http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین ملکی امام جمعه موقت شهرستان ماهنشان اقامه شد.


[ شنبه 95/8/29 ] [ 8:12 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.


[ شنبه 95/8/22 ] [ 11:23 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه ستاد پشتیبانی از زائرین بارگاه ملکوتی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در شهرستان ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد.


[ چهارشنبه 95/8/19 ] [ 1:26 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه هئیت امنای مدرسه علمیه زینب کبری(س) ماهنشان  با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان برگزار شد.


[ چهارشنبه 95/8/19 ] [ 1:23 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

حجت الاسلام والمسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان  در افتتاحیه کلاس های گارگاه آموزش شورای پایگاه های بسیج سپاه ناحیه ماهنشان گفت: رمز موفقیت کشور ما انقلابی بودن و انقلابی ماندن است.
وی با بیان اینکه معیار انقلابی بودن هم عمل به بیانات رهبری است، افزود: هرجا به موفقیت نرسیدیم و شکست خوردیم، نتیجه کوتاهی از فرهنگ انقلابی است، برای آنکه بدانیم تا چه حد به معیارهای حوزه انقلابی نزدیک هستیم و اینکه تا چه حد از آن دور هستم، رهبر انقلاب ضرورت تاکید بر آن را حس کردند.
امام جمعه شهرستان ماهنشان با تأکید به شورای پایگاهها و مربیان حلقات صالحین گفت: گوش فرادادن به بیانات رهبر انقلاب راه و مسیر انتخاب درست را نشان می دهد، از بیانات ایشان خیلی از موارد و راهکارهای انقلابی بودن و ماند را استنباط خواهید کرد، باید ارزیابی دقیقی از سخنان ایشان انجام بدهیم،  سخنان ایشان بصورت دسته بندی شده آماده است .
حجت الاسلام زاهدی پور در مورد معیار سنجش انقلابی بودن افراد و حوزه ها اظهار کرد: معیار انقلابی بودن، فرمایشات رهبری است، چون ایشان دید وسیعی دارند و به دلیل رصدی که برایشان به دلیل جایگاهی که دارند مقدور است، بی شک بهترین دید را نسبت به حوزه ها دارند، قطعا راهکار همین جاست؛ باید به بیانات رهبری دقت کنید.
وی با بیان اینکه عرصه تعلیم و تربیت بسیار لغزنده است افزود: هر گونه تحول اساسی در جامعه مستلزم متحول شدن نظام آموزشی است و محور اصلی پیشرفت هر نظام آموزشی کیفیت عملکرد مربی است، معلم یا مربی به عنوان مهمترین رکن تعلیم و تربیت در پرورش ابعاد آموزشی، اعتقادی، عاطفی، اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و…دانش آموزان مستقیماً دخالت دارد؛ و در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه نقش اساسی ایفا می کند.
امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به اینکه مربی ها و حلقات صالحین باید در تحلیل سخنان رهبر انقلاب یک قدم جلوتر از دیگران باشند گفت: هدف از شجره طیبه صالحین، تعلیم و تربیت بسیجیان و تعالی معنوی آنها در عرصه های معرفت دینی، تربیت اسلامی و بصیرت سیاسی است.
حجت السلام زاهدی پور اظهارکرد:اگر کسی به بیانات رهبر انقلاب گوش نکند نمی تواند بصیرت لازم را داشته باشد، و در مسائل سیاسی و دیگر عرصه ها دچار اشتباه می شود، رهبر انقلاب قطب نمای ما است این یعنی رهبر به ما مسیر را نشان می دهد نه اینکه خود می رود و ما از پشت سر ایشان را تماشا  کنیم.
وی با اشاره به استکبار ستیزی و دشمنی دشمنان نظام جمهوری اسلامی افزود: دشمنان درصدد گول زدن جوانان هستند و با ایجاد شبهه هایی می خواهند با عوام فریبی راه حمله و تهاجم نرم خود را باز کنند و تا حدودی این کار را کردند که چرا باید با آمریکا دشمن باشیم درصورتیکه آغازگر تمامی دشمنی ها از طرف آمریکا بوده، قطع ارتباط از ما آمریکا بوده است.

958181

 

 

 

 

 

 

 

 


[ چهارشنبه 95/8/19 ] [ 9:41 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

مراسم شام غریبان حضرت رقیه (س) در مدرسه علمیه زینب کبری(س) ماهنشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد.

