http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

شهردار جدیدشهر ماهنشان به همراه کارکنان و اعضای شورای شهر  با حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان دیدار کردند


[ شنبه 92/10/28 ] [ 11:19 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین کریمی امام جمعه موقت شهرستان اقامه شد.
مشروح خطبه:
در خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی،عنوان کردند: اگر میخواهیم که خداوند از ما خشنود باشد باید تقوای الهی را رعایت کنیم
در خطبه دوم ضمن اشاره به تقوا الهی، به مناسبت های هفته اشاره کردند و افزودند: روز یکشنبه 17ربیع الاول میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) که فاصله بین 12 ربیع الاول و 17 ربیع الاول هفته وحدت نامگذاری شده است که اهل تسنن برادران ما هستند و نباید هیچ گونه اختلافی داشته باشیم تا دشمنان سوء استفاده کنند، وهابیت جنایکار جزء اهل سنت نیستند.
روز عزه 29 دیماه نامگذاری شده که همه ما وظیفه داریم به فلسطینان مظلوم کمک نمائیم .


[ شنبه 92/10/28 ] [ 8:33 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان در مدرسه ابتدایی شهیدعلی کاکائی حضور یافته و نماز ظهر و عصر را به همراه دانش آموزان آن مدرسه اقامه کردند.[ پنج شنبه 92/10/26 ] [ 11:59 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

 در این مراسم که به همت حوزه بسیج مقاومت شهرستان ماهنشان در پایگاه روستای مادآباد با حضور اهالی روستا و مسئولان شهرستان برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان در این مراسم حضور یافته و سخنرانی کردند.
حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ضمن تبریک میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام صادق (ع) شهدا را احیاگر راه انبیاء دانسته و فرهنگ شهادت را نجات بخش و عزت بخش جامعه اسلامی معرفی کردند.
ایشان تأکید کردند که فرهنگ شهادت و ایثارگری،رمز پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی میباشد.
امام جمعه ماهنشان افزودند: اگر شهادت و فرهنگ آن در جامعه جهانی اسلام ترویج پیدا کند، می تواند تحولی عظیم ایجادکرده و غربی های را نا امید سازد.

 بعد از پایان مراسم حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان به همراه برخی از مسئولین با خانواده شهدای مادآباد دیدار کردند.
[ پنج شنبه 92/10/26 ] [ 11:28 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
در خطبه اول حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور ضمن دعوت به تقوا به شرح حدیث امام حسن عسگری در ارتباط با وصیت به تقوا پرداختند.
در خطبه دوم ضمن دعوت به تقوا الهی، براساس حدیث امام حسن عسگری (ع) کاری کنیم که زینت اهل بیت باشیم. در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره کردند و افزودند: رهبرمعظم انقلاب، نشانگر مسیر مقاومت در برابر سختیها و دشمن بوده و نشان میدهد که هر چقدر به توانمندیهای درونی و بومی تکیه کنیم نصرت الهی روز افزون خواهد بود. بیانات و فرمایشات ایشان نشان داد که به رغم باطل برخی ساده لوحان، مذاکر است. نه نشانگر دوستی غرب با ایران بلکه نمودی بارز از دشمنی و کینه عمیق آنان با ایران اسلامی است.
سلسله بحثهای جمعیتی: کاهش جمعیت زمینه های کاهش و ضعف شبکه ارتباط خویشاوندی بوده و مشکلات روانی و اجتماعی فراوانی را به دنبال خواهد داشت. بخشی از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد به این مسئله بر میگردد.
20
دی تسلیت شهادت امام حسن عسگری (ع) این امام محصور با اقدامات سیاسی فراوان ضمن تقویت شبکه وکالت، زمینه انتظار صحیح  در زمان غیبت را فراهم ساخته و از طرفی به ظرفیت سازی در ارتباط، ولایت فقیه پرداختند.
بر همین اساس در ارتباط با ظرفیت های شهرستان ماهنشان برای نفوذ وهابیت هشدار دادند.
شهدات امیر کبیر، نقش ایران در زمینه سازی برای آبادانی کشور به ویژه مبارزه بابهانیت کم نظیر است.
ایشان با تأکید بر  توجه به توانمندهای داخلی و جذب و گزینش نیروهای بومی تأکید کرد. و همچنین خواستار توجه مسئولین به بازار شهرستان به ویژه خرید از بازار شهرستان شدند.

