http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان  به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.


[ شنبه 93/12/23 ] [ 11:39 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین کریمی امام جمعه موقت شهرستان اقامه شد.


[ شنبه 93/12/16 ] [ 9:14 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جشنواره خیرین مدرسه ساز باحضور مام جمعه  محترم شهرستان،معاونت سوادآموزی اداره کل زنجان ، معاونت اداره کل نوسازی زنجان ،مدیرعامل خیرین مدرسه استان زنجان و هیأت همراه،اداره آموزش وپرورش، وجمعی از مسئولان شهرستانی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید رجایی برگزار شد.
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان درادامه ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهارکرد: جایگاه حضرت زهرا (س) ومنطقی که برای زندگی ترسیم کرده معرفت به اضافه هویت است .
وی بیان کرد: رفتارهای اجتماعی فرد براساس هویت آن شکل می گیرد واگر بخواهیم هویت دینی درجامعه را ترسیم کنیم باید افراد آن جامعه براساس هویت دینی وفاطمی حرکت کنند.
وی با اشاره به سبک زندگی اسلامی افزود: الگو گیری از سنت وروش زندگی اهل بیت عصمت وطهارت (ع) مسیر زندگی انسان را تغییر می دهدواین الگو گیری نیاز به معرفت دارد ، معرفتی که ما را به خدا برساند .

 


[ شنبه 93/12/16 ] [ 9:10 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه ستاد گرامیداشت ایام فاطمیه در محل دفترامام جمعه با حضور مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان زنجان ، امام جمعه ماهنشان وجمعی از مسئولین وخیرین برگزارشد.
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان دراین جلسه اظهارکرد: هویت هرفرد درجامعه هویت اجتماعی ورفتارهای اجتماعی را تعریف می کند بنابراین با توجه به کشوراسلامی ایران ، هویت ایران اسلامی ، هویت فاطمی است .
باقری مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان زنجان درادامه ضمن تسلیت سالروز شهادت اولین مدافع ولایت اظهارکرد: بزرگترین موقوفه در راستای ترویج فرهنگ ثقلین که همان فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع) است.
وی درادامه با اشاره به عملکردهای اوقاف وامورخیریه استان زنجان اظهارکرد: در ایام فاطمیه طرح آرامش بهاری در 40بقاع متبرکه و طرح یاس نبوی در 4ا امامزاده استان اجرا می شود که درشهرستانها هم با عنایت ائمه جمعه ودیگر ارگانها برگزارمی شود.
باقری با اشاره به جلوگیری از انحراف در ایام فاطمیه افزود: فاطمیه عامل وحدت است واصل اجرای طرح ، جلوگیری از افراط وتفریط بوده وزنده نگه داشتن ایام فاطمیه با حفظ جایگاه حضرت زهرا (س) مهمترین وظایف ما دراین ایام است.
دراین جلسه اعلام شد : سردرادارات بنرهای سیاه نصب شود، سطح شهر تا 4فروردین سیاه پوش شود، دسته عزاداری در 4فروردین درسطح شهر حرکت کند، احسان فاطمیه در مسجد ولیعصر (ع) برگزارشود.


[ شنبه 93/12/16 ] [ 9:7 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نشست صمیمی امدادگران کمیته امداد امام خمینی (ره) با امام جمعه شهرستان ماهنشان  امروز درمحل دفتر امام جمعه به مناسبت هفته احسان ونیکوکاری برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ، حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان  با اشاره به سیره انبیا واولیای الهی گفت: هم نشینی با فقرا سیره انبیا وامامان معصوم (ع) است.
وی با اشاره به توطئه دشمنان به کم رنگ کردن جایگاه انبیا واهل بیت پیامبر اکرم (ص) اظهارکرد: دشمنان در صدد تضعیف جایگاه اهل بیت علیهم السلام هستند ومسئولین فرهنگی باید آگاهانه در راستای مقابله با این ترفند اقدام کنند.
زاهدی پور با اشاره به احادیث وروایات افزود: اگر می خواهید عزت شما بالا برود محبت خودرا با فقرا افزایش دهید ومحبوبترین مردم کسی است که به روزی خوران خداوند کمک کند.
وی درادامه تأکید کرد: امدادگران کمیته امداد بیشتر با کسانی که مشکل مالی دارند روبرو هستند بنابراین حفظ عزت وشخصیت آنان واجب است ونباید کسی مسلمانی را تحقیر کند که این کار خشم خدا را به همراه دارد.