 


[ دوشنبه 95/8/17 ] [ 1:40 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان اقامه شد.حجت الاسلام زاهدی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهارکرد: راهپیمایی 13 آبان نماد بصیرت بود که مردم ایران و ماهنشان این بصیرت و بیداری را نشان دادند. قطعا کسانی که جفا کردند و یا بهای لازم را ندادند، آزمون موفقی نداشتند.
وی افزود: اعتماد به دشمن به ویژه آمریکا نتیجه‌ای جز ذلت، خواری و زبونی و بی‌آبرویی نخواهد داشت، سران فتنه مصداق روشن و بارز بی‌آبرویی، بی‌حیثیتی و ذلت و خواری هستند که درس عبرتی برای دوراندیشان بصیر هستند.
خطیب جمعه ماهنشان گفت: چالش در مرزهای فرهنگ عمومی بسیار خطرناک بوده و می‌تواند مرزهای عقیدتی، سیاسی، اجتماعی و جغرافیایی را با چالش مواجه سازد.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: بر این اساس لازم است پایه‌های معرفتی فرهنگ عمومی کشور که فرهنگ دینی است به درستی برای کودکان، نوجوانان و جوانان تبیین شده و با آسیب‌شناسی دقیق، نسبت به تقویت فرهنگ عمومی مبادرت کنند.
وی افزود: در عین حال لازمه حفظ فرهنگ دینی، این است که تا حد امکان از نفوذ نمادهای فرهنگی جوامع دیگر در فرهنگ جامعه جلوگیری کنیم.
امام جمعه شهرستان ماهنشان با تسلیت شهادت حضرت رقیه (س) گفت: شهادت ایشان نشان می‌دهد که اگر قرار است دین از دست برود، زندگی برای انسان‌ها جایگاهی ندارد. ارزش زندگی انسان به دین است و همه چیز باید فدا شود تا این دستمایه حفظ شود.
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به شهادت عمار،اظهارکرد: عمار نماد بصیرت و دفاع از دین و ولایت بود. ویژگی بارز عمار بصیرت و استقامت بود و همین ویژگی بود که علی در صحنه‌های مهم این عمار (کجاست عمار) می‌گوید.
وی افزود: با توجه به وضع موجود اقتصادی، انتظار این است که مسئولان محترم تلاش‌ها و برنامه‌ها و نتایج مربوط به این عرصه‌ را تبیین کنند.
خطیب جمعه ماهنشان گفت: با توجه به در پیش بودن راهپیمایی عظیم اربعین، زائران تلاش کنند سفیر پیام عاشورا باشند، رفتارها و اعمال زائران تحت رصد تحلیلگران و رسانه‌هاست، نکند زحمات زیارت ضایع شود، توجه به نماز اول وقت، برخوردهای مناسب با همدیگر و رعایت شئون عاشورایی از اقتضائات زائر حسینی است.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: همچنانکه مسئولان هم باید از هزینه‌تراشی‌های بیهوده برای زائران خودداری کرده و با نظارت‌های لازم از افزایش کرایه‌های خودرویی نیز جلوگیری کنند.


[ شنبه 95/8/15 ] [ 8:9 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

راهپیمایی روز 13 آبان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان ،  اقشار مختلف مردم به ویژه دانشجویان و دانش آموزان در ماهنشان برگزار شد.

9581312

958135

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


[ شنبه 95/8/15 ] [ 8:7 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

شوراهای دانش آموزان شهر ماهنشان به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز با حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان دیدار کردند.


