقوا داشته باشید که رستگاری است هفته وحدت ولادت پیامبر وامام صادق تبریک عرض می کنم اگر این مناسبات ،نماز جمعهدر خط ولایت باشد منجر به ظهور امام زمان می شود بنده تشکر می کنم از ستاد ساماندهی مخصوصا برنامه 9دی که سپاه ناحیه انجام دادند در روستاها هم انجام شده مخصوصا حاج آقا زلفی در هزینه ها وایاب .ذهاب ،فرماندهی نیروی انتظامی،فرماندار محترم،بخشدار محترم ،امام جمعه حاج آقا زاهدی پور در تامین هزینه ها کمک کردند.
اهم سخنان مدیر کل تبلیغات اسلامی استان حاج آقا خدایی:تبریک عرض می کنم هفته وحدت را و...تقدیر و تشکر از علماو...که این مراسم را تدارک دیدند . استعمار یعنی چه ،یعنی اینکه یک مملکت،مملکت دیگر را استعمار کند .استعمار سنتی داریم.سنتی استعمار این است که یک مملکت را زیر سلطه خود ببری .یعنی با زور و لشگر کشی کشور گشایی می کنند استعمار سنتی فایده نکرد یعنی مردم مقاومت کردند استعمار کلاسیک مثل عربستان ،اردن،که یک نفر را به عنوان بزرگ کشور انتخاب می کنند که با آمریکا همکاری مند بعد از اینکه استعمار کردند دیدند نمی شود این هم کهنه شد روش خود را تغییر دادند راه خود را تغییر دادند به جای اینکه مخاطب ما پادشاهان باشد کل مردم را هدف قرار دادند لز طریق تانکو،ماهواره،وارد منزل مردم می شویم و آنها را تغییر می دهیم لازم نیست سرباز من آنها باشد یعنی ناتوی فرهنگی ،تهاجم فرهنگی.جوان را تا صبح با تانکو ووایبر مشغول می کنند ابزارالات دشمن هر موقع فرق می کند از یک ابزار در استعمار سنتی ،کلاسیک استفاده می کنند آن ابزار اختلاف بیند ازحکومت کن . جمهوری اسلامی انواع مراسمات اجرا می کند تا مقابله کند راهپیمایی روزقدس همه می آیند بیرون .هفته وحدت روز ولادت پیامبر اسلام است .2روایت است 12ربیع الاول اهل سنت 17ربیع الاول است جمهوری اسلامی هفته وحدت اعلام کرد تا استعمار صورت نگیرد مسئله بعدی منویاتامام خامنه ای وامام خمینی.الان سنی واقعی،سنی نماو... وجود دارد محبت پیامبر بزرگ منشی است روش پیامبر این نیست که جنگ صورت گیرد دشمن جنگ را به پیامبر تحمیل کرد جنگ خندق یعنی ما جنگ نمی کنیم آغاز گر جنگ مسلمانان نبودند کارهایی که وهابی ها ،داعش انجام می دهند ایلامی نیست داعش مردم را شکنجه می دهند جنازه ؟آنها را تکه تکه می کنند این ها سنی نیستند سنی نما هستند یعنی تبعیت از اسلام وپیامبر .مسئله بعدی شیعهو شیعه نما.شیعه نما آن کسی است که فرمایش امام خامنه ای را گوش نمی دهد قمه میزند و دشمنان خوشحال می شوند و به اسلام ضربه می زنند آبروی دین اسلام را می برند در انگلستان می گویند شیعه به خود ضربه می زند شیعه واقعی دنبال وحدت است آن کسی که خود را علما معرفی می کند 3،4ماهواره در نزل دارد در استان جهت اداره یک شبکه کمک می خواهد یک نفر 13 شبکه ماهواره ای پخش می کند حمایت انگایس وآمریکاست شبکه اهل بیت و...است منظور لیجاد اختلاف است شیعه واقعی آن است که پیرو امام (ره)و رهبر معظمباشد خداوند فرمود اهل بیت را تکریم کنید قبرشان را تخریب کردند اینها شیوه انگلیس است که مزار ها را تخریب می کنند راهکارهایی که در اختیار داریم 1-توجه به نکات مشترک و محور قرار دادن نماز های یومیه ،قبله مکه مشترک،میباشد مخصوصا اهل سنت باید از شیعه حمایت کند شیعه بعد از نماز 3الله اکبر می گوییم در حالی که در عربستان می گویند این طور نیست 2- مراجعه به سنت پیامبر .امام شافعه در کتابشان می گویند هر کس اهل بیت را قبول نکند دین او مشکل دارد . 3- مسئله بعدی امر به معروف ونهی از منکر است4- رعایت حقوق برادری .غیبت همدیگر را نکنید اگر شیعه سنی را مسخره کند یا سنی ،شیعهرا مسخره کند مناسب نیست یا تهمت بزند وهابی ها به شیعه تهمت می زنند که شیعه مهریه ندارند تهمت می زنند دروغ حرف زدن حرام است چند جا جایز است جهت اصلاح باشد اختلاف توطئه است دشمن می خواهد بهره برداری کند فتنه 88همه دچار مشکل شدند عامل وحدت فریضه های دینی است همدیگر را دعا کنید شیعه وسنی ،مسایل حج،نماز های یومیه تفاوت ندارند در نماز جمعه،نماز عید قربان،عده ای می خواهند جدا نماز بخوانند هیچ فرقی نیست همه باید باهم باشند زیر یک پرچم آن پرچم هم پرچم حضرت علی(ع)است که همه باید زیر سایه آن باشند ان شاءالله زیر پرچم علی(ع)که برای شیعه وسنی بهتر است اختلافی نباشد اختلاف توطئه دشمن است.

