http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

جلسه ستاد هماهنگی مراسم نیمه شعبان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد.


[ چهارشنبه 95/2/29 ] [ 12:14 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال امام (ره) و آزادسازی خرمشهر در سالن فرمانداری شهرستان ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزارشد.


[ چهارشنبه 95/2/29 ] [ 12:4 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان در مراسمی که به مناسبت سوم شعبان ولادت حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار که در حسینیه سپاه ناحیه ماهنشان برگزار شده بود، حضور یافته و به سخنرانی پرداختند.


[ چهارشنبه 95/2/29 ] [ 12:2 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جشن شکرگزاری یادگیری قرآن کریم ویژه دانش آموزان پایه سوم ابتدائی در سالن شهید آوینی ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد.


[ دوشنبه 95/2/27 ] [ 9:42 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان در خطبه های این هفته با اشاره به اقدام عربستان در سنگ اندازی مسیر حج ایرانی ها، اظهارکرد: این در حالی است که سران آل سعود شرمنده جنایات متعددی از قبیل کشتار منی، توهین و تعرض به نوجوانان ایرانی هستند.
وی افزود: سران معاویه صفت آل سعود با جنایت‌ها، می گساری‌ها و شکم بارگی‌های خود نشان داده‌اند که عرضه و لیاقت برگزاری مراسم حج و میزبانی از زائران خدا را ندارند، این معاویه صفت‌ها و اسب‌های کله خراب آل سعود به دلیل‌ همنشیننی با اسب‌های صهیونیستی خوی و خصلت آن‌ها را به خود گرفته‌اند.
خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به 24 اردیبهشت 6 شعبان لغو امتیاز تنباکو در پی فتوای آیت‏الله مجاهد، میرزا محمدحسن شیرازی(ره)، گفت: این فتوا یکی از نقاط عطف تاریخ ایران بوده و نقش فراوانی در متزلزل ساختن پایه‌های سلطنت در ایران اسلامی داشت، این فتوای تاریخی و مواردی از این دست نشان داده، ایران اسلامی هیچ وقت از ناحیه اعتماد به مرجعیت آسیب ندیده است، همچنانکه نقطه شروع انقلاب اسلامی هم مرجعیت و روحانیت است.
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به شنبه 25 اردیبهشت 7 شعبان روز بزرگداشت فردوسی‏، اظهارکرد: کار فردوسی از آن جهت است که در کل شاهنامه، اولا اخلاق را مد نظر قرار داده و از طرفی تأکید بر توانمندی‌های داخلی دارد.
وی با اشاره به 26 اردیبهشت 8 شعبان اعلام موجودیت رژیم اشغالگر قدس؛ یوم‏النکبه ، افزود: همچنانکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند: تنها راه از بین ‌رفتن بحرانهای خاورمیانه؛ نابودی رژیم صهیونیستی است، این فرمایش حضرت آقا بدان جهت است که از آن روز تاکنون آمریکا و انگلیس هر روز به بهانه‌های مختلف و حفظ این غده سرطانی اقدام به نا امن کردن خاورمیانه کرده اند.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: همچنانکه ناامنی‌های روسیه چیز جدیدی نیست، مشکل اصلی از زمانی آغاز شده که ارتفاعات جولان در اشغال صهیونیست‌هاست.
حجت الاسلام زاهدی با اشاره به 29 اردیبهشت 11 شعبان ولادت باسعادت حضرت علی‏اکبر(ع) و روز جوان، اظهارکرد: رسول الله (صلی الله علیه و آله)می فرمایند: إنّ اللهَ یُحِبُّ الشّابَّ الّذی یُفنیِ شَبابَهُ فی طاعَهِ الله، و همانطور الإمام الصادق علیه السّلام می فرمایند: إنَّ اللهَ عَزَّوجَلَّ یُحِبُّ البَیتَ الَّذی فیهِ العُرسُ، مسئله اساسی در مورد جوانان، تهذیب است. اگر پیامبر به پیامبری می‌رسد، نتیجه تهذیب در جوانی است و اگر علی اکبر، علی اکبر می‌شود، باز نتیجه تهذیب است.چرا که اشبه الناس خلقا و خلقا و منطقا برسولک است
