http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به، مورد توجه قرارنگرفتن بعضی از قوانین گفت: مبارزه با فساد، یکی از پایه های اصلی حکومت ونظام اسلامی است ،بنابراین تشکیل سازمان وقانونی  برای مبازره با مفاسد اقتصادی زیرنظر افرادمطمئن وامانت دار ضروری است .
حجت الاسلام  زاهدی پور امام جمعه شهرماهنشان امروزدرگفتگو با خبرنگار اوج بیداری افزود: پایداری حکومت اسلامی زمانی تثبیت خواهد شد که محور تمام امور چه فرهنگی چه اقتصادی و غیره بر اساس دین و دینداری مردم باشد.
وی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهارکرد: الگوی حکومت اسلامی ،الگوی علوی است وهمه مردم مسلمان ایران باید طبق وظایف عرفی وشرعی با مفاسد اقتصادی مبارزه کنند، اگر درجامعه ای هرفرد احساس مسئولیت کند وپای بند به قوانین ومقرارت باشد درجامعه فساد بیشتر نمی شود.
زاهدی درادامه گفت: ریشه یابی علل و عوامل پیدایش فساد اقتصادی در ایران برمیگردد به دوران پهلوی که فساد امروزی همچنان متاثر بعضی شرایط فرهنگی و اجتماعی ناشی از ویژگی های قبل از انقلاب اسلامی است.
امام جمعه ماهنشان خاطرنشان کرد: یک بخشی از فرهنگ ایران اسلامی  به گونه ای تنبل ودور زدن همدیگر شکل گرفته است که بدلیل حضور 2500ساله نظام طاغوتی بود،نظام رسمی ایران 2500سال نظام شاهنشاهی بوده وپیامد های فرهنگی واقتصادی آن به آسانی از این جامعه رخت برنخواهدبست مگر با تلاش وهمت روز افزون همه اقشارمختلف مردم که همچنان پیشرفت های اقتصادی وفرهنگی که در 35سال انقلاب مشاهده می شود.
وی با اشاره به مهمترین دلیل بروز فساد اقتصادی اضافه کرد: براساس مطالعات کارشناسی که در زمینه اقتصادی ایران صورت گرفته مهمترین دلیل بروز فساد اقتصادی ساختار رانتی اقتصاد است،در حال حاضر، بروز رانت خواری، انحصارطلبی و به دنبال آن مفاسد مالی و اقتصادی، بویژه در سطوح مدیریتی نوعی تبعیض در توزیع منابع و امکانات به وجود آورده است.
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به تاکیدات همیشگی رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی با رعایت چارچوب ها وفرمان 8 ماده ای توسط مقام معظم رهبری باید همیشه در سطح کشور اجرا شود ونهادهای تشکیلاتی دراین راستا باید ثابت قدم بوده وپیگیری ها را همیشگی کنند.
وی با اشاره به فرهنگ سازی مبارزه با فساد اظهارکرد: اگر بناباشد دریک کشور منکری را ازبین برد باید درراستای مبارزه با آن ، اقدامات وفرهنگ سازی ریشه ای از سطح ابتدایی شروع کرد واین هم نیازمند مدیریت هوشمندی درجامعه است وهمچنین مسئولین در اجرای طرح مبارزه با فساد با هیچ یک از افراد تعارف نکنند وقانون را برای همه اجرایی کنند.


[ پنج شنبه 94/2/31 ] [ 7:50 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.


[ یکشنبه 94/2/27 ] [ 8:51 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حکمعلی اسماعیلی» مسئول ستاد نماز جمعه استان زنجان ، با اشاره به معارفه امام جمعه دندی،اظهار کرد: حجت الاسلام سید عمران حسینی‌نسب،به مدت سه سال به عنوان امام جمعه دندی منصوب شد.
وی با اشاره به سوابق علمی و اجرایی امام جمعه دندی ادامه دادوگفت: حجت الاسلام سید عمران حسینی‌نسب به مدت هشت سال در امور پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله مکارم شیرازی فعالیت داشته و در تحصیلات حوزوی درس خارج را گذرانده است.
مسئول ستاد نماز جمعه استان زنجان خاطرنشان کرد:هر شهر با دارا بودن بیش از 4 هزار نفر جمعیت و در خواست از طرف مردم آن شهر می‌تواند از حضور امام جمعه در آن شهر بهره‌مند شود.
اسماعیلی در پایان یادآور شد: همچنین حجت الاسلام علی سعیدی،امام جمعه پیشین دندی در یکی از شهر‌های استان قزوین به ادامه فعالیت مشغول خواهد بود.