.

 


[ شنبه 93/10/20 ] [ 12:31 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

 همزمان با میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) جشن باشکوهی با حضور اقشار مختلف مردم در مصلای نماز جمعه شهرستان ماهنشان برگزار شد.[ شنبه 93/10/20 ] [ 12:29 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان به همراه امام جمعه ، فرماندار ، وجمعی از مسئولین از روند اجرایی پیشرفت تصفیه خانه فاظلاب شهری ماهنشان بازدید کردند.


[ شنبه 93/10/20 ] [ 9:57 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: موثرترین عامل تحکیم وحدت ، تأکید براشتراکات اعتقادی ، اجتماعی وسیاسی است.
حجت الاسلام  زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان باتوجه به جایگاه اسلام در قرآن واسلام افزود: اسلام بروحدت وحفظ برادری بسیار تأکید کرده است .
وی با اشاره به احادیث وروایات بیان کرد: دعوت‌ به‌ وحدت‌ و یگانگی‌ مسلمانان‌، و پرهیز از تفرقه‌، از دستورات‌ قرآن‌ و سیره‌ نبی‌ اکرم‌)ص) و اولیای‌ دین‌ است‌ وخداوند در قرآن کریم می فرماید : شیطان اساسی ترین دشمن برای انسانهاست که می خواهدعداوت ، دشمنی وتفرقه رادردلهاجا بدهد.
امام جمعه ماهنشان با تأکید برحفظ یکپارچگی اضافه کرد: یکی بودن ، مهربانی کردن ، ومحبت داشتن در حفظ وحدت موثر بوده ودرحقیقت از تفرقه وجدل جلوگیری می کند.
زاهدی پور با اشاره به دعوت قرآن برای داشتن وحدت اظهارکرد: وحدت‌ اسلامی‌ یکی‌ از مهم‌ترین‌ ضرورت‌های‌ تاریخی‌، اجتماعی‌ و سیاسی‌ مسلمانان‌ در جهت‌ ایستادگی‌ و پویایی‌ و هویت‌ امت‌ اسلامی‌ و از مهم‌ترین‌ عوامل‌ عزت‌ و پیروزی‌ آنها در همه صحنه‌هاست‌ که قرآن کریم هم همه را به چنگ زدن به ریسمان الهی دعوت می کند.
وی ادامه داد: همه مسلمانان اشتراکاتی از جمله اعتقادی ، سیاسی ، اجتماعی دارند که با متحدشدن می توانند در جهان تأثیرگذارباشند، مثلا به لحاظ اعتقادی که محور وحدت بوده ازجمله خدای واحد ، قبله واحد، قرآن کریم ،پیامبراکرم (ص) را داریم که با این ریسمان مسلمانان دور هم جمع می شوند.
وی به لحاظ اجتماعی اشاره کردوگفت: عامل دوم مسئله اجتماعی است که تقارب وقرب اجتماعی از جمله آداب معاشرت ها مهمان دوستی ها ، نشست وبرخواست ها یک تقارب ونزدیکی بین مسلمانان است .