وی با اشاره به پنجشنبه 30 اردیبهشت 12 شعبان روز ملی جمعیت، افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی)می فرمایند: فرزندآوری یک مجاهدت بزرگ است.یکی از خطراتی که وقتی انسان درست به عمق آن فکر می‏کند، تن او می‏لرزد، این مسأله جمعیت است. مسأله جمعیت را جدی بگیرید؛ جمعیت جوان کشور دارد کاهش پیدا می‏کند.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: هنوز برخی پزشکان یا پرستاران و یا کارمندان وزارت بهداشت، بر طبل کاهش جمعیت می‌کوبند. باید برخورد جدی شود.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: از طرفی همچنانکه رهبر معظم اقلاب فرمودند: باید فرهنگ‌سازی شود، اما اتفاق خاصی نیفتاده است، نه صدا و سیما، نه روحانیت و سازمان تبلیغات، نه ارشاد، نه آموزش و پرورش، نه دانشگاه‌ها، نه شبکه بهداشت و در یک کلام هیچ یک از نهادهای مرتبط کار چندان زیادی انجام نداده‌اند. ریشه اصلی هم این است که درک مسئله کمی سخت است و متولیان نگاه سطحی دارند. و برخی نهادهای فرهنگی هم که فقط به دنبال سیاسی‌کاری هستند.
وی با بیان اینکه به سال اقتصاد مقاومتی،‌ اقدام و عمل باید توجه جدی شود، افزود:همچنانکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می فرمایند: معیشت مردم را درست کنید تا ایمانشان از آن‌ها گرفته نشود، حتی اگر سیاسی فکر می‌کنیم، معیشت مردم درست شود، مردم راضی خواهند بود. لذا بودجه‌ها را در موارد غیر ضروری صرف نکنیم.
خطیب جمعه شهرستان ماهنشان گفت: امنیت به ویژه امنیت اخلاقی بسیار مهم و ضروری است. اگر امنیت اخلاقی تأمین شود، دیگر حوزه‌های امنیت هم تأمین می‌شود.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: مسائل سوریه و یمن درس است برای عاقلان و عبرت خواهد شد برای سفیهان و منفعلان. سوء استفاده از آتش بس و حمله به خان طومان، نشان می‌دهد که آمریکا به هیچ قاعده انسانی پای‌بند نیست.
وی افزود: همه این‌ها نشان می‌دهد که تقویت سامانه های دفاعی از جمله‌های سامانه‌های موشکی نه یک اولویت که بلکه یک ضرورت دفاعی است. چرا که اگر احساس ضعف کنند، رحمی نخواهند داشت.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: در پایان باز هم به مسئولان توصیه می‌کنم در ارتباط با تغییر مبلمان شهری به لوازم شهرنشینی توجه کنند و از طرفی به فکر خارج کردن ماهنشان از بن بست باشند. مردم هم با رعایت تقوا از اظهار نظرهای غیر کارشناسی خودداری کنند.

 


[ شنبه 95/2/25 ] [ 8:47 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان به همراه برخی از مسئولین ادارات به مناسبت روز جانباز با حضور در منزل جانبازان جنگ تحمیلی به نیابت از رهبر معظم انقلاب با آنها دیدار کردند.

 

 


[ چهارشنبه 95/2/22 ] [ 2:7 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

 همایش شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان ماهنشان به مناسبت گرامیداشت 9 اردیبهشت در سالن شهید آوینی با حضور حجت اسلام والمسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزارشد.


[ چهارشنبه 95/2/22 ] [ 1:57 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان به مناسبت فرار رسیدن هفته صلیب سرخ و هلال احمر با حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان دیدار کردند.