 


[ شنبه 92/10/21 ] [ 10:23 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه با اصناف و اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان ماهنشان در محل دفتر امام جمعه با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد.
علی امیری کارشناس دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان روز سه شنبه 17 آبان ماه گفت: حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه  شهرستان  ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول خواستار حضور و مشارکت اصناف و بازاریان شهر ماهنشان در برنامه های فرهنگی شد.
[ سه شنبه 92/10/17 ] [ 9:0 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

کارشناس دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان از جلسه همکاری حوزه های علمیه با آموزش پرورش ماهنشان خبر داد.

 علی امیری  روز یکشنبه 15 دی ماه سالجاری با اعلام این خبر افزود: جلسه همکاری حوزه های علمیه با آموزش پرورش روز یک شنبه15 دی ماه سالجاری به ریاست حجت‌الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان  و سایر اعضاء در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه نیز به عنوان سخنران این جلسه به بررسی کلی موضوعات مطرح شده پرداخت و به همکاری هر چه بیشتر این دو نهاد تاکید کرد.
ایشان در ادامه سخنان خود به معرفت دینی در بین فرهنگیان و دانش آموزان اشاره و فرمود: معرفت دینی معرفتی است که انسان از طریق دین و درباره  دین به دست می‌آورد .
یعنی با شناخت دین و آگاهی از آن می‌توان به نوعی شناخت دربارة هستی (انسان‌، طبیعت و خداوند) دست یافت‌ .


[ سه شنبه 92/10/17 ] [ 8:54 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

 

 

 

جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان در دفتر امام جمعه ماهنشان با حضور امام جمعه ،فرماندار و سایر مسئولین ادارات برگزار شد. در این جلسه امام جمعه شهرستان با اشاره به آغاز ماه ربیع الاول و فضیلت این ماه مبارک و تقارن آن با دهه مبارکه فجر را مایه خیر برکت دانست و هویت بخشی و تجدید هویت برای جامعه ایران را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی دانست .در پایان محمدپور فرماندار شهرستان ماهنشان ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول از کلیه مسئولان و روسای ادارات شهرستان خواستند نهایت تلاش خود را درجهت تدوین و برنامه ریزی مراسم گرامیداشت ایام دهه فجر بکار گیرند و نتایج آن را به فرمانداری ارسال نمایند. در پایان این جلسه 17کمیته برای انجام مراسم گرامیداشت دهه فجر تشکیل گردید و آیین نامه اجرایی آن به اعضای کمیته ها ابلاغ گردید.


[ یکشنبه 92/10/15 ] [ 12:25 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.

خطبه اول   :