امام جمعه ماهنشان به مسئله سیاسی اشاره واذعان داشت : بعدسیاسی یکی دیگر از عامل های وحدت است که همگی معتقدبه عدالت حاکمیت بوده وهمه مسلمانان به دنبال عدالت اجتماعی وسیاسی هستند وهمین طور داشتن دشمن مشترک خود نوعی عامل مهمی برای داشتن وحدت است.
زاهدی پور خاطرنشان کرد: دشمن سعی در جابجا کردن جایگاه دوستی ودشمنی بین مسلمانان است ویکی از عامل های تفرقه همین بوده که ، دشمن ودوست شناسی نداشته و بصیرت خودرا نسبت به شناسایی افراددور وبرمان نداریم .
وی افزود: حفظ انسجام و یکپارچگی مسلمانان، جدا از این که در آیات و روایات مورد تاکید فراوان واقع شده ، امر پسندیده ای است که مورد پذیرش تمام عقلای عالم نیز قرار گرفته، به گونه ای که هر انسانی که از نعمت خرد و اندیشه برخوردار باشد، اتحاد، همدلی، یکپارچگی و همزیستی مسالمت آمیز را می ستاید و صدالبته تفرقه، اختلاف و جدایی را مذمت و نکوهش می کند.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به پشرفت علم واقتصاددرجامعه گفت: انسان در یک محیط متشنج نمی تواند به مباحث علمی واعتقادی واقتصادی بپردازد وهرچه قدر قدرت وحدت بالاباشد تقارب فکری درجامعه زیادمی شود ،لذا درمحیط صمیمی وامنیت وآرامش علم هم پیشرفت می کند.
زاهدی پور دامه داد: بی تردید شرایط و جغرافیای سیاسی – اجتماعی امروز جهان اسلام به گونه ای است که سخن از وحدت و یکدلی در تقابل با دشمنانی که با اساس این دین و آیین ، سر ناسازگاری دارند، امری بدیهی است وهراس دشمنان از وحدت ویکپارچگی مسمانان بوده چرا که مسئله روانی جامعه هم با وجود وحدت آرام خواهدبود/
وی اظهارداشت : امروزه دشمنان اسلام وقرآن با نام های گروه های تکفیری ، داعش ، صهیونیسم ووهابیون ، نه شیعه ونه سنی را قبول دارند ونه راه اسلام را می روند بلکه همچنان که در رسانه ها می بینید با نام اسلام چه ضربه هایی به اسلام وجامعه بشریت وارد می کنند ، دشمنان با فعالیت های ضدبشری خود ، موجب وهن و خدشه به اساس اسلام و قرآن شده اند و بی شرمانه ترین جنایت ها را مرتکب می شوند .
وی برلزوم خفظ وحدت مسلمانان تأکید کرد: قدرت مسلمین در سایه وحدت و برادری حاصل شده منجر به هم افزایی و تقویت آنان در جهت مقابله هوشمند و اقتدارآمیز در برابر نظام استکباری می شود ودر مقابل‌، تفرقه‌ و تشتت‌ جز ذلت‌ و پراکندگی‌ و به‌ هدر رفتن‌ نیروهای‌ فکری‌ و سرمایه‌های‌ انسانی‌ امت‌ اسلامی‌ ثمری‌ نخواهد داشت‌.


