http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد.


[ سه شنبه 96/9/28 ] [ 2:13 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نشست صمیمی باخیرین،نیکوکاران و حامیان اکرام ایتام شهرستان ماهنشان در فرمانداری ماهنشان برگزارشد. در این نشست امام جمعه شهرستان ماهنشان  اظهارداشت؛ داشتن دغدغه برای حمایت و فرهنگ سازی کمک به مستمندان و ایتام و برنامه ریزی و رسیدگی به مشکلات آنها نیکو است و در اسلام و قرآن سفارشات زیادی برای فقر زدایی شده است.
حجت الاسلام زاهدی پور گفت: کمک به مستمندان و ایتام ضمن اینکه مقوله عبادی و اعتقادی دارد،یک مقوله اجتماعی هم تلقی میشود.
وی افزود: کمک به مستمندان و مستضعفان،شکل دهنده ی مسائل اجتماعی و ساختارهای اجتماعی و فرهنگ و نرم افزاری است که ابتدا در جامعه از سوی خداوند طراحی شده که به لحاظ اصل و مبنای عمل نیاز به بروز رسانی ندارد.
امام جمعه شهرستان ماهنشان با بیان اینکه پرداخت زکات،خمس،و ایتام اکرام از زمان پیامبر اکرم ص بوده است ، گفت: بر اساس آمارهایی که درجامعه است نشان می دهد که قریب به 12 میلیون نفر زیر خط فقر هستند،لذا توجه به این مقوله مهم، امر ضروری بوده است.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهار داشت: نقش عمده خمس و زکات بر می گردد به احیاء دین ،چرا که با پرداخت خمس و زکات بخشهای مهمی از اقتصاد جامعه و نیازهای مستضعفان حل میشود.
وی افزود؛ از زمان بعثت پیامبر ص اگر همه به وظایف خود در حمایت از مستمندان و مستضعفان می پرداختند،در این جامعه هیچ فقیری پیدا نمیشد.

 


[ سه شنبه 96/9/28 ] [ 11:43 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام نقوی امام جمعه موقت شهرستان اقامه شد.
 در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز شهید محمد مفتح در 27 آذر ماه، اظهارداشت: شهید آیت الله دکتر محمد مفتح از روحانیون روشنفکر و و با بصیرتی بود که نقش مهمی در نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام راحل ایفا کرد.
وی افزود: شهید مفتح گام های موثری در راه ایجاد وحدت بین حوزه های علمیه و دانشگاه و دوقشر روحانی و دانشگاهی برداشت و بعد از شهادت وی 27آذر سالروز شهادتش را به پاس تلاش های آن بزرگوار روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شد.
امام جمعه شهر ماهنشان با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه راهکاری در برابر تهاجم فرهنگی‌، گفت: یکی از مباحثی که از ابتدای انقلاب جزو منویات امام راحل بوده و مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته، موضوع وحدت حوزه و دانشگاه است چرا که از ملموس ترین و عینی ترین زمینه های تقارب و همکاری حوزه و دانشگاه، اتخاذ شیوه های مشترک آموزشی و پژوهشی است.
حجت الاسلام نقوی خاطرنشان کرد: 27 آذر مصادف با هجدهم دسامبر نیز توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی را به مناسبت تصویب پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران مبنی بر «جهان عاری از خشونت و افراطی گری» در مجمع عمومی ملل متحد، به نام ‘روز مبارزه با خشونت و افراطی گری’، نامگذاری کرده است.
حجت الاسلام نقوی با اشاره به 25 آذر روز پژوهش اظهارداشت : فکر کردن ، اندیشه و پژوهش و نوآوری، نیاز اساسی برای دست یابی به آبادانی و پیشرفت، توسعه، آسایش عمومی و استقلال واقعی است.
وی افزود: با توجه به پیشرفت و توسعه کشورهای دیگر، تأکید بر پژوهش و تشویق پژوهش گران و دانشمندان به فعالیت های پژوهشی مورد نیاز کشور، یکی از مهم ترین راه های رسیدن به خودکفایی است.
خطیب جمعه موقت در ماهنشان گفت: نقش پژوهش در پیشرفت همه‌جانبه پایدار چنان چشمگیر و انکارناپذیر است که می‌توان آن را بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه حوزه‌ها اعم از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه دانست، لذا باید مسیرهای رسیدن به این مقوله ها، ساختارهای آن را هموار کرد.
حجت الاسلام نقوی با اشاره به شب یلدا اظهارداشت: محور شب یلدا صله رحم باشد، این شب یکی از سنت‎های زیبا فرصتی در صله رحم و تحکیم بنیان خانواده‎هاست، این شب را با سر زدن به بزرگترهای خانواده گرامی داشته و سنت حسنه را عمل کنید.
وی با اشاره به احادیث و روایات که سفارش به صله رحم شده است،افزود: چنین سنتی برای تقویت حس دلگرمی بسیار مفید و ارزشمند است و مساله رفتار حمایت‎گرانه درقالب صله‎رحم در اسلام نیز مورد تاکید فراوان است، لذا بهتر است به احترام این روز و خانواده گوشی ها را کنار گذاشته و در کنار خانواده بدون اسراف و برنامه های چشم و هم چشمی خوب بگذرانید.


