http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

مراسم احیای شب نوزدم ماه رمضان درماهنشان به روایت تصویر


[ دوشنبه 93/4/30 ] [ 1:21 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه ماهنشان ،مسئول بسیج ناحیه دانشجویی استان زنجان ،معاون فرماندار و فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان از فعالیت های اردوهای جهادی و طرح هجرت در روستای تخت یورد از توابع ماهنشان بازدید به عمل اوردند.روستای تخت یورد در چندکیلومتری بخش پری که تقریبا دارای 450 نفرخانوار می باشند.که به لحاظ جاده اهالی این روستا بسیار در مضیقه می باشند.
گفتنی است : دانشجویان جهادگر از 16تیرماه در این روستا به فعالیت هایی از جمله آموزش قرآن کریم در مقطع های مختلف ،نهضت سوادی آموزی ،آموزش خیاطی ،زبان ،بافتنی و عروسکسازی و غیره مشغول هستند.
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه ماهنشان در این مراسم گفت: کارجهدی همت مضاعف می خواهد .
وی ادامه داد: دانشجویان جهادی بیانات رهبری را شنیده و در تحقق آن در مناطق محروم مشغول به خدمت رسانی هستند .
وی با اشاره به زحمات جهادگران درماه رمضان اظهارکرد: از خدا بریدن مشکلات را زیاد و برکات را کم می کند اما ثواب تلاش دانشجویان جهادگر در این ماه آنهم در مناطق محروم بیشتراست.
امام جمعه خاطرنشان کرد: عزم ملی و مدیریت جهادی یعنی خدمت در مناطق محروم و این حضور شما دانشجویان در این روستا به مراتب برکت را دنبال دارد.


[ پنج شنبه 93/4/26 ] [ 8:56 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

طی مراسمی در جلسه شورای اداری شهر دندی، با حضور ائمه جمعه شهرهای ماهنشان و دندی، فرماندار ماهنشان، مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری، اعضای شورای اداری بخش دندی، فرماندهان نظامی و انتظامی، اعضای شوراهای اسلامی روستا‌ها، بخش، شهر و شهرستان، دهیاران، خانواده معظم شهداء و جمعی از مردم سیروس رستمی به عنوان بخشدارجدید انگوران معرفی و از خدمات قاسم ملکی تجلیل شد.
در این جلسه حجت الاسلام زاهدی‌پور امام جمعه ماهنشان ضمن تقدیر و تشکر از مقام عالی استان بخاطر انتصاب بخشدار جدید انگوران، خطاب به مدیران اجرایی گفت: مسئولین باید با روحیه خدمت، عطوفت را نیز مد نظر قرار داده و در جهت حل مشکلات مردم قدم بردارند.وی رفع معضلات و مشکلات را باعث خوشحالی مردم ذکر کرد و گفت: روحیه مردم داری و مدارا با مردم نیز باید یکی از خصوصیات مسئولین باشد.


[ پنج شنبه 93/4/26 ] [ 8:50 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

به گزارش رابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان : محسن بهاری بعنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد ماهنشان معرفی شد.مراسم معارفه محسن بهاری بعنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد  ماهنشان روز دوشنبه راس ساعت 16 در محل دانشگاه آزاد اسلامی ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان مقدم مدیرکل ارشاد استان زنجان  ،فرماندار و جمعی از مسئولین ادارات و فرهنگیان شهرستان ماهنشان برگزار شد.
در این مر اسم حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور به ابعاد فرهنگ با عنوان فرهنگ واقعی و فرهنگ آرمانی اشاره کرد و افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مباحث فرهنگی به قدری کامل و جامع است که برای حرکت روبه جلو در فرهنگ باید به آن توسل جست.
وی از نبود ذخیره دانشی متناسب با فرهنگ آرمانی در جامعه انتقاد کرد و گفت: نگاهی که به دین داشتیم نگاه عادلانه ای نبود.امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به اینکه تغییر در فرهنگ واقعی تدریجی است، تصریح کرد: در زمینه تاکید بر اهل بیت(ع) که از اولویت های فرهنگی در کشور است، بیش از گذشته باید توجه شود.


