http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

مردم نوع دوست و انقلابی شهرستان ماهنشان پس از نماز جمعه 27 اسفند به همراه امام جمعه و مسئولین این شهرستان در حمایت از مردم مظلوم بحرین راهپیمایی کردند. 
[ شنبه 89/12/28 ] [ 11:19 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

خطبه اول
توصیه به تقوای الهی:
حجت الاسلام والمسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان در آغاز خطبه­ها ضمن توصیه نماز گزاران به رعایت تقوای الهی به ایام پایانی سال اشاره کرده و گفتند: ایامی که در آن واقع شده ایم ایام آخر سال 1389 هجری قمری است. این سال هم به پایان رسید و انشاءالله وارد سال جدید خواهیم شد. توجه کنیم همچنانکه همه ما با خانه تکانی و نو کردن البسه­ها، خود را آماده تغییر وتحول می­کنیم به فکر سفر آخرت بوده و به فکر تغییر زندگی معنوی خویش باشیم چرا که دنیا مقدمه آخرت بوده و آنچه باقی است ذات اقدس الهی می­باشد. همه وجودها غیر از وجود باری تعالی عارضی بوده و هر کس که خود را به این سرچشمه وجود وصل نماید جاودانه می­ماند.
زلزله اخیر ژاپن و درسهای آن:
ایشان با اشاره به زلزله اخیر ژاپن افزودند: اینها همه درسهای پروردگار است که انسانها باید از این کلاس درس عبرت بگیرند. هیچ قدرتی در برابر او تاب مقاومت نداشته و محاسبات بشری در مقابل حضرتش با شکست مواجه خواهند شد. ما باید با مشاهده این گونه حوادث، زلزله هولناک قیامت را بیاد آوریم که در آن روز مادران فرزندان خود را رها کرده و زنان حامله از خوف و وحشت حملشان را سقط می­کنند. در آن روز مردمان مست و بیهوش اند اما آنان مست نیستند بلکه از این روز بزرگ به وحشت و هراس افتاده­اند. حضرت علی (ع) می­فرمایند: از خدا بترسید و در راه او جهاد کنید قبل از اینکه خشم و غضب او شما را دریابد.
دفترچه راهنمای بشر:
خطیب جمعه ماهنشان در ادامه سخنان خود عنوان کردند: وقتی برای انسان چیزی می­آورند در کنارش دفترچه راهنمایی به او می­دهند تا در هنگام بروز مشکل با مراجعه به آن  مشکل را رفع نماید . خداوند متعال نیز دفترچه راهنمایی برای بشر فرستاده که در مواجهه با مشکلات به کمک آن از فراز و نشیب های سخت زندگی عبور کند به فرمایش علامه حسن زاده آملی، دفترچه راهنمای بشر، کشف تام محمدی، فصل الخطاب محمدی(ص) قرآن است. پس بیایید برنامه های این کتاب آسمانی را سر لوحه زندگی خود قرار دهیم.
توجه به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب مدظله العالی:
امام جمعه شهرستان ماهنشان تأکید کردند: همه عزیزان باید به پیام نوروزی رهبری توجه تام داشته و توصیه های رهبر عزیز را سرمشق فعالیتهای خود در سال جدید قرار دهند.
خطبه دوم:
توصیه به رعایت تقوای الهی:
حجت الاسلام والمسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان، نماز گزاران را به تقوای الهی دعوت کرده و با روایتی از حضرت رسول اکرم(ص) که فرمود:" ای معاذ از خدا بترس وراستگو باش "
نمازگزاران را به راستگویی تشویق نمودند.
مناسبتهای هفته:
1. قلع و قمع مظلومان بحرین توسط نیروهای نظامی عربستان:
امام جمعه ماهنشان در ادامه به جریان سرکوب گرانه قیام مردم بحرین توسط سعودی ها اشاره کرده و افزودند:75 درصد از مردم بحرین مذهب شیعی دارند و دولت وهابی عربستان به جهت مسائل مذهبی قصد سرکوب شیعیان این کشور را دارد و این اوج حقارت این دولت وهابی که غلامان حلقه به گوش آمریکایی و صهیونیستی هستند را نشان می­دهد. امیدواریم با ظهور حضرت ولی عصر(عج) ستمدیدگان جهان از بند ومستکبران رهایی یابند.
 ایشان عنوان کردند: متأسفانه برخی افراد با طرح شبهه گرانی در ایران و ارزانی در عربستان قصد تخریب و زیر سؤال بردن نظام جمهوری اسلامی را دارند. کشور عربستان با 19 میلیون جمعیت روزانه 12هزار بشکه نفت به کشورهای دیگر صادر می­کند در حالی که کشور ما با بیش از 75 میلیون جمعیت روزانه 4 هزار بشکه صادرات نفت داریم. پادشاه بی دین عربستان یکی از سرمایه دار ترین افراد دنیا به شمار می­رود واین در حالی است که بیشتر مردم، مخصوصا شیعیان این کشور با فقر مالی دست و پنجه نرم می­کنند. با کمی دقت تفاوت سیاست ولایی و سیاست غرب محوری را به وضوح در خواهیم یافت.

