http://
سفارش تبلیغ
صبا
حوزه علمیه زینب کبری (س) شهرستان ماهنشان از خواهران دیپلم متعهد ولایی با استعداد، در مقطع کارشناسی پیوسته با امکانات تحصیلی و خوابگاهی رایگان از سراسرکشور طلبه پذیرش می کند. تلفن تماس:02436224240

دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان
قالب وبلاگ
لینک های مفید
image194026

اعضای انجمن حمایت از بیماران کلیوی شهرستان ماهنشان  صبح روز دوشنبه 26 آبان ماه امسال و در آستانه هفته حمایت از بیماران کلیوی، با حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان دیدار کردند.

 


[ سه شنبه 93/8/27 ] [ 9:36 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

جلسه مربیان شجره طیبه صالحین با حضور امام جمعه شهرستان ،فرمانده ومسئول تعلیم وتربیت سپاه ناحیه ماهنشان تشکیل شد.
برزگر فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان دراین جلسه با اشاره به اهداف برگزاری حلقات صالحین اظهارکرد: هدف از برگزاری حلقات صالحین ، تربیت نیروهای موحد ،معتقد وولایی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است .
وی با توجه به خصوصیات وشرایط مربی وسرگروه های صالحین عنوان کرد: مربی وسرگروه باید دارای معرفت وگفتار صحیح وشیوا باشد ، با آمادگی کامل وتقویت بنیه علمی وجهت دهی درحلقه حضور یابد، ، مطالب را دریافت وآن را به متربیان انتقال دهد، دارای اعتماد به نفس وحسن شهرت باشد و نظم وانضباط را رعایت کند، به مسائل ومباحث روز آشنایی داشته باشد .
فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان با توجه به چگونگی اداره حلقات صالحین خاطرنشان کرد: بحث های صالحین ولایت محور ،تربیتی ،بصیرتی ،اخلاقی وارتقاءمهارت متربیان ،استفاده از کتابچه های صالحین وشهید مطهری ،یکطرفه نبودن کلاس ها ، تنوع ویکنواخت نبودن است .
درادامه حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان وسرمربی صالحین ناحیه ضمن اشاره به جایگاه بسیج گفت: حلقه های صالحین ، شناسنامه بسیج ونیروهای حزب الهی است .
وی افزود : بسیجیان با شرکت درحلقات صالحین در روستا وشهر می توانند آسیب شناسی کنند ومسائل فرهنگی واجتماعی ومشکلات را مطرح وبا ارائه راهکاربه شورای انقلاب فرهنگی گامی در پیشرفت جامعه خود بردارند.
زاهدی پور با اشاره به ظرفیت نخبگان اظهارکرد: از نخبگان در بسیج استفاده کنید چرا که جامعه به لحاظ علمی هم باید پیشرفت داشته باشد .
سرمربی صالحین سپاه ناحیه ماهنشان تأکید کرد: درحلقات صالحین جایگاه دین را تعریف کرده ومسائل اخلاقی وسیاسی را ارائه دهید .


[ دوشنبه 93/8/26 ] [ 1:53 عصر ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.