[ پنج شنبه 93/4/26 ] [ 8:48 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

 به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان، علی امیری روز یکشنبه 22 تیرماه  با اعلام این خبر افزود:
: دفترنمایندگی اداره اوقاف و امورخیریه در ماهنشان با حضور مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان ،امام جمعه ،فرماندار،و مسئولین ادارات وروحانیون ومعتمدین شهرستان تأسیس وافتتاح شد. زاهدی پور امام جمعه شهرستان با تبریک سالروزمیلاد امام حسن مجتبی (ع) گفت: یکی از فضائل امام حسن (ع) وامام حسین نام های مبارکی است که برروی آنها قرارگرفت طوری که در زمان جاهلیت سابقه استفاده از این اسامی نبود .
وی افزود: چون برنامه درجهت ترویج وقف می باشد یکی از اوصاف امام حسن (ع) کریم وبخشندگی اوست ایشان به قدری بخشنده بودندکه دشمنان فقیرراهم رد نمی کردند واموال خودرا به سه قسمت درراه خدا تقسیم کرد.
امام جمعه بیان کرد: پیامبرواهل بیت علیهم اسلام با رفتارو اعمال خود مسلمانان تمام عیاری تحویل جامعه داده اند .
وی ادامه داد: باید درراستای ترویج اوقاف وقف درراه دین کوشیدچرا که طبق روایات عذاب الهی از اهل سخاوتمندان برداشته می شود.
زاهدی پور به موقوفات شهرستان اشاره کردواذعان داشت: موقوفات ،زینت شهرستان است وباید دراین راستا حفظ ،ارتقاوترویج تلاش شود.
درادامه فرماندارماهنشان ضمن خیرمقدم از تمامی کسانی که درراستای تأسیس دفتر اداره اوقاف وامورخیریه  تلاش کردند تقدیروتشکربه عمل آورد.
باقری مدیرکل اداره اوقاف وامورخیریه استان زنجان درادامه باتعریف رمضان اظهارداشت : رمضان به خاطراین نامگذاری شده که گناهان را می سوزاند ودرقرآن به آن اشاره شده ومکانی است که گرمای آن زیاد و به قدری است که مانع رویش گیاهان است .وی اضافه کرد: تمام روزهای رمضان بخصوص امروز که ولادت امام حسن (ع) بسیارمبارک می باشد چراکه روح وجسم راصیقل داده وگناهان رامی سوزاند.
باقری خاطرنشان کرد: هرکس به نوبه خود باید درراستای دین ،قرآن ،عترت تبلیغ نموده ومنشاخیروبرکات باشد.
وی بااشاره به وقف های امام علی (ع) گفت: کارکردوقف اززمان به دنیا نیامدن تا قیامت وحتی تازمان های بسیار طولانی است .
وی به وظایف وبرنامه های اداره اوقاف وامورخیریه اشاره کرد وبیان داشت: احیا وافزایش بهره وری ومصرف بهینه وهمچنین شناسایی احیا موقوفات وشناسایی اماکن متبرکه ،با وجود 160امامزاده دراستان وتربیت 4هزارحافظان قرآن دراین اماکن ،انجام کارهای فرهنگی دراعیادووفات ،انجام درست مأموریت ها،تحقق بخشیدن به فرمایشانت رهبری ،طرح آرامش بهاری ،طرح نشاط معنوی دراوقات فراغت برای دانش آموزان ،سوگواری یاس نبوی ،ضیافت افطاری ،جشن اعیادنبوی وعلوی،جزخوانی قرآن درحسینیه که سومین استان می باشد،بازسازی اماکن متبرکه ،کمک به مساجد،بیمه کردن خادمین ثابت مساجد،کمک به نیازمندان به صورت وام وتسهیلات وغیره از وظایف وبرنامه های اداره اوقاف وامورخیریه استان است.

 


[ دوشنبه 93/4/23 ] [ 10:41 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان، علی امیری روز یکشنبه 23 تیرماه با اعلام این خبر افزود:
همایش روحانیون شهرستان ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد. که در این همایش حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پورامام جمعه شهرستان ماهنشان با توجه به اعمال ورفتارانسانها وبرداشت ازروایات گفت: خداوندمتعال فرمودند هرکس با مردم هرجور رفتارکندمن هم با آن آنگونه رفتارخواهم کرد پس خداوند به بندگانش عنایات خاصی دارد وهرکس درهرزمینه  ای بخیل برای همنوعانش باشدبه ضرراوست.
وی درادامه اظهارکرد:علمای که دراین ماه رمضان می آیند باید به مسائل فرهنگی بپردازند یکسری از مسائل دراین شهرستان کم رونق می باشد که باید دراین زمینه ها فرهنگ سازی شود..
امام جمعه ماهنشان افزود: مردم شهرستان ماهنشان متدین ترین وباحجاب وبا حیا ترین مردم هستند اما به دلیل کم بودن روحانی  از برخی مسائل دینی نآگاه می باشندکه بایدمردم رانسبت به مسائل دینی آگاه کرد.وی ادامه داد: با حضور روحانیون درشهرستان مردم به لحاظ اجتماعی ،اقتصادی ومعنوی  پیشرفت می کنند پس لازم به ذکراست که درخصوص ثبت نام درحوزه علمیه خواهران وبرادران درشهرستان تبلیغ صورت گیرد.

