http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.


[ شنبه 93/3/31 ] [ 7:35 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه شورای مشورتی انجمن مهرانه شهرستان ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد.


[ پنج شنبه 93/3/29 ] [ 11:20 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان از دو خانواده جانباز 35و30 درصد شهرستان دیدار کردند./.


[ پنج شنبه 93/3/29 ] [ 11:18 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

مراسم جشن میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) وهفته جوان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان  ،فرماندارشهرستان ،معاونت اداره ورزش وجوانان مسئولین شهرستان و جوانان نخبه و برتر شهرستانی درسالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهیدرجایی برگزارشد.
امام جمعه شهرستان به ارائه سخنرانی درخصوص اهمیت جوان پرداخت و در پایان از جوانان برتر تجلیل شد.

 


[ شنبه 93/3/24 ] [ 7:53 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.

خودم و شمامؤمنین و مؤمنات خواهران و برادران عزیز را به تقوای الهی دعوت می­کنم .

(المتقدم لهمالمارق والممتاخر لهم الضارق واللازم لهم لالق)پیرو واقعی اهل بیت و ولی امر و ولی عصر (عج) این یعنی شیعه، شیعه یعنی پایش را چای پای ولی امرش بگذارد نه یک ذره کمتر نه یک ذره بیشتر، عیناً شیعه یعنی پیرو واقعی ولی امر و ولی عصر (عج) آن چیزی که در مسئله انتظار از ما می­خواهند این است.فرمودند:(انتظار الفرج عباده) این یعنی خاموشی وسستی وتنبلی خیر، عبادت همچنان که به تعبیرزیبای رهبرمعظم انقلاب می فرماید: اگر انتظار فرج عبادت است یعنی عبادت انتظار فرج، نه انفعال بلکه فعالیت است عملی فعالانه ،اگر قرار بود دست وروی دست می گذاشتیم ومنتظر ظهور بودیم این چه ثوابی داشت ثواب درسختی است وعبادت درآن سختی است(انتظار الفرج عباده).

 تشریح کردندآنقدرانتظارسخت است که شیعیان باید درامتحانهای فراوان قبول شود که تشبیه کردند به یک درخت خاردار که انسان دستش را از بالا ی درخت به طرف پایین بکشد ودستهایش به خار های آن درخت برسد و خون سرازیر شود واین از نشانه های انتظار فرج است .

انتظار فرج یعنی حفظ دین ، بقای اسلام و بقای دین، همان زحمتی که آقا رسول الله (ص) در صدر اسلام متحمل شدند ما باید در این روز تحمل کنیم تا اسلام را نگهداریم در مکه حرف آقا رسول الله (ص)را قبول نکردند ورفت به طائف وآنها را به اسلام دعوت کرد وفرمودند: (قل لااله الاالله تفلحو) آنقدر به پیامبر سنگ انداختند که خون از بدن ایشان جاری شود وایشان رفتند و­زیر یک درخت نشستند وبه خداوند از این قربت شکایت کرد انتظار چنین است، انتظار انفعال نیست انتظار جامعه سازی است، انتظار خودسازی است ورفع عیوب جامعه است وبستر فرهنگ ولایی را فراهم کردن است .

این نیست که ما همیشه حاجت بخواهیم وآن چیزی که از ما می خواهند این است که می گویند حاجت اهل بیت را برآورده کنیدالبته حاجتها فرق می کنند آن کاری که آنها م توانند کنند کاری کارستان است که ما نمی توانیم اما به ما نگفته اند که شیعه یعنی این که از صبح تا شب دستش را روبه آسمان ببرد واز اهل بیت(ع) فقط حاجت بخواهد. کربلا این را نشان نمی دهد درکربلا امام حسین(ع)  به حضرت ابوالفضل العباس(ع) میگوید نرو وایشان می فرمایند: حداقل اجازه دهید بروم وکمی آب بیاورم با این ترفند آقا می روند ومی شوند ابوالفضل ساقی وعلمدار ، پس آماده برای شهادت وهموار کردن راه، وقتی که امام زمان آقا ظهور کردند با چه کسی ظهور خواهند کرد به غیر از شما ومن که ایشان کسی را ندارند وما باید مواظب باشیم که آقا ظهور کردند نگذاریم که تنها بمانند ودر روایت است که اعمال ما باعث می شود که ظهور آقا به تاخیر بیفتد .