خودم وشما خواهران و برادران مؤمنین ومؤمنات را به تقوای الهی و راه حقیقت دعوت می­کنم.  همچنان که رکن مستحکم نماز جمعه دعوت به تقوای الهی است.  نماز یکی از ارکان و اسباب حفظ تقوا و دعوت مردم به تقواالهی است؛ امام حسن (ع) فرموده اند: (التقوا باب الکل توبه) انسانی که می­خواهد به سوی خداوند برگردد و توبه کند در این توبه عبارت است از تقوا.پس توبه صرفاً فقط گفتن استغفر الله نیست هر چند گفتن این عبارت شرط لازم است اما مهم ترین رکن توبه رعایت تقواست.
کسی که می­خواهد تقوا را رعایت کند باید آثار و لوازم عملی تقوا را توجه کند (و رأس وکل الحکمتون) تقوا رأس حکمت است، هرم حکمت عبارت است از تقوا و البته عامل اساسی حکمت عبارت از تقواست. از حضرت این روایت را شنیده­اید(من اخلصه الاه اربعین صباح جریتینا من قلبهی الا لسانه) کسی که چهل شبانه و روز اخلاص پیشه کند و عمل خالص انجام دهد قلب این شخص چشمه حکمت می­شود. و از قلبش حکمت جاری می شود و حرفی هم که می زند با حکمت است .
حکمتی که به این اصطلاح است غیر از معنایی است که در بین مردم مخصوصاً معنای مادی و ابزاری علم که مطرح می­شود است . پس تقوا رأس حکمت است (وشرف کل عملن به التقوا) انسانی که از خداوند خوف دارد عملش دارای شرافت است اگر تقوا نباشد و انسان هر عمل نیکی هم که انجام دهد و احسان هم کند در محضر خداوند ارزش ندارد قرب و تقوای الهی.
یک نفر که احسان می­کند یه فردی پولی می­دهد، مسجدی احداث می­کند یا یک بنای خیریه دیگری احداث می­کند بیمارستانی، مدرسه ای هر نوع کارخیری که انجام می دهد حتی به یک نفر سلام می­دهد شرف و عظمت و ارزش این عمل زمانی است که انسان دارای تقوا باشد(فاضه من فاضه من المتقین) کسانی رستگار شدندکه با تقوا بودند.
امیرمؤمنان در خطبه متقین نشانه­های انسانهای با تقوا را چنین فرمودند: که اینها در رکوع و سجده زیاد می­ماندند (وهم هانون الا اوساطهم) وقتی که به این اندازه تقوا داشت (
یطلبون  اللهفیسکهرقابهم) وقتی که انسان به خاطر خداوند رکوع و سجده انجام داد این را عامل آزادی از آتش جهنم هم می­داند. اما بهترین عبادت این نیست، همان است که امام علی (ع) فرمودند:( الهی ما عبدتکه خوف من عقابکه والا صمعاً فی ثوابک ولاکن وجدک اهلاً ان من عبادته فیه عبدتک) خداوندا من به خاطر ترس از عذاب جهنم، تو بندگی نکردم و برای رسیدن به ثواب هم برای تو عبادت نکردم اما تو را لایق و شایسته بندگی دانستم. چون دیدم غیر از تو کسی صلاحیت بندگی ندارد که من برایش بندگی کنم .
اگر آن ایمان و نور واقعی در قلب تجلی شداز خداوند خوف پیدا می­کند. فضیل عیان زمانی راهزن بود زمانی از دیوار خانه کسی بالا می رفت و در همین حال این آیه را شنید که (
المیعنیللذین ان تخشعقلوبهملاذکرالله) ایا زمان آن نرسیده است آنهای که ایمان دارند قلبشان در برابر خداوند خاشع شود، فضیل راهزن بود اما نوری از ایمان در قلبش هنوز وجود داشت لذا زمانی که این آیه را شنید بیدار شد و گفت :( فقدآنه) الان وقتش است. رفت و در جایی نشست و به در گاه او توبه می­کرد که شنیدکاروانی در حال گذر است و به آنها گفت که بروید فضیل توبه کرده است. اگر کسی واقعاً توبه کند خداوند آن چنان به عنایت می­کند، همین فضیل به حضور هارون الرشید می­رود و به او می­گوید ای هارون مواظب باش که یک امانتی بزرگی در اختیار داری، هارون بعد از شنیدن این حرف به همه هدیه ای داد اما فضیل قبول نکرد یکی از دوستانش اعتراض کرد و گفت قبول می­کردی و می دادی به یک فقیر، فضیل گفت: آن پولی که برای من حرام است فکر می­کنی برای دیگران حلال است. روزی هارون به فضیل گفت: فرق من و تو در چیست؟ فضیل بیان داشت : تواز من زاهد تری، هارون تعجب کرد و فضیل گفت به خاطر این که من دنیا را ترک گفتم زاهد هستم و تو آخرت را ترک گفتی زاهد هستی!    
 (
المیعنیللذینآمنواانتخشعقلوبهم) ان شاالله توجه داشته باشیم و تقوا را در جامعه حاکم کنیم زندگی ها شیرین، زیبا وبا آرامش و آسایش خواهد بود.
جوانان خواهران و برادران دنیای مدرنیته شاید برای عده ای آسایش را فراهم کرده است اما در مدرنیته آرامش خاطر وجود ندارد افرادی هستند که با کمترین امکانات زندگیشان را سپری می­کنند اما کسانی هم هستند که با بیشترین امکانات رفاهی آرامش خیا ل ندارند سعی کنیم تقوا را رعایت کنیم تا آرامش داشته باشیم
. البته مقدمه تقوا آرامش است یعنی رابطه دو سویه بین آرامش وتقوا وجود دارد . هرچه قدر انسان به دنبال آسایش بگردد از تقوا دورتر می­شودهیچ کدام از اهل بیت به دنبال آسایش نبودند پیامبر اکرم فرمودند: ( ما اوضین النبی کما اوضین النبی) هیچ پیامبری به اندازه من اذیت نشد .