[ سه شنبه 94/2/22 ] [ 9:7 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

شامگاه شنبه دومین جلسه شورای اداری ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان و استاندر زنجان  و مسئولین استانی و شهرستانی درمحل فرمانداری این شهرستان برگزارشد.
حجت الاسلام زاهدی‌پور در جلسه شورای ادارای شهرستان ماهنشان ضمن تاکید بر حل مشکلات تمامی اقشار این شهرستان به ویژه قشر تحصیل کرده اظهار داشت: انتظارات قشر تحصیل‌کرده در پروژه‌های کلان اقتصادی ماهنشان تعریف شود.
وی با بیان اینکه ماهنشان از جمله محروم‌ترین شهرستان‌های استان زنجان به شمار می‌آید، تصریح کرد: محرومیت زدایی در ماهنشان مستلزم تامین اعتبارت ویژه از سوی مسئولان است.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به تامین اعتبار 70 درصدی گلزار شهدای این شهرستان ابراز کرد: از مسئولان تقاضا داریم تا زمینه‌های لازم برای تامین اعتباری 100 درصدی این پرژه را فراهم کنند.
وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنیم به منظور احترام به خون پاک شهیدان شرایط موردنظر برای ایجاد مصلی شهدا در این شهرستان به وجود آید.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور با بیان اینکه مسئولان باید از اینکه خدمتگذار مردم هستند به خود ببالند، عنوان کرد: مسئولان و کارمندان دستگاه‌ها باید تکریم ارباب رجوع را سر لوحه کار خود قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه مومنان باید در همه حال خدمتگزار و کمک حال یکدیگر باشند، افزود: کاستن از مشکلات مردم و راهنمایی آن‌ها به سمت پیشرفت اجر دنیوی و اخروی را برای مسببان به همراه دارد.
امام جمعه شهرستان ماهنشان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا و به رهبری امام خمینی(ره) به ثمر نشسته است در نتیجه برای ادای دین به این عزیزان باید در همه حال حامی مقام معظم رهبری باشیم.

 

 


[ دوشنبه 94/2/21 ] [ 11:33 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

اولین واحد تولید قیر استاندار زنجان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور  امام جمعه شهرستان و استاندار زنجان و برخی از مسئولین ادارات کلنگ زنی شد. این واحد تولیدی در یک هکتار مساحت احداث و دارای دو فاز است که در فاز اول آن با تولید 100 تن در روز، سالانه 30 هزار تن قیر تولید خواهد شد.
موسوی مسئول واحد تولید قیراستاندارد درماهنشان درگفتگو با خبرنگاراوج بیداری افزود: فاز دوم اولین واحد تولید قیر استاندارد استان زنجان واقع در شهرستان ماهنشان با تولید 60 هزار تن در سال است که این میزان کل نیاز قیر استان را تامین خواهد کرد.
وی گفت: 30 نفر در فاز اول این واحد تولیدی مشغول به کار خواهند شد.
موسوی اظهارکرد: قیر ماده ای سیاه رنگ و خمیری شکل از مشتقات نفت است که در عایق کاری رطوبت و ساخت آسفالت کاربرد دارد.
مسئول واحدتولید قیراستاندارد درماهنشان اضافه کرد: این ماده ای هیدروکربنی به رنگ سیاه تا قهوه ای تیره می باشد که در سولفید کربن و تتراکلرید کربن کاملا حل و در دمای محیط، جامد است اما با افزایش دما، به حالت خمیری درمی آید و پس از آن مایع می شود.
وی درادامه  افزود: کاربرد مهم قیر به علت وجود دو خاصیت مهم این ماده غیرقابل نفوذ بودن در برابر آب و چسبنده بودن آن است.