به این دقت داشته باشیم که انتظار عملی است فعالانه وجامعه ساز ومنتظر باید زمینه را برای میهمانش آماده کند امام زمان(ع) از ما این را می خواهند که هم خودمان وهم خانواده وهم جامعه هایمان را آماده کنیم وبا ایشان حشرونشر داشته باشیم اگر در زمان غیبت در خدمت آقا حشر ونشر داشته باشیم قطعاً در زمان غیبت در خدمت ایشان خواهیم بود در قیامت هم میتوانیم شفاعت بخواهیم .

علما مکرراً گفته اند انسان اگربا سنگ هم حشرو نشرداشته باشد درقیامت با آن محشور خواهند شود باید ببینیم معشوق ومحبوبمان کیست اگر معشوقمان یوسف زهراست وآن عزیزاست،آقا رسول االله(ع)دیدند یک روزخانم زهرا(س) محزون وغمگین بود فرمودند: فاطمه جان می خواهی به تو یک مژدگانی وبشارت دهم فرمودند: (ابشنی بل مهدی) بشارت می دهم که مهدی(عج) از نسل توست. این مهدی فاطمه انتظارش این است که(وما یحسبنا انهم الا ما یحتسنو بنا اما نکرروهوولا نکرهو ولا نکتسهو ) آن چیزی که شیعیان ما را از ما دور می کند اعمالشان است .

عزیزان، جوانان، منتظران وعاشقان مهدی(عج) یک لحظه فکر کنیم که آیامی توانیم فیلم زندگیمان را بدهیم آقا نگاه کند واگر ایشان نگاه کنند ما می توانیم از منتظرین ایشان باشیم، چیزی که امام زمان(عج)از ما می خواهند این است که زندگیمان فاطمی باشد ومورد پسند ایشان باشد وشامل این حدیث شویم(انا به غیر مؤمنین المراعاتکم )اگر فرزند فاطمه ما را ازیاد نمی برد ما هم باید ایشان را از یاد نبریم، شرطش این است که درنیا با ایشان حشر ونشر داشته باشیم وبه ایشان عشق داشته وازمنتظران حقیقی باشیم ودر این روز شرط اصلی انتظار این است که خودمان را محک بزنیم .نوکری فرزند فاطمه این است که پیرو واقعی نائب بر حق ایشان حضرت آیت الله خامنه ای باشیم  وکسی که به این عزیز زهرا(س) لبیک بگوید قطعاً منتظر امام زمان(ع) است وکسی که در لبیک گفتن به رهبری شک داشته باشدقطعا منتظرآقا محسوب نمی شود ، شرط انتظار حقیقی این است که گوش به فرمان نائب امام زمان(ع) باشیم کسی که مطیع ایشان نیست قطعاً مطیع امام زمان(ع) هم نمی تواند باشد.

الحمدالله ملت ایران این را اثبات کرده است واین عزتی که ما داریم ودردنیا بی نظیر است وقدرتمندان عالم را درحیرت گذاشته است این را بدانیم که توجهات ایشان شامل حال این مملکت است وشرط تقوا دراین روزبه عنوان یک عبادت این است که زمینه ظهور ایشان را محیا کنیم.

عزیزان سلمان فارسی از رسول الله(ص) پرسیدآیا من هم توفیق سربازی امام زمان(ع) را خواهم داشت عاشق واقعی این است که زندگیش راآماده میکند برای سربازی امام زمان(ع) ، بیایید به دورور خودمان نگاه بکنیم ببینیم که زمینه رابرای ایشان محیا کرده ایم .