[ شنبه 93/10/20 ] [ 9:55 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
امام جمعه شهرستان ماهنشان برضرورت گرامیداشت هفته وحدت اشاره کردوگفت: دشمنان از عدم وحدت بیشترین استفاده را می کنند .
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان علی امیری، حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان ضمن تبریک هفته وحدت ومیلاد با سعادت حضرت نبی اکرم (ص) افزود: باگرامیداشت هفته وحدت باید این هفته به نحواحسن برگزارشود.
وی با اشاره به مسئله وحدت اظهارکرد: بحث های تاریخی باید به غیر از افراط وتفریط باشد وحتی عده ای سعی در ازبین بردن این هفته وحقایق هستند .
امام جمعه ماهنشان تأکید کرد: حرکت اعتدال به معنای واقعی باشد وبا شناخت اسلام ناب ، دشمن از تفرقه سود برده است .
زاهدی پور اضافه کرد: برخی قصد دارند با ذکر تاریخ‌های مختلف برای ولادت پیامبر اکرم (ص)، در بین مسلمانان اختلاف افکنی کنند در حالی که پیامبر خود مایه وحدت است.
خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به گرامیداشت حماسه 9دی از حضور پرشور مردم استان زنجان وماهنشان وهمچنین از عملکرد صداسیما دراین خصوص تقدیرکرد.
وی با اشاره به 13 دی ماه به عنوان سالروز ابلاغ پیام تاریخی امام خمینی در سال 1367 به گورباچف ادامه داد:پیام تاریخی امام راحل به گورچف مبنی برکمونیسم ،مرز اعتقادی انقلاب اسلامی را گشود.
زاهدی پور با اشاره به 16 دی‌ماه روز شهدای دانشجو این مناسبت را روزی فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب عنوان کرد وگفت: شهادت دانشجویان در هویزه وایستادگی در برابرناحق بادستان خالی حماسه ای ماندگار بود.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به 17دی ماه بیان داشت : عامل فساد، کشف حجاب بود که رضاخان با طراحی دشمنان خواست در مملکت علوی واسلامی به بهانه آزادی پیاده کند.
وی با اشاره به حضور خانم ها در جامعه خاطرنشان کرد: مرزبندی باید بین آزادی وبی بندوباری باشد ، کارخانم ها درجامعه نباید موجب فحشا وبی بندوباری شود.
خطیب جمعه ماهنشان درادامه با تسلیت شهات سردارتقوی اذعان داشت: شهدای انقلاب اسلام ایران ،درس آزادگی را ازسیدالشهدا(ع) گرفتند.
زاهدی پور با اشاره به حرف های اخیراوباماگفت: اخیرا اوباماگفته بود ،برای اینکه رابطمان با ایران عادی شود باید شرایط مارا قبول کندامادراینجا مردم ایران از عروسک خیمه شب بازی می پرسند ،مگر ایران رابطه را قطع کرده است ؟
وی در ادامه  با تأکید اظهارکرد: ایران خمینی (ره) ، حضرت امام خامنه ای مدظله العالی وبسیجیان وپیروانی که درسشان را از مکتب امام حسین (ع) گرفته اند رادارد،پس بیدار باشید که شما مسئول وبدهکار ایرانیان هستید وبرای ایرانیان شرطی را نگذارید بلکه این ملت ایران است که برای شما شرطی تعیین می کنند.