2. هجوم مأموران شاهنشاهی به مدرسه فیضیه:
حجت الاسلام والمسلمین زاهدی پور گفتند:120 کماندوی شاهنشاهی در دوم فروردین سال 1342 ه ش همزمان با شهادت امام صادق(ع) به مدرسه فیضیه قم حمله کرده و جمعی از طلاب این حوزه را به شهادت رساندند که یاد و خاطره آنها را گرامی می­داریم.
3. بیست ونهم اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت
 امام جمعه ماهنشان عنوان داشتند: 29 اسفند ماه روز ملی شدن صنعت نفت است. که این نعمت الهی از دست بیگانگان خارج شد. اما درسی که باید از این جریان گرفت این است که باید همواره پشتیبان ولایت و رهبری آگاه روحانیت بود. چرا که مصدق با دهن کجی و بی توجهی به این امر دچار شکست شد اگر این بی توجهی ها صورت نمی­گرفت شاید نظام استبداد شاهنشاهی زودتر به ورطه سقوط نزدیک می­شد.
4
. مسأله قیمت سرسام آور قبض ها
خطیب جمعه ماهنشان در پایان خطبه ضمن حمایت از مسأله هدفمندی یارانه ها عنوان کردند: ما از این طرح اقتصادی بزرگ حمایت می­کنیم اما باید ضعفهای آن به سرعت بر طرف شود. قبض­هایی که اخیرا صادر شده برخی را وادار به موضع گیری در برابر دولت و حتی نظام کرده است اقلیم استان ما با اردبیل چندان تفاوت نداشته وباید این استان نیز در اقلیم یک قرار گیرد. ایشان افزودند:تعرفه ها باید اصلاح شده ومبالغ واریزی نیز در حد کفاف تعدیل گردد. همچنانکه دولت خدمتگزا هزینه های جاری سال را افزایش داده مبالغ یارانه واریزی نیز باید افزایش یابد.   


[ شنبه 89/12/28 ] [ 11:12 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه این شهرستان برگزارشد.


[ دوشنبه 89/12/23 ] [ 1:38 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور،  امام جمعه شهرستان ماهنشان به همراه برخی از مسئولین این شهرستان با خانواده های معظم شهدا دیدار کرده و از مقام شامخ شهدا تجلیل نمودند.