خطبه دوم

خودم وشما خواهران وبرادران را به تقوای الهی دعوت میکنم وان شالله خودمان را برای پا به رکابی آقا آماده کنیم با رعایت تقوا.وسبک زندگی هایمان آن چیزی باشدکه ایشان انتظاردارند.این میلاد باسعادت را محضرخود ایشان وعاشقان ایشان تبریک عرض می­کنیم مناسبتها:

میلادامام زمان و سالروز تشکیل اطلاعات و مقروجایگاه سربازان گمنام آقا امام زمان(ع): سربازانی که بدون هیچ چشم داشت درغربت انجام وظیفه می­کنند، رهبر معظم انقلاب فرمودند: من برای تمام مسئولین هروزدعا می­کنم اما وزارت اطلاعات را به نام و ویژه دعا می کنم. این همه عزمت که اسلام دارد و­اسلام عزمتش را به این سربازان گمنام امام زمان(ع) داده است اینان با خدمتهایشان به جامعه اسلامی عزت بخشیده اند، اگر دراین روز توطئه های دشمنان ما خنثی می­شود بخش اساسی آن با همین خدمات اطلاعاتی است، واقعاً در حیرت هستند رئیس وقت اطلاعات فرانسه یا آلمان به وزیر اطلاعات وقت اطلاعات ایران می گوید ما از تمام امکانات شما با خبر هستیم اما آن اشراف اطلاعاتی که دارید ما را در حیرت گذاشته است.

مناسبت بعدی فرمان حضرت امام مبنی برتشکیل ستاد فرهنگی بعدازشورای انقلاب فرهنگی است: مسئولین ومردم درارتباط با فرهنگ اگر امام زمان را می­خواهیم دقت داشته باشیم. فرهنگ انتظار، ولایت، عفاف وحجاب، از عفاف یک نکته عرض می کنم آنهایی که در این محفل نیستند ودرایران هم کم هستند امابی غیرت هستند ولی غیرتمند ها بشنوند امام صادق (ع) فرمود:(الکُف ان یکون عفیفاً) وقتی دختر و پسری می خواهند ازدواج کنند همکف و همتا باشند، عفت شرط همکف وهمتا بودن است، آنهایی که می­خواهند فرهنگ عفاف و حجاب را بی ارزش کنند از خواب غفلت بیدار شوند، خواسته امام زمان، نائب ایشان وامام امت این ها نیست.

 مردم و تمام مسئولین مؤظف هستند در ارتباط با فرهنگ دغدغه داشته باشند این جای تأسف است که به خاطر این که به فرهنگ ضربه بزنیم بگویم که می خواهیم فرهنگ را خصوصی کنیم فرهنگ هم خصوصی است و هم عمومی و همه وظیفه دارند فرهنگ ولایی و دینی را رواج دهند.

در دوران اصلاحات ضربه های فراوانی به فرهنگ زدند البته ذلیل شدند و باید یک عده درس بگیرند و مواظب باشند آن درس بازهم تکرار می­شود.

27خرداد تشکیل جهاد سازندگی: این روز را تبریک می­گوییم ،انصافاً جهاد سازندگی در جنگ تحمیلی و یک مدت بعد خدمات شایان ارائه داد انشاالله با همان روحیه سازندگی بیشتر تلاش کنند .

28خردادآغاز دهه نکوداشت مساجد: مخصوصاً درماه رمضان در مساجد حضور داشته باشیم وبه قول آقای قرائی بیایید به اندازه معتادها همت داشته باشیم، امیر مؤمنان فرمودند: (ابه مسکه بل خیر) خودت را به کارهای خیرعادت بده، دیگران را به در مسجد نشستن عادت دهیم، هیچ مکانی بجزء ظریح اهل بیت(ع)  قابل مقایسه با مسجد نیست ، مسجد ذاتاً مقدس است و نفس کشیدن در مسجد عبادت است .