[ شنبه 96/9/25 ] [ 8:53 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفتهشهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
حجت الاسلام یداله ملکی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به 19  آذر 21 ربیع الاول گفت: 19 آذر 21 ربیع ، روز جهانى حقوق بشر است، که – تصویب اعلامیه حقوق بشر در سازمان ملل متحد انجام شد- این تصویب اگر چه می توانست پیامدهای مثبت داشته باشد،  اما به دلیل حاکمیت استکبار بر چنین مجامعی،  این شعارها صرفا به ابزاری تبدیل شده تا منافع استعمارگران و جنایتکارانی مانند آمریکا در بالاترین حد ممکن تأمین شود.
وی افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس،  نشنگر عجز و درماندگی دشمنان اسلام به ویژه آمریکاست و البته نتیجه معکوس این اقدام در تسریع نابودی و اضمحلال این غده سرطانی قطعی است، همچنانکه واکنش های ملت ها، دولت ها و شخصیت و اسلامی غیر اسلامی شاهد این ادعاست.
امام جمعه موقت با اشاره به 18 آذر 20 ربیع گفت: این روز، سالروز اعلام عراق به عنوان آغاز گر جنگ و نشان دهنده این که هر جا مقاومت کنیم،  به پیروزی و عزت خواهیم رسید.نتیجه دفاع مقدس و مقاومت این بود که حامیان متجاوز پشیمان شدند و در برابر حقانیت ایران اسلامی سر تعظیم فرود آوردند.
*استاندارسازی خودرو ها  مد نظر مسئولان باشد
حجت الاسلام ملکی با اشاره به آمار تصادفات جاده ای اظهارداشت:  برخی مسئولان به جای کاهش سرعت مجاز خودروها، به استاتدارد سازی و بهینه سازی خودروها بپردازند.اگر چه عامل انسانی مهمترین و بالاترین علت تصادفات است، اما برکسی پوشیده نیست که آمار بالای شدت تصادفات، جراحات و فوتی ها ارتباط مستقیم با کیفیت بسیار پایین جاده ها و خودروها دارد.
وی افزود: در یک کلمه باید گفت؛ کیفیت جاده ها و خودروها در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