[ دوشنبه 89/12/23 ] [ 9:8 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام و المسلمین الله وردی، امام جمعه موقت شهرستان ماهنشان اقامه شد.
خطبه اول:
حجت الاسلام و المسلمین الله وردی، امام جمعه موقت شهرستان ماهنشان در آغاز خطبه ضمن توصیه نماز گزاران به تقوای الهی و تجلیل از امام جمعه محترم این شهرستان، نجات جامعه بشری و رسیدن به کمال را در گرو رعایت تقوای الهی دانسته و افزودند: حضرت آیت الله بهجت (ره) یکی از بزرگانی بودند که در این مسیر از بلند مرتبه ترین شخصیتها بودند.
امام جمعه موقت شهرستان گفتند: خداوند متعال به پیامبر اکرم(ص) وحی فرمودند: من به جهت وجود چهار صفت در جعفر بن ابیطالب از او راضی هستم. حضرت او را فرا خواند و از آن چهار صفت جویا شد. جعفر در پاسخ به حضرت فرمود: اگر به شما وحی نمی­ شد سخنی در این باره نمی گفتم.
یا رسول الله هرگز شراب نخورده ام چرا که می دانستم عقلم را ضایع می کند.
هرگز دروغ نگفته ام چون بر خلاف مروت و جوانمردی است. اگر همه گناهان را یک ساختمان فرض کنیم دروغ در آن است.
هرگز زنا نکرده ام زیرا خوف آن داشتم که با ناموسم چنین کنند.
هرگز بت پرستی نکرده ام چون دانستم هیچ منفعتی ندارند .

خطبه دوم:
امام جمعه موقت شهرستان ماهنشان با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی آنرا حق الله و راه رسیدن به نعمتها و بهشت برین خداوند متعال خواندند.
ایشان افزودند هر حرکتی بدون الله ابتر و ناقص است. شخصی به حضزت یوسف (ع) گفت : من تورا دوست دارم. حضرت در جواب آن شخص فرمود: با دوست داشتن من خود ومرا در معرض بلا قرار دادی. زلیخا مرا دوست داشت مرا در زندان و خود را رسوا ساخت. پدرم چشمان خود را از دست داد و من نیز گرفتار چاه شدم پس ای مرد خدا را وست بدار.که ضرری به تو و دیگران نمی رسد.
حجت الاسلام والمسلمین الله وردی در ادامه خطبه ضمن تقدیر از حضور استاندار محترم زنجان درجلسه شورای اداری شهرستان ماهنشان به مناسبتهای هفته اشاره کرده و از مقام شامخ شهدا تجلیل نمودند
ایشان عنوان کردند:ما همه مدیدن شهدا هستیم و باید از خون آنان پاسداری کرده و با تکریم خانواده آنان و عمل به وصیت شان در ترویج فرهنگ شهادت تلاش نماییم.


[ یکشنبه 89/12/22 ] [ 7:28 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین الله وردی امام جمعه موقت شهرستان ماهنشان اقامه شد. 


[ شنبه 89/12/21 ] [ 10:44 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه کارگروه اشتغال استان و شهرستان ماهنشان 18 اسفند با حضور امام جمعه، استاندار و مسئولان استان و شهرستان در سالن اموزش و پرورش شهرستان ماهنشان تشکیل شد.


[ چهارشنبه 89/12/18 ] [ 10:14 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور، امام جمعه شهرستان ماهنشان به مناسبت هفته منابع طبیعی در جمع مسئولین و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان سخنرانی کردند.
ایشان ضمن تقدیر از کارکنان این نهاد همه اقشار جامعه به ویژه کشاورزان و دامداران را به حفظ جنگلها و مراتع دعوت نمودند.


[ یکشنبه 89/12/15 ] [ 1:57 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی، پور امام جمعه شهرستان ماهنشان به همراه برخی مسئولان این شهرستان، نمایشگاه بهاره ویژه ایام پایانی سال را افتتاح کردند.


[ یکشنبه 89/12/15 ] [ 1:51 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

به مناسبت سالگرد تأسیس کمیته امداد و هفته احسان و نیکوکاری، رئیس و جمعی از کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) ماهنشان با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.


[ یکشنبه 89/12/15 ] [ 1:47 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 195
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555747