گروه داعش (به معنای دولت اسلامی عراق وشام است) انشالله دولت عراق وشیعیان عراق بتوانند با وحدت این غده های سرطانی محصول صهیونیسم جهانی و مخصوصاً عربستان که این غده را متولد کرده است را از بین ببرند .

تشکر ازآقای محبی رئیس بیمارستان رازی ماهنشان، ان شالله مردم و مسئولین مخصوصاً مسئولین سلامت نگذارند سیاستهای کلان فراموش شود.

تشکراز اجراکنندگان جشن نیمه شعبان در شهرستان و مردم به منظور حضور در این جشن.

 

                    

 


[ شنبه 93/3/24 ] [ 7:47 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نشست مشترک اعضای شورای فرهنگی روستاهای بخش مرکزی شهرستان ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پورامام جمعه شهرستان برگزارشد .

مصوبات جلسه:

- مقرر گرید برای اجرای برنامه در کلیه مناسبتها تقویم زمانبندی مشخص و مدون یک ساله تهیه و به تصویب شورای فرهنگ عمومی شهرستان برسد و ملاک عمل قرار گیرد.

- مقرر گردید کلیه فعالیت های شورای فرهنگی روستاها توسط دهیاران بعنوان دبیر جلسه مستند سازی و در پایان هر سال گزارش کاملی به بخشداری و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ارسال گردد.

- و...

 


[ شنبه 93/3/17 ] [ 10:44 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان  اقامه شد.


[ شنبه 93/3/17 ] [ 10:7 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

دومین جلسه شورای اداری شهرستان در سالجاری برگزارشد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا زاهدی پور امام جمعه محترم شهرستان با تبریک اعیاد شعبانیه و عرض تسلیت به مناسبت سالگرد ارتحال بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی اظهار امیداری کردند که با پیروی از بیانات ائمه اطهار (ع) و نائب برحقشان مقام معظم رهبری همواره در راه حقیقت قدم برداشته و در مسیر خدمت به جامعه اسلامی و مردم شریف شهرستان ماهنشان موفق و موید باشیم.  
امام جمعه محترم با اشاره و توصیف خصوصیات کسانی که در سایه عرش امن الهی قرار می گیرند افزودند: اینان هیچ وقت کاری بدون اخلاص انجام نداده و عزت مردم را لکه دار نمی کنند.[ شنبه 93/3/17 ] [ 10:6 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

بیست و پنجمین سالگرد ارتحال معمارکبیرانقلاب اسلامی در مسجد ولیعصر(عج) شهرستان ماهنشان با حضور مسئولین ادارت و مردم شهید پرور ماهنشان برگزارشد.به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان: حجت الاسلام زاهدی پورامام جمعه شهرستان ماهنشان در مراسم سالروز ارتحال امام خمینی (ره ) را تسلیت گفت :و امام راحل را یک فیلسوف، اندیشمند و یک نخبه یادکرد.

وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) با اندیشه ناب خود توانست ایران اسلامی را تاکنون استوار نگه دارد.

وی افزود: امام راحل با بصیرت مردم را از جاهلیت و تاریکی زمان خصوصا از ستمگری های پهلوی و شاهنشاهی نجات داد.

حجت الاسلم زاهدی پور یاد و خاطره امام (ره) گرامیداشت واذعان کرد: یادوخاطره آن بزرگوار هرگز از ذهن ملت غیور ایران بیرون نخواهد رفت.

امام جمعه شهرستان ماهنشان اظهارکرد: جوانان و نوجوانان باید از معمار کبیرانقلاب اسلامی الگو بگیرند.چراکه حضرت امام (ره) از همه جهات نمونه وتمام احکام اسلامی را خود عملی کرد.

شایان ذکر است : این مراسم با مرثیه خوانی وسوگواری در مدح امام وشهدای 15خردادبه پایان رسید.