photo_2017-12-08_12-19-02


[ شنبه 96/9/18 ] [ 10:55 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

 مراسم جشن میلاد پیامبراکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)در مصلی بزرگ امام خمینی (ره ) با حضور ایت الله خاتمی امام جمعه زنجان ،حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان و مسئولین استانی و شهرستانی و مردم ولایی شهرستان برگزار میشود.
در این مراسم حجت الاسلام علی خاتمی در جمع مردم ماهنشان به مناسبت جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق در مصلی بزرگ امام خمینی ره با اشاره به جایگاه انسان، اظهارداشت: خداوند متعال، در بین آفریدگانش، به انسان ویژگی بسیار ممتازی داده است و در بین همه‌ی موجودات به او برتری بخشیده است، و آن این است که انسان را خلیفه خدا در روی زمین معرفی می کند
.
وی با بیان اینکه خداوند باری تعالی انسان را اشرف مخلوقات معرفی کرده است، افزود: خداوند خطاب به فرشتگان انسان را خلیفه خود در روی زمین معرفی می کند و برای این انسانها نفراتی را به عنوان برتر و پیامبر برای هدایت بشریت می آورد
.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: برای هدایت انسان دو اصل لازم و ضروری است، که معیار و الگو بودن مد نظر می باشد، خداوند کنار این برنامه الگو مدل معرفی می کند که انسانها از آن و نفرات برتر و پیامبر پیروی کنند
.
حجت الاسلام خاتمی اظهارداشت: تمامی کتابهای الهی که برای پیامبران قبل از حضرت محمد (ص) آمده هم برای هدایت بشریت بود اما آخرین کتاب آسمانی که به آخرین پیامبر وحی شد، همه ی مطالبها و محتوای کتابهای الهی قبلی و اضافه تر از آن را دارد، که برنامه و محتوای آن جامع و ماندگارتر است تا روز قیامت، بنابراین پیامبر اکرم که خاتم الانبیا است هم الگوی بسیار ناب، کاملتر و جامع تر تا روز قیامت است
.
وی افزود: خداوند پیامبر اکرم(ص) را فرستاد تا مردم را به راهی که به انسان حیات می بخشد دعوت کند و این منظور حیات فیزیکی که به همه جانداران تعلق دارد نیست بلکه حیات طیب و معنوی است که تنها اهل ایمان، از این حیات طیب برخوردار هستند و با الگو قرار دادن پیامبر می توانند را ه درست و صحیح را تشخیص دهند
.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: برای رسیدن به خداوند باید انسان خود را در چهار محور شبیه پیامبر کند، خودشناسی، رابطه با خداوند، رابطه بنده مخلوق  و خدا را بنده بودن است که بهتر است انسان روش، منش ، صیام و قیام خود را شبیه پیامبر کند و در این را تلاش کند تا در مسیر الهی و درست باشد
.
حجت الاسلام خاتمی با مقایسه ماهنشان قبل از انقلاب و اهمیت دادن به مسائل و اماکن فرهنگی اظهارداشت: مصلای عظیم ماهنشان قرارگاه فرهنگی است و در طول هفته باید مرکز کارهای فرهنگی باشد
.
وی افزود: برای ساخت مصلی ماهنشان امام جمعه شهرستان زحمات و پیگیریهای فراوانی را کشیدند که لازم و ضروری است در این مکان کارها و برنامه های فرهنگی اجرا شود.

حاشیه این مراسم: اقامه نماز مغرب و عشا، تلاوت قرآن توسط قاری و حافظ قرآن کریم توسط رزاق میکائیل  خیر مقدم گویی توسط امام جمعه شهرستان ماهنشان ، اجرای تواشیح توسط گروه رستگار دندی، اجرای تئاتر،مولود خوانی توسط مداح اهل بیت عصمت و طهارت، برگزاری قرعه کشی و اهدا جوایز به نام های محمد و صادق،  و پذیرایی

 

96915596915

photo_2017-12-06_11-39-52photo_2017-12-06_11-40-13

969152 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


[ شنبه 96/9/18 ] [ 10:51 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

 معاون امور مالی حوزه  علمیه خواهران استان زنجان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان  از پروژه احداث مدرسه علمیه زینب کبری (س) ماهنشان باز دید کردند.


[ یکشنبه 96/9/12 ] [ 1:16 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه هماهنگی های جشن ولادت حضرت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) در دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزارشد.