خطبه دوم

تقوا را رعایت کنیم و به زندگیمان فرم و مدل دیگری ببخشیم، سبک زندگیمان با تقوا باشد که هم خداوند رضایت داشته وهم خودمان آرامش خیال داشته باشیم و هم اینکه بتوانیم در برابر شیاطین مبارزه داشته باشیم، شیاطین درون و بیرون و دشمنانی که داریم ما در پرتو ایمان توانسته ایم تا به امروز ایستادگی کنیم .
مسائلی که وجود دارد اولاً بیانیه ای سراسری نمایندگان محترم ولی فقیه وائمه جمعه سراسر کشور صادر شد شورای سیاست گذاری. که من به طور خلاصه به آن اشاره می کنم که دعوت شده است از تیم مذاکره کننده ودولت محترم که اولاً عزت، حکمت ومصلحت را رعایت کنندفقط حول وحوش مسائل هسته ای، دشمن می خواهد از این آب گل آلودی که ایجاد کرده است ماهی بگیرد و ما نباید فرصت دهیم که آنها از آن استفاده کنند وخواسته دیگر این بیانیه آن است که هیئت دیپلماسی که مربوط به مسائل هسته ای است خطوط قرمز و حدودی که رهبر معظم انقلاب تعیین کرده­اند از آن نباید حتی یک ذره ای عقب نشینی نکنند .
خواست ائمه جمعه، نمایندگان ولی فقیه و مردم ولایت مدار شهرستان ماهنشان و خواست مردم ایران اسلامی و بلکه ولایت مدران جهان که سازش نقطه شروع ذلت و بندگی است و با عدم سازش ان شالله تیم مذاکره کننده عزت ایران اسلامی را حفظ خواهند کرد .
درهمین راستا رهبر معظم انقلاب ایشان چنین می فرمایند: که عزیزان با التماس نمی­شود حق را گرفت آن هم از دشمنی مانند آمریکا، پیمان شکنی ثابت، جنایت ثابت، جنایاتی که آمریکا انجام داده است کدام یک ازکشورهای دیگر انجام داده است جنایاتی کهبعد از جنگ جهانی اول و دوم تا به امروز انجام پیدا کرده است توسط کشورهای غربی و آمریکا واقعاً بی نظیر ودردمنشانه و وحشیانه بوده است پس باید دشمن را شناخت.
آنهایی که با شبکه ای ماهواره ای ارتباط دارند هر لحظه بدانند که این شبکه دشمن است بعضی مواقع به ما می­گویند که شبکه تلویزیونی بی بی سی فلان حرف را در مورد ایران زدند و تلویزیون ایران آن را پخش نکرد اصلاً این عاقلانه است نه خیر!؟ما احساس کنیم هر چیزی که تلویزیون بی بی سی ساخته و پرداخته می­کند دروغها و اطلاعات محرمانه ای که فاش می­کند و بعد هم تلویزیون و رسانه های ایران آنها را منعکس کند نمی­شود جمهوری اسلامی ایران، این خیلی جاهلانه است که ما انتظار داشته باشیم هر چیزی که بی بی سی می گوید آن را بگویدبه این توجه داشته وزیرک باشیم ودشمنمان را بشناسیم.