 

 


[ شنبه 93/3/17 ] [ 10:1 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

خودم و شما خواهران و برادران را به تقوای الهی و راه خداوند دعوت می­کنم. تا اینکه که به دنبال آن رستگاری و عنایت خداوند شامل حال ما شود و جامعه را براساس تقوا شکل پیداکند.همچنانکه آقا رسول الله(ص) فرمود:   (کم من العمل به تقوا الشد احتمالاً من کمل العمل به النصر) تصمیم و عمل به تقوا از سایر موارد بیشتر باشد.چرا؟ (وان هو لایعمل العمل به تقوا)به خاطر این که شرط قبولی هر عملی و شرط ثبت عمل در پرونده هر انسان عبارت است از تقوا؛ هرکارخیر و صالحی و هر عملی که انجام می­دهیم شرط پذیرش آن در محضر خداوند متعال عبارت است از تقوا .
همچنان که خداوند متعال در قرآن می­فرماید :(انما یتقبل الله من المتقین) هر عمل با تقوایی در محضر خداوند مورد قبول می­شود، در هفته های گذشته در مورد مباحث اخلاق به عنوان سبک زندگی مطالبی عرض شود.
از امام صادق(ع) نقل شده است که از ایشان پرسیدن آیه شریفه(لیبلوکم احسن عملا) خداوند شما ها را امتحان می­کند تا بداند عمل کدامتان خوب است و عملی مورد قبول واقع شود.آقا امام صادق می­فرماید که در این امتحان احسن عمل چیست؟ بهترین عمل و رفتار د رمحضرخداوند عبارت است از اخلاص عملی که خالصاً به وجه الله باشد عملی که برای خداوند و هیچ گونه ریا ونا خالصی در آن نباشد، اما در مورد نکته مهم و اساسی که وجود دارد این است که سعی شود شخصیت بر انسان براساس اخلاص شکل گیرد قرآن عظیم می­فرماید:(قل کلا یعمل لا شاکله) آیه 84 سوره اسراء شخصیت انسان هر گونه شکل پیدا کند اعمالش هم همانگونه پیدا می کند وهمان اعمال هم از او صادر می­شود و اخلاق زمانی اخلاق است که انسان بدون فکر وقتی که ریا است یعنی اینکه هنوز شخصیت من، شخصیت مخلص نشده است، شخصیت مبتنی بر اخلاق شکل پیدا نکرده است شخصیتی که اخلاقی شود، در هفته های گذشته عرض کردم زمانی اخلاق ، اخلاق است که برای من شخصیت باشد که اعماب خوب را انجام ندهم و آن را ترک کنم و اعمال زشت را انجام دهم و یا اعمال خوب را با ریا انجام دهم در این صورت اعمال من به درد نمی خورد وخَُلق این نیست ، خُلق این است که اصلاً انسان آنقدر برایش کارهای اخلاقی ملکه شود که حتی بعضی ها درخواب هم حرف غلط و عمل غلط انجام نمی دهد. معنای اخلاق به این اندازه است
و شخصیت الهی باشد (کلام یعمل شاکله) شخصیت اخلاقی را بر جامعه شکل دهیم جامعه­ای که اسلامی و دینی است وقتی که در درون انسان و جامعه این چنین شدبا خداوند می­تواند خالصانه حرف بزند. مالک ابن انس از علمای اهل سنت است که 1سال با امام صادق (ع) به مکه مشرف شدند دیدم این آقا می خواهند احرام ببندند ولبیک بگویند ولی بعغض اجازه نمی­دهد و این عمل چند بار تکرار شد و من بعد عرض کردم ابن رسول الله شما باید لبیک را بگویید می­دانم، ولی در محضر خداوند خجالت می­کشم و خوف دارم که من لبیک بگویم و خداوند بگوید لا لبیک خدایا من به تو روی آوردم وخداوند بگوید من از توروی بگرداندم واین نشان می دهد که شخصیت باید مخلصانه شکل پیدا کند ومبتنی بر اخلاص والی بودن باشد ودر این صورت است که انسان حتی در عبادت هم حیا می کند، شخصیتی مانند امام صادق (ع) حتی در عبادت می­خواهد خداوند را صدا بزند حیا می کند اما بعضی ها هم پیدا می شوند که در محضرخداوند با کمال بی حیایی گناه انجام می­دهند و نمازشان را ترک می­کنند، انسانی که مخلص نبود هرکاری را انجام می دهد وحیا هم نمی­کند . ومی شود ماجرای شخصی که امیر مؤمنان(ع) را در خواب می بیند و می­گوید در خواب دیدم که امیر مؤمنان(ع) ومن، می خواهیم از یک پلی عبور کنیم و واز این پل باید یک نفر عبورمی کرد و من از ایشان جلو تر رفتم و ایشان بعد از من آمدند از من پرسیدند که امیرمؤمنان(ع) به تو چه گفتند؟ نقل می­کند که ایشان در خواب به من سلام کردند واین مصداق آن آیه شریفه است که بیان می کند (اذ کاتب هم الجاهل کانو سلاما) بی حیایی را انجام داده است وهنوز هم نمی فهمد که چه اتفاقی افتاده است ومسئله ولایت این است که انسان کاملاً خودش را مطیع مولا بداند. ولایت الهی واولیاء الهی که خداوند به عنوان ولی تعیین کرده است.