[ یکشنبه 96/9/12 ] [ 10:43 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد
حجت الاسلام زاهدی پور  در خطبه های نماز جمعه با اشاره به پیام رهبر عظیم الشأن انقلاب  در مورد زکات اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر خود مطالبی در مورد زکات عنوان کردند که جای تامل بسیاری دارد، ایشان فرمودند: ما مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید از کم‌کاری خود در این باره آمرزش خداوند را طلب کنیم و به عفو او پناه بریم، این گونه مطالب از رهبر انقلاب نشان از جایگاه بسیار #خطیر زکات دارد؛ این جمله مهم از آن جا نشأت می‌گیرد که باز به تعبیر ایشان،  جایگاه همسنگ زکات با نماز، امر به معروف و نهی از منکر در قرآن بسیار قابل تأمل است.
وی افزود: مردم و مسئولان مؤمن و متدین باید به این نتیجه برسند که نظام اقتصادی عبادی اسلام جزء ضروریات دین است و تا زمانی که این موارد مهم در جامعه فراگیر و عملیاتی نشود، جامعه به معنای حقیقی اسلامی نخواهد بود.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: در عین حال باید توجه کنیم که زکات در یک معنای اعم قرآنی شامل خمس هم می‌شود، ضمن آن که دلایل مستقلی هم بر آن اقامه شده است. عدم توجه به فریضه زکات، غیر از اثرات تکلیفی اثرات وضعی ذلت‌بار فراوان و انکار ناپذیر خواهد داشت.
حجت الاسلام زاهدیپور با اشاره به دیدار دست‌اندرکاران کنگره قرآن و علوم_انسانی با رهبر معظم انقلاب، اظهارداشت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری  به برخی مسائل در این دیدار و بر پژوهش‌های گسترده و بین المللی، باید مورد توجه همه مجامع پژوهشی علوم انسانی به ویژه حوزه‌های علمیه قرار گیرد.
وی افزود: بعضی‌ها بعد از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، به دنبال تأیید پس‌ماندهای نظری  علوم انسانی غربی هستند و این بسی مایه تأسف و تأثر است.
خطیب جمعه ماهنشان گفت: قرآن مهمترین کتاب زندگی از ابتدای آفرینش تا انتهای آن است و مبتنی بر #نیازهای انسان نازل شده است. عظمت قرآن و عظمت رسول اکرم (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت از این جهت است. قدردانی از این نعمت والای بی‌بدیل درّ گرانبهای بی‌نظیر زمانی است که آن را به سرتاسر جهان نشر داده و تا حدی که می‌توانیم عمق آن را به دنیای سرگردان در مادیگری و شهوترانی نشان دهیم، خداوند نور است و کتابش نیز نورانی است و مایه هدایت و سعادت بشر.
اضمحلال و نابودی داعش در پرتو  وحدت و همدلی تجربه گران قیمتی است برای تاریخ جوامع اسلامی
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: اضمحلال و نابودی داعش در پرتو وحدت و همدلی، تجربه گران قیمتی است برای تاریخ جوامع اسلامی، چرا که اگر وحدت و همدلی نبود، این پیروزی قطعا حاصل نمی‌شد و به جای آن شکست تلخ نصیب مسلمانان نمی‌شد،
