http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه حضور پرشور مردم در کربلا در ایام اربعین اعتماد به نفس شیعی به وجود آورد، گفت: این حضور 20 میلیونی مردم در کربلا هویت‌بخشی مجدد به تشیع بود.
حجت الاسلام زاهدی‌پور با اشاره به اینکه مردم با حضور پر‌شور خود در ایام اربعین در کربلا ولایت‌مداری را به اثبات رساندند، اظهار داشت: داعش و دشمنان اسلام منتظر حضور کم‌ رنگ مردم در اربعین بودند.
وی با اشاره به روز 29 آذر ماه که به عنوان روز وقف نامیده شده است، افزود: مسئله وقف به لحاظ دینی یک نوع عبادت محسوب می‌شود و از جنبه اقتصادی نیز امر وقف می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه را حل کند.
امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه از بین بردن اعتماد به وقف از آسیب‌های وقف در جامعه کنونی است، تصریح کرد: مثلا یک بیمارستانی که وقف می‌شود یا مدیریت درستی ندارد یا برای استفاده عموم مردم که افراد متمول را نیز شامل می‌شود که این با نظر واقف سازگار نبوده و اعتماد به وقف را از بین می‌برد.
وی با اشاره به قرائت زیارتنامه حضرت رسول‌ خدا(ص) به مناسبت رحلت آن بزرگوار در مسجد شهرستان ماهنشان عنوان کرد: با وجود تفرقه موجود در جهان اسلام قرائت این زیارتنامه عامل وحدت است.
حجت‌الاسلام زاهدی پور با بیان اینکه هجرت پیامبر(ص) از مکه به مدینه مبنای تشکیل حکومت رسمی است، ابراز کرد: در این روز مبنای تاریخ هجری مسلمانان مشخص شد که این خود نوعی هویت بخشی و نشان از ایثار و فداکاری و جایگاه والای پیامبر(ص) بود.
وی به اهمیت ثبت احوال اشاره کرد و افزود: هرگونه برنامه‌ریزی جمعیتی بر مبنای آمار ثبت احوال است به شرطی که آمار‌های ارائه شده از سوی سازمان ثبت احوال دقیق باشد.
امام جمعه ماهنشان به ورود جریان‌سازی زود هنگام انتخابات اشاره کرد و گفت: ایجاد جو انتخاباتی زودتر از موعد مقرر دارای آسیب‌های زیادی است.
وی خاطر نشان کرد: ایجاد جو انتخاباتی زود هنگام بسیاری از برنامه‌های عملیاتی را تحت الشعاع قرار داده و جو روانی ناسالم در جامعه ایجاد می‌کند.
حجت الاسلام زاهدی‌پور با اشاره به اینکه مسئولان دولتی خود را درگیر جریان‌سازی زود هنگام سیاسی نکنند، بیان کرد: درگیر کردن زود هنگام مردم و مسئولان در این جریان سازی‌ها به نفع جامعه نیست.