حلول ماه ربیع الاول وهجرت رسول الله (ص) را تبریک عرض می کنم که بر اساس فرمایش ایشان بشارت ربیع الاول بشارت بهشت از سوی رسول الله(ص) را دارد و هجرتی که پیامبر و یاران و انصار و مهاجرین که زحمت­ها را تحمل کردند ولیلت المویدی که در همین روزهاست، آقا امیر مؤمنان (ع) لیلت الموید یک شب نبود بلکه شبهای متعدد علی (ع) در شعب ابوطالب خوابید تا دشمن نتواند صدمه و آسیبی به پیامبر برساند و اینها نشانه این است که حفظ دین با هجرت و مهاجرت و زحمت همراه است. همچنان که پیامبر(ص) فرموده است: هیچ پیامبری به اندازه من اذیت نشد پس حفظ دین برای آسایش دنیا نیست البته در یکسری مقاطع آسایش است ولی آرامش لازمه دین است اما آسایش در بعضی مقاطع باید و در موارد دیگر نباید باشد پس اینکه فکر کنیم انقلاب شده است وما با رفاه طلبی ورفاه زندگی کنیم و با هیچ کس هم کاری نداشته باشیم و به تمام دشمنان باج و امتیاز دهیم اینها کار غلطی است.
14دی ماه روز جهاد کشاورزی را تبریک عرض می­کنم جهادگران از الان به فکر کشاورزان باشند، من تشکر می­کنم از خدماتشان و این برنامه ریزی را بکنند که در فصل کشاورزی هم در برابر خدا وکشاورزان روسفید باشند.که این منطقه، منطقه کشاورزی است .
قیام 19دی: در 17دی مقاله ای درروزنا مه اطلاعات با عنوان ایران و استعمار سرخ و سیاه چاپ شد و به مراجع، دین و مخصوصاً به امام خمینی (ره) توهین می­شود که ساواک بعداً گفت که ما می­خواستیم ارزیابی کنیم، اما عملاً علیه رژیم تمام شد چون در 19دی ماه مردم قم10000نفر به خیابانها می ریزند و در اینجا تمام نمی­شود چهلم 19دی در تبریز وادامه پیدا می­کند تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران نشان می­دهد که اگر باز هم استقامت
باشد اسلام بازهم پیروز است . مستضعفان عالم پیروز هستند و دین با این روش می­تواند در کل عالم فراگیرشود.
در مورد وقف که اولاً واقف باشیم و وقف بکنیم تبدیل به احسن اگر نیاز شد با مشورت باشد.به دفترتشریف بیاورید و ما هم پیگیریم نماینده و افرادی مشخص شدند که به شهرستان بیایند منتها در دفتر در این موارد بعضی کارها اتفاق می­افتد و بعضی مواقع پیشنهاد فروش و اینها باید بررسی شوند اگر قابلیت احیا ندارد باید تبدیل شود با نظارت اوقاف و با نظارت دفتر ان شاالله اتفاق بیفتد.
 که یک موقع وقف ضایع نشود و در این شهرستان این سرمایه های عظیم از دست نرود. بعضی ها تلاش می­کنند وقف را از اوقاف مخفی کنند و اگر به دست اوقاف بیفتد چنین وچنان می­شود نه خیر؟ تحقیق شده است وقف هایی که در دست اوقاف است شاید بعضی مواقع اشتباهاتی باشداما موارد زیادی از موقوفات از بین می­روند به خاطر اینکه اوقاف نظارت ندارد. باید ثبت شود و دارای پرونده، و قتی که ثبت شد تاریخ به تاریخ ماندگار می­شود .
کسانی که شایعه پراکنی می­کنند می­خواهند وقف فقط اسمش وقف باشد و یا واقف به خاطر خداوند وقف نکرده است و می­خواهد بگوید من واقفم و در حقیقت وقف نکرده است می­بیند اگر این به دست اوقاف بیفتد واقعاً می­شود و از دستش خواهد رفت لذا نمی­خواهد اوقاف نظارت داشته باشد نوعاً آنهای این شایعه هارا می­سازند که وقف خوارند.