 


[ دوشنبه 94/2/21 ] [ 11:30 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه موقت ماهنشان امروز درخطبه های نمازجمعه بااشاره به 18اردیبهشت روزجهانی صلیب سرخ گفت:چهل روز از حمله عربستان به یمن می گذرد اما صلیب سرخ همچنان به وظیفه اش در قبال یمن عمل نمی کند.
حجت الاسلام کریمی امام جمعه موقت ماهنشان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع فرهنگیان افزود: تیم مذاکره کننده بایدباهشدارهایی که مقام معظم رهبری درخصوص مذاکرات فرمودندآگاه بوده واگر بار دیگر آمریکایی ها تهدید کردند مذاکره کنندگان ما باید میز مذاکرات را ترک کنند.
وی اظهارکرد: آمریکایی ها با پررویی ایران را تهدید می کنند که گزینه های نظامی را همچنان روی میز داریم و این به معنای این است که ملت ایران از روی ترس در حال مذاکره است در حالی که آمریکایی ها باید بدانند که رهبری ، مردم و نیروهای نظامی آمادگی کامل برای مقابله با آن ها را دارند.
حجت الاسلام کریمی با محکوم کردن حمله وحشیانه رژیم آل سعود به یمن گفت: رژیم متفرعن آل سعود با حملات از پیش طراحی شده توسط صهیونیست ها و سردمداران استکبار جهانی و آمریکا، با تخریب اماکن عمومی و زیر ساخت های حیاتی و استراتژیک، مراکز درمانی و بیمارستان ها، مدارس و منابع ذخایر آب و برق و پالایشگاه ها یک کشور اسلامی دیگر به دست خود مسلمان ها و با بودجه خودشان، به واقع یک جنگ نیابتی به نفع صهیونیست ها راه انداخته که این نشان از اوج خیانت و حماقت متجاوزین است.
امام جمعه موقت ماهنشان با اشاره به مناسبت های هفته اظهارکرد: اردیبهشت‎ماه سال 79 بسیج سازندگی با فرمان رهبری به‌طور رسمی فعالیت خود را شروع کرد.
وی اضافه کرد: بسیج سازندگی درعرصه های بهسازی ،زیباسازی مدارس، عرصه کشاورزی، آبیخیزداری،عرصه بهداشت،ساخت غسالخانه ومساجد،اقتصادمقاومتی خدمات ارائه می دهدودرراستای محرومیت زدایی گام برمی دارد.
کریمی با اشاره به سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) در 25 ماه رجب روز چهارشنبه گفت:امام کاظم (ع)همواره از بیم خدا مى‏گریست، چندان که محاسنش از اشک تر مى‏شد وهمواره به نیازمندان کمک می کردوزمانی که از دنیارفت فقرا تازه فهمیدندکه چه کسی برایشان کمک می کرد.


[ دوشنبه 94/2/21 ] [ 11:26 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

مردم ماهنشان امروز بعد از اقامه نماز جمعه در این شهر با دادن شعارهایی، اقدامات جنایتکاران رژیم آل سعود را بر علیه مسلمانان یمن محکوم کردند.
 مردم مسلمان ومتدین شهرستان ماهنشان امروز بعداز اقامه نمازجمعه درحمایت ازمردم مظلوم یمن و علیه تجاوز آشکار و وحشی گری  رژیم آل سعود قیام کرده و این اقدام غیر قانونی را محکوم کردند.


[ دوشنبه 94/2/21 ] [ 11:25 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

همایش حکمت مطهر امروز با حضور مسئولین ادارات وبسیجیان به مناسبت سی و ششمین سالروز شهادت استاد مطهری در تجلیل از مقام این عالم بزرگوار، مقام معلم،مربیان عقیدتی وسیاسی ومربیان حلقات صالحین درسالن شهید آوینی برگزارشد.
حجت الاسلام کریمی نماینده ولی فقیه درسپاه ناحیه ماهنشان ضمن تبریک هفته عقدیتی وسیاسی هدف از برگزاری این همایش را گرامیداشت یاد وخاطره استاد شهید مرتضی مطهری وجایگاه رفیع معلم دانست.
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه ماهنشان دراین مراسم شهید مطهری را یک اسلام شناس همه جانبه خواند که آثارش به دلیل برخورداری از قوت نظری وعملی همواره مورد توجه نسل حقیقت‌جو قرار گرفته است.
وی با اشاره به ویژگی های استادمطهری گفت: منطق عملی یکی از برجسته ترین ویژگی های استاد مطهری بود وهمچنین از مبانی فکری وتجزیه وتهلیل با ایده الهی برخورداربود.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به اندیشه استادمطهری افزود: کتاب های شهید مطهری روشنایی بخش مسیرزندگی وباتوجه به وجود تحریم ترجمه ای که از کتابهای استاد شده ، درغرب غوغامی کند .
زاهدی پور اظهارکرد: حکومت از دیدگاه شهید مرتضی مطهری، حکومتی ولایی واسلامی است .
درادامه همایش از مربیان عقیدتی وسیاسی، مربیان حلقات صالحین وفعالان بسیج سازندگی تجلیل
شد.