[ شنبه 93/10/13 ] [ 8:21 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: سیلی خوردگان از حماسه 9دی سال 88 ،سعی در کمرنگ کردن آن دارند.
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان درگفتگو با خبرنگاراوج بیداری با اشاره به شکل گیری فتنه 88 افزود: علت اینکه فتنه 88رخ داد وحماسه 9دی بوجود آمد را باید ریشه یابی تاریخی کرد واین جریان درابتدای سال 78به نوعی خود را نشان داد .
وی اضافه کرد: همچنین کسانی که با نظام جمهوری اسلامی ایران عناد وبا دشمنان قسم خورده آن در ارتباط بودند ، برای آنانی که دارای بصیرت بودند روشن بود،این جریان ادامه پیداکرد تارسید به سال 88وماجرای انتخابات وبهانه قراردادن تخلف وتقلب در انتخابات که مسیر فتنه گران راهدایت کردو با اهدافی ازجمله قانون گرایی ، دفاع از حق مردم ورأی مردم وبا شعار های به ظاهر زیبا ، مردم سالاری ، دموکراسی ومحوریت مردم  جلو آمدند ،اما مردم با بصیر وولایی ایران اسلامی فهمیدند که اهداف اصلی آنان چیز دیگری بوده وبا رهبرو اهل بیت (ع) وارزش های اسلامی مشکل دارند .
امام جمعه ماهنشان بیان داشت : آنها با توهین به عاشقان اهل بیت عصمت وطهارت وامام حسین (ع) چهره واهداف خود را آشکار کردند ودر مقابل،  مردم با حضور خود جوش در 9دی حماسه ای ماندگار وکوبنده ای به یاوه گویان ودست درازان به انقلاب اسلامی خلق کرده ودوباره با ولایت فقیه خود تجدید میثاق کردند.
زاهدی پور ادامه داد: حماسه 9دی نشان گر دو محور بود ، یکی اینکه نشانگر عدم اعتقاد فتنه گران به ولایت ودیگری نشان دادن بصیرت وروشن بینی مردم کشور ایران اسلامی است .
وی با اشاره به دومحور یادشده اظهارکرد: این دو شاخص متضاد در کنار هم جمع شده وبالاخره کسانیکه به ولایت ونظام جمهوری اسلامی ایران معتقد بودند شرایط فتنه را تحمل نکرده وبه صورت خود جوش ومردمی به میدان آمده واز ولایت وانقلاب اسلامی دفاع کردند وهمه فتنه گران وعروسک گردانان فتنه را نا امید کردند .
مام جمعه ماهنشان خاطرنشان کرد: این روز مردم نشان دادند همیشه پویا وزنده بوده وبا وصل به ولایت الهی می توانند در برابر آشوب گران بایستند .
وی با اشاره به تکلیف سران فتنه وفتنه گران گفت: حقوق ما که برآمده از فقه می باشد ،حکم اینها محارب واعدام است ،اما همه اینها برمی گردد به برخورد رهبری وقانون اسلامی ایران که دارای بصیرت می باشند وبصیرت هم بدون اعتقادبه نظام وولایت ممکن نیست .
وی تأکید کرد: اولین رکن بصیرت اعتقاد به ولایت است .
زاهدی پور اشاره کرد: اگر چه فتنه گران تلاش دارند فتنه وحماسه 9دی به فراموشی سپرده شود وهویت فتنه را تغییر داده تا بتوانند پوست اندازی کنند ،اما ولایت ومردم با بصیر این اجازه را هرگز به آنها نخواهد داد.

 


[ پنج شنبه 93/10/11 ] [ 9:24 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه ماه نشان

در دیدار کارکنان اداره آموزش و پرورش با امام جمعه ماه نشان به مناسبت هفته سواد آموزی، مدیر آموزش و پرورش،ضمن تبریک هفته سواد آموزی در مورد سواد آموزی و مشکلات و چالش های موجود در جهت جذب و آموزش بی سوادان شهرستان سخنانی بیان نمود و همچنین کارشناس سواد آموزی این اداره،گزارش مختصری از فعالیت ها وآمار های موجود در حیطه سواد آموزی ارایه نمود
زاهدی پور امام جمعه ماه نشان با استناد به آیه شریفه «
لقد من الله علی المؤمنین اذبعث فیهم رسولا من انفسهم یتلواعلیهم ایاته ویزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه و ان کانوا من قبل لفی ضلال مبین» به اهمیت تعلیم و تربیت اشاره نموده و این نکته را خاطر نشان کرد که با وجود این که پیامبر اکرم(ص) خود امی بودند ولی معجزه ایشان علم و کتاب می باشد و این خود نشان دهنده اهمیت علم می باشد و ایشان دوران بعد از بعثت را با قبل از بعثت پیامبر مقایسه نموده و اشاره کردد که در این دوران علم در برابر جهل قرار گرفت .
و در ادامه به آمار های موجود اشاره کرد و بیان نمودکه این آمار ها باید به صورت نسبی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند و نباید به آنها به دیده مطلق نگاه کرد .