[ شنبه 93/8/24 ] [ 8:48 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان علی امیری، حجت الاسلام و المسلمین حسینعلی زاهدی­‌پور امروز در خطبه­‌های نماز جمعه ماهنشان با اشاره به روز ملی کیفیت اظهار کرد: کیفیت شاخصه‌ای اساسی است که می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی راه‌گشا شود.
وی با بیان اینکه عاشورای امسال تجلی عملی شعار هیهات منا الذله بود، ابراز کرد: شعارهای روز جهانی مبارزه با استکبار به ویژه مرگ بر آمریکای امسال رنگ و بوی عاشورایی داشت.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به انعکاس شعارهای روز جهانی مبارزه با استکتبار در رسانه­‌های دشمن تصریح کرد: واقعیتی که رسانه‌های دشمن نیز اذعان داشتند و این‌ها همه نشان از ظرفیت بالای فرهنگ حسینی و عاشورایی دارد.
ایشان عنوان کرد: در این جاست که می‌فهمیم واقعا هر چه داریم از محرم و صفر بوده و این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.
زاهدی­‌پور با اشاره به گفت‌­وگوهای ایران و گروه 1+5 خاطر نشان کرد: اگر گفت‌وگوهای هسته­‌ای نیز با همین رویکرد عاشورایی پیش رود دشمن توان مقابله با آن را ندارد.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری نماز ظهر عاشورا در شهرستان ماهنشان گفت: نماز ظهر عاشورا تجلی وحدت در شهرستان بود و از همه کسانی که در برگزاری این نماز کمک کردند، تشکر می‌کنم.
امام جمعه ماهنشان با اشاره به رزمایش الی بیت المقدس در استان زنجان  اظهار کرد: این رزمایش در زمانی مناسب اجرا شد.
ایشان با تشکر از بسیجیان و سپاه ماهنشان افزود: با توجه به تهدیدات موجود در منطقه ضرورت این رزمایش، نمایش توان دفاعی ایران اسلامی را روشن می‌سازد.


[ شنبه 93/8/17 ] [ 9:33 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

مردم شهرستان ماهنشان در شام غریبان اباعبدالله الحسین (ع) با روشن کردن شمع به یاد اسارت زینب کبری (س) وبی قراری یتیمان وکودکان امام حسین (ع) عزاداری وبا ناله های آنان همنواشدند.
امشب شب شام غریبان است، همان شبی که دل‌های کوچک کودکان حسین (ع) در سینه بی‌قرار است و به یاد پدر و عموی دلاور و یاران باوفایش به دامن زینب (س) عمه صبور و رنج کشیده پناه برده و سر در گریبان شیرزن کربلا می‌گذارند و عاشورا حزن‌انگیزترین غروب دنیا را دارد
دل شعله عاشورا جان تاب و تبی دارد
در کرب و بلا زینب امشب چه شبی دارد
امشب شب هجران است یا شام غریبان است؟[ پنج شنبه 93/8/15 ] [ 9:46 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه ماهنشان گفت: امر به معروف و نهی از منکر دعوت مردم به رعایت الگوهای زندگی اجتماعی است.
حجت‌الاسلام حسین علی زاهدی‌پور درگفتگو با خبرنگاراوج بیداری با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به اندازه زندگی اجتماعی است و هرچه زندگی اجتماعی اهمیت داشته باشد به همان اندازه نیز این فریضه الهی اهمیت دارد.
وی با اشاره به اینکه در زندگی اجتماعی ارزش‌ها و هنجارهای مختلفی وجود دارد، تصریح کرد: تعدادی از ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی بنا به دلایلی در معرض آسیب قرار گرفته است.
امام جمعه ماهنشان خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه این ارزش‌ها و هنجارها در معرض خطر از بین رفتن قرار نگیرد، مسئله‌ای به نام نظارت اجتماعی وجود دارد.
این مسئول با اشاره به اینکه نظارت اجتماعی فقط مربوط به جامعه دینی نیست، گفت: در جامعه دینی این امر از اهمیت بیشتری برخوردار است.
زاهدی‌پور با بیان اینکه ارزش‌های اجتماعی و دینی نه‌تنها مربوط به دنیا نیست بلکه تامین‌کننده آخرت است، یادآور شد: زندگی اجتماعی و دینی باید به گونه‌ای باشد که اهدافی که دین اسلام تعریف کرده در آن برآورده شود.
* امر به معروف و نهی از منکر یک الگوی اجتماعی است
وی امر به معروف و نهی از منکر را دعوت مردم به رعایت الگوهای زندگی اجتماعی دانست و بیان داشت: اگر عموم مردم بر اهمیت الگوهای اجتماعی واقف باشند، اهتمام ویژه‌ای بر اجرای آن خواهند داشت.
امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک الگوی اجتماعی است، گفت: امام حسین (ع) به خاطر امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند و این امر اهمیت این فریضه الهی را در جامعه نشان می‌دهد.
این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه گاهی امر به معروف و نهی از منکر توسط ابزارهای مختلف اجرا می‌شود، گفت: گاهی نیز در اجرای این فریضه الهی باید فرد از اجرای فعالیت خود بازداشته شود.
زاهدی‌پور با بیان اینکه در مرحله نخست باید امر به معروف و نهی از منکر به صورت تذکر زبانی انجام شود، اظهار کرد: اگر این فریضه توسط تذکر لسانی حل نشود، حاکمیت وارد کار می‌شود.