 با کمک اوقاف یک امام زاده تبدیل به یک قطب فرهنگی می­شود که مثل آن در پری موجود است بقعه سید علمدار، اوقاف سرمایه گذاری کرده است که در شهرستان یک قطب فرهنگی شود این بنا ها جاذبه ایجاد می­کنند لذا اینان شاهد و نمونه است .
مهم ترین وقف امروز مساجد است ما فکر کنیم امروزه در کشور مساجد اضافه داریم نه خیر؟500 عدد فقط در خود استان تهران بررسی شده است که مسجد نیاز است و در شهر ماهنشان تقریباً  کافی است ولی مساجد نیاز به آباد سازی دارند. لذا بالاترین وقفی که می­کنید برای آبادی مساجد و حوزه های علمیه باشد. کسانی که می­خواهند وقف کنند به نام حوزه علمیه باشد تا درآینده که کلنگ آن زده شد بتوانیم در زمینه استفاده بکنیم. حوزه خواهران را هم پیگیر هستیم و بعضی اقدامات را هم انجام داده ایم و اساتید هم معرفی شده اند و تا حوزه علمیه خواهرات تاسیس شود و احداث حوزه علمیه برادران هم در همین زمین موقوفه یک سری حرف هایی زده شده است تا بتوانیم این حوزه را هم در همین زمین موقوفه احداث کنیم.
عزیزان مجلس ترحیمی که برگزار می­شود حتماً از روحانیت و عالمان دین دعوت شود رکن مسجد و مجلس ترحیم عالم دین است، مسجد برای دین است ومجلس ترحیم برای تعلیمات دین می باشد البته مادح وقاری قرآن نیز لازم است چون اصل عالم دین است و بعد مداح مواظب باشیم و علم و دین عقب نباشد و ما فقط مادح باشیم این را از ما نخواسته اند .
درمورد قاریان، قاریانی از خارج از شهرستان آورده شود فقط به جهت تشویق و بعد به قاریان جوان شهرستان ارزش داده شود و این جوانان را آموزش داده شوند که با صوت زیبا قرائت کنند.
مسئله بعدی کشف حجاب است که رژیم رضاخانی انجام داد، حجاب هویت اجتماعی برای یک جامعه مسلمان است انسان بی حجاب هویت ندارد و کسی که هویت نداشته باشد می تواند به هر مسیری برود ودشمن هم این را فهمید ویک کار جامعه شناختی انجام داد زمانی که ظاهر وآرایش فردی با جامعه سازگار نباشد کم کم با جامعه غیر دینی سنخیت پیدا می­کند هویت اجتماعی را خواستند توسط رضاخان عوض کنند لذا در این روز مسئله حجاب وفرهنگ مظلوم است مواظب باشیم نظام اسلامی هم به این مسائل وابسته است حفظ نظام اسلامی به حجاب وابسته است که بعضی مواقع کوتاهی می­شود هزینه های فرهنگی، یک عزیز سنی که در دفتر شیعه می­شود ما یک کتاب نداریم که به او هدیه دهیم اما وهابیت ملعوم با هدایای مالی سنی های مرز نشین را به وهابیت دعوت می کند .
اما چرا ما عقب مانده ایم ودر مسائل فرهنگی چه مردم ومسئولین فرهنگی نمی توا نیم در بعضی جاها تشریفات را کنار بگذاریم وبرای تشیع کار انجام دهیم دستگاهای که هزینه ندارند چرا برای کار فرهنگی هزینه نمی کننداگر بی حجابی رواج پیدا کند یک قسمت از عذاب مربوط به مسئولین فرهنگی است البته در شهرستان چنان مسئولی کم است وباید بودجه فرهنگی خاصی هم کشوری وهم استانی به شهرستان تعلق پیدا کند.
 رهبر معظم انقلاب فرمودند: کشف حجاب و ابتذال فرهنگی مهم ترین ورود فاضلابهای مدرنیته به کشور های اسلامی است؛ شهید مطهری زیبا گفتنداگر بی حجابی تمدن است حیوانها از انسانها متمدن تر هستند چون آنها کلاً برهنه اند ، لباسهایی که برای فرزندانمان می خریم آموزش حجاب باید ازکودکی برای دختران شروع شود، آموزش محرم و نامحرمان باید برای پسران از بچگی باید اتفاق بیفتد بعضی ها آرزوهای نهفته هایشان را در دختران 3و4 ساله بروز می­دهند.
عزیزان یک کمیته حمایت از اسمای اهل بیت تشکیل دهند و ماهانه یک هدیه ای خریداری شود و متناسب با ماه های قمری به آنها هدیه داده شود. و در این مورد خیرین و ستاد نماز جمعه مسئولین فعال باشند.
شرم آور است ما زمانی که مشکل داریم به اهل بیت متوسل شویم رهبر انقلاب فرمود: اگر ایرانی ایران گرایی می­کند ایران بعد از اسلام، مگر ایرانی بودن چه افتخاری است که ما نام های اهل بیت را کنار بگذاریم ما بعضی مواقع می بینیم کسانی که اسمشان خوب نیست به لحاظ تربیتی مشکل دارند.
 ازپیشنهاد دو فوریتی غنی سازی 60درصد مجلس حمایت می­کنیم که ان شاالله تصویب شود عزت هر چه قدر رعایت شود دشمن عقب نشینی می­کند. در مورد انتقال پایتخت به جای هزینه­های تریلیاردی باید شهرستانهای محروم را تقویت کنیم تا شاید بتوانیم با کمترین هزینه جمعیت تهران را کم کنیم با آباد کردن شهرستانهای محرو م و تشویق برای مهاجرت معکوس.
جمعیت ایران بنابه پیشنهاد سازمان ملل تا سال 2050 به لحاظ رشد رتبه سوم جهانی را کسب خواهد کرد یعنی ورشکستگی جمعیت.