 

 

 

 

 

 

 


[ شنبه 93/12/16 ] [ 9:6 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ماهنشان به مذاکرات ژنو اشاره و اظهار داشت: تیم مذاکره کننده باید بدانند که هر جایی که در این مذاکرات عزت مردم زیر سوال برود باید حساسیت نشان دهند.
وی با تاکید برحفظ حقوق و عزت مردم ایران در مذاکرات عنوان کرد: انقلاب ما برای عزت مردم بود و مذاکرات نیز باید در راستای عزت مردم ایران باشد.
امام جمعه ماهنشان ضمن تشکر از تیم مذاکره کننده خاطرنشان کرد: دشمنان به ما نیاز دارند و هرچه بیشتر نیازمند توافق هستند.
وی با اشاره به روز امور تربیتی و تربیت اسلامی تصریح کرد: تربیت اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخودار بوده و الگوهای تربیتی اسلامی ارائه شده است.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور ابراز کرد: تربیت اسلامی بهترین تربیت و فرهنگ دینی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در این راستا حوزه‌های علمیه تامین کننده جایگاه تربیت اسلامی هستند، تاکید کرد: در شهرستان ماهنشان نیز حوزه‌های علمیه برای فعالیت در این باره تاسیس شده است.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به فراخوان جذب طلبه در مدرسه علمیه زینب کبری تصریح کرد: هم اکنون 12 طلبه در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.
وی با تاکید بر اینکه این مدرسه در یک ترم با 12 طلبه کار خود را آغاز کرده است، گفت: برای سال آینده اقدام به پذیرش به صورت حضوری و نیمه‌حضوری کرده‌ایم.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور خاطرنشان کرد: تحصیل در این مدرسه رایگان است و به محصلان بیمه تامین اجتماعی تعلق می‌گیرد.
وی به 9 اسفند مصادف با روز حمایت از حقوق مصرف کنندگان اشاره کرد و یادآور شد: حمایت از حقوق مصرف کنندگان ارتباط تنگاتنگ با اقتصاد مقاومتی دارد.
خطیب جمعه ماهنشان با بیان اینکه تولیدات خوب باید مورد حمایت قرار گیرند، تاکید کرد: تولید محوری در جامعه باید ترویج یابد.
وی با تاکید بر اینکه پشتیبانی از تولید کننده باید در اولویت باشد، ابراز کرد: قوانین و آئین نامه‌هایی که مانعی برای تولید کنندگان است، اصلاح شود.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور با اشاره به اینکه باید جلوی رانت خواری در تولید گرفته شود، عنوان کرد: اگر موانع موجود در مسیر تولید برطرف نشود حق مصرف کننده به صورت جدی حل نمی‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در تولیدات کشاورزی شهرستان ماهنشان وجود رانت و تحمیل هزینه‌های اضافی از سوی دولت سبب بروز مشکلاتی برای کشاورزان این منطقه شده است.
امام جمعه ماهنشان به 13 اسفند ماه مصادف با شهادت حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: ارزش ایشان فقط به سبب فرزند حضرت رسول‌(س) نیست بلکه به این دلیل که مدافع ولایت بود.
وی خاطر نشان کرد: در شهرستان ماهنشان به مناسبت شهادت ایشان برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور به 14 اسفند مصادف با تاسیس کمیته امداد امام خمینی اشاره کرد و افزود: یکی از افتخارات امام راحل تاسیس این کمیته و فرهنگ کردن کمک به مستمندان و درماندگان بود.