[ دوشنبه 95/8/10 ] [ 1:43 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
حجت الاسلام زاهدی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به روز ملی مبارزه با استکبار جهانی- روز دانش آموز- اظهارکرد: هدف استکبار جهانی از مواجهه با ایران اسلامی فقط اسلام است و بس و هیچ مسئله ای دیگر در میان نیست! بنابراین دشمنان انقلاب اسلامی، موجودیت خویش را با توجه به گسترش و پویایی اسلام ناب محمدی(ص) در خطر نابودی می بینند و با تمام توان و با بهره گیری از کلیه امکانات به میدان مبارزه آمده اند.
وی افزود: تلاش فراوان آنها خاموش ساختن شعله های فروزان اسلام و سست کردن انگیزه های اسلامی جوانان و روحیه استکبار ستیزی و شهادت طلبی ملت ایران است.
خطیب جمعه ماهنشان با گرامی داشتن روز نوجوان‏ و بسیج دانش‏آموزى‏ و روز پدافند غیرعامل، گفت: شهدا به ویژه شهدای نوجوان، سرمایه‌های عظیم ملت ایران اسلامی هستند، مواظب باشیم، دشمن می‌خواهد ما در شناخت این سرمایه‌ها اشتباه کنیم، واقعا شهدا سرمایه‌های بی نظیری‌ هستند که قابل مقایسه با هیچ سرمایه‌ اجتماعی نیستند.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: متأسفانه کتاب‌های درسی ما نیاز اساسی به بازبینی دارد. کتاب‌های درسی امروزه در وضع فعلی چنین نسلی را –استکبار ستیز- به جامعه تحویل نخواهد داد.
* پذیرش استکبار آغاز مجددی برای بردگی در برابر غرب است
وی تأکید کرد: تا زمانی که ما بر اصول خود که عبارت است از حضور دین واقعی در جامعه، استقلال و آزادی پافشاری می‌کنیم، استکبار با ما سر سازگاری ندارد. سازگاری استبکبار با ما زمانی است که ارباب بودن او را بپذیریم. و پذیرش استکبار آغاز مجددی برای بردگی در برابر غرب است.
امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به 11 آبان 1 صفر ورود کاروان اهل بیت امام حسین(ع) به شام (61 ه.ق)‏‏ و 12 آبان 2 صفر شهادت زیدبن‏على در کوفه به خونخواهى امام حسین(ع) (121 ه.ق)‏‏، گفت: ظلم‌ها و ستم‌های پی در پی بعد از رسول الله (ص) موجب غربت هر چه بیشتر اهل بیت و جایگاه امامت در جامعه شده بود. به گونه ای که مردم آن زمان ویژگی‌ها و شخصیت اولین جانشین رسول الله (ص) را نمی‌شناختند.
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به 13 آبان 3 صفر ولادت حضرت امام محمد باقر(ع) به روایتى (57 ه.ق)، اظهارکرد: امام باقر (ع) با فعالیت‌های شبانه‌ روزی خود و پرورش علما، مجتهدان و محدثان، جایگاه بی بدیل علمی و سیاسی و هدایتی اهل بیت علیهم السلام را تا حد بسیار زیادی برای دیروز و امروز معرفی کرد.
وی افزود: حضرت امام محمد باقر ( ع ) 19 سال و ده ماه پس از شهادت پدر بزرگوارش حضرت امام زین العابدین ( ع ) زندگى کرد و در تمام این مدت به انجام دادن وظایف خطیر امامت، نشر و تبلیغ فرهنگ اسلام، تعلیم شاگردان، رهبرى اصحاب و مردم، اجرا کردن سنتهاى جد بزرگوارش در میان خلق، متوجه کردن دستگاه غاصب حکومت به خط صحیح رهبرى و راه نمودن به مردم در جهت شناخت رهبر واقعى و امام معصوم، که تنها خلیفه راستین خدا و رسول ( ص ) در زمین است، پرداخت و لحظه اى از این وظیفه غفلت نفرمود .
*کسر سهم 17 درصدی ماهنشان از منابع طبیعی و محیط زیست استان
خطیب جمعه ماهنشان با بیان اینکه 43 درصد این شهرستان حفاظت شده است، گفت: این شرایط زندگی عادی مردم را با چالش مواجه کرده است، حفظ محیط زیست لازم است، اما واقعا برخی مناطق ارزش منابع طبیعی ندارند.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: چرا باید اکثریت سهم 17 درصدی منابع طبیعی و محیط زیست استان از شهرستان ماهنشان کسر شود.
وی ضمن تشکر از موضعگیری نیروی انتظامی در ارتباط با کفایت ثبت معاملات خودرو در مراکز تعویض پلاک، افزود:واقعا باید سؤال کنیم چه نیازی وجود دارد که این معاملات دوباره با هزینه کلان برای تأمین سود بخش بسیار ناچیزی از جامعه در دفتر اسناد رسمی ثبت شود. این در حالی است که الزام ثبت معاملات در دفاتر اسناد فقط مربوط به اموال غیر منقول است.


[ شنبه 95/8/8 ] [ 7:37 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 1
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555553