http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

 نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام  جمعه شهرستان اقامه شد.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: رعایت اصول اعلامی از سوی مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته ای، حفظ عزت ملی، منافع  و مصالح کشور  را در پی دارد.
حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه ماهنشان  با اشاره  به  ویژگی های انقلاب اسلامی اظهارکرد: انقلاب اسلامی دارای ویژگی های ازجمله ، الهی بودن، ارائه حکومتی بی بدیل در جهان معاصر، حکومت دینی، مردم سالاری ، ولایت پذیری و داشتن عزت ملی و عزت دینی است که همه اینها  قبل از انقلاب اسلامی درکشور ایران نبود .
وی با اشاره به  احساس غرور و عزت ملی که امروز ه در جامعه اسلامی ایران حاکم است ،افزود: یکی از ابعاد عزت ملی داشتن تکنولوژی های مختلف ازجمله فناوری هسته ای است، یک بعد فناوری هسته ای تأمین  نیازهای علمی ، صنعتی ، پزشکی و نظامی است که اگر بخواهیم در این تکنولوژی ها  پیشرفت کنیم باید خود کفا بوده و تحقیقات در این زمینه ادامه داشته شود.
امام جمعه ماهنشان با بیان اصطلاح  دارندگی و بالندگی گفت: اصولا برای یک نظام اسلامی داشتن تمام قوت  که مایه عزت و افتخار هست، لازم و ضروری است، حکومتی که  بخواهد دیندار باشه و براساس دین اسلام اداره شود و مردم آن  جامعه هم عزیز باشند باید وابستگی به دیگران نداشته باشد .
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به مذاکرات هسته ای اضافه کرد: یکی ازدلایل مهم بودن انرژی و فناوری هسته ای، فعالیتهای دشمنان و سرمایه گذاری آنها بر مذاکرات هسته ای، پیوستن 6 تا کشور قدرتمند و توطئه علیه ایران است که نشان از ضرورت تکنولوژی هسته ای و ترس آنها از نقاط قوت در جمهوری اسلامی است،  آنها با بهانه قراردادن مباحثی در مذاکرات هسته ای می خواهند عزت، شرف، استقلال و دین مردم جمهوری اسلامی ایران را به خطر بیاندازند.
وی با اشاره  به نتیجه دستاوردهای انقلاب و ایثار و شجاعت شهدای دوران جنگ تحمیلی و شهدای هسته ای خاطرنشان کرد: ایران اسلامی برای داشتن عزت و  آبرو و همین انرژی هسته ای جوانان بسیاری را تقدیم انقلاب کرده است و ملت غیور  ایران برای رسیدن به این آرامش و آسایش و دیگر مباحث علمی و صنعتی و… خون دلها خورده اند و فداکاری های فراوانی در این راستا انجام داده اند ،  بنابراین ما بربال شهدا پرواز می کنیم ، جوانان سالها  تحقیقات طولانی مدتی را انجام داده اند تا به اینجا که هستیم برسیم حالا بر همین اساس مقام معظم رهبری یک الگوی جامع و مانع و یک خط مش ثابت برای حرکت مذاکره کنندگان ترسیم کرده اند تا عزت و استقلال کشور حفظ شود.
امام جمعه ماهنشان بابیان اینکه تمام تحریم ها باید برداشته شود ،اظهارکرد: دلیلی برای تحریم کردن ایران وجود ندارد ،خود دولت هایی که مذاکره می کنند نه اینکه انرژی هسته ای ندارند بلکه تسهیلات و کلاهک های هسته ای و غیره را  هم دارند، پس برای چی ایران برای داشتن تکنولوژی هسته ای صلح آمیز تحریم داشته باشد، بنابراین در مذاکرات بعدی تمامی تحریم ها باید لغو شود و در برابر خواسته های آنها مقاومت شود و حتی دستاوردهای هسته ای هم باید حفظ شود.
حجت الاسلام زاهدی پور تأکید کرد: تحقیقات بال پیشرفت است، باید تحقیقات هسته ای استمرار داشته باشد و متناسب با دنیا ایران اسلامی هم  پیشرفت کند و هیچ نظارتی فراتر از عرف بین المللی نباید صورت بگیرد ، هیچ کشور قدرتمند و آبرو داری اطلاعات نظامی و درعین حال محرمانه ترین اطلاعات خود را در اختیار یکسری افرادی که قطعا بعضی از آنها دشمن درجه یک و خبیث ترین دشمنان هستند، قرار نمی دهد که هیچ گونه منطق عقلایی از این مورد حمایت نمی کند.
وی با اشاره به نیرنگ دشمنان و استفاده از تجربیات، گفت: توافق هسته ای  به  گونه ای باشد که اگر دشمن دبه در آورد و با نیرنگ زیر قولش زد و پایبند به  تعهداتش نداشت، ایران اسلامی هم باید یک برگ برنده ای در دستش باشد تا اگر آنها خواستند حیله کنند از آن استفاده کرده و دشمن را زیر فشار قراردهد.
امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه انقلاب اسلامی الگوی برای جهانیان است، افزود: در این مذاکرات نباید از خود ضعف هایی نشان داد و  تجربه برای ما نشان داده است که هرجا مقاومت بوده  به دنبال آن پیروزی های عظیمی حاصل شده است انشاءالله که در مذاکرات بعدی ، تیم مذاکره کننده با درنظرگرفتن 6اصل گزاره برگ ملی بتوانند عزت ملی ایران را دوچندان کنند.