.


[ دوشنبه 93/4/23 ] [ 10:27 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.

خطبه اول نمازجمعه ساعت 13:55 (به امامت امام جمعه شهرستان حاج آقازاهدی پور)

خودم و شمابندگان بزرگوارخواهران و برادران رادعوت به تقوای الهی می کنم که خدا انشاءا…برگناهان همه ماقلم عفوعنایت کندماه رمضان ماه روزه داری است اگرزحمتی نداشت روزه داری درکارراحت زیاداستقامت نیست پس برای بندگی بایدزحمت کشیدازمصادیق بزرگ صبرمی فرمایندروزه است.صبرحبس نفس بندگی کم خوابی و احیانأ بی خوابی دارد یکی از ارکان مهم اسلام روزه داری است در روایت 5رکن برای اسلام معرفی کرده اند :1-نماز2- روزه3- حج 4-جهادو 5- ولایت . و اهمیت آن است که به ولایت معتقدباشدکسی که به ولایت اعتقاد نداشته باشدنمازش قبول نیست ونیت قرب الهی رانیاورده است انسان عاشق بندگی و عبادت است ازطرفی روزه داری شهوت راازجامعه دورمی کندکه اکثر به هوای نفس برمی گرد در وزه داری به انسان هوای تازه می دهدپس روزه داری این اندازه اهمیت دارد که روزه سپری دربرابرآفات دنیاست البته گرصبرکنی زغوره حلواسازی بهشت رابه بهامی دهندنه به بهان
وقتی روزه میگیریم نیت کنیم که نفس و وجودخود را از شهوات حفظ کنیم ازگناهان دوری کنیم،دروغ نگوییم و سوگنددروغ نخوریم کسی که خودراازروزه داری عقب بیندازدازانسانیت بدوراست خداوندمتعال درماه رمضان مارادنبال کاری فرستاده که آن روزه داری است روزه یک خاصیت دیگرداردکه روزه صورت شیطان راسیاه می کندالبته به دیگران صفا وروشنایی بدهیم که به دنبال روزه بروندکه درواقع روزه زکات بدن است هرچیزی زکاتی داردوزکات بدن روزه گرفتن است
 خطبه دوم:

بنده خودم و شمانمازگزاران رادعوت به تقوای الهی می نمایم نفس های شمانفس های خداوندی است امام صادق(ع)می فرمایند:تقواپیشه کنیدخدا را بزرگ شماریدتقوایعنی خواب روزه گران آن است که کسی طرف آن زمین بیندازدوای به حال کسانی خدا را کوچک شمارد و خداوند او را خوار می نماید کسی که روزه نمی گیرد عاقبت بخیر از دنیا نمیرود.

مقام معظم رهبری امام خامنه ای:سخنرانی اخیر فرمایشات گهربارش حفظ خط قرمز غنی سازی های البته بااعتدال ورعایت اصول مادام بهانه اعتدال کوتاه نیاییم.190000سوءواحدغنی سازی لازم داریم تاانرژی هسته ای ما غنی باشد.مردم پشت سرمقام معظم رهبری هیچ وقت از مذاکره هاکوتاه نمی آیدود شمنان باید بداننکه خون شهدا حاضر و ناظراست وکوتاه نمی آییم و در زیر سایه مقام معظم رهبری عزتمان رابیشتر و بهتر نمائیم.

حمله به غزه غفلت رسانه های مخصوصأغرب غفلت زدگی و جنایتهای بسیاردیگر ر‍‍‍‍زیم درنوار غزه خون غزه ها(کودکان مسلمان)رابه زمین می ریزندکسانی که در برابر ر‍ژیم هیچگونه گناهی ندارند امابه آنان ظلم می شود ،آنها باید در مقابل آنها بایستند.