[ پنج شنبه 94/2/17 ] [ 11:14 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه شهرستان ماهنشان امروز در مراسم سپاس از معلم با اشاره به تأثیرگذاری رسانه ها درجهان امروز گفت: با استفاده از آخرین تکنولوژی دنیا ،محتویات رسانه های ملی بایدمتناسب با فرهنگ اسلامی وبدور از ترویج فرهنگ غربی کارشود.
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرماهنشان ضمن تبریک هفته معلم وگرامیداشت یادوخاطره شهید مرتضی مطهری اظهارکرد: شهید مطهری با تفکر واندیشه ناب محمدی کار رفرهنگی کرد.
وی با اشاره به بینش استادمطهری افزود: شهید مطهری در اوج یک قله، فیلسوف وصاحب نظر بود .
زاهدی پور با اشاره به فرهنگ سازی شهید مطهری گفت: شهید مرتضی مطهری با ارائه آثار وکتب های ارزشمند در راستای اشاعه فرهنگ اسلامی زحمات فراوانی کشید وبخاطر الهی بودن همه اندیشه های او آثارش جاودانه وتأثیرگذاراست.
امام جمعه ماهنشان به جایگاه والای مقام معلم اشاره کرد واضافه کرد: شهید عالم مرتضی مطهری یک فیلسوف واقعی والگوی خوبی برای معلمان این خطه است.
حجت الاسلام زاهدی پور درادامه با اشاره به ویژگی های بارز استادمطهری گفت: شهید مطهری معلمی بود که تمام آرایه ها و علم را از خود داشت وبه لحاظ فقه، اصول فقهی را دربعد تخصصی نو وتازه ارائه دادویکی از مبانی فقهی ااستاد آن است که برای انطباق احکام اسلام با مقتضیات زمان، می توان از احکام ولایی و اختیارات حاکم اسلامی بهره گرفت.
درادامه این مراسم از معلمان نمونه وفرهنگیان بازنشسته تجلیل شد.


[ پنج شنبه 94/2/17 ] [ 11:12 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت استادمرتضی مطهری وهفته معلم درمدرسه دخترانه الزهرا گفت: استادمرتضی مطهری، استوانه دین ودانش بوده وبا تکیه برقدرت علمی، عقیدتی و فلسفی، هرگونه شبهه و سؤال در حوزه دین را پاسخ می داد.
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان علی امیری ، حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت زینب (س) وتبریک هفته معلم اظهارکرد: شهید مرتضی مطهری شخصیتی بسیار عالی وفقیهی داشت،طوری که امام در سوگ استادمطهری اشک ریخت واین نشان،  از دست دادن فردی عالم وفیلسوف است.
وی با اشاره به مسیرحرکت استادمطهری افزود: شهید مطهری برای انقلاب اسلامی خدماتی شایانی ارائه واسلام ناب محمدی وولایتمداری را ترویج داد.
زاهدی پور گفت: شهید مطهری آسایش دنیا را کنار زد تا آخرت خودرابه دست آورد و با شمشیر قلم و بیان و با منطق و استدلال، با التقاط و انحرافات شجاعانه مبارزه کرد.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به اخلاق ومعنویت استادمطهری اضافه کرد: شهید بزرگوار
متفکر و فیلسوف و فقیه عالی مقام در اسلام ‏شناسی و فنون مختلفه اسلام و قرآن کریم کم نظیر بود وآثاری که از استادمطهری باقی مانده ، بی ‏استثنا آموزنده و روان‏بخش است.
وی درمقایسه استاد مرتضی مطهری با دکتر شریعتی اظهارکرد: اسلام شناسی که دکتر شریعتی ارائه داد درمقایسه با اسلام شناسی استادمطهری درحد صفر و نزدیک به اسلام آمریکایی بود، ولی استاد مطهری اسلام ناب محمدی و ولایتمداری را ارائه کرد.


[ چهارشنبه 94/2/16 ] [ 8:16 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 195
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555747