[ شنبه 93/9/29 ] [ 10:53 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش شهرستان ماه نشان در محل دفتر امام جمعه این شهرستان تشکیل شد
امام جمعه ماه نشان در سخنانی ضمن تبیین اهمیت علم الهی و با اشاره به فرمایش امام علی(ع) که مردم را به دسته عالم ربانی،فراگیر و یادگیرنده در مسیر نجات و رستگاری و توده مردم تقسیم می کند افزود: علم،علمی است که در مسیر ربانیت باشد و آموزش و پرورش به عنوان متولی امور تعلیم و تربیت باید در مسیر دینی و ربانیت حرکت کند و این موضوع هدف کمیته همکاری های آموزش و پرورش و حوزه های علمیه و غزالی ها،ابن سیناها ، شهریاری ها و باکری ها  
محصول و تربیت یافته این دو نهاد مقدس است.
زاهدی پور به عوامل مهم موفقیت مدارس اشاره کرد و گفت: مدارسی که در مسائل فرهنگی و دینی موفق باشند در مسائل عملی و آموزشی موفق خواهند بود و کسی که به فرهنگ و دین خود پای بند نباشد در مسائل علمی و زندگی موفقیتی نخواهد داشت.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماه نشان نیز در این جلسه به موضوع تحول بنیادین در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در تدوین محتوای کتب درسی نقش حوزه های علمیه بسیار برجسته است و اساس این تحول بر رویکرد و پژوهش محوری است و هدف تربیت دانش آموزان متفکر ،پژوهشگر و آراسته به اخلاق اسلامی است.
نظری نقش و هدف کمیته همکاری ها را تربیت دینی دانش آموزان و گسترش ارزش های ناب دینی عنوان کرد و افزود: آموزش و پرورش و حوزه های علمیه لازمه و ملزوم یکدیگرند و همکاری و مشارکت این دو نمهاد بزرگ دینی و آموزشی نقش و تأثیر بسزایی در تربیت و پرورش آینده سازان دارد.
در پایان این جلسه بر ایجاد فضای ارتباطی طلاب و دانش آموزان، جذب و پوشش تحصیلی حوزه های علمیه، تشکیل کارگاه آشنایی دانش آموزان با فرایند تحصیل در حوزه و مراجع تقلید و اختصاص فضای مناسب به نماز تأکید شد.

 

 


[ پنج شنبه 93/9/27 ] [ 8:3 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

گزارش تصویری از مراسم اربعین حسینی در شهرستان ماهنشان


[ سه شنبه 93/9/25 ] [ 8:54 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به زیارت اربعین گفت: اربعین نقش مهمی در فرهنگ سازی داشته است.
حجت‌الاسلام  زاهدی‌پور امام جمعه ماهنشان  امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهربا بیان اینکه دشمنان فکر می‌کردند امسال به دلیل حضور داعش در منطقه زائران از ترس آن‌ها اربعین پرشکوه برگزار نمی‌شود، اظهار داشت: با بصیرت بالای رهبر معظم انقلاب، ایشان به برگزاری اربعین پرشور تاکید کردند.
امام جمعه ماهنشان خاطر نشان کرد: حضور بیش از 20 میلیونی مسلمانان در کربلا و برگزاری نماز جماعت به طول بیش از 2 کیلومتر در تاریخ بی‌نظیر است.
حجت الاسلام زاهدی‌پور با اشاره به اینکه زیارت اربعین یکی از نشانه‌های مومنان در روایات شمرده شده تصریح کرد: اربعین نقش مهمی در فرهنگ سازی داشته است.
حجت‌الاسلام زاهدی‌پور خاطر نشان کرد: هواپیماربایی در ایران در حد صفر است و باید از نهادهای امنیتی به ویژه سپاه فرودگاه حمایت شود.
امام جمعه ماهنشان گفت: وقف باید برای احیا دین باشد وهدایت موقوفات به غیر مسیری که وقف شده از جمله آسیب‌های وقف است که باید برطرف شود.
زاهدی پور با بیان اینکه وقف‌های جمعی باید مورد تاکید قرار گیرد، اظهار داشت: تاکید بر مسائل دینی و احیا شعائر دینی موقوفات امر مهمی است، وقف‌های جمعی مورد توجه مسئولان باشد و در این زمینه فرهنگ سازی کنند.
امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه اوقاف در حفظ موقوفات باید پرتلاش باشد، ابراز کرد: نهادهای امنیتی نیز در حفظ موقوفات باید با اوقاف همکاری کنند.
وی به آسیب‌های وقف اشاره کرد و افزود: هدایت موقوفات به غیر مسیری که وقف شده از جمله آسیب‌های وقف است.
وی درادامه به روز پژوهش اشاره کرد و افزود: برنامه‌های ما زمانی می‌تواند تاثیرگذار باشد که مبتنی بر پژوهش باشد.
امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه بسیاری از کارهای پژوهشی ما اجباری انجام می‌شود، اظهار داشت: بیشتر پایان نامه‌های دانشجویان کپی شده است.
وی به شهادت شهید مفتح اشاره کرد و گفت: شهید مفتح حامی وحدت حوزه و دانشگاه بود.
حجت‌الاسلام با اشاره به اینکه با توجه به شالوده‌های فکری وحدت حوزه و دانشگاه ایجاد می‌شود، عنوان کرد: این وحدت زمانی حاصل می‌شود که هر کس در مسیر علم و آبادانی کشور حرکت کند.
وی به لزوم ریشه کنی فساد تاکید و گفت: تا فساد است پیشرفت مطلوب انجام نمی‌شود چرا که فساد سرطانی است که سلول‌های عدالت را از درون تهی می‌کند.