[ پنج شنبه 93/8/15 ] [ 9:42 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]


[ چهارشنبه 93/8/14 ] [ 9:44 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

نماز ظهر عاشورا به یادنماز ظهر عاشورای امام حسین (ع) در دشت کربلا،به امامت حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه ماهنشان اقامه شد.


[ چهارشنبه 93/8/14 ] [ 9:39 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: مرکز نشر معارف عاشورا، ایران اسلامی است .
حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه ماهنشان افزود:  باکنار گذاشتن  تمام خواسته ها ومنویات خود، عاشورا و نهضت حسینی را رونق بخشیده و باید هر حرکت اجتماعی که داریم ، معطوف به عاشورا کنیم  .
وی به مسئله عاشورا اشاره کردوگفت: مسئله عاشورا ومحرم غیر از اینکه مسئله اجتماعی وسیاسی است ، یک مکتب وچارچوب فکری می باشد وافکار ماهم این چنین شکل گرفته است.
امام جمعه ماهنشان افزود: آنچیزی که مارا در د نیا شاخص کرده ودر جامعه بشری مورد توجه وعطف تاریخ قرارداده است ، همین مسئله عاشورامی باشد.
این مسئول با اشاره به وحدت اظهارکرد: خداوند همه مارا دعوت به وحدت کرده است وبرپایی نماز ظهر عاشورا نیزعمل وحدت وموفقیت است .
وی با توجه به پیشرفت های جامعه اسلامی درایران اذعان داشت : وحدت حاکم درایران اسلامی با خون دل خوردن ها حاکم شده است وهمه پیشرفت های جامعه منوط به وحدت است.


[ چهارشنبه 93/8/14 ] [ 8:12 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]

عاشوراییان استکبار ستیز ماهنشان فریاد «هیهات منا الذله» و «لبیک یاحسین (ع)» را در آسمان بارانی این شهرستان علیه شمر زمانه طنین انداز کردند.به گزارش اوج بیداری ، همزمان با سراسر کشور مردم عزادارشهرستان ماهنشان همراه با سوگواری ونوحه سرای برای امام مظلوم سیدوسالارشهیدان اباعبدالله الحسین (ع) انزجارخودرا علیه استکبار جهانی در روز13آبان اعلام داشتند.
گفتنی است :مسئولین ادارات هم همگام با همه عاشقان ودلباختگان امام حسین (ع)  همزمان با عزاداری در سوگ اباعبدالله الحسین (ع) شعارهای «مرگ بر آمریکا، مرگ بر صهیونیست و مرگ بر انگلیس» را چاشنی این عزاداری کردند و نشان دادند که در مقابل شمر زمانه ساکت نمی نشینند.
شایان ذکراست: راهپیمایی روز 13 آبان بافریاد عاشوراییان لبیک یا حسین (ع) ومرگ بریزیدیان زمان آغاز شد.
درادامه عزاداری وراهپیمایی ضمن قرائت قطعنامه نماز ظهرعاشورا به امامت حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه ماهنشان به یاد نماز ظهر عاشورای امام حسین (ع) اقامه شد .


[ چهارشنبه 93/8/14 ] [ 8:8 صبح ] [ دفتر امام جمعه ماهنشان ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
http://s8.picofile.com/file/8290477484/426217302_255574.jpg

بازدید امروز: 195
بازدید دیروز: 67
کل بازدیدها: 555747