این وحدت البته در مقیاس بسیار کوچکتری بود، و اگر در مقیاس وسیع‌تر در سطح همه دولت‌ها و ملت‌های اسلامی حاصل شود، قطعاً هیچ قدرتی قدرت مقاومت در برابر اسلام و مسلمین را نخواهد داشت.
نماینده از که از فتنه گران دفاع می کند، صلاحیت نداشته و کرسی مجلس را اشغال کرده است
وی با اشاره به جمعه 10 آذر شهادت شهید آیت الله مدرس، روز مجلس، افزود: آیت‌الله شهید مدرس، الگویى تمام‌عیار براى نمایندگان مجلس است،  حضرت امام خمینى(ره) می فرمایند: «مجلس باید نسبت به رفع گرفتاریهاى مردم، انقلابى عمل کند.»
خطیب جمعه شهرستان ماهنشان تاکید کرد: ما امروز نیاز به نماینده و مجلس بصیر و انقلابی داریم. این چیزی است که آرزوی مردم ایران است. #نماینده‌ای که به خاطر خودش از #حقوق #نجومی دفاع می‌کند، قطعاً قابل مقایسه با مدرس نیست. نماینده‌ای که از فتنه‌گران محصور دفاع می‌کند، قطعاً صلاحیت لازم را نداشته و در حقیقت کرسی مجلس را اشغال کرده است.
حجت الاسلام زاهدی پور تصریح کرد: نماینده‌ای که به جای درد مردم درد ربنای فلان آوازخوان برایش اولویت می‌شود، صلاحیت ندارد. #نماینده‌ای که به جای پرداختن به اولویت‌های زندگی مردم، به خاطر ترویج #کنسرت مقابله با علمای دین و نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه را اولویت خود قرار داده، بویی از منش مدرس نبرده است.
وی افزود: نماینده انقلابی، ولایتمدار، استکبارستیز، فتنه ستیز ، به فکر معییشت و زندگی جوانان بوده و به فکر ترویج اسلام ناب محمدی (ص) است. قانون اساسی معیار حرکت در مسیر انقلاب است
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: در این هفته روز قانون اساسی را داریم،
نماینده انقلابی مدافع قانون اساسی کشور است. چرا که این قانون اساسی معیار حرکت در مسیر انقلاب است.
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به 13 آذر روز بیمه، اظهارداشت:  مجلس و دولت باید زمینه‌های لازم را برای بیمه همگانی با چتر حمایتی گسترده، فراهم کنند. برخی خانواده‌ها واقعا در فلاکت. و زیر خط فقر زندگی می‌کنند. قرارگاه فرهنگی شهرستان ماهنشان وی با اشاره به 16 آذر روز_دانشجو افزود:16 آذر روز تولد مرگ بر آمریکاست،
شانزدهم آبان سال 1332، کابینه زاهدى و دولت انگلستان، براى تجدید روابط ایران و انگلستان که در جریان ملى شدن صنعت نفت قطع شده بود، مخفیانه شروع به مذاکره کردند. در 24 آبان اعلام شد که نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا از طرف آیزنهاور به ایران مى‌آید. نیکسون به ایران مى‌آمد تا نتایج «پیروزى سیاسى امیدبخشى را که در ایران نصیب قواى طرفدار تثبیت اوضاع و قواى آزاد شده است» را (نقل از آیزنهاور در کنگره آمریکا بعد از کودتاى 28 مرداد) ببیند، دانشجویان مبارز دانشگاه نیز تصمیم گرفتند هنگام ورود نیکسون، نفرت و انزجار خود را به دستگاه کودتا نشان دهند.