 

     

 


[ شنبه 92/10/14 ] [ 11:21 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

به مناسبت 9 دی کارکنان سپاه و بسیج شهرستان ماهنشان با حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان دیدار کردند.
کارکنان و بسیجیان سپاه ناحیه ماهنشان به مناسبت حماسه 9دی با امام جمعه شهرستان دیدار کردند.امام جمعه شهرستان با اشاره به سیره معصومین ونشانه های فتنه در دوران اهلبیت علیهم السلام اظهار کرد: دنیا فریب دهنده وکالای غرور است .وی ادامه داد: غرور درمعنی لغات عربی فریب دهنده است وعزت غیر از غرور می باشد وآن چیزی که برای انسان لازم است عزت است نه غروروملت ایران در حماسه 9دی تکبر نشان دادندالبته تکبردر برابرمتکبر.
وی تصریح کرد: تکبردر برابرانسان یا جامعه ویا فدرت وحکومتی متکبروبزرگ نمادین تواضع است وخداوند هیچ راه عزتی را برای کافران در برابر منومنان قرارنداده است.
وی خاطرنشان کرد: چیزی که در حماسه 9دی نجات بخش است مسئله ولایت پذیری است وهمچنان که سفارش پیامبراکرم (ص) حفظ فاطمه الزهرا (س) وامام حسن وامام حسین علیهم اسلام است .


[ شنبه 92/10/14 ] [ 11:12 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 114
بازدید دیروز: 196
کل بازدیدها: 562127