[ یکشنبه 94/3/31 ] [ 11:40 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه ماهنشان در مراسم هیئت عاشقان ولایت گفت: صالحین مدافع و سرباز ولایت است .
حجت الاسلام و المسلمین  زاهدی پور امام جمعه ماهنشان در جمع سرگروه ها ومربیان شجره طیبه صالحین با اشاره به ریشه یابی و خلقت انسان اظهارکرد: سرگروه های صالحین باید بحث های مبنایی واساس را در حلقه های بیان کنند .
وی افزود: یکی از شبهاتی که جامعه را ازدین خارج می کند ،انسان را خلیفه خدا معرفی کردن است که این نه درقرآن ونه در روایات آمده است وآنچیزی که درقرآن بیان شده ،معرفی حضرت آدم برای خلیفه خدا می باشد وکسانی که می توانند درمسیر بندگی خداباشند می توانند خلیفه خدا شوند.
زاهدی پور با اشاره به وظایف بسیج وصالحین گفت: بسیجیان باید یک گام نسبت به سایر مردم درمسائل و مباحث جامعه جلوتر بوده و آگاهی و بصیرت لازم رابرای شرایط های مختلف داشته باشد و از اوقات فراغت خود باید در زمینه رشد و بالندگی خود استفاده کند.
سرمربی شجره طیبه صالحین با اشاه به خصوصیات صالحین و بسیجیان خاطرنشان کرد: اعضای صالحین ، اهل مطالعه مناسب، دارای اخلاق نیکو، ظاهری متدین وخوش خلق، حساس به مسائل دینی وجامعه است ودرادامه تأکید کرد: صالحین مدافع نظام است و در راستای حفظ ارزش های اسلام ودین پشتیبان ولایت فقیه وگوش به فرمان رهبری است.

 


[ چهارشنبه 94/3/27 ] [ 8:41 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.


[ شنبه 94/3/23 ] [ 9:14 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه شورای زکات شهرستان ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان  و اعضای شورا در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.


[ پنج شنبه 94/3/21 ] [ 11:42 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.


[ شنبه 94/3/16 ] [ 8:51 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان به همراه رئیس اداره بنیاد مسکن شهرستان ماهنشان از طرح هادی روستای گنی از توابع شهرستان ماهنشان بازدید کردند.