[ سه شنبه 95/2/21 ] [ 9:53 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان اظهارکرد: یکی از ویژگی های انقلاب اسلامی که مقام معظم رهبری هم اخیرا به آن  اشاره کردند ابتکاردر همه زمینه ها بویژه در گفتمان سازی ها است.وی افزود:  کسانی یکسری از مفاهیمی را درانقلاب ابداع کردند و به وجود آوردند  که ویژگی های انقلا ب اسلامی را داراست ، یکی ازاین مفاهیم ها  گفتمان سازترین انقلاب ها و ساختار های جهانی به شمار می رود، مفاهیمی ازجمله استکبار، استکبار ستیزی، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، نظام سلطه و مقاومت که با ابتکار رهبر انقلاب مقاومت را در عرصه اقتصاد هم مطرح کردند.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: در کنار اینها بسیج و پاسدار هم از این مقوله  مفهوم ها است، پاسداری یک معنای لغوی و یک معنای اصطلاحی  با بارفرهنگی دارد این واژه با بارفرهنگی مخصوص اسلام  و نظام اسلامی است، بنابراین پاسداری مفهوم خاصی است که درآن حفاظت و نگهداری هست اما با ساختار انقلابی.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: وقتی که مفهوم پاسداری  با ساختار های انقلابی شد دیگر با ساختار های معمولی نمی شود تعریف کرد، چرا که  انقلابی است و می تواند در همه عرصه ها با توجه به نیاز وارد شود.
وی  با بیان اینکه یکی از ویژگی های انقلاب اسلامی تحول در همه عرصه ها است، افزود: وقتی انقلاب تحول را در همه عرصه ها دارد،  پاسداری هم بدون در نظر گرفتن این ساختار های تعریف شده ، حافظ همه عرصه های انقلاب با توجه به نیازو بروز شدن دائمی است
امام جمعه شهرستان  ماهنشان گفت: : البته برای حفظ ارزش ها باید زمینه ها ازجمله به لحاظ علمی و نظامی را آماده کنیم، برای حفظ ارزش ها باید سپاه و پاسدار در عرصه مختلف  رشد داشته باشد نه تنها خودش بلکه جامعه رو هم ارتقا بدهد، بنابراین پاسدار باید هم جامعه و هم خودش را انقلابی به بار بیاورد .
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: کشور ما باید در همه زمینه ها رشد کند، در رابطه با اقتصاد مقاومتی، بسیج سازندگی و سپاه حضور پیدا کرده و اقدامات قابل توجهی انجام دهند که البته در این راستا موفق عمل کردند،  نهایتا اینکه تهدید ها چه باشد و چه نباشد انقلاب همیشه در معرض تهدید است و پاسدران باید همیشه در همه عرصه بروزتر و با آمادگی کامل باشند
وی افزود: همانطور که از اسم آن مشخص است،  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،  مهمترین وظیفه پاسدار حفظ  انقلاب است، ماندگاری انقلاب به ابعاد مختلف بستگی دارد که یکی از آنها ارزش های انقلاب است که اگر آن را از آن گرفت دیگر چیزی از انقلاب باقی نمی ماند .
امام جمعه شهرستان ماهنشان با بیان اینکه روز پاسدار تناسبی با روز ولادت امام حسین (ع)دارد، اظهارکرد: ائمه معصومین مأموریت های مختلفی در همه عرصه ها داشتند که بروز و ظهور آنها  در برخی از زمینه های خاصی بود،  بروز مأموریت امام حسین (ع) در پاسداری از دین بود، بنابراین پاسداری هم وظیفه حفظ ارزش ها و انقلاب و دین را دارد لذا این روز را  به نام روز پاسدار نام گذاری کرده اند.


[ سه شنبه 95/2/21 ] [ 9:45 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزارشد.


[ شنبه 95/2/18 ] [ 9:54 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 2
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555554