خطبه دوم

خودم و شما خواهران و برادران را به تقوای الهی که راه خدا و راه تقوا و بهتریت توشه است دعوت می­کنم. امیر مؤمنان (ع) فرمود: ( اعتصمو به حبل الله وان الله حبل وستیلا) پناه ببرید به تقوای الهی به خاطر اینکه دستگیره استوار و پناهگاهی بلند و محکم (حبلا وسیقا حرفته ومعرفه وسیقه ) در مسیر تقوای الهی با ثبات قدم حرکت کنیم جامعه در این صورت آماده می­شود .امیرمؤمنان(ع) می فرماید: شرط تقوا محبت دنیا واستفاده ازدنیا به عنوان ابزار بسیار متفاوت است از چیزی که من عاشق دنیا باشم .(حب الدنیا راس کل خطیعتها) محبت به دنیا رأس کل گناهان است . هر جایی که دیدیم که به فساد کشیده شدیم اول برای خودمان قاضی باشیم و بعد در هر جایی هرمسئولی یا هر شهروندایرانی به فساد کشیده شد و حرص و گناه به او روی آورد بدانید که حب دنیاست که او را به آن جهت کشانده است .
لذا امیر مرمنان(ع) فرمودند: حب دنیا وتقوا دریک جا جمع نمی شود انسانی که به دنیا محبت دارد نمی تواند با تقوا باشدفرمودند: (حرام الا کل قلب متولهم به دنیا ان تسکنهم به تقوا) حرام است بر قلبی که دوستدار دنیا است که درآن تقوا جایگزین شود واین قلبی که دوستداردنیاست نمی تواند درآن محبت الهی به معنای حقیقی وجود داشته باشد و معنای حقیقی تقوا محبت است.
امام صادق(ع) فرمود:(حب الدین الحب ) آیا محبت و دوستی خداوند است و حالا اگر محبت خداوند وجود دارد باید به جای این محبت دنیاست، محبت خداوند وجود داشته باشد و دوستی اهل بیت و رسول الله باشد تا اینکه ما بتوانیم تقوای واقعی را رعایت کنیم.

مناسبتها:

10خرداد 2شعبان روز بدون دخانیات مثلاً اگر به یک نفری بگویند در هر ماه 15هزار تومان به یک مسجدیا هرکار خیری ، مسجد در راس هرکار خیری قابل مقایسه با کار های خیر دیگر نیست.مسجد یک بنای خیری است که خداوند متعال صریحا اعلام کرده است وکارهای خیر را هم انسانهای فاسق هم میتوانند انجام دهند اما کار خیری که منحصر به ایمان است (انما یعمرو مساجد الله من آمن بالله) فقط آنهایی توفیق پیدا می کنند که مساجر را آباد کنند که ایمان داشته باشند انسانهای بی ایمان توفیق پیدا نمیکنند درآابادانی مساجد توفیق پیدا کنند.
عرض می­کردم اگر به یک نفر بگوییند در هر ماه 15هزار تومان به یک مسجد کمک کن می گوید ندارم، اما این چنین آدمهایی تنها ماهی 30ال40هزار تومان به دخانیات پول می­دهند و دو کار حرام انجام می­دهد 1-آلوده کردن محیط زیست 2- آلوده کردن وجود جسمانی خود وعادت دادن نفس به کارهای حرام که خودش مقدمه برای کار های حرام دیگر است.
لذا انسانی که کار حرام انجام می دهد کار حرام بعدی را راحت تر انجام می دهد .انسانی وقتی که گناهی را انجام می­دهد شیطان خوشحال می شود و می­گوید می تواند گناه بعدی را راحتتر انجام دهد .صدمه و زیان به دیگران انسانی که سیگار می­کشد به دیگران خیانت می کند حیف ومیل کردن اموال ، انسان حق ندارد مال خود را از بین ببرد خداوند اموال را به ما امانت داده است ، وقتی می­گویم زکات و یا کمک به مسجد می­گویند پول نداریم ولی برای سیگار کشیدن پول هست بعضی از علما به عینه کشیدن سیگار را حرام دانسته اند مثل آیت الله مکارم شیرازی.
11
خرداد 3شعبان ولادت امام حسین وروز پاسدار: این ولادت را محضر امام زمان(ع) و ولی امر مسلمین و همه آزادگان جهان وعلی الخصوص پاسداران عزیز تبریک عرض می­کنم ان شاالله به معنای واقعی هم چنان که سید الشهدا جان خود خود را فدا کرد تا دین زنده بماند بعضی ها فکر می­کنند انسان باید وقتی بیکار هست نسبت به محضر خداوند برود پس نتیجه این است که بیکار ترین فرد امام حسین(ع) بود وقتی که در مراسمات مذهبی، جشنهای مذهبی حضور پیدا نمی کنیم ومی گوییم که کار داریم دین اصل است ودنیا فرع، زمین کشاورزی آن زمان مبارک است که من را از نمازخواندن باز ندارد وگرنه شوم است کارکشاورزی من را از این دنیا دور نکند و گرنه قطعاً نامبارک است .
4
شعبان ولادت قمر بنی هاشم روز جانباز را تبریک عرض می­کنم.امام صادق(ع)(کان عمو العباس محافظ البصیره ) چشمهای عمویم عباس روشن بود آیا این چشمها نابینا می­شود اصل نابینایی چشم دل است واصل بینایی هم چشم دل است. عمو عباس بصیرت داشت انسانی که بصیرت نداشته باشد نمی تواند در این راه برود.
سالروز بازگشت آزاده عزیز مرحوم حجت الااسلام والمسلمین ابوترابی شخصیتی که واقعا در اردوگاه عراقی ها انقلاب وتحولی دیگر ایجاد کرده بود آزادگان، جوانان، بزرگان زندگی این عزیز را مطالعه کنید درزندان نوعی اقدام می کند که ماموران عراقی درآخر نمی دانند باید چه کاری انجام دهند وجود این روحانیت مخلص نتیجه اش این شود که یکسری آزاده هایی که با آن عزیز حشر ونشر داشتند یک سروگردن از دیگران بالاتر هستند حتی بعد از آزادی. 5 شعبان ولادت امام سجاد را هم تبریک عرض می­کنم .
14