 


[ دوشنبه 94/3/11 ] [ 10:52 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
مشروح خطبه های نماز جمعه شهرستان ماهنشان
حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور در خطبه نماز جمعه شهرستان ماهنشان ضمن دعوت نماز گزاران به تقوای الهی، تولد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوانان را تبریک گفتند و افزودن حضرت علی الکبر جوانی است با نشاط شبیه رسول الله (ص) که در عین حال دغدغه تقوا و رضایت خدا و ولی او را دارد. جوانان مظهر آرمانگرایی هستند و از آنجا که آرمانگرایی معطوف به واقعیت از مشخصه های باز نظام اسلامی است، توجه به جوانان و سرمایه گذاری جوان محور نفش بی بدیلی در تحقیق آرمان های الهی نظام اسلامی خواهد داشت.

 ایشان همچنین 13 خرداد 15 شعبان میلاد خجسته حضرت مهدی موعود (عج) روز جهانی مستضعفان را تبریگ گفتند و افزودن امروز جهان تشنه عدالت و ظلم ستیزی است حکومت الهی و عدالت محور؛ آزادی خواهان عالم است و نظریه معرفتی و اعتقادی انتظار برآورده چنین ارزویی است پس با ترویج و تبیین این نظریه می_توان نقطه عطفی دیگر مبتنی بر ولایت و انقلاب اسلامی را خلق نمود.

ادامه به فرمایشات رهبر معظم انقلاتب اشاره کردند و تأکید  بر ساده زیستی  مسئولان  اشاره کردند

 


[ یکشنبه 94/3/10 ] [ 8:14 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.


[ یکشنبه 94/3/10 ] [ 8:14 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الا سلام و المسلمین حسینی امام جمعه شهر دندی به همراه برخی از مسئولین با حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان  ماهنشان دیدار کردند.


[ سه شنبه 94/3/5 ] [ 12:16 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

ستاد احیای امر به معروف ونهی از منکر در دفترامام جمعه ماهنشان با حضورامام جمعه این شهر واعضای ستاد برگزارشد.
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهر ماهنشان دراین جلسه گفت: امربه معروف ونهی از منکر اصلاح ساختار درجامعه است، هرگاه در جامعه ای این فریضه مهم اجرا نشود و افراد در قبال پیاده شدن این امر خطیر احساس مسئولیت نکنند، اشراربرآن حاکم خواهدشد.
وی باشاره به زیربنایی بودن امربه معروف ونهی ازمنکر اظهارکرد: تمام واجبات درکنارامربه معروف ونهی ازمنکر مانند قطره ای است دربرابردریا ،بنابراین این امر مهم نباید به فراموشی سپرده شود وامربه معروف ونهی ازمنکرزیربنای ساختاراجتماعی ،ونظام سازی است.
زاهدی پور با اشاره به اهمیت فریضه امربه معروف ونهی ازمنکر گفت: مسلمانان مومن باید دراین زمینه فرهنگ سازی کنند وابزار امربه معروف ونهی ازمنکر رابشناسند چراکه بدون رعایت ملزومات احیای این فریضه مشکلاتی جبران ناپذیر بوجود می آید وتخریب جامعه را درپی خواهد داشت.
در این جلسه اعلام شد: دیوارنویسی ونصب پوستروبنرهایی بامحتوای امربه معروف ونهی از منکر درشهرستان ماهنشان وادارات ، توجیه صاحبان عروسی ها نسبت به مسائل وموارد عدم استفاده از مشروبات و…، برگزاری کلاس های گفتمان وآموزشی دردانشگاهها وآموزش وپرورش،فراخوان مقالات علمی وپژوهشی، پیگیری آنتن دهی وفرستنده دیجیتال در روستاهاوخانه باغات، توجیه روحانیون درخصوص نهادینه وتبیین فریضه امربه معروف ونهی ازمنکر درمنبرها،تشکیل گروه های تذکر لسانی،همایش امربه معروف ونهی ازمنکر برگزارشود.
درابتدای جلسه هریک از اعضای ستاد به ارائه گزارش عملکرد پرداختند.

 

 


[ سه شنبه 94/3/5 ] [ 9:9 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 215
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555767