[ سه شنبه 93/9/25 ] [ 8:52 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه ستاد گرامیداشت پیامبر اعظم (ص) شهرستان ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان به بیان اهمیت و جایگاه خاص زیارت حضرت رسول از منظر و دیدگاه اهل سنت و شیعیان پرداختند و روایات و احادیث مختلفی را در این رابط عنوان نمودند که همگی بر پاداش و اجر اخروی آن تاکید  داشته ووعده های الهی را بی شمار دانسته اند. ایشان در اجرای مراسم گرامیداشت رسول اکرم(ص) شرکت نمایند.

 


[ سه شنبه 93/9/18 ] [ 12:46 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جشن دانش آموختگی اولین فارغ التحصیلان دانشگاه آزاداسلامی ماهنشان امروز بعداز ظهر با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور  امام جمعه شهرستان ، فرماندار و جمعی از مسئولین و دانشجویان شهرستان برگزارشد.


[ سه شنبه 93/9/18 ] [ 9:22 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

همایش اقتصادمقاومتی در حسینیه سپاه ناحیه ماهنشان با حضورحجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان،جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج)، جمعی از مسئولین ادارات ، اقشار مختلف مردم و بسیجیان برگزارشد.برزگر فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان در این مراسم بااشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص اقتصادمقاومتی اظهارکرد: سپاه شهرستان ماهنشان با کمک بسیجیان در عرصه های مختلف اقتصادی ، سیاسی، فرهنگی واجتماعی ایفای نقش کرده است .
وی اضافه کرد: امسال بسیج سازندی ناحیه ماهنشان در عرصه محرومیت زدایی پروژه های ازجمله افتتاح غسالخانه درسه روستا، آبرسانی به باغات کشاورزی ودامی ، ساخت مسجد و… با اعتباری بالغ بر 150میلیون تومان با مشارکت مردم وبسیجیان به بهره برداری رسانده است .
درادامه حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان بااشاره به قدرت نظامی وفکری بسیج بیان داشت: بسیج شجره طیبه ایست که بقای نظام جمهوری اسلامی ایران بستگی به فرهنگ بسیجی وتفکر اسلامی وولایت پذیری  دارد.
وی اضافه کرد: فرهنگ بسیجی برگرفته از فرهنگ ونهضت سیدالشهدا (ع)است که دوری از ذلت وافتخار آفرین می باشد .
درادامه مراسم حسینی جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: 7میلیارد تومان در عرصه های پرورش ماهی ، پرورش قارچ ، ورمی کمپوست ، پرورش دام سبک وسنگین ، پرورش مرغ بومی هزینه شده است که از این مقدار ، یک میلیار تومان آن به شهرستان ماهنشان اختصاص داده شده است .
در پایان مراسم از فعالان عرصه اقتصادمقاومتی تجلیل شد.


[ سه شنبه 93/9/18 ] [ 9:16 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

بخشدار محترم بخش مرکزی شهرستان ماهنشان در مورخه 16آذر93 به همراه کارکنان خود با حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان دیدار کردند.


[ یکشنبه 93/9/16 ] [ 1:10 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه زکات شهرستان ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان و اعضای ستاد احیای زکات شهرستان برگزارشد.


[ یکشنبه 93/9/16 ] [ 11:12 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

کانال آبرسانی کشاورزی شهرستان ماهنشان ، با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان، جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان،  فرمانده سپاه ناحیه و مسئولان ادارات و بسیجیان شهرستان در ماهنشان افتتاح شد.


[ یکشنبه 93/9/16 ] [ 9:25 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 108
بازدید دیروز: 196
کل بازدیدها: 562121