[ یکشنبه 93/12/10 ] [ 8:19 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
خطبه اول:خودم و شما نماز گزاران خواهران وبرادران را به تقوای الهی دعوت می کنم .ان شاءالله با رعایت تقوا بتوانیم رضایت خداوند را جلب کرده وزندگی با آرامش وبا عزت را برای خود کسب کنیم.امام علی (ع)می فرماید:تقوا اولیای خداوند را در برابر محارم الهی حمایت و پشتیبانی می کند.کار کرد دیگر تقوا که امام علی (ع)می فرماید:خوف الهی یکی از سرمایه های معنوی است و یکی از نشانه های ایمان است.خدا مهربان است و از خدا نتزسیم و خود را با این حرفها قول زده و دچار عذاب الهی شویم.انسان هایی که گرفتار عذاب الهی می شوند به خداوند می گویند :ما را به دنیا باز گردان وبه آنها جواب داده می شود که مگر تاکنون در ذنیا نبودید؟چه چیزی باعث می شود که انسان از خواب بیدار شده ونیمه شب به راز و نیاز با بپردازد؟یکی این است که خوابش نمی آید یا اینکه از خوف خداوند بیدار وبا او رازو نیاز می کند ودوم اینکه مگر خداوند به نماز و روزه ما احتیاج دارد ؟نه، خداوند محتاج نماز و روزه ما نیست ما برای این نماز می خوانیم و روزه می گیریم که به خداوند ، بندگی و صداقت خود را ثابت کنیم.اما در مورد معراج، پیامبر می گویند:وقتی به آسمان سوم رسیدم در آنجا حضرت یوسف را دیدم ،سام و گفتگو کردیم.در آسمان چهارم ملکی را دیدم که بر تختی نشسته بود و شبیه آن را در آسمان های دیگر ندیده بودم و خیلی عظمت داشت اما جبرئیل به این ملک گفت:از تخت خود قیام کن وآن ملک ایستاد وجبرئیل گفت آن ملک تا روز قیامت ایستاده خواهد ماند و نمی نشیند.پیامبر(ص)می فرماید:در آسمان چهارمحبه ای دیدم که از مروارید درخشان بود و4رکن وستون داشت و4در که از حریر سبز بود.پیامبر(ص)می فرماید:ای جبرئیل این گنبد که من نظیرش را ندیدم کجاست؟جبرئیل گفت:این تصویر برزخی و آسمتنی شهری به نام قم است این گنبد همان حرم حضرت معصومه (س) است این شهر ،شهری است که به آن قم می گویند که بندگان مومن خداوند در آن جمع می شوند که منتظر پیامبر(ص)هستند. بعضی می گویند که منظور از نام محمد،امام زمان(ع)است.بندگان مومن خداوند در قم از منتظران امام زمان(ع) و روز قیامت هستند.مومن در ظاهر بشاش ودر باطن محزون است وبرای این محزون هستند که گناهکارندومنتظر امام زمان(ع)هستندووبه امامان ظلم شده است.دنیا زندان مومن است امام علی (ع)به امام حسن (ع)می فرماید:حسن جان به خاطر خنده دروغ نگو همان طور که بخاطر خنداندن دروغ نمی گویی.بعضی ها هستند که از دین خبر ندارندکه نادان هستند وبعضی ها هم که خبر دارند می خواهند جامعه را منحرف کنند.حضرت آقا که رییس صدا وسیما را انتخاب می کرد گفت صدا وسیما مرجع تقلید ومرجع دینی نیست ونباید صدا وسیما را مرجع علیت و تقلید قرار داد .عدالتی که در جمهوری اسلامی است از زمان امام علی(ع) زیاد است در زمان امام علی(ع)،ایشان عادل بودند اما در جامعه عدالتی موجود نبود که اگر بود نیازی به ظهور امام زمان (ع)نبود.معیار حلال و حرام و حرمت عبارت است از بیان اسلام که سخنگوی اسلام مراجع تقلید است.