[ شنبه 96/9/11 ] [ 10:4 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هغته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
حجت الاسلام زاهدی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه آمریکا و مهره‌های توخالی آن از هیچ تلاش و توطئه‌ای در حمایت از داعش و نابودی رزمندگان مقاومت فروگذار نکردند، اظهارداشت: این در حالی است داعش و حمایت کننده گانشان که در برابر قدرت ایمان و اراده مبتنی بر ولایت ایران اسلامی با ذلت و زبونی هر چه تمام شکست خوردند.
وی افزود: اگر ثمره انقلاب اسلامی فقط پرورش یک نفر به نام سردار دلها حاج قاسم سلیمانی باشد، جای بسی افتخار و سربلندی است.
*نابودی داعش پیام جمهوری اسلامی را به گوش‌ ملت‌ها رساند
خطیب جمعه شهرستان ماهنشان گفت: گل سر سبد تحلیل‌ها در مورد این قضیه همان است که امام المسلمین فرمود که نابودی داعش پیام جمهوری اسلامی را به گوش‌ ملت‌ها رساند.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: اینجاست که قدر و منزلت بسیج و فرمایش گهربار رهبر انقلاب روشن می‌شود که فرمود: وظیفه‌ی اصلی نیروی مقاومت بسیج این است که با هماهنگ ‌سازی ظرفیت‌ها، اراده‌ها و ابتکارهای مردم به‌ویژه جوانان، برای رسیدن به اهداف والای جمهوری اسلامی، هم‌افزایی ایجاد کند تا شاهد یک حرکت سازندگی و تولید و پیشرفت از جانب میلیون‌ها نفر از آحاد مردم، در بخش‌های مختلف باشیم. [و همین را ما در مبارزه با داعش و یا کمک به زلزله زدگان مشاهده کردیم.]
وی افزود: همچنانکه ثمره این انقلاب بزرگ، وحدت و همدلی بین مسلمانان و ملت‌های مختلف بود که حضرت آقا در دیدار با شرکت کنندگان همایش «محبان اهل‌بیت(ع) و مسئله تکفیری‌ها» بر آن تأکید کردند.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: حضور صمیمی و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب، هم افتخاری مجدد برای ایران اسلامی با نظام بی‌بدیل اسلامی است و از سوی دیگر استقبال با شکوه مردم از ایشان نشان دهنده بصیرت اجتماعی و سیاسی مردم است.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: حمایت و کمک مردم از زلزله ‌زدگان غرب کشور‏، شکوه حماسه‌ مردم در ارتباط با کمک به هموطنان و همنوعان بود.
وی با اشاره به آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج )و با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) افزود: امام حسن عسکری (ع) از طرفی سعی کرد یک شبکه ارتباطی، اجتماعی و سیاسی برای شیعیان تعریف کرده و آن‌ها را سازماندهی کند. بعید نیست که بگوییم زندگی ایشان در حصر و مراودات کمتر و در عین حال سری ایشان با شیعیان، آن هم شیعیان خاص نوعی امداد غیبی بوده و در حقیقت گامی اساسی و استراتژیک در جهت آماده سازی جامعه شیعیان برای زمان غیبت حضرت حجت (عج‌) بود.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: از طرفی ایشان با طراحی سازمان نیابت، تکلیف زمان غیبت را تعیین کرده و زمینه را برای اجرای نظریه ولایت فقیه مهیا نمود. در یک جمله می‌توان گفت: نوع تعامل حضرت امام حسن عسکری (ع) به ما می‌فهماند که شرط امامت حضور و ظهور فیزیکی نیست.
*تأخیر در انتخاب شهردار ماهنشان و دندی، به عقب ماندگی شهر منجر می شود|
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به عدم انتخاب شهردار ماهنشان و دندی بعد از گذشت شش ماه از انتخابات، اظهارداشت: بعد از گذشت شش ماه از انتخابات هنوز تکلیف شهردار چه در ماهنشان و چه در دندی مشخص نشده است. گلایه‌های زیادی از این روند داریم؛ انتظار می‌رود تکلیف شهردار ماهنشان و دندی بر اساس قانون و با انتخاب فردی انقلابی و متخصص در کمترین زمان ممکن تعیین شود.
وی اتأکید کرد: نهادها و دستگاه‌های مرتبط هم در تعیین صلاحیت‌ها اقدام کنند و نظر خود را در کمترین زمان ممکن اعلام کنند. انشاالله فرماندار محترم هم راهنمایی و هدایت لازم را انجام دهند.
خطیب جمعه ماهنشان تصریح کرد: ما از طرفی نسبت به شهرستان‌های دیگر به دلیل اینکه محرومیت‌های اقتصادی و جغرافیایی داریم، عقب‌تر هستیم و اگر چاره‌ای نیندیشیم، با این شرایط عقب‌تر هم خواهیم ماند. شاید یک ماه تأخیر چند ماه عقب‌ ماندگی برای آینده را به دنبال داشته باشد.

 

 

  

 


[ شنبه 96/9/4 ] [ 7:43 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان در مصلای امام خمینی (ره) ماهنشان اقامه شد.

 

 


[ چهارشنبه 96/9/1 ] [ 1:35 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 2
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555554