اگر یک مسلمان دق مرگ باشد جادارد مسلمانان شیعه در مقابل آنان مقاومت نمایند .تبریک عرض می کنم هفته پیش از عزیزان مالیاتی اما اطلاع رسانی نشده بود مالیات معیار سازندگی ایران است نه تنها ایران و همه کس  میخواهد جامعه اش پیشرفت کند مواد خام ، خام فروشی کند یا در آبادانی کشور سهیم باشد مالیات گرفتگان خمس دارد. مالیات دانه درشت  در ماهنشان یا غیر ماهنشان باید عدالت مالیاتی شود ارتقاء و افزایش مالیاتی که مردم نیز خوشبین  میباشد تلاش نمایند با کمک مردم حق و هزینه زندگی، هزینه شهروندی را ادا نمایند .مسئولان نیز رضایت رهبری ورضایت مردم تحقق یابد.
در روز جمعیت ایران روبه پیری است اگر سیاستهای امام خامنه ای ابلاغ گردد با حالت بحران مواجه نمی شدیم روحانیت با تبلیغات در ماه رمضان جا بازکنند در مورد روزه خواری جلسه ای در ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر،ضابطین وناصحین وکسانی که مسئول امر به معروف ونهی از منکر هستند امر به معروف ونهی از منکر نمایند  ودادگستری ودادستان حمایت نمایند .روزه خواری یعنی بی حیایی  در ملاء عام .مسافر حق غذا خوردن در ملاء عام را ندارد مریض نیز همچنین.
نیروی انتظامی فعال می باشد در این زمینه باید همچنان تلاش نماید.
مردم ماهنشان متدین می باشند با اعتماد صریح می گویم که ایمان دارم مردم ماهنشان متدین ومذهبی هستند .
شبکه بهداشت در بازدید های گذشته رئیس محترم شبکه هرگونه تشریفات برای کاهش جمعیت اشکال دانستند
هیچ کس حق تبلیغ برای کاهش جمعیت ندارد مسئولان باید رصد  نمایند. وبا آنها برخورد شود واین مسائل به لحاظ کیفری جرم محسوب می شود.
شنبه 21تیرماه درمسجد گوهرشاد کشف حجاب صورت گرفت در ماجرای مسجد گوهر شاد عده ای شهیدشدندکه یادشان را  گرامی می داریم با بدبابد حجابان برخورد شود .مقام معظم رهبری اشاره دارند که مسلمان اگر  دو تار مو در بیرون داشته باشد متواند مملکت را خراب کند بسیجیان نیروهای انتظامی دراین زمینه تلاش نمایندودرزمینه  متوقف کردن خودرویی هایی که کمربند ایمنی واصول را رعایت نمی کنندبرخوردشود.

اصول اساسی اسلام باید رعایت شود حتی مأ موران راهنمایی ورانندگی نیز دقت نمایند در این زمینه .درمورد حجاب شرم وحیاباید باشد

وای برکسانی که بی حجاب وبی حیا هستند .قوه قضائیه به بخشنامه اخیر حتمٌا با قوت وقاطعیت تمام مقابله نماید. صادر کننده این به عنوان مجرم شناخته میشود

22 تیر 15 رمضان میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) عزیزان مبلغ درماه رمضان مطالب  را در این زمینه ارائه نمایند.قضییه خنثی کردن فتنه 18 تیرماه که لبیک به مقام معظم رهبری بود ما نمی گذاریم این فتنه ها صورت گیرد. 


24 تیر 17 رمضان شبهای لیله القدر استمساجد باز است شبهای احیاءشروع می شود هوای یکدیگر راداشته باشید .
25
تیرماه روزبهزیستی وتامین اجتماعی است که این روز را نیزگرامی می داریم.
نماد دینی این نظام عفاف وحجاب است .سالروزعفاف وحجاب  شبکه اشراق در این زمینه بر نامه هایی داشته است . از ریاست محترم صدا وسیما تشکر می نماییم خبر های مطلوب در این زمینه ارائه نمودند.
مدرک حوزه رسمی است خواهران سطح 2 کار شناسی براداران سطح 1
مشاهده می نمایم که بعضی انسانها ،انسانها یی هستندکه بیهوده سخن می گویند اما باید رعایت شود