خرداد 6شعبان : ارتحال امام راحل بنیانگذار این نظام مقدس وعزیز خداوند متعال روحش شاد. یک امانت گرانبها بر جای گذاشت عزتی که به ایران اسلامی در برابر ذلت موجود در زمان طاغوت 2500شاهنشاهی ازرأس تا انتها آزادگی که به ارمغان آورد. و امروزه الگو بودن ایران اسلامی برای کشورهای که در برابر آمریکا قد علم کرده اند در این روز از ایران اسلامی الگو برداری می کنند ویکسری مشکلاتی هم هست بر می­گردد به مسائل فرهنگی ما مردم ما 2500سال طاغوتی زندگی کرده اند و باقیمانده آنها هنوز موجود است و ما مدافع اختلاس هستیم و فرهنگ ما فرهنگ اختلاس است بهترین رئیس اداره آن است که به کارمند ش نگوید خوب کار کن و توبیخ نکند و این رئیس اداره نجیب است چون کارمندش را به خاطر کم کاری توبیخ نمی­کند در فرهنگ ما ایرانی ها این رئیس نجیب است و رئیس نا نجیب رئیسی است که کارمندش را به خاطر کم کاری و دیر آمدن وزود رفتن توبیخ می­کند.پس ما مشکل آفرین هستیم ما پارتی بازی اداری را خودمان می­خواهیم منتها می­گویم برای خودمان باشد. ما باید فرهنگمان را اصلاح کنیم کارمندی که کم کاری می کند و کارگری که در سرزمین کشاورزی و یا ساختمانی کوتاهی می­کند این انسان مختلص است و وقتی که تذکر داده میشود ناراحت می شوند فرهنگ ما فرهنگ ما اختلاس است کسی که قرارداد می بیندد با 200هزار تومان 8ساعت کار کند واگر کمتر از 8ساعت کار کند اختلاس کرده است چون به زور با او قرار داد بسته نشده است و خود اوراضی بوده است.
امام راحل تا حد بسیار زیادی فرهنگ جامعه را اصلاح کرد امام اول تئوری انقلاب وتئوری حکومت را بر اساس ولایت را تدوین می کند چیزی که در غرب وکل عالم بی نظیر است . انقلابی که در غرب وبلوک شرق اتفاق افتاده است اولاً همه آنها محکوم به شکست بودند اما امام عملیاتی این نظریه انجام داد البته نگاه کلان انسانهای خرد بین وریز بین وانسانهای که به دنبال ضعف می گردند نقاط قوت را نمی بینند ود نگاه کلان بالاترین معیار ونشانه این انقلاب این است که دنیای غرب واستکبار با این نظام وانقلاب دشمن هستند، آیا موفقیتی کمتر از این که اگر موفق نیست غرب بگوید حکومت منفعل وضعیف مگرکشوری که ضعیف است می تواند در بابر چندین کشور قدرتمند ایستادگی کند؟ واین نشان از این است که نظام وحکومت قدرتمند است البته چون دشمنان ما زیاد است سعی می کنند نقاط ضعف ما را بزرگ نشان دهند .
وما باید شاکر خداوند باشیم که رهبری مانند مقام معظم رهبری داریم شخصی نقل می کند شنیدم که حضرت آقا به منزل آیت الله بها الدینی رفته بودم ومن هم رفتم واین موضوع را از آیت الله بها الدینی پرسیدم وایشان فرمودند: دیروز چند دقیقه ای خورشید در این منزل طلوع کرد ورفت واین خورشید دارای خیرات وبرکات بسیار است وتعبیری ایت الله در مورد رهبر معظم انقلاب می نویسند ایشان هیچ گونه بهانه دنیوی ندارد ومی گویند انتصاب شما را به مقام ولایت تبریک عرض می کنم وبرای ایشان چها صفخه نامه می نویسند وباید خداوند را شاکر باشیم که چنین رهبری بی نظیر راداریم وتحلیل گران جهان می نویسند اگر رهبری امام راحل جهانی است رهبری مقام معظم رهبری هم جهانی است واهل سنت ما در اصل کار های خود را بر اساس رهنمود های رهبری انجام می دهند وتوصیه ای داریم مخصوصاً مسئولین ومردم در مورد اقتصاد مقاومتی پشتیبان رهبری باشند ورهنمودهای ایشان را انجام دهند.

   

 

  

 

 


[ شنبه 93/3/10 ] [ 12:54 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 171
بازدید دیروز: 211
کل بازدیدها: 562617