حوزه علمیه خواهران و برادران در شهرستان ماهنشان که موجب سلب آرامش می شد ما اطلاع داشتیم ودر این مورد تلاش شد و کلاس هایی برگزار شد و ترم دوم هم تمام شدو ثبت نام اینترنتی هم شروع شده تبلیغ کنید.من از شهردار ماهنشان تشکر می کنم واما اقدامات شورای ماهنشان قابل دفاع نیست به این تریبون قسم ،می خواهم شهر ماهنشان پیشرفت کند من وابسته به هیچ جناحی نیستم.از اقدامات اعضای شورا های شهرستان مانند عدم حمایت از ستاد نماز جمعه،عدم حمایت از نماز جمعه وحضور کم رنگ در نماز جمعه با بومی بودن آنها وکم کاری در مسائل فرهنگی.کدام امام جمعه در استان مانند من حقیر در مورد شهرستان ماهنشان تلاش کرده اند ؟بنده ثابت می کنم.هویت شهرستان ماهنشان حوزه علمیه و مصلا می باشدکه چگونه ساخته شده است من از اعضای شورا ی شهر می خواهم کمی تعامل کنند.از امام جمعه شما دعوت می شود و مشاوره می گیرند در احداث دفتر امام جمعه ، احداث محل نماز جمعه و.... .یک روز خواهد آمد که اعضای محترم شوراها حسرت خواهند خورد که چرا در این برنامه ها شرکت نکردیم.
خطبه دوم:خودم وشما نماز گزاران خاهران وبرادران را به تقوای الهی دعوت می کنم.بهترین طبیب تقوا است.تقوا دوای بیماری قلب های شماست حتی دوای بیماری جسمی شما تقواست.تقوا درون انسان را پاک کننده است .
مناسبت ها:1اسفند ماه انتشار حکم تحریم استعمار تنباکو توسط میرزا شیرازی است که شنیدیم میرزای شیرازی توتون و تنباکو را حرام اعلام کرد که منفعت آن را انگلستان می برد و ضرر را ایران که در حرم سرای شاه ایران قلیانها را شکستند.حمله جنگنده رژیم بعثی عراق به هواپیمای مسافربری که از شهدای آن شهید حجت الاسلام شیخ فضل الله محلاتی است.بعضی از سرداران نظام اسلامی و مسافران که یاد آنها را زنده نگه می داریم.3اسفند ماه سالروز کودتای انگلیسی رضا خان که احمد شاه در 12سالگی به شاهی رسیدند دست نشانده انگلستان بوده است همین بس که پدر دست نشانده و نوکر انگلیس وپسر هم دست نشانده و نوکر انگلیس وآمریکا بود.بیش از یک میلیون خودرو در همین اداره ایران خودرو تولید می شود.یکی از خبرنگاران آمریکایی می گوید که یکی از نزدیکان شاه 9چمدان حاوی جواهرات را چگونه وارد ترکیه و انگلستان کرده بود و این خیانت شاهان است.5اسفند تولد حضرت زینب(س)است و به امام زمان(ع)تبریک می گوییم.پرستار نمونه حضرت زینب (س)است اگر ما بخواهیم بد را با خوب تجلیل کنیم درست نیست.روز بزرگ داشت خواجه نصیر توسی است که خواجه فلسفه وریاضیات و اخلاق را با هم تلفیق کردو مهندسی خواجه با محاسبات ریاضی چند تن از یهودیان را در کشتی در حال غرق را به آب ریخت.مهندسی غربی محرم و نامحرم ندارد.
امام خامنه ای در چهار شنبه گذشته در دیدار با مردم آذر بایجان سخنرانی کردند و گفتند :دشمن نتوانست برای ایران توطئه اقتصادی کند که در برابر آن گفتند ایران خود می تواند تحریم ایجاد کند ،آن موقع که تولید محور باشد .ژاپن تولید خراب را خود استفاده کرده است.ایران مقام هفتم در استفاده از لوازم آرایشی را در دنیا دارد .مسئله بعدی ،راهپیمایی 22بهمن در عالم سر زبان است.به آن آزمون های استخدامی که انجام می شود نظارت داشته باشیم .معادن شهرستان ماهنشان ،ذخایر این شهرستان را می برد که اینها چقدر در مسائل فرهنگی شهرستان ومصلا کمک کردند.شرکت فاضلاب مشغول کار شده که لطفا همکاری لازم را انجام دهید.  

  


[ شنبه 93/12/2 ] [ 7:49 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 110
بازدید دیروز: 196
کل بازدیدها: 562123