[ شنبه 93/4/21 ] [ 10:15 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه ستاد احیائ امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ماهنشان در ساعت9 صبح با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان،اعضاء و مدعوین در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزارشد.
ستاد احیا امربه معروف ونهی از منکر با حضور امام جمعه ،فرماندار، فرمانده سپاه ، ومسئولین و اعضای ستاد شهرستان برگزار شد.به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان :برزگر فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان دراین جلسه یادوخاطره شهید آمربه معروف علی خلیلی را گرامیداشت ودرادامه به ارائه گزارش سه ماهه سال پرداخت.
وی اظهارکرد: تشکیل 64شورای امربه معروف ونهی از منکر درسطح پایگاه های مقاومت وحوزه ها ی بسیج  ،برگزاری جلسه هم اندیشی نخبگان درخصوص راه های مقابله با ماهواره وارائه آن به صورت داوطلب( که یک مورد هم تحویل دادند) ، دیدار با خانواده های شهدا ،برگزاری همایش تبیین ضرورت های افزایش جمعیت ،توجیه سرگروهای صالحین وفرمانده پایگاهها درخصوص دجال واره ،برگزاری نهضت روشنگری وغیره از  برنامه ی  سپاه ناحیه ماهنشان درسه ماهه سال 93می باشد .
برزگر افزود: با توجه به یکی از موضوع های جلسه که دجال واره است ،استفاده از ظرفیت روحانیت درمنطقه که نسبت به آگاه سازی از آسیب های آن مردم را آگاه کنند.
وی اضافه کرد: آغاز مبارزه با دجال واره درگام اول درماه رمضان ومرحله دوم درماه محرم انجام می شود.
فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان اذعان داشت: درگام اول روش توجیهی واغنا وآگاه سازی مردم نسبت به مضرات وآسیبهای آن وتحویل ماهواره به صورت داوطلب است.
درادامه هریک از اعضا به ارائه مشکلات وموارد معضلاتی درشهرستان را بررسی کرده وبه ارائه راهکاروپیشنهادات پرداختند.
در پایان حجت الاسلام زاهدی پورامام جمعه ماهنشان با اشاره به فیضوات ماه رمضان اظهارکرد: نفس کشیدن دراین ماه عبادت وذکرخداست واین خود همان اشاره به عظمت ماه مبارک رمضان دارد،بنابراین احترام این ماه باید نگه داشته شود وبا روزه خواری وکه درملا عام است برخورد شود.
وی اشاره کرد: فرهنگ درکشور ما مظلوم واقع شده ومتأسفانه آن چیزی که درکشورما فرهنگ شده همایش ،نمایش وگزارش می باشد .
حجت اسلام زاهدی پور تأکید کرد: مقوله امربه معروف ونهی از منکر را باید درجامعه نهادینه وفرهنگ سازی کردوهمچنین دراین بعد باید زیربنایی کارشود.
وی درادامه به تأثیرات برنامه ها وفیلم های ماهواره اشاره کردوگفت: حتی برنامه های به ظاهر مثبت ماهواره اثرات مخربی درجامعه دارد ،مثال سفره های که به مناسبت ماه رمضان دایر است مختلط محرم ونامحرم بوده وروابط وارتباطات بین آنها با عث بی غیرتی وازبین بردن حیا می شود.
امام جمعه ماهنشان اعلام کرد: یکی از عوامل اساسی آمار طلاق تأثیر فیلم های ماهواره است، چراکه بی قیدبندی ،بی غیرتی ،انحرافات جنسی ورواج ارتباطات نامشروع ،زیرسوال بردن غیرت دینی ،مختلط بودن سفره ها،اجتماع زنان دربیرون ازمنزل درصورت نبود نیاز،ترویج فرهنگ غلط،ترویج هم جنس بازی وغیره را ترویج وبه خوردملت ایران اسلامی می دهند.
وی بااشاره به اهمیت امربه معروف ونهی ازمنکر تشریح کرد: اگر کسی مرتکب گناهی درنهان شد وآشکارانبود فقط خود گنهکاربدبخت می شود ، ولی اگر گناهی آشکارا انجام شود وهیچ کس اعتراض نکند ،ضرربه کل جامعه می رسدواگر گناه علنی شود دردین خدا ضروزیان می رساند واهانت به دین می شود که اگر به دین اهانت شدجامعه روبه آلودگی وهرج ومرج کشانده می شود.


[ دوشنبه 93/4/16 ] [ 12:18 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

گلدسته های مسجد و مصلای باقرالعلوم (ع) ماهنشان در مورخه 15/4/93 نصب شد.

هزینه ساخت و نصب و حمل آن به ملبغ پنجاه میلیون تومان می باشد.

 

 

 


[ دوشنبه 93/4/16 ] [ 11:47 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.


[ دوشنبه 93/4/16 ] [ 11:30 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 2
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555554