[ سه شنبه 93/10/9 ] [ 10:8 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

مراسم گرامیداشت حماسه 9دی و تجدیدبیعت مردم ماهنشان با ولایت فقیه درسالن شهید آوینی به صورت گسترده برگزارشد.
*حماسه 9دی ماه انقلابی دیگر است
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان ضمن گرامیداشت حماسه 9دی اظهارکرد: برگزاری مراسمات حماسه 9دی یک تکلیف شرعی است وکسانی که درشهر وروستا این روز را پاس می دارند جای تقدیر وتشکر را دارد چراکه حماسه نهم دی ماه انقلابی دیگر است.
وی اضافه کرد: هراندازه که به این موضوع وفتنه نگاه کنید واگر با تحلیل وریشه یابی بتوان خیانتی را که در فتنه 88رخ داد را درک کرد آن وقت هست که می توان به عظمت حماسه 9دی پی برد.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به ریشه یابی 9دی گفت: با مطالعه تاریخ انقلابی ایران وهمچنین جریانات، مصدق وآیت الله کاشانی ،22بهمن ماه ،19دی ماه وغیره درمی یابیم که موضوع ، مسئله ولایت است وهریک از این اتفاقات وفتنه هایی که در ایران رخ داده ،ولایت وارزش های دینی ما را هدف قرارداده اند ، امامردم با بصیر وولایتمدار ایران اسلامی از ولایت فقیه خود پشتیبانی کرده وحماسه های بی نظیری را خلق کرده اند.
وی با اشاره به ماجرای انتخابات سال 88 وادعای تخلف دراین افزود: سران فتنه با طراحی برنامه های ازجمله، اعتراض در انتخابات وادعای تقلب وتخلف درانتخابات شروع شد اماچندروز بعد با توهین به مقدسات این قضیه روشن شدکه قضیه مسئله ولایت وارزش های اسلامی است .
*ولایت نقطه عزیمت مردم سالاری دینی است
امام جمعه ماهنشان با تأکید اظهارکرد: ولایت نقطه عزیمت مردم سالاری دینی است وحماسه 9دی برموج ولایت سوارشده بود ،چراکه هیچ کس چنین پیش بینی نکرده بود ،مردم به صورت خودجوش فتنه گران ودشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران را نا امید کردند.
زاهدی پور اذعان داشت : مردم با حضور گسترده خود در 9دی ماه سال 88 عروسک گردانان وماجرای پشت پرده فتنه گران را روشن ونقشه آنان را نقش برآب کردند.
درادامه مراسم یارمحمدی معاونت سیاسی سپاه انصارالمهدی (ع) استان زنجان با اشاره به جنگ جمل وهمچنین بیعت مسلمانان با امام خود در عصر های مختلف گفت: شناختن خود اسلام ،بصیرت می خواهد .
وی افزود: کسانی که امام وولایت خود را یاری نمی کنند ،بصیرت ندارند.
یارمحمدی با اشاره به فرمایشات امام علی (ع) گفت: کسانی که می خواهنداز جامعه اطلاعی داشته باشند باید تاریخ را بخوانند چرا که همه جزئیات را بیان می کند وماهم با مطالعه تاریخ انقلابی ایران درمی یابیم که فتنه گران بصیرت نداشته ودرراستای براندازی انقلاب اسلامی گام برداشته بودندکه با درایت رهبری ومردم ولایتمدار ایران اسلامی این فتنه تبدیل به حماسه ای ماندگارشد.


[ سه شنبه 93/10/9 ] [ 7:51 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 26
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555578